Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość przyszla mama na pazdz 2013
zaomnialam dodac, poducha do karmienia kojec motherhood-nie wiem co bym bez niej zrobila bo karmie piersia w dzien tylko na niej . Butelke mam dr Browns antykolkowa-rewelacja! Z tego co wyczytalam najlepsza na rynku z antykolkowych - dodam jeszcze laktator reczny tomme tippe i krople bio gaja zamiennie z dicloflorem-pediatra polecila zmieniac co jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny i nas nocka dość ciekawa. Mała poszła spać o 20.15 wstała o 2 na mleczko i obudziła się o 3 -- dziecko wyspane , uśmiechnięte ... no to zabrałam ją do dużego pokoju i sobie rozmawiałyśmy do 04.30 potem dałam mleczko i zasnęła do 8 :) Jestem wyspana bo ja chodzę szybko spać o 21 już jestem w łóżku :) Wczoraj moja teściowa dała troszeczkę na skosztowanie jabłuszko ... chyba jej smakowało w środę za tydzień mam wizytę u pediatry to pewnie będzie mi mówić na ten temat co mogę wprowadzać. Fasolka - pediatra zaleca , żeby codziennie ćwiczyć z dzieckiem przekręcanie na boki. Dziecko leży na tapczanie i całym ciałem przekręcam na prawo na lewo i tak 10 razy. Mała ma frajdę , uwielbia takie ćwiczenia. Mówi , że dziecko ćwiczy mięsnie. Koło 12 wybieram się na spacerek 2 godzinny, a po południu jadę z mężem na saunę. Babcia będzie pilnować Wiki a my mamy czas dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Hi,u nas po nie przespanej nocy sylwestrowej noc dzisiejsza super!Alan spał już o 21,wstał o 7 rano na jedznko,przed ósmą zasnął i spał do 12!!co do mostka mój syn robi tak samo o kilku dni czasami sieje się przy tym a czasami bardzo złości ;) _My używamy pampresy z pampersa białe _krem do pupy bepanthen -do kąpieli Oliatum i mąka ziemniaczana -oliwka hipp -krem ochronny do buzi z hipp -chusteczki nawilżone pampers active białe -na katar frida -szampon na ciemieniuchę z ziaja -mleko bebilon z pronutrą -na kolki sabsimplex -butelki avent antykolkowe -smoczek sylikonowy z aventa -wozek bebetto nico plus-super jest -fotelik samochodowy z maxi cosi cabrio fix -karuzelka z fischer price -mata,bujaczek,huśtawka z fischer price -herbatka z hipp z kopru włoskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ktore chca chcialy haslo napiszcie na - pazdziernikowki13@wp.pl podajac swoj pseudonim to poodsylam Wam haslo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyprawki to ja juz mowilam ze wszystkiego za duzo kupilam. Wykorzystam to - pampersy oryginalne. Chusteczki huggies. Oliwa z oliwek-to zalecil lekarz nie posiada zadnych zapachowych chemicznych dodatkow. Maka ziemniaczana. :) najlepszy zakup to fotel bujany do karmienia I usypiania niemowlat. Podgrzewacz tommee Tipee. I karuzela fisher price z projektorem. Cudowny rzecz. W ciemnosci nie tylko maluszka interesuje ;) wszyscy sie gapimy na latajace motylki. No I super melodyjki. Bardzo polecam otulaki dla noworodkow. I jak najmniej stosowania perfumowanych kosmetykow ktora uczulaja. Zyczymy bezbolesnego szybkiego rozwiazania. Zalecamy duuuuzo snu przed porodem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
A jak przed rozwiązaniem zalecam i polecam błogie lenistwo w ciągu dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zalecam przed porodem dużo snu oraz robienie zapasów na szybkie obiady typu pierogi, kotleciki itd wszystko co można zamrozić wtedy mąż nie padnie z głodu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam wszystko co stosujemy, ale uznano to za spam i musiałam skasować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatiana potrafisz opisać jak kłaść Malucha na brzuchu żeby to lepiej znosił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kolankach. Jedno kolano wyrzej i na to kolanko bobas z rekami do przodu. Wtedy ma klatke troche wyzej i jest mu łatwiej. I obowiązkowo zabawka jakas przed głowke. Fizjoterapełta nam pokazała i nagle cud dziecko nie płacze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ja małego też kładę na kolana,lubi to i właśnie bardziej jak leżenie np.na łóżku czy kocyku,a mąż dodatkowo nosi go na ręce na całej długości od dłoni do łokcia nosi synka na brzuszku,hmm podobna pozycja jak Milka ma foto z sesji,tyle że mąż na jednej ręce go trzyma tak między nogami do szyi a drugą od ramienia do brzucha,chyba wiecie o co chodzi :) Najważniejsze że taka pozycja na chwilkę jest dobra,bezpieczna,Alan uwielbia ją,napisałam na że na chwilkę,bo nasza doktor mówi że można tak nosić dziecko ale nie zbyt długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Rzeczy, które kupiłam a mi się zupełnie nie przydały to rożek, nakładki laktacyjne oraz sterylizator do butelek. Co do ubranek to również polecam zakup od razu tych na 62. Mój Jaś miał 53 cm ale doszedł pampers i te 56 były na styk. A że prawie pierwsze dwa tygodnie spędziliśmy w szpitalu to części ubranek na 56 nie miał nawet na sobie. Odradzałabym zakup ubranek z kapturem - dla mnie na tym etapie życia dziecka, kiedy non stop leży kaptur tylko przeszkadza. Kupiłam parę rampersów i dwie bluzy z kapturem i mimo, że są piękne to mega niewygodne dla dziecka i w ogóle ich nie zakładamy. Pieluszek w rozmiarze 1 została mi cała mała paczka - zaczęły się odciskać na nogach dziecka więc zmieniłam na dwójki - nie ma co kupować na zapas. Teraz jedziemy już na 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie rożek użyty zaledwie kilka razy... Śpiworki miałam dwa - mała ich nie lubiła wiec leza nieuzywane. Poduszka rożek do karmienia przed porodem nie ma co kupowac, namowiły mnie kobietki ze szkoly rodzenia, ale niewspomnialy że moge nie miec pokarmu i sie nie przyda. A tak właśnie było i 50 zł w du.... Wkladki laktacyjne tez tego lepiej nie kupywac... jak bedzie nawał pokarmu to wtedy mozna kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znowu rożek używałam dość długo .... mała uwielbiała w nim zasypiać. Dzisiaj kupiłam sobie nową butelkę z Lovi max 250 ml i nowy smoczek do kaszek. Pamperów używam 2 z pampersa. Dzisiaj byłam z mężem na saunie -- fajnie było :) Mała została z moją mamą i zrobiła taką kupę , że cała była brudna hihi. Babcia w szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1123
u mnie rozek tez sie nie przydal, teraz robi za mate na dywanie, jest super kolorowy wiec malej podoba sie. spiworek uzywam caly czas, mala spi w nim (ale taki cieniutki, bo w grubym jej za cieplo) wkladki laktatcyjne, kapturki, biustonosz do karmienia tez sie niestety nie przydaly. z nawalu pokarmu to tylko maialam straszny bol, a mleka zero. ubranka 56 , to nosila 2 miesiace, nie przydaly sie bluzy sweterki na 62 nie potrzebne okazaly sie cieple pajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam;) dawno tu nie byłam, co do wyprawki... nietrafione zakupy, zbyt pochopne : - laktator - nakładki - karuzela fisher price z wyświetlaczem, maluch zlewa ją totalnie woli hustawkę tejze firmy -z ciuszków na początku sprawdzaly się pajace, teraz tylko body plus gatki :) kwestia upodobania co do rożka to na początku super sprawa, owinełam malucha to nie machał tak rączkami, teraz już go nic nie utrzyma :p wiec mnóstwo kocyków jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rożek tylko używaliśmy w szpitalu. Poduszka do karmienia na poczatku dla mnie była niezastąpiona teraz jak mała podrosła to już bez sobie poradze. My też mieliśmy mało na 56 no i dokupowaliśmy, ale była długa na 49 cm wiec pływała w tych 62. Ale dokupić zawsze można . Niezastąpiony teraz jest Bujaczek ! Bo sie dziecku nudzi w łożeczku i nie miałabym kiedy zjeść nawet. Dzis sobie w nim siedziała, a ja prasowałam ubranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusia z tego co pamiętam to Twoje dziecko skończyło już 3 miesiące prawda ??? Dajesz kaszki albo coś innego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knw mozna dawac kaszke do mleka tylko bezglutenowa i wprowadzac po 1 lyzeczce pytalam pediatry i kolezanki pediatry ja malemu daje po kompieli wieczorem i 7 godzin przesypia malusek jest najedzony :) sorry za bledy ale karmie Aleksandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nic nie podawałam, czekam aż będzie bliżej 4 miesiąca. w wigilię było 3 miesiace równe, poczekam jeszcze 2 tygodnie, nie chce przyśpieszać za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w srode bede u lekarza to zapytam sie :) z tego co mi kolezanki powiedzialy ze ten pediatra do ktorego chodze to zaleca zeby wprowadzac kaszki marchewke jabluszko jak skonczy 3 m dlatego pytam Was jak to jest. Wiki spi wiec ja tez mykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Dziewczyny nie mogę wysłać tego filmiku z przyciąganiem sie Jasia. Jest zbyt duży. Bede próbowała jeszcze jutro. A i z rzeczy które leżą nieużywane to jeszcze czapeczki po kapaniu - takie cieniutkie żeby dziecku nie było zimno. Założyłam raz po kapaniu i drugi raz jak byliśmy w CH na zakupach (w galerii bylo za ciepło na zimowa a bez czapki tez nie chcieliśmy żeby dziecko zostało wiec zmieniliśmy na te cienka). A ze miałam kilka sztuk to reszta leży. Moja rada to zainwestowanie w ręcznik Motherhood - dla mnie nie zastąpiony. Mam też taki zwykły z misiem i dla mnie s**t bo wogole wody nie wchłania - owszem super miekki ale jakby nawoskowany. A poza tym przydało mi sie wszystko co było na listach wyprawek dla dziecka :) Z mężem śmiejemy się se łóżeczko jest zbędne bo Jas nie śpi w nim ale ciągle liczę ze kiedyś będzie :) Poki co służy jako przewijak, półka dla pluszakow no i czasami miejsce do zabaw. U nas dzisiaj Jas marudzil. Mało spal (chyba wyspal sie w Nowy Rok) i ciągle domagał sie rąk. Jestem zmeczona i spiaca ale czekam az wstanie i musimy go wykąpać. Usnal nam jak szykowalismy wszystko do kapania i szkoda nam go wybudzać - pewnie niedługo wstanie. A jak nie to będzie miał dzień brudaska dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nocka prawie taka sama jak wczoraj. Obudziła się o 2 na mleczko wypiła i poszła spać o 4 wstała i sobie rozmawiamy. Wiki leży na przewijaku i ma czkawkę o 5 dam mleczko i idziemy spać pewnie do 8. Jestem wyspana bo przed 21 poszłam do lóżka :) Chyba ma taki skok rozwojowy bo tak ładnie spała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1123
witam mamusie :) problem mam, bo drugi okres trawa u mnie juz 11 dni!! takie plamienia w sumie ale jednak. tez tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie był na razie jeden okres i trwał 6 dni, obfitosc troche wieksza niz przed ciąża. Jest plus od kilku dni przy usypianiu, ponieważ zasypia sama. Wystarczy że widze że jest juz zmeczona i ziewa, odkladam ja do lozeczka wlaczam kolysanke, daje smoczek i buziaka i po 5 minutach spi :) Ta nocka w miare ok. Najpierw obudziła sie o 23 pozniej o 2:40 i teraz o 7:10 :) odrazu po jedzeniu zasypia. Teraz leży w bujaku i rozmawia z lwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
U mnie nocka też ok:) Kaja poszła spac o 21, wstała o 2 na piers i spała do 6:) teraz własnie przysypia znów:) -jeszcze dłuzej jak 1.30-2 h nie wytrzymuje bez 20-30min drzemek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzis nawrot nocnego jedzonka. 1, 4,5 a juz co 4 h wstawala.. teraz spi jeszcze i musze ją obidzić bo lecimy na ćwiczonka. Deszcz pada mam nadzieje, że przestanie bo codziennie spacerek zaliczamy ,a w deszczu to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzisiaj z rodzinką wyjeżdżamy na weekend w góry. Znalazłam fajny hotel dostosowany dla dzieci. Mają nawet łóżeczko , przewijak, wanienkę itp. Teście jadą z nami bardzo się ucieszyli , że mogą spędzić czas z Wiktorią. Mała pooddycha trochę świeżym czystym górskim powietrzem. Idę się pakować i mam nadzieję , że niczego nie zapomnę. Biorę laptop to się odezwę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ja okres też miałam raz póki co,obfity był przez dwa pierwsze dni,trwał 6.Dziś u nas noc też fajnie,cała przespana,ale pózno zasnął bo po 24 :/ ale to pewnie dlatego że o 20,do 21 zrobił sobie drzemkę!Wstał o 8:20.Pogoda nawet fajna,świeci słoneczko,troche chłodno jest ale może wyjdziemy na kilka min.ja mam katar i kaszel,boję się wychodzić na dwór żeby mnie bardziej nie rozłożyło i zeby mały się nie zaraził od mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×