Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Dziewczyny u mnie zaczęły się skurcze co 20 min regularne. Są do wytrzymania takie ciągnięcie w dole brzucha. Czekam do będzie dalej. Sama jestem ciekawa jak to się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knw1986 mi lekarz powiedział, że bóle porodowe promieniują aż do samych żeber - jeśli są tylko w dole brzucha to jeszcze są to bóle przepowiadajace. Ja mialam co 15 min bóle, ale tylko dół brzucha, no i bóle były nieprzyjemne ale do wytrzymania, podłączyli mi ktg i były na poziomie 50% - czyli sporo poniżej 80% (a od tylu liczą się jako bole porodowe). Więc na razie musisz obserwować co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2plus1 - dzięki za informację. W takim razie muszę obserwować. Idę się położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Gigi - jak przeczytałam Twoj post to się uśmiechnęłam. A dlaczego? Właśnie przed chwila padlo z moich ust "jesssu jakie ja mam brwi - dopiero co regulowalam - wygladam jak siersciuch" :) Dokładnie mam tak samo. Włosy rosną jak wściekle :))) Knw - oby to byl początek porodu - trzymam kciuki i w miarę możliwości daj znać jak sie sprawa bedzie toczyć :) A propo boli przepowiadajacych to ja takich nie mam. Czasem boli mnie brzuch jak na miesięczke ale to nie w cyklach skurczy tylko cały czas. Poza tym przy tym bólu nie twardnieje mi brzuch. Czasem zdarza mi sie napięcie brzucha i wtedy robi sie twardy jak skala ale nie jest to bolesne tylko raczej taki dyskomfort. Często myli mi sie takie napięcie z przeciąganiem synka. Rozróżniam to po tym ze przy skurczu cały brzuch jest twardy a przy r****ch tylko część w ktora wypina akurat. Wogole mam wrażenie ze w moim brzuchu nie ma nic wicej jak tylko dziecko. Gdzie nie dotchne to cos twardego napotykam i zaraz jest jakis kopniak, gorka czy kulka w tym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2plus1 - to ja chyba zajęłam Twoje miejsce, faktycznie tu pusto więc czystki musiały być duże. Na ktg Maleństwo nie zachowywało się jak należy i wysłali mnie do Szpitala. Zostałam na obserwacji i gorąco wierzę że tylko do poniedziałku. Tutaj zapis ktg był dobry. Robili też amnioskopię i wody są czyste, ale tak mnie bolało jak badali że zaczęłam się mocno bać porodu - pewnie dużo silniejszy ból przez kilka godzin, nie wiem jak to wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ja od około godziny 19-ej mam dziwne bóle w dole brzucha,tak mnie ciągnie na dół,mam wrażenie jak by dziecko schodziło w dół,tak cisło całym brzuchem..Alan się wypina mocno,i pobolewają nogi i kręgosłup jak na okres,ale słabo..coś z jednej strony czuję,ze może za niedługo sie zacznie,a z drugiej że jeszcze trochę to potrwa...ale wcześniej nie miałam czegoś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wodna2 a gdzie leżysz?? na patologii ciąży?? ja się nie gniewam, że zajęlaś moje miejsce, bo pobudki co 2 h w nocy nie są mile :/ a ja juz się spakowałam na poród, bo zamierzam tam wrócić w przyszłym tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Kurcze a ja jeszcze ani razu Ktg nie mialam i pierwsze bede miala w nast. sobote. a tu widze ze dziewczyny maja termin po mnie juz na ktg chodza... W sumie z tego co czytalam to ktg się okolo terminu wykonuje lub jak jest przypuszczenie ze porod nastapi wcześniej. .. No nic - musze ufac mojemu lekarzowi do konca - poki co spełnia moje oczekiwania i mnie nie zawiodl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja, wygląda na to że i ja zostanę październikową mamusią :) Wszystkim rozpakowanym mamusiom serdecznie gratuluję, a tym co oczekują życzę szybkiego rozwiązania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka ja w pierwszej ciąży ktg miałam dopiero w dzień jak szłam do porodu, jak ciąża przebiega prawidłowo to raczej nie potrzeba rodzić ktg. Teraz natomiast mam dość często, ale niezbyt to dla mnie przyjemne, gdyż dziewczynki się tak kręcą że bardzo ciężko je złapać, no ale jak trzeba to trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam krótko na Porodówce teraz na Patologii leżę. Pobudkami się nie martwię bo i tak w nocy często do wc chodzę. Właściwie to bardziej się martwię jak ja tu wogóle zasnę. Torbę miałam przygotowaną jak do Porodu a mąż mi ją przywiózł bo ginekolog kazał od razu do Szpitala jechać, więc mam w niej np. tylko majtki poporodowe :-) I oczywiście w pieluchy jestem zaopatrzona ale jeszcze nic nie wiadomo i kto wie może zdążę rozpakować się przed wyjściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka jak fajnie jest byc nieod osobionej w kwestii porostu :) Knw trzymam za Ciebie kciuki, bo ja czytając z kolei Twoje posty odnajduje podobne 'objawy' u siebie. Mam nadzieję, że wkrótce i ja urodzę. Dzisiaj mówiłam nawet, że czuję się, jakbym w ciąży miała być wiecznie, ale podswiadomie chciałabym być już po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wodna2 - ja zdążyłam wypakować porodowe rzeczy, bo torba była mega wypchana, w ciągu 3 dni mąż dowiózł kupę rzeczy, a po powrocie do domu już zdążyłam się spakować na poród :P w razie gdyby mnie w nocy ruszyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie mialam ktg, ale lekarz, do ktorego chodzę nie ma ktg. Natomiast co wizyta na usg sprawdza bicie serca i jakies tam wykresy sie tworzą. Na ktg sie naciska jak sie czuje dzidzie dodatkowo. Ciekawi mnie, czy te wykresy na usg zastępują ktg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba cos mi sie poplatalo. Ktg jest od skurczy czy od tetna? Czy od jednego i drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jakoś dziwnie się czuje Alan się rozpycha i napiera główką na dół. Jutro będę cały dzień sama w domu i przepakowalam najważniejsze rzeczy do mniejszej torby. Bo jak coś się wydarzy to biorę torbę i w taxi. Tej dużej nie udźwigne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi82 - ktg jest od tętna malucha i skurczy macicy :) dodatkowo klika się jak się maluch rusza :) na wykresie można fajnie zobaczyć "moc" skurczu w % i ich regularność :) ale można też zaburzyć np przez ziewanie ;) z ktg jest też tak, że czasem maluch się przekręci i jego tętno ucieka i kwiczy alarm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Moj Janek tez mocno aktywny - non stop czuje jak mu chodza rączki i nozki pod skórą. .. Jestem mega zmeczona wiec uciekam spać - oby rano czekały na nas wiadomości o nowych pazdziernikowych dzieciaczkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzekamyNaVanesse
Hej dziewczyny :) My tez rodzimy w tym miesiącu :) regularnie was podczytuje, ale nie mialam jeszcze natchnienia żeby napisać :p termin mamy na 24 wiec zostali jeszcze niecale 3 tygodnie, i nie wiem jak je przezyje, bo czas mi sie tak okropnie dluzy przy końcówce, ze zwariować mozna :/ Co do szybciej rosnących wlosow, to faktycznie! Wcześniej nawet na to uwagi nie zwrocilam :p Torby do szpitala. Szczerze wspolczuje was dziewczyny! Ja mieszkam w Niemczech i do szpitala mam jedna malutka torbę i to jeszcze nie pelna, bo prawie wszystko w szpitalu maja. W zasadzie potrzebuje tylko ubrania dla siebie ( chodzi o koszule do spania, skarpetki itp.) dla malej kompletnie NIC! Tylko maz przywiezie ubrania na wyjscie. Z żeczy higienicznych tj. Pampersy, podklady poporodowe, majtki jednorazowe itp. Wszystko jest w szpitalu. Malo tego! Dziewczyny! Paniczny strach przed bólem porodu naturalnego kwalifikuje sie na cesarskie ciecie! Ale sie rozpisalam :p ale mam jeszcze jedno pytanie, czy wam podczas ciąży urosly stopy? Nie chodzi o to czy są spuchnięte. Ja sie nie mieszczę w zadne buty z przed ciąży!!! I zastanawiam sie czy po ciąży one wrócą do poprzedniego rozmiaru? Jeszcze jedna prosba, o wpisanie mnie do tabelki, bo pisze z telefonu :/ 21 lat, czekamy na córkę, ktora będzie miala na imie Vanessa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszcze ze w niemczech mozna miec cesarke jako wskazanie przed panicznym strachem. To powinien byc wybor ! Zyjemy w 21 wieku. Nie chce straszyc. I mimo ze u mnie od wejscia na oddzial do porodu minely zaledwie prawie 2 godziny I mimo tego ze to bylo 3 dziecko I mimo mojego prawie codziennego plywania gdzie wszystko to powinno sie skladac na latwy porod------wybralabym cesarke. Mimo ze nawet jestem juz po wszystkim I czuje sie wspaniale teraz. I tak wybralabym cesarke. Blagalam o nia. Teraz sie ze mnie smieja ze z glowa juz miedzy nogami blagalam o cesarke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce panikować ale bóle są coraz częściej teraz mam co 12 min. Oczywiście wszystko do wytrzymania a mówią że skurcze są bardzooo bolesne. Nie wiem co to jest u mnie. Czy to skurcze porodowe , czy przepowiadające już sama nie wiem. Boje się , że coś mogę przegapić. Ja czuję ciągnięcie w dole podbrzusza trwa ten ból koło 20 sekund i przestaje. Do tego bardzo mi burczy w brzuchu i chce mi się siku cały czas a nic prawie nie leci. Jak leże to jest gorzej , muszę siedzieć albo stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw ja to ciągnięcie mialam z.pt.na sob w.ost.tyg inwe wt lekarz mowil ze jesli one trwaja min juz gdzies 2h i sa.co 7min. I sie nasilaja.w.bolesnosci to masz jechac. Jesli masz.niedaleko.to co ci szkodzi. Zrobia ci ktg i.zbadaja i.albo odesla.albo.cie poloza na.obserwacje. Jak tam sie sprawa.rozwinie u ciebie pisz tutaj nam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do szpitala mam blisko 5 minutek na nogach :) Jak będę miała co 7 minut i bardziej bolesne pójdę na IP. Dam znać , laptop mam cały czas włączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knw nie wydaje mi się żeby to były skurcze przepowiadające. Trwają już chyba zbyt długo i tak jak napisała Julkowa, ja bym pojechała i sprawdziła. jak można prosić o CC kurcze, ja się jej panicznie boję i gdybym miała możliwość wolałabym rodzić SN :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knw no to dobrze że masz szpital tak blisko, tym bardziej na Twoim miejscu bym szła i sprawdziła. Mi też mówiono że można wziąć nospe, jak nie pomoże tzn że to już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczekam jeszcze troszkę zabiorę prysznic , zjem coś i może faktycznie pójdę sprawdzić co to u mnie się dzieje. Boje się tego wszystkiego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwunia1011
hej dziewczyny, ja też nie mogę zasnąć... :( moja mała się rozbrykała z czego się cieszę bo przez ostatnie 2 dni była bardzo spokojna.Czy wasze maluszki też mają często czkawkę?Moja ma ostatnio 2-3 razy dziennie...ciekaw jak się urodzi czy też bedzię tak miała.. CzekamyNaVanesse mam taki sam termin co ty i też już nie mogę się doczekać i u mnie rozmiar stopy się zmienił :( knw1986 pewnie jedź po co masz się denerwować jak bedzie ok to cię odeślą chociaż na pewno wolałabyś już urodzić. Jeszcze raz gratuluję Nowym Mamusiom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymbardziej ze.masz w miare regularne. Bo przepowiadajace nie sa regularne . W ogole idz i zmbilizuj sie na ten porod. Najlepien rodzic w weekendy gdy personel.na wylacznosc i nestezjolodzy bo.nie ma planowanych zabiegow. ;)) ja juz bym tez nie wziela.nospy bo po chce chce urodzic przeciez ;)) Ja sie czuje chorobowo. W glowie mi cmi poce sie. Katar.mam.musze sie podleczyc na porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knw czekamy więc na wieści :) sylwunia, moje dziewczynki bardzo często czkają, czasami mam wrażenie że to nawet połowa dnia :) Julkowa, mnie też dopadło przeziębienie, mam nadzieję że do porodu zdążymy się wykurować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×