Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

No i wszystko gotowe .... trochę boję się tej nocy jak będą strzelać petardami pewnie mała będzie się budzić .... u nas już strzelają i do głowy idzie dostać. Wiem to raz w roku tak jest :) Mój małżonek kupił sobie petardy i chce po północy wyjść z kumplem i strzelać duże dziecko hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Życze wam Szczęśliwego Nowego Roku :) Do nas przychodzi brat z żoną, także bedzie tak spokojnie :) juz posprzatane i prawie skonczylam szykowac jedzenie. Dzidzia teraz śpi i tatus tez :) wiec ide sie szykowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te które mogą to już pewnie wyszykowane na imprezkę :) Mąż karmi małą ja będę usypiać i czekamy na gości. Nudzi mi się bo już wszystko gotowe. Moja Wiki 5 stycznia skończy 3 miesiące i już się nie umiem doczekać kiedy dam jej pierwsze jabłuszko :) Moja pediatra zaleca jak dziecko skończy 3 miesiące żeby wprowadzać kaszki , jabłuszko wiec jeszcze kilka dni :) Następne szczepienie mam 7.01 więc porozmawiam sobie z nią na ten temat. Dobra uciekam już i jeszcze raz wszystkiego dobrego dla Was i całej rodzinki. Ucałujcie dzieciaczki i oby grzecznie sobie spały :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze szczescia w nowym roku !!! My siedzimy we 3 w domku. I jestesmy szczwsliwi. W końcu z maleństwem. 3 mce na jedzonko, musze spytać pediatry bo słyszałam o 4 mc jak bedziemy na szczepieniu to zapytam i dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Wam zazdroszczę tych drzemek w ciągu dnia. U nas spanie możliwe tylko na spacerze i czasem w samochodzie. Ani chwili odpoczynku. Dobrze ze chociaż noce są niezłe. Też myślałam że dietę rozszerzamy po 4 miesięcu a na piersi można nawet po6. Dzisiaj zostajemy w 3 w domu i to jest najpiękniejszy Sylwester jaki mieliśmy bo z Maleństwem. Życzę wszystkim oby najbliższy rok był tak dobry jak ten! Bo lepszego trudno sobie wyobrazić. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wodna-pieknie ujete. Dla mnie to tez cudny Sylvester z dzidzia. Kochane zycze wszystkiego najlepszego w 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mamy Nowy Rok , witam wszystkie mamuśki :) Jeszcze raz wszystkiego dobrego , zdrowia :) Moja Wiktoria przespała cały Sylwester obudziła się o 4 na mleczko i dalej poszła spać do 8 rano. Nic jej nie przeszkadzało ... muzyka , głośne rozmowy i nocne fajerwerki . Przekręcała się tylko z boku na bok i smacznie spała :) Goście poszli o 3 nad ranem ja jeszcze siedziałam z mężem czekaliśmy jak się mała obudzi nakarmiłam ją i poszliśmy spać. Spałam nie za wiele ale czuje się znakomicie :) Mąż poszedł teraz z córką spać ... potem ją nakarmię i idę na spacerek. Po obiedzie wybieramy się do teściów na kawę. Dzisiaj idziemy wcześniej spać razem w Wiki. Miłego dnia Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
No już jest Nowy Rok!! Nasz syn imprezował z nami,czekał chyba na powitanie NR,bo poszedł spać dopiero po pierwszej w nocy-fakt wczoraj przespał calły dzień,więc wyspany był.Kuzynostwo u nas było,jak Alanek usnął to my siedzieliśmy jeszcze do 4:30,a spaliśmy do 9 rano,bo synek tak spał,więc super.Co roku chodziliśmy z mężem na bale sylwestrowe,czy też większe disco,teraz był nasz pierwszy sylwek w domu i jesteśmy bardzoooo zadowoleni że NR mogliśmy przywitać z Alanem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej ! Moja Lilia poszla spac wczoraj po kapieli okolo 20.00 I pierwszy raz nie obudzila sie na kolki !!!! Spala do 3.30 ! Uzywam tych nowych kropelek ktore dostalam od lekarza. Czyzby tak dzialay ? Czy juz wyrosla ? Czy tylko jakas pomylka sylwestrowa ;) Lilka konczy jutro 3 miesiace. Duza panna juz. Ciuszki wczoraj kupilam 6-9 bo 3-6 juz male na nia. Dziewczyny zwiekszalyscie juz dawke mleka ? Ja daje 120 ml co okolo 3-4 godziny. Czasem wypija ale czesto jeszcze zostawia troszke. Trzyma linie panienka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Tullippanna-no to super mała Li spała w noc sylwestrową.Co do kolek no to możliwe że pomogły kropelki,Alan jak miał kolki,dałam krople i następnego dnia spokój.I mam nadzieję że Twoja mała już też będzie miała spokój ;) Co do mleczka to mój syn prawdziwym głodomorem jest,bo 120 je co 2h a jak śpi np.3h albo całą nockę to 150 zje,wiem za dużo ale on tyle potrzebuje...oszukiwalam go herbatkami ale nic nie dało,płakał bo miał pusty brzuszek.No je tyle i nic z tym nie zrobie..Lili duża już,3m no to super!!Ale zleciało!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ciuszki też kupuję na 6-9m.i są dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon- Alan nie je za duzo. Na puszkach jest napisane ze w tym wieku niemowlaki powinny pic 180 ml 6 razy na dobe co daje 1080 ml mleka na dobe. Lilka za malo troszke bo wychodzi jej kolo 700-800ml. No ale to dziewczynka. Dba o sylwetke ;) dopoki przybiera na wadze I jest zdrowa to chyba nie ma sie czym martwic. Alankowi dawaj ile żada. On pewnie na mase idzie. Potem rzezba pojdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka pije 120 ml tylko 2 razy na dobę po południu i na noc. Rano i koło 17 wypije 90 ml. Pije zazwyczaj w dzień co 3 godziny w nocy potrafi nie obudzić się na mleczko. Myślę , że każde dziecko inne i pije tyle ile potrzeba. Co do ubranek to różnie nosi każda firma ma inna numeracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nowy rok :) Juz dzieciaczki o rok starsze ;) Gabi o 22 poszła spac i spała do 2 w nocy, nie chciala czekac z nami i wypic szampana bo powiedziala że ona to tylko francuskie... a polskiego nie tknie i poszła spać ;) Ale ostatnio słabo śpi w nocy, czesto sie budzi, bo co 3h. Pewnie dlatego ze dużo śpi w dzien... :( chcialam ją wczoraj przetrzymac troche zeby pospała dłuzej w nocy ale ciezko było, bo jak mi marudzi juz na rękach i oczy przeciera to dlugo sie tak nie da... nie wiem jak to zmienic? może sama się przestawi jak myslicie? Gabi je teraz wiecej. 120ml. co 3h i jak spi troche dłuzej ze przerwa miedzy karmieniem jest np. 4h to daje 150 ml. i całe wypije. Ale w dzien zdaża jej się zostawić troche i wypije np. 90 ml. - takze bardzo róznie... ale juz czesto jej sie zdaża że wypije 120 i jest krzyk że za mało, wiec czesciej teraz bede robic wiecej żeby nie zabrakło królewnie :) Knw - cos wczesniej pisałas że lekarka c***owiedziala zeby cwiczyc z dzidzią przewracanie na bok? mozesz cos wiecej na ten temat napisac? Jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za podpowiedz zeby sprawdzic tarczyce, szczerze to mialam sie zglosic od razu po porodzie do endokrynologa, ale troche to zaniedbalam. Wczoraj sie zapisalam, chcialam tez jechac na pobranie.krwi, ale ze mam Wizyte na koniec lutego, to mam zrobic tydzien przed zeby wyniki byly aktualne. U nas sylwester super, z poczatku mielismy byc tylko we trojke, ale przyszli znajomi i bawilismy sie do 4. Kubus jak zasnal ok 22 to wstal o 6.20, chyba na dobre zmienily mu sie godz pobudek, omija jedno mleko o 2 w nocy. Na razie.nie zwiekszalam ilosc***orcji, je 5 razy na dobe po 120 ml i czasami nawet troche jeszcze zostawi. Co do ubranek to roznie, nosi zarowno od 0-3, 3-6 i niektore na 6-9 sa mu dobre, spiochy kupujemy na 6-9 bo jest dlugi, a body 3-6. Wczoraj bylam zalatwic formalnosci do chrztu, mamy 12 stycznia. Zdecydowalismy, ze zapraszamy tylko chrzestnych, dziadkow i my, bo jak policzylismy wszystkie osoby to wyszloby nam male wesele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, że wam dzieciaczki spały. Moja mała obudziła sie od fajerwerek i nie mogła zasnąć godzinke. Widać było, że zmėczona i dlatego płacze.. pierwszy raz czekałam, aż sie skończy strzelanie. . Byliśmy ostatnio na cw na asymerie. Jestem zachwycona. Pokazali nam jak ją zachecić do patrzenia w drugà strone i jak kłaść na brzuszku, żeby mniej płakała jak na nim leży. I to na nfz normalnie. Cwicze teź z nią w domku i w pt idziemy znowu. Co do jedzonka to moja dostaje jak potrzebuje, a jak na dziecko na piersi przybiera super. A ile ml zjada to nie mam pojecia.. kupiłam na wszelki wypadek mm jakby jej zabrakło, ale na razie sobie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
U nas wczorajszy Sylwester też minął super :) Jak usnał ok 20:30 wstał o 22:00 - posiedzielismy godzinke i ok 23:00 usnał. I od tego czasu spal do 12:00 w południe :) Mleko dostawał na śpiocha - pchal sobie łapki do buzi i wiedziałam już ze jest głodny - nawet sie dobrze nie wybudzal. Leżał sobie na kanapie w salonie a my z rodzicami imprezowalismy do 5. Potem Jasia zabrałam do naszego lozka i blogie lenistwo do 12:00. Dzisiaj byliśmy na obiedzie u tesciow razem w moimi rodzicami - i Jas też non stop spal. W zasadzie przespal dzisiejszy cały dzień. I tak sobie myślę ze mój brzdac chyba nie zjada az 120 ml na raz. Ciężko określić bo jest na piersi ale jak dajemy mu żelazo i np. w butelce jest 50ml to zjada a później nie chce piersi tylko idzie spać i budzi sie za pól godziny - godzinę. Wtedy ssie długo pierś i usypia już na dwie godziny czasem na dużej. Zdarzają się jednorazowe przerwy 4-5 godzin ale jeszcze dość rzadko. Jejku jaka ja jestem zmeczona dzisiejszym dniem. .. Trochę mam problemy żołądkowe - wymeczyly mnie. Dobrze ze dziecko jest wyrozumiale i dużo dzisiaj śpi bo jakas taka bez życia jestem. Za chwilę kapiemy dziecko i będziemy uciekać spać - mam nadzieje ze synek nie na innych planów na wieczor - ale po takim maratonie snu nigdy nic jie wiadomo :) Jeszcze raz najlepszego w nowym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1123
moja malenka skonczyla dzis 3 miesiace i pije 5 razy po 150 lub 180 ml. w nocy nie je. a ubranka ma na 3-6 m i to troche za duze na nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze zazdroszcze wam że wasze dzieciaczki tak spią całą noc... :( Kiedy moja Gabi tak zacznie? Teraz spi ok 19:30 ale wiem że wkrótce sie obudzi na jedzenie... a pozniej w nocy napewno tez jedna albo dwie pobudki na jedzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomecze was troche, bo znowu nie umiem zasnac:-(, hajna mnie juz bierze, myslalam, ze dzisiaj bedzie ok, bo krotko spalismy po sylwestrze i caly dzien bylam spiaca, nadszedl wieczor, noc i znowu dupa. Jak tak dalej bedzie to ciezko to widze, bo w ciagu dnia jestem nieprzytomna. A to sobie ponarzekalam, chyba zamowie prywatna wizyte u endokrynologa, bo gdzie tam koniec lutego. Dziewczyny, ktore sa juz po chrzcinach. Co robilyscie na kolacje?, obiad zamawiamy z cateringu, potem tort i chce zrobic tiramisu, a z kolacja mam problem, chcialabym tez przynajmniej jedno danie a cieplo. Moj maz jutro po prawie 3 tyg wolnego idzie do pracy, a ja z Kuba wracamy do naszego.rytmu dnia tzn pobudka o 9, a nie jak teraz lezelismy we trojke nawet. Czasami do 12. Maz pracuje od 6 do 14, wiec bardzo szybko nam.mija czas bez niego, ba nawet bywa tak, ze nie zdaze sie z wszystkim wyrobic a on juz jest w domu:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus wiem co przechodzisz bo ja sama też nie mogę spać mój synek o 23 dostał butlę i zasnął cały czas śpi a ja się kręcę wiercę i nic a on pewnie za godzinkę wstanie na jedzenie . dziewczyny czy wasze pociechy też robią tzw mostki ?:D kurde nie wiem jak to określić 6.01 skończy 3 miesiące a od paru dni zauważyłam że on jak leży na plecach to trzyma nóżki na podłożu i podnosi pupę jakby mostek chciał zrobić :D wiadomo narazie nie aż tak mocno ale da się to zauważyć :D czy wasze dzieciaczki mają już lepsze główki niż jak miały po porodzie ? bo mój to jeszcze ten tył ma taki nie ciekawy co do rączek ponoć na zęby owszem ale też takie małe dziec***oznają świat więc wkładają rączki do buzi badają, smakują:) dziś rączka jutro palce od nóżek a jutro zabawki będą lądować w buzi:D jak najbardziej normalny objaw może podałybyście mi też maila i hasło chętnie obejrzę wasze misiaczki i swojego bąbla wrzucę :D testyc@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
michellinka - pytanie o mostek wyjelas mi z ust !!! U nas dokładnie to samo. Powoli mi dziecko z przewijaka ucieka :) Robi mostek, odpycha sie nogami (tak ze az sie przesuwa na łóżku), przekreca sie na bok tak jakby chciało już przekrecac sie na brzuszek tylko głowa za ciężka. Zauważyłam ze tez w pozycji na plecach pociąga nogi i napina kark i ramiona jakby chciał dźwigać główkę ale jeszcze jej nie może oderwać. A jak leży na brzuszku to musze go cały czas asekurowac bo już tak na ramionach się podnosi ze gdyby nie asekuracja to przekrecalby sie non stop na plecy z tej pozycji. Zmiana pieluchy to niezle wyzwanie się robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukierniczka marzec
Cześc dziewczyny, mam termin na marzec, podczytuje was czasem i mam takie pytanie jak chętne byłybyscie napisac jakich produktów użwacie dla swoich dzieci? Pieluch husteczek kosmetyków mleka butelek wózkow-ogolnie rzeczy dla małych-co jest przydatne a cpo nie... kompletuje wyprawke i tak sobie buszuje kto co poleca sprawdzam:)jak macie czas to napiszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
U nas dzis noc ok, ja zaczełam dawac na noc 1 butle bebilnu aby sie przyzwyczajała, z reszta mam zaraz egzaminy na studiach i bedzie musiał dostac mm. No i prosze dałam o 19.30 butle 100ml -wypila slicznie plus za 15 minut piers i spało mi dziecie od 20-2 co daje 6h-byłam tak wyspana o tej 2 ze hej:) no i potem piers i do 6 spała- mysle poprostu ze ona mi sie wieczornym karmieniem nie najada tak na maxa-z reszta czuje w piersiach ze wieczorem mleka jest mniej-akurat jak ona idzie spac...No i tak butla też po to że byłam u pediatry (szczepienie)i jak tak koło 5-6 miesiace chce małą odstawic i sie leczyc (nie wiem czy pisałam gdzies ze mam duze problemy z nadnerczami) to moge narazie 1 raz podac butle aby kolo 4-5 miesiaca rozszerzac diete.Wiec wybrałam wieczorne karmienie. i i Moja Kaja ogólnie waży 6050 i mierzy 63cm:) ubranka też kupuje na 68 (6-9m),te 3-6m już są na styk.Musze kupic cieplejszy kombinezon bo ten nie dosc ze cienki(a od połowy miesiaca -6 w dzień to i za ciasny jest już:) i mostek też robi, i od tygodnia łapie zabawki takie co sa z 10 cm od niej,i wklada do buzi:) np mamy takiego pluszaka co dostała pod choinke od jakiejs ciotki-łapie go oburącz i mietosi.Cykne jej fotke to wrzuce:) Na brzuchu też trzyma głowe coraz lepiej i ktos pytał co stosujemy: -Pieluchy pampers premim care na noc w dzien active baby(wczesniej tylko te białe) -husteczki nivea fresh and pure lub pampersa białe/zielone -mm-teraz jak bede karmic na noc to kupie bebilon(mam narazie taki w saszetkach) -wózek quinny buzz 3 -do pupy sprawdzilo sie tylko to co suche -puder nivea i mąka ziemniaczana -oliwka bambino -balneum i oilatum do kapieli -krem oilatum baby i dermobaza(tłusty) -kateter windi do pupy-ekstra -smoczek chicco cały lateksowy+pojemik na niego -karuzela tiny love wyspa marzen(nie wiem co bym bez niej zrobiła) -zabawki lamaze(super kolory) i bright starts -zwykły leżaczek taki na drucie -książeczki czarno białe kontrastowe(w ksiegarniach ) -mamy 4 sztuki i sa swietne-pokazujemy je od 2 msc -frida do nosa i woda morska sterimar no to chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaalana
polecam też mleko Babydream z Rosmana również ze wzlędu na cenę ale najważniejsze że nie ma problemów z kupkami jak u moich starszych dzieci. w ogóle produkty rosmana są dobre jakościowo (sprawdzam od 12 lat)a ceny przystępne. u nas pierwsza przespana noc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wszystkiego dobrego w nowym roku:* Co do wyprawki; -Pampersy tylko z rossmana pryginalne uczulały mojego Alana ponieważ są nasączone aloesem. -Chusteczki używam tylko jak gdzieś jestem w trasie i ja kupuje firmy mustela nlub huggies bo mają najmniej chemii. W domu tyłek idzie pod kran. - mleko bebilon pepti - płyn do kąpieli mustela oilatum na mojego nie działa bo ma atopowe zapalenie skóry. - raz miał czerwoną pupę właśnie od pampersow to wtedy pomogła mąka a tak asekuracyjnie mam bebanthen i sudocream. - wozek jedo fun memo jesteśmy z niego bardzo zadowoleni - smoczek avent i tak nie kupuj dużo bo ja kupilam chyba z 5 i co moj syn okazał się bez smoczkowy wiec zakup nie potrzebny. - karuzela Fisher price z projektorem ehhh cudowna rzecz . ALAN zachwycony. - na brzuszek bio gaja i espumissan. - na katarek frida i masc majerankowa. - butelka avent antykolkowa - to akurat dostałam na szkole rodzeniaa -laktator medela Ze swojego doświadczenia nie warto kupować duzo ciuszkow na 56 . Ja kupilam tylko 2 body i 2 pajace bo urodzil sie 57 plus dochodzi do tego pampers i było ciasno więc skoczył od razu w 62. Ja nie kupowałam przewijaka od początku przewijam na łóżku mam takie specjalne podkłady które są w razie jakby się posikał :) No i moim nie trafionym zakupem jest ta poducha do karmienia raz z niej skorzystałam ehhh zla jestem bo kosztowała 60 zł a ja głupia nakreciłam się na nią na szkole rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyprawki u mnie było tak: pampersy - rozm. 1 - 2 opakow. wiecej lepiej nie kupywac, szybko wyrastają. Chusteczki mam huggiesa - ale tylko na wyjscie bo w domu mała miseczka z woda przegotowaną z płatkami kosm. leży na komodzie - polecam bo nie bedzie odparzen, a te chusteczki napakowane są chemią. Krem do pupy bepanthen - po kazdej zmianie pieluchy Do twarzy i do kąpieli z pharmacerisa krem i zel do ciala i glowy Aspirator do nosa - ja kupilam najtanszy z marimera i jest ok. Woda morska i sol fizjologiczna - warto miec w domu , bo pozniej sie przyda. Smoczek i butelke - warto zakupic po 1 sztuce, na wszelki wypadek, Smoczki - nie wiadomo czy bedzie używał ( ja polecam z canpola) a butelki polecam z NUK-a Przewijak z zabezpieczeniem, usztywniany na łóżeczko. Bujak - ja mam taki który sam sie buja na baterie - polecam gorąco zdecydowanie nasz najlepszy zakup, bez tego bym chyba zginęła w domu.... Spirytus do pępka. Chyba tyle... tyle mi przyszło teraz do głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×