Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość sylwunia1011
U mnie dziś nocka bardzo fajna ( poszła spać o 20:15 pobudka o 24 na mleko potem o 4 i wstała o 7 więc super pierwszy raz tak mam :) ), mimo że córcia wczoraj spała dużo w dzień już sama nie wiem od czego to zależy...ważne by takich nocek było więcej :) Mam teraz taki etap , że walczę z przekręcaniem na brzuszek bo za mało leży i główka robi się jej płaska dlatego pediatra kazała ok 30 razy w ciągu dnia przekręcać i przynajmniej po 1min ma leżeć a ona tak strasznie nie chcę płacze, mam nadzieję, że się przyzwyczai...bo nie chciałabym, aby miała nie kształtną główkę :( Fasolka ja podaje swoje Zosi dicoflor ,położna i pediatra mi poleciła ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
sylwunia1011 my tez walczymy z leżeniem na brzuszku. kładę ja jak najczęściej, kiedyś lubiła leżeć na brzuszku teraz ostatnio szybko sie wścieka i przekręca na plecy. Główka zaczęła robic sie plaska bo mała lubiła patrzeć na lewą stronę. podobno do roku można to jeszcze skorygować potem juz nie ma szans. ja nie podaje żadnych probiotyków- kiedyś dawałam biogaję jedno opakowanie jak miała bardzo luzne kwasne kupki i pomogło. Teraz dajemy tylko witaminkę D- na łyżeczce. dziewczyny czy wy nadal odbijacie dziec*****każdym karmieniu? bo ja coraz zadziej a w nocy to już wcale nie odbijam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
u nas nocka niby ok ale.. poszła spać o 20 pierwsza pobudka o 1 (dużo zjadła) druga o 4 (zjadła bardzo mało zaledwie 5 min ssała cyca) i niestety kolejna pobudka od 5.30 nie płakała ale stękała i wierciła się i o 6 kupka. ahhhh te kupki nie dają nam pospać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ja też dawałam Dicoflor ale dawałam wtedy kiedy sama brałam antybiotyk - niby do mleka przechodzą śladowe ilości ale wolałam dać dziecku jakąś osłonkę. Jejku u nas dzisiaj znowu paskudna pogoda. Ostatni raz na spacerze byliśmy w poniedziałek i mi się Jaś maruda zrobił - wydaje mi się, że to przez to ciągłe siedzenie w domu. Dzisiaj znowu muszę go ubrać i dać pospać przy otwartym oknie. JA CHCĘ WIOSNĘ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwunia1011
ja w dzień biorę do odbicia w nocy karmię ją w łóżeczku na śpiocha i nie wyciągam nawet jak w nocy przewijam to szybko w łóżeczku.Podobno jak dziecko siedzi to już nie trzeba odbijać... U mnie też niestety spacer odpada :( wieje i -11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
mamusiaAli-długo mała miała luzne i kwaśne kupki?Co lekarz na to?Mój Alan ma takie cały czas,nasz lek.mówi że ok,ale ona to taka licha lekarka i nie wiem czy dobrze.Ja podaję do mleczka na noc sabsimlpex,ale już mało,coraz mniej,bo chcę zrezygnować już z tego.Do odbicia biorę po każdym jedzeniu,nawet po wodzie,jedynie w nocy nie biorę.My dzis spacer mamy,jest 4st.na plusie,wiatru nie ma więc super,tylko żeby mały chciał w wózku być to ze 2h będziemy,bo pogoda super!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
radmon luźne kupki to ma cały czas- podobno tak jest przy karmieniu piersią. był czas jak miała ok 6 tygodni ze były one z takim śluzem tzw. kwaśne, robiła ich 10 na dobę- i małej dupkę odparzały bardzo- lekarz kazał podawać biogaję i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
mamusiaAli-mój też robił z śluzem kupki,luzne ale nie miały kwaśnego zapachu,teraz śluzu nie ma,ale są luzne i kwaśne,ja karmię mm i nasza pediatra mówi,ze dzieci tak robią,że jak wprowadzę inne jedzonko,zapach się zmieni.Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już jesteśmy po wizycie u dermatologa. Rano wyszykowałam się i jechałam do innego miasta.Weszłam bez kolejki byłam 10 minut i mamy konkretną informację. Trądzik niemowlęcy. Mamy antybiotyk w zawiesinie i stosować przez 3 tygodnie. Mała w samochodzie była grzeczna tam i z powrotem spała. Za niedługo idziemy na spacerek ładna pogoda - 1 stopni. Klachy to plotkowanie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
My po spacerku,pogoda fajna,ciepło ale troszke wiatr wieje.Byliśmy godzine 20min.Spał,a bałam się że nie będzie bo ostatnio mniej wychodziliśmy bo mroziło..Knw,no to dobrze,ze wiadomo co to jest i że można coś z tym zrobić,niech jak najszybciej znika te dziadostwo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Wiki skończyła 3 miesiące odstawiłam SabSimplex. Nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W nocy nie biorę małej do odbicia w dzień robię to po każdym karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mogę Wam coś jeszcze polecić, to proponuje kupić książeczki kontrastowe. Kupiłam Młodemu wczoraj w Empiku (w smyku też są, ale podejrzewam, że w każdej lepszej księgarni też są). Jedną "Maluszek Patrzy- kształty" to książeczka z czarno-białymi i jaskrawymi kolorami, pokazująca różne kształty- kwadraty, kółka, zbiór kropek, i takie różne figury geometryczne, przeznaczona od 3 miesiąca życia dziecka. Drugą kupiłam "Świat dzidziusia- biblioteka szczęśliwego dziecka" i ona jest od 6 m. + i na kartach pokazuje w czarno-białych kolorach różna czynności dziecięce, jak np. dzidziuś je, dzidziuś się kąpie, itp. No powiem Wam, że cena tych książeczek to około 5-11 złotych a frajda malucha nieziemska. Juluś patrzy (szczególnie na te kształty), ogląda, jak mu pokazuje, to prawie nie mruga oczami, tak go to interesuje. Oczywiście nie jakoś długo, ale z 15 minut patrzy i go to ciekawi a za taką cene warto maluszkowi kupić- i nie trzeba nosić, bo się pokazuje na leżąco lub siedząco- kolejny plus! :-) a dodatkowo podobno stymulują rozwój psychiczny dziecka... (ps. kupie mu jeszcze jakieś- bo jest wiele możliwości w serii) Na pewno to lepsze niż te takie zabawki, które się pociąga za sznureczek i gra melodyjka- dostał ich aż 8 (!!!) każde w innym kształcie i kolorze, ale melodyjki się powtarzają :-D hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
My mieliśmy trądzik jak Franek miał jakieś 1,5 miesiąca. Myśleliśmy, że to potówki, ale lekarz po 1 spojrzeniu orzekł, że trądzik, ale nie kazał nic z tym robić i rzeczywiscie samo przeszło po jakichś 3 tyg. Lekarz twierdził, że to od moich hormonów (karmię piersią). Jedynie jak niektóre krostki już takie były żółte z ropką to zalecił przetrzeć octeniseptem, żeby odkazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
Ctr Alt Delete my małemu pokazujemy praktycznie od pierwszych tygodni ksiażeczki z serii OCZAMI MALUSZKA - bardzo lubi oglądać, a teraz to już nawet na widok kolorowych się strasznie cieszy i baardzo długo się wpatruje - mamy serię OBRAZKI DLA MALUCHÓW I masz rację -zabawkami grającymi już się nudzi, a książeczki może oglądać i oglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undo - no widzisz a nam przepisała antybiotyk w zawiesinie. Nie jest to duży trądzik bo na jednym policzku ma 4 krostki a na drugim 2. Ale są paskudne białe syfki skąd te świństwo bierze się u takich małych dzieci. Wiki jeszcze śpi pewnie zaraz się obudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Ja też mam tą książeczke kształty:) Kaja ją ogląda odkąd 6 tygodni skończyła chyba, potem kupiliśmy jeszcze 3 z serii świat dzidziusia, uwielbia wszystkie! Ja też mam problem z policzkami małej-wyskoczyło jej cos, chyba potówki, spróbuje narazie nadmanganianem przemywac-bo widze ze schodzi, jak nie zejdzie 11stego na szczepieniu pokaże lekarce. Wczesniej tez miała podobną wysypke-pediatra stwierdziła ze na budzi to od śliny i dotykania ogólnie-mala ma bardzo wrażliwe policzki. No zobaczymy co to tym razem bo i na brzuszku ma, mysle ze potówki bo jak wczesniej pisłam mąż jej nie rozebral dobrze jak wstawił z balkonu i sie zgrzała ostatnio. U nas tak okropnie wieje ze masakra, dobrze ze mam balkon zasłonięty w połowie bo by wózek odfunał:D mała dzisiaj stała godzine i kolejne półtorej dosypiała w domu, było u nas -7 teraz -10, jutro podobno -2 ,zobaczymy. No i jutro mam studia, mąż jedzie do lublina a Kaja zostaje z mała-znów bede kursowała od szkoly do domu:/ ostatni zjazd mam w tym semestrze-potem jeszcz 9 zjazdów i koniec szkoły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
miało byc Kaja zostaje z moją mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
No a dzisiaj byliśmy na szczepieniu i ważeniu. Mały zapłąkał, ale w miarę szybko się dało go uspokoić, ja tym razem już nie płakałam (za 1 razem niestety mi łzy pociekły jak usłyszałam ten okropny rodzaj płaczu), no ale okropne przeżycie, mam nadzieję, że teraz zniesie dobrze bez gorączki. Na suchą skórę na policzkach i rączkach i nóżkach przepisała nam lekarka maść na zamówienie mieszaną, nie wiem jeszcze dokłądnie co to.. No a co do spadających przyrostów wagi nie miała zastrzeżeń, mamy po prostu za 2-3 tyg jeszcze małego zważyć.. no i skoro trochę spada na siatce centylowej (po 1 mscu miał 90 centyl , a teraz jest na 50 już) to nie mam kombinować z ograniczeniem karmień nocnych , tylko karmić jak małemu się zachce... rety mam nadzieję, że sam się opamięta i będzie więcej jadł w dzień a nie w nocy bo już jestem zmęczona tym wstawaniem chwilami... Ale trochę się można przyzwyczaić. Dziś mały się budził 24.00, 3.00 i 6.00 (zasnął o 20.30) I co noc właśnie są 3 albo 4 pobudki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj małą usypiałam 25 minut szok. Od długiego czasu tak długo. Jakaś dzisiaj marudna była a mnie od rana głowa boli tabletki nie pomagają. Idę zaraz spać odpocząć. Nie wiem czy wiecie ale w Auchan od jutra są promocje pampersów nr 3 za 38 zł ( 70 sztuk ) oraz deserki jeden za 2.40 a drugi za grosik. Rano koło 8 planuję jechać bo pampersy mi się kończą a jest okazja i chce kupić kilka paczek. Jadę rano bo potem pewnie będzie wszystko wykupione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
Ctr Alt Delete dzieki za info o książeczkach jutro będe w Empiku to kupię, My Ali pokazujemy od 6 tygodnia karty "SOKOLE OCZKA- etap pierwszy plansze" które sama zrobilam na wzór oryginału i wydrukowalam, mamy powieszone na scianach, przy przewjaku itp. bardzo lubi na nie patrzec http://www.youtube.com/watch?v=buc39eHspsU http://www.canca.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Kupię też książeczkę,skoro mówicie że takie dobre dla dzieci.My mamy ale bajeczki do czytania,nic po za tym,a myśle że i nasz Alan zainteresuje się czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
My mamy książeczki z serii Biblioteka Szczęśliwego Dziecka - jedna ze zwierzakami własnie biało czarna a druga mamy kontrastowa kolorowa z rysunkami przedmiotów - drzewa, kwiatki itd i tez Jas chętnie zatrzymuje wzrok na nich - musze mu dać dokupić właśnie jakieś i powiem ze bardzo mi się podoba pomysl zeby porozwieszac wydrukowane plansze w miejscach gdzie dziecko przebywa - pomysł kradne :) Zdecydowaliśmy ze na wiosne robimy Jasiowi pokoik bo w salonie zrobil nam się sklep z zabawkami. Jak zrobi się cieplej malujemy, jedziemy po meble i będę mogła zaszaleć z detalami i wystrojem :) Juz sie nie moge doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw dzieki za cynka. Ja wlasnie kupilam w simply (a to jest dziecko auchan ) w promocji wlasnie. Ale bylam rano. Malo ich bylo wiec trzeba sie spieczyć. My niedlugo przerzucamy sie na 4. Bo moja wikusia wazy juz 6900 ! Bylismy wczoraj z kaszelkiem u lekarza to wazylam przy okazji. Pomyslalam, ze jak tak przybiera (97 na siatce centyl) to pewnie potrzebuje i musze sie pogodzic z ciaglym wstawaniem. A tu niespodzianka jak zasnela o 20. 30 to wstala na mleko tylko dwa razy o 2 i 4 i spala do 7.30. Jestem od razu jak nowo narodzona. Splam najdluzej odkad sie urodzila .:-) dalam jej na noc butelke mm moze to tak poskutkowało nie wiem. Bo poprzedniej nocy tez dalam, a sie budziła. Juz myslalam, ze moze mleka mi brakuje ale sprawdzilam laktatorem jest, zreszta jak tak przybiera to jest na pewno :-) Milka to poszalejesz z urzadzaniem. Fajne sa takie kosze na zabawki. Ja na wiosne coś dokupie bo pokoik mamy, ale chce tez nakleiki takie duze na sciane zeby bardziej kolorowo było:-) Ale jestem dzis wyspana !!! W koncu. To pewnie nie bedzie regula, ale milo taka odskocznia. Tez chce wiosny ! Mroz u nas troche odpuscil, ale jest kaszelek i pediatra kazal 4 dni spacerki odpuscic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my chyba znowu nie wyjdziemy na spacerek strasznie wieje:( wiatr jest gorszy niż mróz. Wolę zostać w domu bo w poniedziałek mamy szczepienia i lepiej żeby się nie rozchorował. Milka mam tak samo jak Ty my w marcu odbieramy już swoje mieszkanko i nie mogę się doczekać jak urzadzimy pokój Alanka. Oczywiście mąż ma już wizję jakieś murawy bramek itd:) ehhh biedny ten mój syn nie wie co go czeka mając ojca sportowca;) Ctr Alt Delete dzięki za info o książeczkach już zamówiłam na allegro myślę że go zainteresują. Zamówiłam nie dawno takiego interaktywnego Kubusia Puchatka co rusza buzia spiewa kołysanki typu wlazł kotek na płotek i opowiada bajki moj Alan jest nim zachwycony . Jak go włączam to tak przebiera nóżkami i smieje się w głos; ) razem próbuje coś tam śpiewać po swojemu. No i na godzinę Alan jest zajęty:) Polecam w smyku kosztuje 200 zł na allegro 139 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nocka fatalna... jeszcze takiej złej to niepamiętam... a wiedziałam ze tak bedzie bo mała spała w dzien długo... dziwiło mnie to i martwiło że w nocy pewnie da do wiwatu i tak było :( Dziewczyny ja tez polecam wam te książeczki "maluszek patrzy" i "swiat dzidziusia" super sprawa. Moja Gabi je uwielbia patrzy na obrazki z zachwytem :) ja zamówiłam w ksiegarni matras. Były wtedy przynajmniej w promocji :) mamy ich chyba z 8 sztuk. Knw - u nas był tradzik niemowlęcy. I tez myslalam ze to potówki. Samo przeszło :) chyba... trudno powiedziec co tak naprawde pomogło. Przemywałam kilka razy dziennie wodą przegotowaną i smarowałam takim kremem barierowym z emolium. Krem dosyc drogi bo 30zł za takie małe opakowanie. Wydaje mie sie że okolo 3 tyg sie utrzymywał. Jednak nie mam pewnosci czy samo przeszło bo w między czasie zmienilismy mleko z bebilonu na nestle. Lekarka powiedziała że wg niej zasługa zmiany mleka. Tradzik ustąpił praktycznie z dnia na dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nocka ok. Od paru dni Kuba chodzi spac i wstaje na mleko o tych samych porach. Ostatnie mleko pije ok 18- 18.30, zasypia ok 20.30, o 24 daje mu na spiocha mleko, potem pobudka o 4, zmieniam pieluche i karmie juz na rekach, nastepna pobudka o 8. Wiec w sumie spoko, tylko u mnie problem jest z moim spaniem, bo w dalszym ciagu klade sie spac.codziennie ok 1 w nocy, wiec wyspana raczej nie jestem, ale niestety nie umiem zasnac wczesniej:-(. Wczoraj bylismy na spacerze pierwszy raz od kilku dni, Kuba przespal cale 2 godz, a jak wrocilam do domu otworzylam okno na max i spal jeszcze 1.5, szok. W tym czasie zdazylam wszytko posprzatac i zrobic obiad:-). Dzisiaj umowilam sie z kolezanka, idziemy do pizza hut, w nocy tez mam lajt, bo maz bedze wstawac. Ugadalismy sie, ze raz w miesiacu spie cala noc i on przejmuje obowiazek karmienia. Wiadomo, w tyg jak pracuje to ja karmie Kube,z piatku na sobote tez zeby moj m jeden dzien mogl sie wyspac, a z soboty na niedziele robimy tak, ze na jedno karmienie wstaje ja, na drugie on. No i raz w miesiacu ja mam nocke dla siebie:-). Super sprawa bo tak jak poszesz Tatiana, tez czuje sie po niej jak nowo narodzona i na wszystko mam sily i checi:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Na allegro sa super naklejki na ścianę - drzewka, zwierzątka i inne motywy. Chce zrobić pokój na biało z granatowymi dodatkami i nw ścianach nakleic właśnie te naklejki. Zobaczymy jak wyjdzie - bede przesyłać zdjęcia. U nas dzisiaj nocka średnia - pobudki co 3h. Każdą noc jest inna wiec póki co jedna wielka niewiadoma co to dalej będzie. U nas dzisiaj pogoda lepsza wiec zaraz robimy fruuu na spacer. Jasiek miał już jedną drzemke 1.5h w tym czasie wysparzatalam domek i zrobiłam zupe - wieczorem jedziemy do tesciow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
A u nas od kilku dni tak samo,Alan zasypia między 21a22 budzi się koło 2-3 na jedzonko,pózniej 5-6 następne jedzonko,pózniej śpi do 8:30,wszystko jak w zegarku.W dzień za to różnie bywa,dziś śpi po pare min.tylko,spaceru nie mamy bo wieje strasznie.Ja jadę dziś na zakupy-ciuchowe,tak żeby zrobić sobie odskocznie :) Co do wstawania w nocy,mąż zazwyczaj z soboty na niedziele wstaje do małego,ja oczywiście budze się jak Alan budzi się na jedzonko,bo to chyba tak mam już zakodowane :D Ale nie wstaje.Rano też mąż zajmuje się małym,a ja mogę poleżeć chwilę,bo tak to z rana wstaję na równe nogi :) Moze dziś zajrzę do smyka za tymi książeczkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×