Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Hej :) u mnie te 2 nocki to byla chyba zmyłka bo dzisiaj już w porządku :) Kaja poszła spac o 20. Obudzila sie o 2 na piers i spała do 6. Wstalismy o 6.30. Zacznę od pieluszek bo widze że dyksutujecie:)- u nas idą pampersy , zielone i pomarańczowe na dzień a na noc biale(mam jeszcze 2 paczki białych 4 paczki zielonych i jedną pomarańczową) a mam o tyle dobrze że mam znajomego co ma karte do selgrosa(sklep dla firm , kupic da się tylko na firme bez vatu czy jakos tak, no taniej poprostu) Byly pampersy, wychodziło 50gr za szt. nr 3 i kupił mi 5 paczek :)(ostatnie 5 !!!!) Moja mala miała 2 razy kropki na pupce i czerwone wokół o***tu wiec pilnuje dobrze czy aby sie nie odparzala-boje sie narazie tańszych pieluch. Dzis mąż w domu -ja pojechałam do TESCO i byly 6ciopaki białych chusteczek pampersa po 27zł, wziełam 2 op. czyli 12 sztuk:) Co do rozszerzania diety. Moja pediatra już kazała więc-DZIŚ Kaja zaczeła 5 miesiąc:)!! Je od kilku dni sinlack łyżeczką(jak juz bardzo sie złości dokańcza butelką ale pracujemy aby cały zjadła łyżeczką) Pije też ok 50ml soczku jabłkowego-kupka po tym jest najdalej w ciągu 2h :) Od dziś wprowadzam zupke, dynia+ziemniak.Dam jutro znac jak nam poszło. No i dziś byłam na pobraniu krwi, (hormony odnośnie nadnerczy). Za tydzień wyniki, jak je dostane umawiam sie do lekarza i po wizycie kończe karmic piersią :( szkoda, bo to naprawde jest fajne jak juz sie udalo pokonac wszystki przeciwności. No i mam juz 12 butelek zamrożonego mleka po 100ml. Nasz schemat wyglada tak(moze komus to pomoze) 6.00 -Rano piers po obudzeniu 7.30/8- sinlack łyżeczką w międzyczasie sok jabłkowy 11-pierś przed spacerkiem 14-pierś 16 -(była piers ok 17) dziś dam dynia+ziemniak troche wczesniej moze(zobaczymy jak zje, w razie czego podam piers zwykle 18.30 piers 20 butla mm ok 2 w nocy piers Te pory są ta 30 min w jedną w drugą ale raczej stałe(no chyba ze w nocy mnie czesciej zerwie to piers dam częsciej) Wogóle czytałam dzisiaj że w 5 msc życia dziecka powinno sie wprowadzic gluten u dzieci karmionych piersią, a u dzieci karmionych mm w 6msc poczytajcie bardzo ciekawe, ja 11stego ide na szczepienie i pewnie po konsultacji z moja lekarką bede podawała. Ja zobacze jak moja zareaguje na tą dynie i ziemniaka(to podobno najmniej uczulające) wiec po 4 dniach dodam marchewke-marchewke bede dawac pewnie z 6 dni bo najczęściej uczula z tych początkowych warzyw. Ana_86 ja karmie mieszanie (tzn tylko jedna butla mm 120ml na noc i kazała mi juz zupy dawac lekarka) po skonczonym 4tym miesiacu. jak pisalam moja Kaja 4ty skonczyla dzis:) Ja po weekendzie ledwo zyje, ale pozaliczalam wszystko:) został egzamin w niedziele z konstrukcji drewnianych :O, mąż wtedy zostaje z małą i beda kibicowac z domu:) Moja nosi 74 juz jakies 2 tygodnie, az jestem ciekawa wazenia i mierzenia tego 11 stego lutego:) czy dobije 7kg hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mama na paźdz 2013 ale masz super uregulowany tryb dnia:) Twoja Kaja tez ma skazę białkową, że podajesz sinlac ( do milakulus - to kaszka dla alergików)? U nas miesiąc różnicy bo moja dopiero 3 miesiące skończyła. Moja lekarka, która jest podczas szczepień jest mało konkretna i raczje nie jest dobrym lekarzem, więc jej za bardzo nie ufam, to może po 4 miesiącu zaczne jej tez podawać tą kaszkę. Ja też podaje butle mm tylko raz wieczorem a tak to pierś cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ja też mam nie fajną lekarkę dla małego,ale dziś dzwoniłam do innej przychodni i pytałam o świetną Panią doktor,czy mogę przepisać Alana,zgodziła się,wiec w tym tyg.podpisze deklaracje,i będzie miało dziecko dobrą opiekę zdrowotną,bo ta teraz to tragedia!!My dziś 3h spacerku,wiosna normalnie u nas,tak ciepło-super!!!No super mieć tak ułożony dzień,u nas niestety każdy inny,nie jesteśmy systematyczni,może pozniej bedzie lepiej.Alan jak kończył 3m,ważył 7100 i mierzy 66cm,wiec kawał chłopa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dzisiaj byłam na spacerku 2 godziny. U nas też wiosna 5 stopni na plusie super :) Z tego co mówią to u nas na śląsku ma być już ładnie :) Tak jak piszesz sinlack to kaszka dla alergików. Wiki dzisiaj wstała o 3.10 na mleczko i potem musiałam sobie z nią rozmawiać do 4.10 bo nie chciała spać. Ale jak zasnęła to wstała o 07.15. Od tygodnia wstaje między 06.30 a 07.30. Nie przeszkadza mi to bo jestem wyspana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
Moja nie ma skazy ale pediatra na poczatek powiedziala ze ta kaszke mam dawac, to jest kaszka bezmleczna bezglutenowa z maczki chleba swietojanskiego, bardzo lekko strawna, dlatego narazie daje ta(te zwykle sa na innym mm niz ja daje i dlatego sie boje na razie), wychodzi drozej niz te zwykle ale czego sie nie robi dla dzieciaczka:), potem ambitnie planuje sama robic kaszki , tzn np jaglana plus mm plus maliny, jagody, truskawki (mam pomrozone). ale to pewnie blizej 7 miesiaca, narazie bede dawac ten sinlack, My juz po obiadku, zjadla ze smakiem! Dynia z ziemniaczkami hipp:) dalam kilka lyzek wymieszanych z moim odciagnietym mleczkiem na polgesto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko do mam karmiacych tylko piersia kiedy planujecie rozszerzyć diete malucha? Moja ma na razie 3.5 mca i tylko mleczko na razie. Chciałabym od 4 rozszerzyć diete, a pediatra uparty z 6.. mam nadzieje, ze trafie na innego przy nastepnym szczepieniu.. Moja corka spala dziś super tylko dwa razy sie obudziła, a ja zasnąć nie mogłam.. to sie nazywa pech.. dopiero o 2 gdzieś zasnelam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
A mi pediatra powiedziała,żeby nie podawać dziecku kaszki kleiku itp.bo dziecko zle reaguje na to,że bolą brzuszki itd.Mówiła abym podawała na noc 1 łyżeczkę mąki kukurydzianej, zeby zagęścić mleko i żeby przyzwyczaić do innego smaku i jedzonka.Nie wiem jak po tym jest bo ja chcę po swojemu czyli jak skończy 3,5m.wtedy podam coś.Czy któraś podawała mąkę kukurydzianką?Jaka była reakcja dziecka??A mam pytanie,jeśli chodzi o fotelik samochodowy-my mamy od0 do 13kg.maxi cosi cabro fix,jaki trzeba następny kupić?Od 0-18kg??Czy od 0-25kg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmię tylko piersią ale nie zamierzam jeszcze rozszerzać diety bo moja pediatra powiedziała że nie ma potrzeby bo mały rośnie i rozwija się prawidłowo. I słyszałam od wielu osób że jak sie karmi piersią to wystarczy po 5 miesiącu rozszerzyć diete. Zobaczymy jak to będzie u nas. Narazie "jedziemy" tylko na mleku matki :) podłączam się do pytania o fotelik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klei to nic innego jak maka kukrydziana badz maka ryzowa, zalezy jaki kleik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
gość-no właśnie,zależy JAKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepa123
Ja karmię piersią, mi pediatra powiedział że spokojnie można maluszka przyzwyczajać do nowych smaków od 4 miesiąca, tzn jabłuszko najpierw, marchewka, ziemniak...stwierdził że im później dziecko dostaje nowe smaki tym może być mu trudniej je zaakceptować także spokojnie można wprowadzać maluszkom od 4 miesiąca nowe jedzonko :) Ja podam małemu za tydzień jabłuszko i zobaczymy :) myślę żeby kupić fotelik od 9 kg do 25 lub 36 kg, tak mi doradzają znajomi mający już doświadczenie z fotelikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radmon- jest kleik kukurydziany, albo kleik ryzowy, wiec nie wiem w czym problem. Czyli maczka kukurydziana to kleik kukurydziany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, przepraszam że z butami wchodzę w wasz topik ale potrzebuje rady jeśli chodzi o laktator i butelki, gdyż chciałabym kupić cały zestaw najlepiej aby było jak najekonomiczniej. Zakładam że przez te kilka miesięcy nabyłyście doświadczenia i wasze rady będą mi niezbędne. Po pierwsze tommee tippee czy avent natural? są jakieś róznice oprócz ceny? A po drugie ilość potrzebnych butelek (i jakich dużych 150, 260) i smoczków do nich. Jak to wygląda w praktyce? Mam zamiar karmić piersią ale będę też sciągać pokarm i karmić butelką.Dziękuje z góry za cenny rady- naprawdę nie mam pojęcia ile i jakich butelek jest mi potrzebnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jedziemy tylko na piersi i oficjalne zalecenia są takie żeby rozszerzać po6 miesiącu. Ale ja tak bardzo czekam na karmienie łyżeczką, że już zakupiłam 6 pierwszych marchewek. Za tydzień Błażej kończy 4 miesiące więc zaczniemy. Pediatra się nie sprzeciwia. Mówiła, że gluten wprowadzać do zupki po pół łyżeczki, ale co to ma być, kaszka? I czy trzeba to jakoś przygotowywać czy po prostu wymieszać z zupką? Za fotelikami jeszcze się nie oglądałam. Mam zestaw startowy do karmienia piersią tt. Uważam, że to był trafiony zakup, chociaż używałam tylko na początku zanim młody nauczył się z piersi. Laktator dobrze ciàgnął, dzięki niemu ostro rozkręciłam laktację. W zestawie były 3 butelki i bywały wszystkie w użyciu choć pewnie wystarczłyby 2 gdybym korzystała z dołączonych pojemniczków.. Przez pierwsze miesiące wystarczą 150ml plus smoczki 0-3 mies. Butelek aventa nie próbowałam więc nie porównam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie laktator medela mini electric to najlepszy zakup.wcześniej miałam ręczny tomee tippe-pieniądze wyrzucone w błoto.Teraz po nocy w 5-10 min mam 130 m mlekal w butelce.Butelki mam dwie tomee tippe antykolkowe.Kupiłam taki zestaw startowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
:) w niczym!! _Dziewczyny,czy stosujecie coś dla dzieci na dziąsła?Mojego tak swędzą,wścieka się strasznie,krzyczy,piszczy..Nie ma czerwonych ani spuchniętych,ale tak się męczy..Pediatra powiedziała ze nic nie mogę stosować,bo za mały jest,a tak mi go szkoda.W aptece pewnie by coś doradzili,ale chciałam wiedzieć czy macie wy coś sprawdzonego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
Knw za 0,5 kg za 19,99. kaszki sa np 7,59 za 230gram ale jak mowilam zamierzam to dawac nie caly czas tylko ze 2 miesiace. Choc wiem ze dzieci i dwu letnie to jedza bo dobrze smakuje. kleiku nie daje, dalam raz do mleka i mi sie za 2h obudzila, albo brzuch bolal albo pic jej sie chcialo. I nie chciala zasnac potem. moja wlasnie zasnela, i ja sie zaraz klade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmon My mamy na dziąsła calgel i na prawdę Alanowi przynosi ulgę. Mam pytanko do mam chłopców . Dziewczyny kiedy bedziecie czy już sciagalyscie napletek? Byliśmy dzisiaj na szczepieniu ufff nawet nie było tyle płaczu. Alan waży 7430. Co do pediatry to tez muszę zmienić na każde pytanie odpowiada TO NORMALNE EEee PRZEJDZIE albo NO MINIE Mam wrażenie że ona tylko zna te słowa; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon z kad wiesz ze to dziasełka bolą? Moja też dużo krzyczy ja już sama nie wiem może jej coś dolega. Byliśmy niedawno u pediatry zbadał ją niby ok.. a krzyki straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Dzięki,popytam w aptece jeszcze,i jak zmienie lekarza na lepszego,może coś zaleci.Tatiana-Alan bardzo sie denerwuje,wcześniej pchał piąstki do buzi,ale tak spokojnie,a d kilku dni jak wpycha piąstki to aż krzyczy,widać że jest nie spokojny,denerwuje się wiec myśle ze dziąsła do swędzą.Moja lek,powiedziała że nie możliwe,ale ja widzę jak on sie zachowuje,nie będę czekać i kupię cos żeby ulżyło dziecku..Mimi-ja ściągam napletek jak Alan skończył miesiąc,lekarka nasza do dzis dnia nic mi o tym nie mówiła,tylko położna kazała,no i mam sporo znajomych mam chłopców i one też po miesiącu tak robiły,więc podczas kąpieli zawsze to robię i pilnuję aby było ok,mam przykład na moim siostrzeńcu,pisałam kiedyś-mieszkają w Niemczech i tam lekarze inaczej podchodzą to penwnych spraw między innymi ściąganie napletka-nie kazali tego robić,dziś mały ma 6m i niestety zarosła mu dziurka,chyba będą nacinać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
U nas też dzisiaj wiosna :) 1.5h spacerku i potem godzina dosypiania na dworze - łącznie 2.5 - u nas jak na drzemke to świetny wynik :) Dziecku brakowało świeżego powietrza ;) Pozostałe drzemki w ciągu dnia były pół godzinne - zrezygnowalam z tej drzemki o 18 i młody sie troszkę meczy wieczorem ale nawet nieźle zasypia za to wieczorem. Wczoraj udało mu się usnac w łóżeczku a dzisiaj byl krzyk i usnal na rękach (daaaaawno tak nie usypial) - ale odlozylam go do łóżeczka i spi. Napletek ściągam odkąd młody skończył miesiąc. I widzę ze zdecydowanie lepiej schodzi niż na początku. Pani pediatra wogole mówiła ze ma dość wąski Napletek a teraz jest juz ok. Dietę rozszerzam po skończonym 5 miesiącu. Przepajam narazie woda. Po piątym miesiącu gluten i będę dawala na spróbowanie zupki i deserki. Karmie tylko piersią i pediatra też mówiła ze póki dziecko ładnie przybiera na wadze nic więcej mu nie potrzeba. A skoro dziecko się na samej piersi tak świetnie rozwija to niech ja je jak najdłużej :) Wcześniej postawiłam sobie granicę 6mcy a teraz sobie myślę ze nocne karmienia mogę jeszcze przedłużyć o te parę miesięcy. Ale jak będzie czas pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelaa111
Xxmyszka oprocz tt i aventu pionierem wsrodnlaktatorow jest tez medela. Ja posiadam reczny medeli. Przygoda z karmieniem zakonczona u mnie wczesniej ej. Jeśli jestes zainteresowana moge ci odsprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
Hej, dziewczyny a jak wasze dzieci zasypiają? czy zasypiają same w łóżeczkach czy na rekach. mojej małej czasami uda sie zasnąc samej szczególnie wieczorem, natomiast na drzemki usypia na moich rekach siedze na łozku obok łozeczka i ja trzymam i glaskam po głowce, podaje smoka, nie bujam ani nie kołysze. wiem ze wazne jest aby sama sie nauczyla zasypiac do 6 miesiaca- bo potem zle nawyki juz trudno bedzie zwalczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
u nas nastąpiła znaczna poprawa z nocnymi pobudkami. juz 3 raz czytam ksiazke język niemowląt i niektóre z metod super na moje dziecko podziałały. Mała budzila sie od kilku dni ok 1 w nocy następnie ok 2 a dzis szok obudzila sie o 4 :) juuupi jestesmy juz coraz blizej rana. zmany jakie wprowadzilam to to ze karmie ja wieczorem o 18 i pozniej o 19.30 po kąpieli (karmienie z obu piersi - dłuuugo). zasypia u siebie w łozeczku trzymajac w raczkach i sciskając mój tshirt znoszony ( podobno dzieci czuja sie bezpieczniej przy zapachu mamy) puki co działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
aha i zapomnialam dodac ze chusteczki huggies promocyjne 4 pak za 13,49 zł dowiezli do mojego Tesco wiec moze i u was tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria zasypia przy mleku albo na rękach. Max 15 minut i odkładam do łóżeczka. Ja tez karmię podobnie o 17 a potem o 19.30 i śpi zazwyczaj do 4 - 5 rano. Zdarza się , że obudzi się o 2 na mleczko ale to już sporadycznie. Może raz na tydzień. Dziewczyny potrzebuję kropli SabSaimpex gdzie można zamówić , kupić ? Od koleżanki córka ma straszne kolki dałam jej pół buteli bo mi zostało i mówi , że bardzo pomogło teraz się skończyło i mała cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knw - kropelki kupisz na allegro.pl, a co do plam na skórce maluszka to Piotruś ma takie same i nie wiem skąd, zawsze kąpiemy w emolium, reszta kosmetyków też z tej serii, mleko Nutramigen plus moje :( nie wiem co robić :( dzisiaj idę na szczepienie więc się zapytam Milka1988 - nie urządzaj pokoika w zbyt stonowanych kolorach lub tylko 2 czy 3. Piotruś ma kolorowy i wystarczy że wezmę go na ręce a oczy mu z orbit wychodzą tak się rozglada ;P czasem jak leży na przewijaku to mi się tak wykręci żeby zobaczyć rybę czy statek że wygląda jak banan :P _co do spania to miał kilka gorszych nocy, ale dzisiaj spał od 23 prawie do 9 - raz się obudził, albo nie obudził, tylko rozpłakał przez sen - dałam dydusia, pogłaskałam po główce i spał, a rano jak skowronek - wesoły i radosny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×