Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Undo- ja też używam od początku tylko Oilatum. Próbowałam zmienić na płyn z Johnson&Johnson - ale mu wyszły takie suche placki na kolankach, zmieniłam na Nivea- to samo, więc wróciliśmy do Oilatum i jest pięknie. A to z Ziai to co to jest? Nie słyszałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Franio strasznie fajny chłopak! I piękne jest to zdjęcie ze stópkami w roli głównej :) A kładziesz go do spania pomiędzy te poduchy i z ochraniaczem na szczebelki? Ja niby też mam, ale schowałam odkąd przeczytałam artykuł: http://tatapad.pl/sprzet/ochraniacze-do-lozka-sa-niebezpieczne-wyjmij-je-z-kolyski-asap/ Kiedyś znów wyciągnę! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyzwyczaiłyście skórę dziecka do Oilatum to teraz żaden płyn do mycia nie będzie dobry. Oilatum używa się gdy skóra malucha jest bardzo wysuszona albo ma zapalenie atopowe skóry a nie na zdrowe, delikatne ciałko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
Myślałam o tym płynie z ziajki http://ziaja.com/kosmetyki/1503,plyn-do-kapieli-dla-dzieci-i-niemowlat-natluszczajacy, chyba go wypróbuję. Co do ochraniacza - założyłam, bo mały od początku bardzo *****iwy i kilka razy wkładał raczkę między szczebelki, a dodatkowo nie raz znajdowałam go w nocy obróconego o 90, 180 stopni :) A dodatkowo te wałeczki zrobiłam ze 2 tyg temu, bo akurat prałam ochraniacz i na czas jak schnął - włożyłam właśnie te wałeczki z kołdry i kocyka. Może to przypadek, ale od tego czasu mały po odłozeniu do łożeczka po nocnym karmieniu potrafił sam zasnąć. Wcześniej się to nie udawało -po odłożeniu rozbudzał się i płakał i domagał się wzięcia na ręce - nieraz w nocy lulałam go i odkładałam po kilka razy. Nie mówiąc o tym , że budził sie 3-4 razy. No i teraz po odłożeniu często się przytula do wałeczka i zasypia sam! A od 4 dni mamy w nocy JEDNĄ pobudkę! Kąpiel 19sta, cyc i o 20stej go kładziemy (tu trzeba go ponosić na rączkach kilka-kilkanaścieminut, albo zasypia na cycu). No i pobudka o 2giej-3ciej, a potem śpi do 6.30. Jestem w szoku, sama się budze wcześniej z przyzwyczajenia i nie wiem co ze soba zrobić, czekam aż się obudzi ;-) Ciekawe na jak długo się tak przestawił. No i w sumie nie wiem na ile to zasługa tych wałeczków, ale boję się ich wyciągnąć z łóżka, żeby nadal spał tak ładnie jak teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _motylek_22
Mój październikowy wcześniaczek waży ponad 7kg, urodzony 2 października (ważył 2800g) termin z OM na 28.10, Czy wszystkie mamy szczepią swoje dzieciaczki? czy niektóre czekają i opóźniają szczepienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
Troche przerażający ten artykuł, a argumenty na wyjęcie ochraniacza całkiem sensowne. Może spróbujemy bez, tylko jak znam małego to się nakryje poscielą, kocykiem i bo uwielbia mieć coś przy twarzy jak śpi (np. w wózku sobie zasłania twarz rączkami w kombinezonie albo kocykiem właśnie nakrywa... . Wasze chłopaki prześliczne, Julianek ma super rzęsy, a Kubie zazdrościmy czupryny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kapałam w ziaji od urodzenia i wszystko bylo ok. Miesiac temu skóra sie zrobiła i kupiłam emolium. Ale nie wiem czy to pomogło czy maść natłuszczająca. Na pewno sucha sie nie zrobiła od ziaji bo od urodzenia było ok. A cena super. Warto sprobować. My już po spacerku. Troche kropić zaczeło. Ale zdążyłyśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Undo - pewnie dlatego śpi w łóżeczku bo mu przytulnie. U nas Kaja też lepiej śpi w łóżeczku czy w wózku jak się ją obłozy poduszkami i koc na buźke naciąga. W nocy za to jak śpi ze mną to się nauczyła, że mama ma przytulać:) i czasami nie chce spać inaczej niż wtulona we mnie. Powiem wam, że to coś pięknego dla mnie, gdy tak sobie śpimy, ale nasze życie intymne poszło w zapomnienie. Jeszcze 2,5 miesiąca i ją odstawiam od piersi, mam nadzieję że jak przejdziemy na mm i dodatkoe jedzenie to będzie spała lepiej. Póki co pobudki są różnie ale z 4 razy w nocy zawsze. U nas z końca października - Kaja waży 6300. Używamy pampersów 3, jeszcze 2 paczki i przechodzimy na 4. Szczepimy normalnie, 5w1, jak skończy pół roku zaszczepimy na pneumokoki, nie idzie do żłobka, ale wolę zaszczepić. Też kąpiemy od początku w oilatum. U nas jest alergia i lekko atopowa skóra. Próbowałam innych płynów, to się też zaczęły suche plamy robić. Wróciliśmy do oilatum - Undo - ja kupuje na allegro większą ilość - jest droższe od innych płynów ale bardziej wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieciaczki śliczne, a jakie już duże:) Kubuś ze swoją czupryną króluje!!! Zazdroszcze tych włosów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - na drugi dzień była teściowa i mała nie płakała. Chyba wcześniej miała taki dzień , że źle zareagowała. Całe szczęście bo trochę nie fajnie by było jak by widziała babcię i by cały czas płakała. --------------------- Co do wagi Wiki urodziła się 05.10 ( 2940 ) teraz waży 6200. Jesteśmy na pampersach 2 za kilka dni przechodzimy na 3. Ja od urodzenia używałam płynu Nivea od 1.5 tygodnia kupuję Emolium ( za 200 ml koszt około 24 ) przy codziennym kąpaniu taki płyn starcza na 8 dni ) ale my mamy używać tego płyny przez miesiąc i mogę wrócić do Nivea albo wypróbuję z Ziajki. Trądzik dalej jest ale znacznie mniejszy niż na początku. Już nie ma placów czerwonych na policzkach. Na suchą skórę na twarzy pomogła maść Alantan Plus. Ważne , że widzę poprawę po tym antybiotyku. -------------------------- Nocki dalej super dzisiaj wstała o 5 na mleczko. Ostatnio przy kleiku zasypia i odkładamy do łóżeczka no i sobie smacznie śpi. Ja zawsze przed spaniem otwieram okno na 30 minut i wietrze pokój jak ją kładę jest wywietrzone. Byłam dzisiaj w Auchan i trafiłam na wyprzedaż kurtek i płaszczyków. Cena po promocji 10 zł szok i naprawdę fajne. Kupiłam taki różowy płaszczyk na wiosnę akurat będzie miała na kwiecień. No i kupiłam na teraz kurtkę fioletową więc luty , marzec w tym wychodzi. W sobotę chcemy się wybrać wszyscy do centrum handlowego myślicie , że to już czas skończyła 4 miesiące ? Kurcze sama nie wiem czy z nią jechać czy zostać w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Knw- moja mala tez jest z pazdziernika i do centrum handlowego jezdzi odkad skonczyla dwa tygodnie.. Conajmniej raz w tygodniu bywamy w takich miejscach. Malej nic nie jest i nawet nie miala katarku odkąd sie urodzila, wiec im szybciej dziecko przyzwyczai sie do pewnych rzeczy tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Undo piękne zdjęcia ! Robiłaś je sama? Ja z młodym też jeżdżę do centrum handlowego. Dzisiaj Jas zareagował płaczem na dziadka ale tak histerycznym ze ciężko go było uspokoić. A chwile wcześniej się beztrosko na kocu bawili a nagle krzyk - cos mu nie podpasowalo. Znacznie uregulowalam karmienia w dzień. Z karmienia na rządanie przeszliśmy do karmienia co 3h. Okazuje się ze można wytrzymać tyle w dzień bez jedzenia :) Mam nadzieje ze z czasem wydłuży się też nocne spanie. Dzisiaj zaczęłam szykować pokoik synkowi - mam nadzieje ze po weekendzie skończę i będę mogła się pochwalić efektem :) Ze spaceru dzisiaj nici - cały dzień zgnila okropna deszczowa pogoda :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
ja tez jestem ciekawa waszych zdjęć proszę o login i haslo do maila. ilro@op.pl ja z Ala tez jeżdżę do centrum handlowego od urodzenia byliśmy w sumie 4 razy. zawsze spala w gondoli na która narzucałam pieluszke zeby za bardzo ją swiatla nie raziły podczas snu. i przy okazaji zawsze to jakas separacja dodatkowa od bakterii chorób itp. oczywiscie wszystko z wyczuciem nie byl to maraton zakupowy trwajacy pol dnia lecz wizyta w kilku sklepach max 2h. ja uzywam do kapieli teraz żelu HIPPa, mialm tez Ziajkę bardzo ladnie nawilzala i przyjemnie pachnie. uzywalam tez Corine de Farme - polecila polozna w szpitalu, mozna kupic w Auchan jest to plyn bez parabenów, bez barwinków. Mala nie ma zadnych uczulen uzywalysmy tez nivea i plynu johnson ( ten ostani niesety sama chemia w skladzie) polecam blog dziewczyny ktora analizuje wszystkie kosmetyki i produkty dla niemowlaków , otworzyla mi oczy na wiele spraw http://www.srokao.pl/ - klinac trzeba na ANAlizy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
dziewczyny a jak u was z wagą po ciązy?? ja niby szybko zrzuciłam kg ciązowe i wrócilam do wagi sprzed ciąży ale to juz nie jest to samo ciało. Brzuch mega wystaje, uda jakies takie rozlazle w dotyku. zawsze bylam przy kosci ale jakos mi to tak bardzo nie przeszkadzlo jak teraz. W pierwsyzch 3 miesiacach szybko schudłam głownie dzięki karmieniu piersia ale teraz waga przestala spadać ani drgnie.oczywiscie motywacji brak, przydaloby sie cwiczyc ale nie mam sił po nieprzespanych nockach. wymówka lenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie waga też ładnie spadała przez ok 3 miesiące, a teraz stoi w miejscu a nawet rośnie do góry. Ja od dzisaj pełna mobilizacja, zero słodyczy plus ćwiczenia i zamiast spacerów - szybki marsz. Ciało wczesniej idealne nie było ale teraz to tragedia a wakacje tak blisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Kurczę!U mnie z wagą to samo!!Stoi w miejscu..W sumie to nie jestem aż nie wiadomo jak duża,ale przydało by się kilka kg.mniej.No i ten brzuch!!!U mnie tragedia,jest duży i wysoko,wyglądam na 4-5m.ciąży i nie mam sposobu na pozbycie się jego....Mam też rozstępy po ciąży na nogach,co mnie strasznie denerwuje i martwi,są w okolicy ud i koło kolana..Całą ciąże smarowałam się kremami,nic nie dało.Psssss,wysłałam foto Alana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
A wasze pociechy najsłodsze!Tak się szybko zmieniają..Śliczne są :) Kubuś oczywiście naj włoski ma ;) Dodałam zdjęcie Alana z książeczką kontrastową o których pisałyśmy,widać jak bardzo go zainteresowała-uwielbia ją!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia maluchów śliczne:) Kuba miesiąc temu na szczepieniu ważył 6700, więc myślę, ze teraz już bedzie miał ok 7.5 kg. Urodził się 07.10 i ważył 4140. Dzisiaj przyleciał mój brat z Angli na parę dni, Kubusia widział ostatnio jak się urodził, a tak to tylko na zdjęciach. Jutro z rana ma przyjsć na kawę, ciekawa jestem jak mały na niego zareaguje:) U mnie z wagą w miarę ok, ale cały czas trzymam dietę, tzn w tygodniu, bo w weekendy mam dyspense:) Waże 4 kg mniej niż przed ciążą, ale brzuch też mam duży, staram się go jakoś maskować i jest ok. Byłam parę razy na solarium i ciało też od razu lepiej wygląda jak jest opalone. Dzisiaj zaliczyłam fryzjera i mogę powiedzieć, że sezon wiosenny otwarty he he:) Knw my z małym jeździmy do centrum handlowego, nie jakoś specjalnie często, ale zdarza nam się, myślę, że spokojnie możesz jechać z Wiktorią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jak piszecie , że jeździcie do Centrum Handlowego to zrobimy sobie wypad na 2 godzinki wybiorę porę jak mała będzie spała :) Muszę zmienić garderobę bo dość schudłam i wszystko na mnie wisi nie mam w czym chodzić. No ale ja od stycznia naprawdę się za siebie zabrałam. Chodzę na siłownię , fitness jem do godziny 18 i dobrze się odżywiamy. Czuję się dobrze. Mąż mnie wspiera i jest mi łatwiej. Ale u nas ładna pogoda zaraz będę karmić małą i idziemy na spacerek 2 - godzinny :) Jutro Walentynki my też nie robimy sobie prezentów zamówiłam paterę z jedzeniem kupię wino i zrobimy sobie wieczór romantyczny jak Wiki pójdzie spać. Jak ten czas leci już połowa lutego no i zbliża się wiosna. Jak ja się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Hej, ja małej nie mam jak zabrac do centrum handlowego...bo u mnie takowego nie ma :O jak was czytam to czuje sie jakbym na kompletnym zadupiu mieszkałą :) moje miasto ma 70 tysiecy mieszkańców i budują tu centrum dopiero....coś ala złote tarasy tylko szersze i dłuższe a niższe. Ma byc otwarte w kwietniu/maju. Mam nadzieje ze bedzie bo latem pewnie bedziemy tam spacerowac-jak bedą znów upały powyżej 30 stopni (u mnie było 35 akurat-jakbym mieszkałą koło wrocławia to w 38 bym chyba umarła) to bedziemy tam do klimatyzacji chodzic :D Ja wczoraj cos przeczytałam ze im lepiej dzieci sie wyśpią w dzień tym lepiej spią w nocy i spróbowalismy. Kaja miała 3 drzemki . Wstałą o 5.20 drzemki o 7.30 -1h45min o 11.30- 3h15min i o 17 -45min Czyli razem bardzo długo! Padła o 19.45. Obudziłą się dopiero o 3.45 na mleko i zasneła aż do 6.30! Co się nie zdarza niiigdy! Dzisiaj już spałą godzine o 8.30-9.30 Taraz znów zasneła na balkonie(u nas okropna chlapa i popada co raz) I planuje tak jak wczoraj aby ze 3h pospała. Zobacze jak dzis nocka tez bedzie ładna z długim spaniem w dzien to spróbuje taki rytm trzymac.Dzieci w naszym wieku powinny(oczywiscie niekazde dziecko az tyle lu tylko tyle spi) 14,5h na dobe spac. Moja śpiąc od 20-5.30 Spi w nocy tylko 9,5h czyli w dzień powinna 5 godzin dosypiac a tak nie było . Dosypiała 3-3,5. Wasze dzieci z tego co czytam dłuzej spią w nocy:/ zwłaszcza późnij wstają. Moja raz jeden jedyny spała do 7. Kilka do 6.30 a zawsze po 5 pobudka :( Ja tez sie musze wybrac na zakupy bo jakos specjalnie diety nie trzymam a wszystko sie za luzne robi-no i staniki, przestałąm karmic mleko mam jeszcze troszke ale nie juz tyle co zawsze a biust i tak jest spory i biustonosze sprzed ciąży moge do kosza wyrzucić.A tak to wchodze we wszystkie ubrania sprzed ciąży. Ważę mniej niz przed bo ważyłam 59,5kg przed a teraz 57-58 przy moich 165 cm to wyglądam całkiem całkiem.(choc marze o 54kg:P)Ale mam rozstępy z boku piersi i w okolicy krocza na udach od wewnętrznej strony:O nie wiem czy to zniknie, smaruje dziadostwo kremami zobaczymy. No i w związku z zakończeniem mojego karmienia i tym że mała tylko raz sie budzi w nocy na jedzenie to idziemy w koncu potanczyc. W sobote wychodzimy przed 22 i wrocimy po 1. Mieszkamy z mamą wiec popilnuje małej. Mam nadzieje ze nie wyczuje ze nas nie ma i dbedzie spała. Knw-twoja mama jak zostawała z Wiki na noc to były jakies problemy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie jeżdże w duże skupiska z dzieckiem, ale mam ją z kim zostawić. Jakbym nie miała to może też bym wzieła, chociaż ja sobie nie wyborażam zakupów z dzieckiem, bo jak już wpadam do sklepu z ciuchami to się wyłączam:P Ale dużo ludzi jeździ, tatusiowe z reguły czekają z wózkami, aż mamusie się obkupią: Mi zostało 4kg do zrzucenia. Wczoraj ćwiczyłam z mel b, dzisaj z chodakowską. Wkońcu się zmobilzowałam. Postanowiłam, że pierwszą drzemkę dziecka będe wykorzystywać na ćwiczenia, później spacer to też ruch:) a wieczorkiem jak będę miała chęcie to też będe robić króki trening. No i zdrowe odżywanie i zero słodyczy:) Obym wytrwała, bo wiosna się zbliża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
Nieźle dziewczyny się zabrałyście za siebie :) Ja mam 8kg nadwagi sprzed ciąży... Próbowałam dietę zmienić-ograniczyć jedzenie, ale wtedy z mlekiem miałam problem-może to zbieg okoliczności,ale się wystraszyłam i jem normalnie.. W sumie słodkie przydało by się ograniczyć, niby nie jem dużo słodyczy, ale kanapka z miedem, słodkim dżemem mnie strasznie kuszą ;-) Próbowałam biegać to wiecie jak sie skończyło -mega przeziębieniem... Cóż, nie dane jest mi być sexy mamą;-) Może jak będzie cieplej to spróbuję znowu pobiegać, zwłaszcza, żę mały zaczął ładnie spać w nocy - dziś też tylko jedna pobudka o 3ciej na cyca, 15 minut jadł, odłożyłam go i zasnął do 7mej. A może tak jak Ana przeznaczę na ćwicz w domu poranną drzemkę małego - to świetny pomysł, tylko jak tu zrezygnować z porannej kawki i relaksu... ;-) . Milka - sama robię fotki :) Dziewczyny czemu na poczcie mamy ostatnio samych chłopaków ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak usypiacie swoje maleństwa? Jak to u was wygląda? Tzn. czy np. odkladacie i same zasypiają, czy moze nosicie, czy przy mleku i odkladacie. U mnie jest tak róznie... :( jeden dzien super, a kolejny porażka... Czasami wystarcze że ją wezme na rece polulam 10 minut i śpi. Albo odloze taką prawie śpiacą i sama zaśnie. A czasami to mi rece opadają. Moge nosic ją 40 minut i nic... i widze że jest zaspana ziewa i przeciera oczka ale nie chce spać... i czasami zapłacze. jakby nie mogła zasnąć... :( Metoda 3,5 7 - nie miałam do tego głowy. Stosowałam 2 dni i pękłam.... chociaz efekty jakies były nie powiem... z kazxdym odkladaniem zasypiała szybciej. Ale do tego trzeba miec mocne nerwy... A w nocy spi juz calkiem nieźle, np. wczoraj zasneła o 20:30 i pobudka na mleczko o 2 w nocy, pozniej o 5 i 1,5 h jeszcze drzemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wprowadziłam tez marchewke, ale wiekszosc ląduje na śliniaku :) wydaje mi sie że mało co zjada... i pare razy zaczela sie dlawic, jakby nie umiała tego połknąć. To normalne? Jak szybko nauczy się połykac taki pokarm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzuciłam zdjęcia mojej córuni, żeby nie było, że same chłopaki:P a i na pierwszymz djęciu widać czerowną plamke na brzuszku, wasze dzieci też mają coś takiego? Pojaowiło się jak miała 2 tyg. i jest cały czas, lekarzą mówią, że samo zniknie. Undo - naprawdę warto zrezygnować z tej porannej kawy:) dużo lepiej się czuje po ćwiczeniach:) Fasolka2013 - w dzień u nas nie ma z tym problemu, usypia mniej więcej w tych samych godzinach, po jedzeniu jak się zmęczy. Za to wieczorem niestety nauczyłam ją, że zasypia ze mną w łózku, w pół mroku, przy piersi albo wtulona we mnie. No i często się budzi w nocy, wierci się jakby jej coś jej przeszkadzało. Ogólnie się wysypiam, no ale to spanie razem z jednej strony super, a z drugiej chciałąbym, żeby spała w swoim łóżeczku a ja z M. mielibysmy wieczó dla siebie. Nie mam mobilizacji, żeby ją uczyć spać osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądam fotusie - dzieciaczki super :) radmon - na tym ostatnim zdjęciu Alan wygląda jakby chciał komuś łomot spuścić :) Ctr + Alt + Delete - a oczy Julianka to ciemniejsze niż węgiel chyba :) po tacie ?? milakulus - Kubus ma czaderska czuprynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Dziewczyny tła i stelaż które ja zamawiałam: h ttp://allegro.pl/tlo-tla-fotograficzne-160x400-cm-wlasny-projekt-i3874482642.html h ttp://allegro.pl/tla-fotograficzne-tlo-1-6x5m-17k-tuleja-klipsy-i3848873071.html h ttp://allegro.pl/zestaw-atelier-225cm-1-7m-system-zawieszania-tel-i3858924539.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ja w dzień usypiam synka w wózku. Wieczorem po kąpaniu jest pierś, odkładam do łóżeczka, daję w rękę kocyk, podaję smoka i nucę piosenkę i głaszczę po główce. I usypia. Czasami trwa to 40 minut a czasami kilka. Ja karmiąc piersią przytyłam ostatnio kilogram ;/ Nie mam diety a ostatnio miałam dyspensę na słodkie i ot taki efekt. Trzeba się wziąć za siebie bo wiosna i lato za pasem. A rozstępy to moja trauma normalnie - stosuję Bio Oil i zero poprawy. Chyba muszę się do nich przyzwyczaić ;( Też wysłałam kilka fotek na maila. Piękne dzieciaczki!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
A i wysłałam zdjęcie pokoiku Jasia - w trakcie tworzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×