Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Olga36 Przykro mi , ja miałam podobnie naturalnie zaszłam w ciąże ale w 6 tygodniu od okresu zaczęłam plamić a pęcherzyka w macicy nie było widać i również beta albo za pomału przyrastała albo zaczeła spadać:( ale czułam że coś będzie nie tak ponieważ jak zaszłam bolały mnie piersi i nie miałam apetytu ale z czasem wszelkie objawy zaczęły ustępować aż w końcu zaczęłam plamić , wiem kochana co czujesz :( te cudne 2 krechy na teście to widok nie do zapomnienia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Olga strasznie mi przykro, pewnie teraz niewiele Cię pocieszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Olga współczuję Ci bardzo..!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga - Kochana, jestem myślami z Tobą. Wiem, że nie da się pocieszać w takih sytuacjach...Masz szansę na ciążę, skoro udało Ci się raz to teraz po przepłakaniu otrząśniesz się. Daj sobie czas na wewnętrzną harmonię, odstaw winko, wyjdź na słońce. Jesteś silną kobietą, będzie dobrze wkrótce. Ściskam Cię mocno ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Lonia mam do Ciebie pytanie czy po Euthyroxie spóźniał Ci się kiedyś @?? martwię się czy "coś" mi się nie rozregulowało:( dzisiaj powinnam dostać okres a zamiast tego już od wczoraj mam biały, gęstawy śluz:( do endokrynologa idę dopiero w poniedziałek (może powinnam mieć już zmniejszoną dawkę, cały czas biorę 1,5 tabletki)... może za szybko panikuje ale nie mam nawet żadnych objawów na @ i znowu pod górkę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka- myślę, że Euthyrox nie ma na to wpływu, ja zaczęłam od dawki 25 a teraz jestem na 75 i nigdy nie miałam żadnych przesunięć z @. Zmieniło mi się tylko na dobre tzn.przestałam plamić kilka dni przed i po @. Musisz najpierw zrobić badania na czczo TSH, FT3 i 4 i dopiero po tym lekarz powie Ci czy trzeba zwiększyć czy zmniejszyć dawkę leku. Inaczej Ci nic nie powie...Musisz zrobić badania i wtedy zobaczymy. Ale to dopiero jeden dzień Ci sie spóźnia, to prawie nic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Dziękuję Lonia, uspokoiłam się trochę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, właśnie byłam u lekarza..mam nieco wątpliwości;/ w tym cyklu podchodzę do iui, lekarz przedstawił mi 3 mozliwości: iui naturalne, z clo lub ganadotropinami, powiedział że najlepsze ale też najdroższe są gonadotropiny+ryzyko ciąży mnogiej ...powiedziałam że finanse w tym przypadku mają mniejsze znaczenie i co by wybrał nie zważając na aspekt finansowy..powiedział że gonal no i został gonal..ogólnie byłam sama bo mój m w morzu i podchodzę z jego mrozakami (mimo że 2 dni przerwy tylko były od stosunku poprzedniego to jego wyniki i tak są ponadprzeciętne - tylko ja jestem skrzywiona;/) ogólnie meritum sprawy..nie wiem czy dobrze zrobiłam z tym gonalem..zapędziełam się bo już chcę by się udało a teraz mam obawy..niby mam małą dawkę 37,5 czy mimo to mogę mieć niepożadane skutki uboczne? na piersi? lekarz zapewniał że niby nie...no ale...wątpliwość w mojej głowie jest...dodam że dzisiaj jest mój pierwszy dzień cyklu (idealnie-zawsze 3 godziny po zrobieniu testu ciążowego i w dzień wizyty u gina) wykonał mi usg - 1 jajnik-4 pęcherzyki z potencjałem do wzrostu, 2gi jajnik - 5 pęcherzyków, więc chyba niezły wynik jak na 1szy dzień cyklu? kurcze najgorsze że z rozpędu wykupiłam ten gonal (340 zł!!!) bo mam brać od poniedziałku a jutro nei mam czasu wyskoczyć do apteki;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kurcze nie wiem co robić lekarz kazał odstawić duphaston i odstawiłam poszłam zbadać bete i ona nadal rośnie 10.03 miałam 104 a 14.03- 301. Boję się że to przez duphaston może coś się stać. Nie wiem co mam robić czy słuchać lekarza czy zacząć znowu brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dobry lekarz t słuchaj lekarza..wie co robi..chyba...też mam wątpliwości co do decyzji mojego o gonalu i że iui bez hsg..no ale coż...:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie miałam HSG ale lekarz wydaje mi się że wie co robi, ale każdy może się mylić. Powiedział że po 3 tyg od zapłodnienia jakby co nie zaszkodzi odstawienie duphastonu ale coraz bardziej czuje że coś złego się zbliża :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że dobry lekarz, ale każdy się myli. Też nie miałam HSG, teraz mi powiedział że mimo że nie wyszło (na 99%) pozytywne jest to że wszystko działa bo do zapłodnienia doszło. Wydaje mi się że On bada mnie i tak na pierwszej IUI miałam zrobić FSH LH i AMH nic nie brałam przed i nic po (nie wyszło). Na drugiej kazał mi robi testy owulacyjne które nie wychodziły i kazał zrobić zastrzyk 36 godz przed IUI z ovitrelle a po 2 dniach po IUI miałam brać duphaston, a po wizycie jak zobaczył wyniki Beta kazał odstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że się powtórzyłam ale myślałam że pierwsza wiadomość została nie wysłana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga choćbym nie wiem jak chciała Ciebie kochana podnieść na duchu to nie znajduję słów :( może pojedź do rodziny i pospędzaj trochę czasu wśród ludzi -najlepiej takich co dzieci nie mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga chyba się gubię...wcześniej pisałaś że nie ma już pęcherzyka w usg...a teraz że beta rośnie? może za wczesnie na usg było i dlatego nei widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pęcherzyka nie było widać ale doczytałam się że widać dopiero przy becie 1000 a u mnie do bety 1000 trochę brakuje. Beta jeszcze mam zrobić we wtorek. Jestem strasznie skołowane nie wiem co robić bo tu mi lekarz mówi że płód na 99%obumarły a tu beta rośnie.Beta wprawdzie słabo mi rośnie ale rośnie i mieszczę się w normach laboratoryjnych 5tc 254-7100, a ja jutro będę miała 5tc tzn 5 tygodni od Om a dzisiaj odebrałam wynik 301, 5 dni wcześniej 104 Ja już nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to trzymam kciuki by lekarz w tych 99% się mylił a ten 1% był szczęśliwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olga napisz jak wychodziły Ci wszystkie wyniki bety. Jeśli przyrastają ponad 60% co dwa dni to przyrasta prawidłowo. Jeśli tak Ci wychodzi to ja bym nie odstawiała progesteronu, a jak beta dojdzie do 1000 to poszłabym jeszcze raz na USG do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to chodzi że na początku nie przyrastało 1 beta 68 po 4 dniach 2 beta 102 a po kolejnych 5 dniach 3 beta 301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olga ja bym sprawdziła betę jeszcze po kolejnych dwóch dniach i wtedy podjęła decyzję do do progesteronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W niedziele nie robią badań :( mam zrobić po 4 dniach czyli 18.03 a 19.03 mam jechać do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Bella czy mogłabyś mi wyjaśnić na czym polega badanie na wrogość śluzu i ile kosztuje?? bo jeżeli na refundacje INF tyle się czeka to jeśli wyszło by że mam wrogi śluz to zdecydowałabym się na jedną albo dwie IUI a jeśli śluz byłby okej to nie będę zawracać sobie tym głowy.. w ogóle nie pamiętam już czy wcześniej Wam pisałam o drożności jajowodów którą miałam wykonywaną w Invicta.. przy badaniu lekarz najpierw powiedział, że prawy jajowód drożny a lewy niedrożny a później odwrotnie (i tak też zostało zapisane prawy niedrożny, lewy drożny).. już w końcu zgłupiałam i stwierdziłam, że przecież nie może się mylić ale strasznie mnie to dręczyło, który z jajowodów mam drożny (a jest to dość istotne przy IUI bo jeżeli nasienie było podanie w ten niedrożny to o zajściu nie mam mowy) na wizycie w Gamecie powiedziałam doktorowi o mojej wątpliwości i powiedział, że mogę mieć racje z tego względu że na USG wyraźnie było widać, że po lewej stronie mam jajowód bardzo blisko macicy (niemal przyklejony do niej) i że to faktycznie ten może być niedrożny... i teraz zastanawiam się jak taka ewentualna pomyłka ma się do IUI którą miałam wykonywaną ( dodam że drożność 500 zł a IUI 700 zł) co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka, ja niestety albo i stety narazie hsg nie miałam więc się nie wypowiem, ogólnie nic o tym badaniu nie wiem poza tym że bolesne i że sprawdza się drożność..więc może inne koleżanki Ci bardziej pomogą...co do testu na wrogość śluzu to ja miałam test PCT - test po stosunku, czyli u nas np było tak: o 12 w nocy przytulanko, o 8 rano test PCT, koszt mały w stosunku do wszystkich innych badań - 50 zł, wynik tego samego dnia. na wyniku jest napisane, ile plemników w polu widzenia, ile porusza się ruchem postępowym, ile w miejscu, a ile jest nieruchomych, u nas w polu widzenia 50-70 w polu widzenia (norma>30), poruszających się zarówno postępowym ruchem jak i w miejscu 0%, i 100% nieruchomych; lekarz powiedział że ważne że są w polu widzenia, a więc jakoś przetrwały, tyle że się nier***awe :P a więc może to oznaczać wrogi śluz; ale lekarz mówi że też nie ma co w 100% temu zawierzać gdyż nie jest to "pewniak", zdarza się że pacjentki z takimi wynikami jak mój po 2 tyg przychodzą w ciąży...jest to jedynie jakaś sugestia....:) u mnie iui w tym cyklu wynika z tego że mojego m nie ma a nie chcę tracić cyklu (jestem z tych niecierpliwych) zresztą z uciekającymi jajkami nie ma co czekać:P no i podejrzenie wrogiego śluzu więc czemu by nie spróbować..no i będą jaja jak zajdę w ciążę gdy mojego m nie ma:D jak sobie ktoś policzy to padnie podejrzenie że to nie jego:P tylko my wiemy co i jak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Bella dzięki za wyjaśnienie, chyba wybiorę się na to badanie dla własnego spokoju:) a czy to musi być konkretny dzień cyklu czy nie ma to znaczenia?? a z tą ciążą to niezłe byłyby jajka, męża nie ma a żona w ciąży, hehe trzymam kciukaski bardzo mocno:) Ogólnie u mnie dziwna sprawa bo @ nadal brak, nie wiem co o tym myśleć bo nigdy mi się to nie zdarzyło, zamiast tego biała wydzielina nie za dużo ale jest, zastanawiam się czy nie mam teraz zbyt niskiego TSH i czy to nie jest przyczyna.. we wtorek idę do endokrynologa mam nadzieję, że ta wizyta rozwieje wszystkie moje obawy. miłej niedzieli Kochane!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka , tes pct powinien byc w dni plodne gdy posiadasz juz plodny sluz, tak aby mozna bylo. Zobaczyc zachowanie plemnikow w nim, wiadomo ze w dni nieplodne to od razu umieraja, natomiast w plodne powinny sie ruszac i zyc :) wiec ktorykolwiek z dni najbardziejplodnyvh bedzie ok :)ale lepiej w czesniej udaj sie do lekarza by okreslil ile czasu po powinnas przyjsc, za pozno zle za szybko tez zle, ja bylam 8 h po, niby 5 h po to tez jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wita Jestem tu nowa i chciałam się dopytać o poziom wit. D tzn jakie nalezy zrobić badanie? Dzięki za odp. bo czytam i czytam i juz sie pogubiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ja robilam to badanie witaminy D (25-OH-D3) ogolnie mialam troche zanizony poziom ale z moim AMH 0,13 weatpie ze mialo to ogromny wplyw. @ Jagodzianka mamdo Ciebie pyt - czy robilas kariotyp ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nie pomoge tez nie badalam tej wit d, ale skoro tyle z was bada to moze i ja sie skusze? Kurcze mam stresa ze nie bede umiala sobie tego zastrzyku z gonalu dzisiaj zrobic :( buuu w instrukvji jest napisane ze moze byc pecherzyk powietrza i wogole:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam sobie test z moczu chyba bezsensu ale chciałam sprawdzić czy mi spadło na tyle że nie wykrywa, ostatnio jak robiłam to beta mi wyszła 68 a test z moczu mi nie wyszedł. Dzisiaj mi wyszły wyraźne 2 kreski to chyba dobry znak bo nie spadło do 0 mam nadzieje że to cud i płód jest NIE obumarły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga a co mowi lekarz? Moze zapisie sie do innego lekarza usg? Zawsze w takich przypadkach mimo ze lekarz moze byc swietny warto miec jeszcze opinie drugiego lub nawet trzeciego... Ja jak odebralam wynik amh i bylam w inviccie to potem poszlam jeszcze do dwoch innych lekarzy z gamety... A to tylko przy diagnozie a co dopiero w Twoim przypadku... Nie zwlekaj ...a ja juz po zastrzyku :) poszlo gladko nie bolalo i chyba zrobilam dobrze bo dlugopis z go alem wyzerowal sie na 0 po zastzyku :) zgidnie z instrukcja :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×