Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Radmon moja Lilka zasypia okolo 23.00 budzi sie o 4.30 wypija butelke (120ml) spi Dalej do 9.00 wypija kolejna butelke. Przebieranie I spi Dalej do poludnia. Moj M sie smieje z nas jak ktos nieraz mowi o wstawaniu Malych dzieci o 5-6 rano. Mowi ze my sie dopiero na drugi Bok przekrecamy o tej godzinie :) co do noszenia to ja nie moge nosic wogole ze wzgledu na te moje plecy. Komus kto wynalazl fotel bujany do usypiania niemowlat powinni dac zloty medal ! Bo ona chce na raczkach. Tyle ze zamiast noszenia po prostu sie bujamy. Wspaniala sprawa. Ale zazdroszcze dziewczynom ktorych dzieci nie domagaja sie mamusinych ramion non stop. Xxxxxxxx Milakulus- ja mialam problem z ulewaniem z moim starszym synem. Robili mu wszystkie badania. Probowali roznych sztuczek a on po kazdym jedzeniu wszystko spowrotem :( dopoki przybiera na wadze to jest w porzadku. Pociesz sie tym ze zaraz skonczy 3 miesiace I bedziesz mogla podac cos gestszego do lub zamiast mleka. U nas wtedy to sie skonczylo. Zycze wszystkim duuuuzo cierpliwosci i przespanej nocy ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
My dzisiaj leniuchowalismy sobie we trójkę w łóżku do 10:00 :) Ok 14 pojechaliśmy do tesciow a dziecko było tak padnięte (w trakcie tych czterech godzin miało tylko drzemke 20 minut) ze przespal praktycznie cala wizytę. Jedynie co po przebudzeniu go nakarmilam, przebralam i wróciliśmy. 4h snu ciągiem jak na dzień to świetny wynik :) Teraz chłopaki sobie smacznie śpią a ja się wymknelam z lozka bo zasnąć nie mogę ;/ Kręce sie na boki (o ile to z dzieckiem obok możliwe) i nie mogę zapaść w sen wiec zalapie sie na jakiś seansik w tv :) Dziewczyny - mini odwyk od rąk powoli przynosi efekty - dzisiaj bardzo mało marudzenia, dużo samodzielnej zabawy no i oczywiście zabawa z rodzicami ale nie na rękach a w pozycji leżącej :) Przytulnie też oczywiście było ale na szczęście nie było już typowego wykuszania rak. Pisalyscie o rozpieszczaniu dzieci - u nas to samo :) Ale cóż - nie mogę sie powstrzymać :) Dzisiaj mąż stwierdził ze chciałby mieć niedługo kolejne dziecko - byłam w mega szoku bo po porodzie jakieś dwa tygodnie stwierdził ze to dla niego zbyt stresujące i ze chyba wystarczy nam Jas (wiecie miałam te przygody z bakteria we krwi). A tu takie suprice. Tatus miał wolne spędził sporo czasu z synkiem i taka deklaracja :) Poki co oczywiście to tylko gadanie - mamusia musi odpocząć. Ach ta głupia bezsenność :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tulipanna jak mozna tak pozno malutkie dziecko klasc,chyba obydwoje zescie na glowe upadli,litosci!!! to nienormalne. ustal dziecko rytm dnia,i kladz spac o 20 a nie prawie o polnocy,chore to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka ja tak strasznie mocno kocham moja Lilunie ze wydaje mi sie ze moglabym takich miec jeszcze z osiem albo I dwanascie ;) uwielbiam ja :) mimo ze ona nie nalezy do tych najbardziej zadowolonych I spokojnych dzidziusiow na swiecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas chyba jednak zmiana godz pobudek w nocy. Jak wczoraj dostal mleko o 19.30, zasnal ok 22, to obudzil sie dopiero o 5 na mleko:-). Z tym ulewaniem to mamy ciezko czasami, ale przybiera na wadze, w styczniu mamy kolejne szczepienie to podpytam, nie zapeszajac sprawdza sie nowa pozycja jak klade go brzuszkiem na mnie, mleczko i tak zawsze uleci, ale juz nie takie duze ilosci i odbicie jest szybciej. A ja znowu nie umiem zasnac:-( A od dzisiaj zaczynam mega diete, jest to wstep do mojego postanowienia noworocznego:-), zamierzam schudnac 7 kg do kwietnia, he he obym wytrwala, bo zazwyczaj z tymi postanowieniami jest roznie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córeczka chyba zaczyna dłużej spać w nocy. Ostatnio budzi sie co 4 h co jest dla mnie super bo wcześniej co 2-3 wiec duża rożnica. Co do noszenia to potrafi siedzieć w bujaczku, ale jak nie ma humoru to tylko rączki zostają. Dziewczyny , a probowałyście espumisan na gazy dać dziecku? Moja jak tak płacze i mi sie wydaje, że brzuszek boli to daje i przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie jakas dziwna anomalia :( jak zwykle mała spała w nocy od 21 do 2 pozniej od 2 do 6. To dzisiejszej nocy pobudka co 3 godziny :( na szczescie po jedzeniu o 6 teraz znowu spi wiec moge spokojnie zjesc itp. ale czuje sie strasznie niewyspana przez te szybkie budzenie sie :( Zazdroszcze wam tego przesypiania całej nocy. Oby juz u waszych pociecha tak zostało :) Wczoraj wzięłam małą na "wstrzymanie", czyli nie było noszenia na rączkach. Tylko 2 razy do uspania ją wzięłam, ale usypia szybko 5-10 minut i spi. Na początku marudzila i prawie zaczela plakac ale jak zobaczyla ze zero odzewu to przestała i siedziała sobie w bujaku i sie bawila rączkami :) myślałam że bedzie tragedia, ale wcale tak nie było :) Ja czytam codziennie od 2 tygodni bajki na dobranoc dla swojej córci. Wiem że nic nie rozumie :) ale powiem wam że słucha z zaciekawieniem, leży i patrzy przez 10-15 minut i zasypia - zawsze :) to teraz taki nasz rytuał to czytanie. Muszę ją tylko przy tym trzymać za rączkę... co troche utrudnia trzymanie ksiązki :) Mąż z poczatku sie smiał, ale jak zobaczył że zasypia w trakcie, zmienił zdanie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
:) a już myślałam że może być coś nie tak z tym spaniem,ale jak wasze dzieciaczki też tak ładnie przesypiają nocki,to już jestem spokojniejsza.Alan wczoraj zasnął bardzo pozno,po 23..dziś wstał o 8:00 na jedzonko-zjadł 130(zrobiłam mu 150)i śpi dalej,wstanie pewnie o 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon to Wy tez sobie dlugo leniuchujecie :) I tez pozno wieczorem. Ja troche zaluje bo tesknie za spokojna mi wieczorami z moim M. Niestety Lilly po kapieli I butli okolo 20.00 zasypia ale tylko na goes 40 minut. Potem sie budzi I kolki :( I tak do okolo 23.00 walczymy na zmiane. Dzis bylam u lekarza dostalam nowe krople antykolkowe "colief" podobno sa sa skuteczne.ktoras moze uzywa ? Jeszcze chcialam zapytac o sen w ciagu dnia. Moja mala Lilka nie potrafi nie spac dluzej niz 2 godziny za dnia. Potem przynajmniej krotka drzemka. Wasze tez tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj w nocy też się zmieniło ... jak Wiki poszła spać o 20.15 wstała o 3 mleczko i potem wstała o 06.30 i zero spania do godziny 11.30 ... teraz mąż poszedł na spacer bo taka zmierzła że szok. Wszystko na chwilkę ją interesowało. Po południu jadę na zakupy trzeba na jutro coś dobrego przygotować do jedzenia .... myślę o jakieś zapiekance z makaronem ma ktoś jakiś sprawdzony przepis ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tullippanna - jeżeli chodzi o sen w dzień to moja zazwyczaj do godziny 10 śpi jakieś 30 minut koło 12 idziemy na spacer 2 godzinny gdzie śpi no i koło 16 śpi znowu jakieś 30 minut. I potem zasypia między 20 a 20.30 ... w dzień jak nie śpi potrafi sama leżeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie musze kupić swoje córce książeczkę i też będę czytać. Mąż dalej na spacerku ja zrobiłam pranie i ogarnęłam mieszkanie. Obiadek jest od wczoraj wiec gotować nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Tullippanna-Nasz syn w dzień śpi dłużej jak 2h ale ma też krótkie spanie,po kilka minut.A z wieczorami różnie bywa,czasami śpi już o 19,ale to bardzo rzadko,częściej zasypia pózno,po 21..ale dobrze ze nie jest marudny,tylko śmieje się,ogląda zabawki,rozmawiamy po swojemu..Co do kolek ja stosuję kroplę SabSimplex i sprawdzają się super!Miał kolki jakieś 2 tyg.temu przez 4 dni,nie miałam wtedy tych kropel i żeby mu pomóc robiłam okłady z ciepłych pieluszek,prasowałam żelazkiem i kładłam na brzuszek,na zmianę z noszeniem w pozycji pionowej-pomagało.Te kropelki które mam powinno się dawać 15 kropli po kazdym jedzeniu,ja daję do trzech ostatnich butli przed spaniem,po tym zrobi mega kupkę i jest spokojny,więc polecam.Mi znajoma przywozi je z niemiec ale w necie można je kupić http://www.sabsimplex.org/ Ja też jutro sylwka w domu mam,znajomi przychodzą i też muszę jakieś jedzonko szykowac,będą śledzie,sałatka gyros,strogonow na ciepło,no i przekąski,pomidory s sosikiem czosnkowym,ogórki,jakaś wędlina..może cos jeszcze wymyślę i zrobię jak będę miala czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmon - ja też używam tych kropelek. Ja daję 3 do każdego mleczka. Jak długo masz zamiar ich używać ???? Ja myślałam , że jak mała skończy 3 miesiące czyli 5 stycznia , żeby je odstawić. Wiki miała kolki jak skończyła 2 tygodnie ale trwało to kilka dni i do tej pory jest spokój. Do nas też przychodzą znajomi jutro , Wiki będzie spała w swoim pokoju a my będziemy sobie siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
knw-ja też myślę że do 3 miesiąca z tymi kropelkami,czyli do końca stycznia.Podobno dzieci do 3m.mają kolki,zobaczymy.Jak odstawisz je,napisz czy kolki się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Wiki od rana ma humorki do teraz. Niech już idzie spać bo głowa boli od tego marudzenia , płaczu. Nie jestem przyzwyczajona bo zawsze jest grzeczna , umie sama poleżeć a dzisiaj inne dziecko -- diablica. Ale i tak jest kochana :) Mąż karmi a ja będę usypiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ale dobrze, ze jestescie! Czytam Was regularnie. My na kolki stosowaliśmy Delicol, Debritat, Esputicon i nic nie dawało rady. Płacz był przeraźliwy. Ani kupka, ani gazy nic nie wychodziło... Kupiliśmy rureczki WINDI poczytajcie o nich, są to takie rureczki, które się wkłada do dupki dzieciaczka. Najpierw masaż brzuszka a póżniej rureczka i gazy wychodzą aż świszczy i zawsze idzie też kupka. No niby spoko rozwiązanie doraźne, ale bałam się, że się przyzwyczai. Poza tym, to chyba nie było dla niego najprzyjemniejsze przezycie, choc jak już wszystko co miało wyjśc z niego wyszło- widziałam błogi uśmiech na jego twarzy. Więc tak jak pisałam- bałam się, że się do tego przyzwyczai, więc szukałam innego wyjscia. No i sięgnęłam po Sab Simplex- akurat znajoma przywiozła mi z Niemiec. I moim zdaniem- REWELACJA! Póki co, oczywiście... Daje mu 15 kropelek przed każdym karmieniem. Jelitka pracuja tak jak powinny. Oprócz tego w sytuacjach kryzysowych (jak widzę, że nie robi kupki) daje mu do picia herbatkę rumiankową. Taki babciny sposób, ale też pomaga. Suszarka też pomagała- wystarczyło, że był słyszalny taki tepy hałas- chyba to lubi!! . Milka, czy mogłabyś wysłać na maila filmik, który pokazałaś neurologowi, co do przeciągania się Twojego synka?? Bo chciałabym zweryfikować zachowanie mojego Julka. . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus -wlasnie przejrzalam poczte ! Kubus jest boski z ta swoja czuprynka !!!! reszta dzieciaczkow tez cudna :) Moja Lilka dzis jak zaczarowana ! Az ciezko uwierzyc ze to to samo dziecko co wczoraj. I juz spi choc watpie zeby to byl koniec dnia dla niej :( oby !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
ctr alt delete - wrzucę jutro filmik - nie ma problemu. Jas miał dzisiaj tylko jedna drzemke - w trakcie spaceru - 2.5h Wstalismy o 10:00 - spacer o 13:00 - spal do 15:30 i po kapaniu spal godzinkę a teraz sobie wstał i się bawi. Ale muszę powiedzieć ze zachowywał sie mimo braku snu dzisiaj super. Sporo leżał sam w leżaczku i potem ze mną na łóżku - nagadalismy sie za wszystkie czasy :) I dzisiaj mnóstwo uśmiechu - praktycznie cały czas się śmieje i czasami zdarzyło się nawet zasmiac w głos - zupełnie nie płakał :) Jest cudowny - uwielbiam każdą chwilę z nim spędzona - cudownie mieć obok siebie kogoś dla kogo się jest całym światem :) Ajjjjjj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaalana
Witam wszystkie Mamy. Mój Olinek za 2 tyg. będzie miał już 3 m-ce:)) jak to leci.... Od 3 dni Olek zjada małe jabłuszko a za tydzień dam Mu kilka łyżeczek zupy. Mój Olinek ma już ząbka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wuzetka2013
Kolezanko wyżej to i tak słabo - moj synek ma 2 miesiące i je obiady z nami. Dzisiaj zjadł całego kotleta !!! Buhahahahaa - gość idiota zaczął sobie nicki wymyślać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu nie umiem zasnac:-(. Leze juz 2 godz przewracajac sie z boku na bok. Moi mezczyzni smacznie spia juz ladnych pare godzin, jeden z prawej, drugi z lewej strony, bo dzisiaj wzielismy Kubisia do siebie, a ja sie dalej mecze z bezsennoscia. Tullippanna Kubie wloski tak szybko rosna, ze watpie zebysmy wytrzymali rok bez fryzjera, wszyscy mi mowia, ze taki przesad i do roku sie nie obcina :-) Co do kropelek sab simlex. tez uzywalismy.przez 2 miesiace, dawalam po 13 kropelek co drugie mleczko, potem zmniejszalam do 8 i 5 kropelek az przestalam w ogole. Milka moj maz tez by chcial drugie dziecko, najlepiej jakbysmy sie starali juz teraz zeby nie bylo duzej roznicy, ale ja tez po przezyciach ze szpitalem na razie nawet o tym nie mysle. Teraz calym moim swiatem jest Kuba i Maz, kolejne malenstwo na pewno, ale za pare lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
hej, u mnie kiepsko sie zrobilo.Moja Kaja ma 12 tygodni juz i od 3 dni caly czas piastke pakuje do buzi i jak juz tylko raz sie w nocy budzila to dzis zasnela o 21 obudzila sie o 0.30 o 2.30 i o 4.30:| kazdym razem postekujac i z obsliniona reka w buzi. Dziaselka ma spuchniete na dole, zobaczymy. A juz bylo tak ze budzila sie kolo 3 raz tylko w nocy...eeeeh. Teraz zasypia bo jak sie o 4.30 obudzila to jak ja nakarmilam to i przewinelam to mnie obsrala lekko mowiac i obsikala:p-wszystko do zmiany a dawno nam sie tak nie zdarzylo:D teraz zasypia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
crtl alt delete ja ta rurke windi stosowalam od urodzenia malej:) teraz juz tylko czasem sie nia wspomagamy jak mecza ja gazy przed snem. lepsze do niz wszystkie specyfiki na bazie smecticonu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj miałam super nockę :) Wiki zasnęła o 20 i wstała o 05.30 na mleczko ... oczywiście wstałam w nocy zobaczyć czy wszystko ok bo nawet dziecka nie słyszałam tak smacznie spała. Idę zabrać prysznic i się pomalować bo mała leży sobie grzecznie najedzona to mam czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
milakulus-może idz do lekarza,bo troszkę dzwine jest że nie możesz spać..może coś ci dolega i tak się objawia??Męczysz się biedna.. -Alan dziś ładnie spał,ale wczoraj zasnął dopiero po 23,no ale w dzien dużo spał to pewnie dlatego. _Mój mąż też chce drugie dziecko,no wiadomo lepiej jedno po drugim bo wtedy odchowasz i masz spokój,ale ja stanowczo nie!!No może gdyby mój poród był lżejszy to i może bym się zgodziła,ale póki co jedno mi wystarczy,szczęśliwa jestem i niech tak zostanie.Drugie może za 3 latka..może!Mąż dziś w domku z nami,więc super,bo mam pomoc więc idę szykować dom i jedzonko na wieczornego sylwka,buzki dla was i waszych pociech,oraz samych radosnych dni wam życzymy w Nowym 2014 Roku!!!!No i szampańskiej zabawy :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Dziewczyny trochę zazdroszczę Wam tych przespanych nocy - nie powiem ze u nas jest źle - ale Jas nadal budzi się kilka razy na jedzonko. Przerwy 4-5 godzin sa rzadkie ale na pewno sa też jakimś progresem :) Dzisiaj nocka u nas z częstymi pobudkami - Jas nie dał sie odłączyć od piersi i musiał dobrze przysnac żebym mogła sie od niego odkleic :) Rano obdarza nas tak pięknym uśmiechem ze liczy sie tylko to ze jest zdrowy i szczęśliwy :) Jak tatus ma wolne to już nasza tradycja jest to ze we trójkę po przebudzeniu sobie lezymy w łóżku i sie bawimy :) Jas wtedy śmieje sie w głos i z tej radości jak szalony macha rękoma i nogami :) Dziewczyny - rok 2013 przyniósł nam najpiękniejszy cud - dziecko. Oby 2014 nie był zatem gorszy od poprzedniego ! Zdrowka dla Was dziewczyny, Waszych mężczyzn i dla naszych cudownych pociech !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MILAKULUS ZBADAJ TARCZYCe. Po porodzie czasem dopada tzw. POPORODOWE zapalenie tarczycy. I w zaburzeniach tarczycy wystepuja problemy z zasypianiem. Konsultacja lekarska też nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny -- SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2014 i kto się może bawić SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY :) Ja już wszystko sobie przygotowałam do jedzenia okazuje się , że przychodzą do nas znajomi , Wiki zostaje z nami :) Teraz sobie córka śpi a ja odpoczywam od gotowania :) Wstanie posprzątam , ogarnę się i czekamy na gości. W sumie jeszcze dużo czasu bo mają przyjść przed 21 jak Wiki już będzie spała. Ale czas szybko leci więc wolę wszystko na spokojnie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×