Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Judys002

28 Tydzień Ciąży Poród na Kwiecień 2013r. Wejdźcie i popiszmy :)

Polecane posty

Kate ja Ci powiem tak ja mam juz wszystko ciuszki mi mama zaczela kupowac od 3 miesiaca a reszte wyprawki kupilam dokladni 22 stycznia :-) mam juz wszystko doslownie iiii jutro ma przyjsc mi tylko dywan i koniec wlasnie posciel klade do lozeczka patrze wszystko jutro bede sobie prac prasowac i ukladac a posciel wypiore przed porodem i do konca tygodnia bede miala pokoik zrobiony i w nosie mam ze to dwa miesiace jeszcze, ale ja za to mam czas dla siebie i w ogole bo teraz w lutym szykuje sie u mnie w rodzine impreza i w ogole :-) i chce zaczac chodzic na basen zeby troszke zadbac o cialko zeby szybko schudnac :-) dla tego moim zdaniem jak zaczniesz juz kupowac to bedzie badra decyzja bo wszystko jest tak drogie ze naraz jest ciezko kupic dlatego lepiej po troszku hehe ja teraz np jak sobie pojde do sklepu to kupie co na wieksze juz na roz. 68 bo na miejsze mam :-) i tylko wozek musze kupic ale to w marcu:-) Jak lezalam w szpitalu to laski tez mialy wszystko juz w 25tygodniu pamietam jak mowily bo zaczynaly kupowac od pierwszych tyg.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Co do szpitali tak naprawdę dla jednej ten będzie dobry a dla innej tamten. Tak jak np. u mnie rodziłam w Warszawie w Szpitalu Św. Rodziny i byłam zadowolona, rodziła tez tam moja siostra cioteczna i ona już ma negatywne opinie więc różnie bywa z tymi szpitalami. Na pewno nie ma idealnych. Co do wyprawki, u nas się przyjęło że po 20 tyg można już kupować. Nie wyobrażam sobie aby to zrobić po porodzie. Co do rozstępów, w pierwszej ciąży mnie ominęły mimo że przytyłam ponad 20 kg, teraz z wagą jest podobnie pewnie tez 20 kg będzie do przodu. Ale po porodzie szybko wróciłam do formy i normalnej wagi. Woda w organizmie się zatrzymuje. Co do miesiączki rożnie bywa, mi wróciła 2,5 miesiąca po porodzie mimo bardzo intensywnego karmienia, tylko cykle zrobiły się dłuższe nawet 50 dniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelak
ja koncze 29 tydz i nie mam nic jeszcze , zaczne zakupy na poczatku marca mysle ze to dobry czas termin mam na 18 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mozesz urodzic tez wczesnie a potem mozesz sie nie wyrobic oj ja bym jednak wolala wczesniej ale kazdy robi jak chce :-) boze chce chodzic na besen ale nie mam z kim bo nie mam w tym miescie tak kolezanek bo mieszkam tu nie dlugo hehe dawajcie dziewczyny przyjedzcie do mnie i idziemy na basen hehe i robimy pepkowe :-) hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angelak - ja piłam glukoze bodajze w 25 tygodniu. kate :) - ja ciuszki zaczelam kompletowac szybko, teraz mam juz wszystkie potrzebne ubranka dla Małej :) a kosmetyki i inne przydatne rzeczy wlasnie teraz kompletuje, jutro np. ide po pare drobiazgow :) lepiej wczesniej, niz za pozno, 8/9 msc juz coraz ciezej i mniej sił, wiec najlepiej sie jakos zorganizowac :) Judys - i bardzo dobrze, ze juz wszystko masz! Teraz tylko lezec z nogami do gory i czekac na Malenstwo :) a jak wczesniej pisalas o tym zlym samopoczuciu i humorkach, to jakbym siebie widziala.. totalnie :P IDE Z TOBA NA BASEN! :P heheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bosko by było jak by któraś ze mną po chodziła bo wiecie jak to jest zawsze jakieś zbędne kalorie się spali prawda :) hehe Tak teraz nie będę z nogami do góry leżeć tylko zaczynam troszkę się gimnastykować żeby po porodzie raz dwa schudnąć :) bo na tym punkcie mam jakąś obsesje :) hehe Bo chcę wyglądać dla mojego faceta dobrze mimo to że on mówi że i tak wyglądam pięknie itp... że jak bede miała rozstępy to nic a jak mi bedzie zle yo usuniemy itp ale mimo to chcę być dla niego atrakcyjna bo w końcu mam 21 lat :) hehe i jeszcze na dodatek zaczynają mi się znowu wymiotki takie żółcią to jakiś kwas z żołądka nie wiem... muszę na chama wymiotować bo inaczej odbija mi się kwas i zgaga w kółko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate.:)
To zaczne juz pomału kupować:Dniemoge sie doczekać bo tyle ciuszków słodkich w sklepach jest, że cieżko sie opszeć żeby niekupić:D Co do basenu to nimem stroju:p i zadobrze niepływam. Basen zastepuje długimi częstymi spacerami:) bo od takiego siedzenia non stop w domu można oszeleć. A spacery tez bardzo dobrze wpływaja na kondycje i dzidzie.:) Judys a ty długo w pile mieszkasz. ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate.:)
A wymioty to miałam na początku ciąży i to. Dziwnie bo zawsze pod wieczór:p I tak do 3m-c .. teraz żadko mi sie zdarzaja. Ale musze unikać zapachu perfum..niestety powoduje umnie mdłości a jak ja sie spryskam to jeszcze gorzej bo wymioty:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate.:)
A co do zgagi to czytałam ze dobre jest siemie lniane:) ja je pije z miodem.. Niektorym niesmakuje. Ale jak dlamnie nie jest złe. Jak sie nie doda miodu to niema praktycznie smaku jest mdłe. Można pic tak i tak. Ma konsystencje kleiku.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate ja w pile mieszkam z rok półtora :) hehe ja też z chęcią na spacery lubie chodzić ale samemu sie szybko nudzi a mało tego dość ode mnie do miasta to kawał długiej drogi.... :) a co do ciuszków to masz racje wszystko słodkie ale dla dziewczynki jest więcej i takie słodkie a na ul. Kolbe jest komis dla dzieci jakie są super rzeczy to Ci mówię :) hehe za grosze ja kurteczkę kupiłam za 6 zł ale jaką fajniusią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judyś ja wszystko po 20 tc z ciuchów kupiłam- nie dość że już ten okres 03-m-ce mam wszystko w ilości zbyt dużej hahaha-moja mama jak zobaczyła, poprosiła mnie abym moją modelkę przebierała ze 3 razy dziennie i fotki cykała- bo inaczej nie ma szans wystąpić ze wszystkim. Mam trochę z rozmiaru 3-6 i 6-9- gdyby mi się dziecko urodziło b.duże- mam w co ubrać hahaha JA od 2 dni śpię jak suseł- odsypiam za wszystkie czasy- małej służy moje leżenie w łóżku- jakaś taka spokojniejsza jest. MAM PYTANIE- MIEWACIE SKURCZE?? Kilka mies temu miałam raz taki mocny- 3mies, potem mi się zdarzało- ale wczoraj to przeszło wszelkie oczekiwania- jak mnie chwycił skurcz- taki podbrzusze i brzuch, z odczuciem w pochwie- to tchu złapać nie mogłam- i był długi, przeszywająco bolesny- odruchowo nogi podkurczyłam. No i 1 był i na szczęście nic się nie dzieje ufff- to normalne?? Ja Was pytam bo jak lekarza pytam- to tu w uk u nich w ciąży jak plamisz krwia to też normalne- przykład sąsiadki...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blackeyed8888 - powiem Ci tak kochana że ja też odczuwam takie skurcze nie raz i powiem Ci że nie raz mam takie rwanie do dołu że szok i też się pytałam lekarza i to tez niby normalne ale ostatnio budzę się na siusiu i mam tak na dole wielki brzuch wypchany o rwie do dołu mam nadzieje że to normalne bo inaczej bym się już martwiła i tak czuję jak by biodra się normalnie rozszerzały takie dziwne uczucie albo przewrażliwione jesteśmy... hmm ale w sumie to już ponad 30 tyd. i to już trzeba uważać chyba co ? hmmm a co jeszcze upławy czasem to mocno leci ale nic nie swędzi ani nie piecze :) a wczoraj tak mi się na lewa strone przekręcił że aż zdjecia robiłam taki krzywy brzuch miałam heheh zawsze leży na prawej ;p a tym razem bum i na lewą ;p a co do ciuszków to bardzo dobrze że masz ja mam kosmetyki już nawet termometr kupiłam dla dzidzi wszytsko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blackeyed8888 - podobno to normalne tak jak Judys napisala, moga nas takie skurcze juz coraz czesciej lapac.. Jednak trzeba uwazac, ja 3 tyg. temu mialam takie skurcze co pare min. przez pol godziny i pozniej na wizycie lekarz przepisal mi tabletki zeby te skurcze znow nie wystepowaly, bo bylo (w sumie wciaz jest) zagrozenie przedwczesnym porodem.. Musicie kontrolowac skurcze, regularne, co pare minut i w dodatku bolesne to juz jest cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate.:)
Nio to musze zajrzeć do tego komisu:) Judys a na jakim osiedlu mieszkasz? Ja naszczescie mam blisko wszedzie i chodze to do miasta to do galerii:p to nad rzeke:).. Ciągam ze soba swojego nażyczonego jak moge..:P A co do skurczów to czytałam o nich ze moga sie pojawiać, ale tak jak pisała mini93 ze trzeba je kontrolować czy nie sa regularne.. A czy któras z was farbuje normalnie włosy czy odpuszczacie na okres ciazy takie zabiegi?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z zawodu jest fryzjerką i wiem że farbowanie w Ciąży włosów niczym nie szkodzi Tobie ani twojemu dziecku tak naprawdę chyba że byś pracowała jako fryzjerka i siedziała w tych farbach całe 8 h sześć dni w tygodniu 11:) mojego bratowa normalnie co miesiąc półtora chodziła do fryzjera i dziecko zdrowe :) ale wiadomo jak to ludzie mówią nie bo to szkodzi to tak samo mit jak z tym że trzeba jeść za dwoje :) ja mieszkam na Koszycach a ty ? wcześniej mieszkałam na Kolbe to tez miałam blisko wszędzie ;p hehe A tak zanim dojdę gdzie kolwiek to już jestem zmęczona ;p teraz jeszcze taka pogoda że to jest aż żal... jak tylko słońce wyjdzie od razu wsiadam w autobus i jadę na miasto ;p hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie :P Wpisujcie sie w tabelke :) Co do rozstepow to ja mam straszne na piersiach ;/ okropienstwo na brzuszku na szczescie nie. Jutro ide na badania brrr;/ nie lubie pobierania krwi zawsze mi slabo. Pisalyscie o glukozie ja juz jestem 28tyg. i ani razu nie mialam robionego tego badania, nie wiem czemu... Ja skurczow anie twardnienia brzucha na szczescie nie mam. Dziewczyny nigdy nie mialam zgagi i nie wiem jak to wyglada ale ostatnio mialam takie dziwne uczucie w przelyku jak by mnie tam jedzenie dusilo i jakby troche przelyk mnie palil czy to to ? :P Ja mam tyle ciuchow dla malego ze masakra tych 0-3 cala szafe, a tych wiekszych( 3-6, 9-12) jeszcze 4 kartony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię----------wiek--------- ------tc----------płeć HinskiTurysta------------Ewa-----------21---------------- -28-----------CH mini93---------------------Asia-----------20------------- -----29-----------DZ Judys002.................Judyta.........21............... ...30...........CH Erisss......................Wiola..........28............ .......28..........CH blackeyed8888........Sandra...........23................. ..30...........DZ angelak--------------------Ania-----------32------------- -------29-----------CH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja glukoze robilam w 29tyg. A wuec spokojnie jeszcze Ci zrobia :-) ja teraz mam wizyte 12lutego u gin. Hehe i sie foczekac nie moge ale powiem wam ze szybko zaczol mi czas leciec bo jeszcze nie dawno dopiero bylam u gin a zaraz znowy bede szla hehe i co rusz robie cos w pokoiku i w ogole a pralyscie juz cos prasowalyscie? Hehe i zaraz znowu zleci ja teraz czekam az mama moja wroci bedzie w poniedzialek bo pracuje za granica i tak zawsze czekam na nia :-) hehe to zaraz bede do niej jezdzic i zabnim sie ogladne to polowa lutego bedzie i zaraz styczen i dzuewuszki rodzimy a jak to u was jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate.:)
Ja też jestem fryzjerką:P na zwolnieniu lekarskim obecnie.. tak jak pisałas 8 h w farbach siedzieć niemożna w ciaży... a pracujesz w zawodzie..? ja jestem z zamościa...:) A glukoze mam teraz zrobic na początku 25tygodnia dzien przed wizyta u mojej gin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do lekarze ide 18luego :P Juz wszystkie te male ciuszki wypralam i wyprasowalam, teraz sie bede brala za te wieksze chyba ze najpierw wypiore posciel, a napewno na samym koncu zabawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe nie preacuje w zawodzie ale mialam bo bardzo to lubue heh a otworzylam inna firme z chlopakiem heh ja juz nie farbuje wlosow ponad dwa lata bo mialam wczesniej platyne a teraz zapuszczam i czekam az urodze i pojde sobie zrobie pasemka takie jasne refleksy hehe bo mam swoje taki blond carmelowy jak by i uwazam ze bedzieto fajnie wygladac zwlaszcza ze teraz odrost w modzie to nie bbede musiala co miesiac robic :-) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz chce prac baldachim i go powiesic ladnie, potem ciuszki kocyki itp a na koncu posciel :-) jejku dziewczyny tez tak sie jaracie tym wszystkim ja chce kupic jeszcze ladne rameczki zdjecia włożyć poukladac a pampersy juz macie? Ja bym chciala tak juz je poukladac itp... co myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam taka rameczke na 3 fotki. I wsadzilam pierwsze usg, polowkowe i teraz to z 3d :) pampersow jeszcze nie kupuje, ale tez nad tym myslalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do lekarza idę już pojutrze, jutro natomiast odbieram wyniki z poradni :) Co do ubranek powiem wiem, że wczoraj siedziałam w nich grubo ponad 2 godz, "sortowałam" rozmiarami :-) Do komody dla Małej chcę wrzucić te najmniejsze rozmiarki a reszta narazie bedzie czekać w kartonach. Myślę, że w lutym popiorę i poprasuję wszystkie ubranka i będą czekać na dzidzię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nielegalna2330
witam kiebietki:) ale tu ruch...hihih:) Bede do Was czesciej zagladac poniewaz juz siedze w domu...nudno...oj i to bardzo. Ja ubranka wszystkie mam juz wyprane i wyprasowane poukladane w komodzie:)pampersy mam kupione 1 paczke .wózek pewnie wybiore z komisu,lozeczko też . ile waża dzieciaczki?ja nie wiem ile moja ide w piatek na uzg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nielegalna2330 wpisz sie w tabele zeby bylo przejzycie :P Ja jak ost bylam na wizycie 17 stycznia to maly mial ponad kilo :) Ja wozek mam wybrany ale zamowie dopiero jak bede w szpitalu. Na nastepnej wizycie bede dogadywala szczegoly z lekarzem co do mojej cesarki. Wolalabym przyjsc na wyznaczony dzien niz czekac az sie "zacznie". Zaczym po malu panikowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahaha włączcie TVN Rozmowy w toku to mnie rozwala :D jakie pazie hahaha xD chociaż pośmiać się można ;p Ja też mam wybrany wózek ale kupie w marcu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha boże sikam sikam sikam !! skąd Ewa ich bierze do tych programów musicie to oglądać to wszystkie złe humorki uciekną ja tu padnę ze śmiechu haha xD przysięgam że się popłakałam ze śmiechu aż mój mały w brzuchu podskoczył xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×