Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

czesc dziewczyny :) Zabka trzymaj się jakoś i odezwij się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Nie pisałam kilka dni, przepraszam, ale leżakowałam sobie u rodziców, musiałam dopilnować diety i oszczędnego trybu życia taty po ostatnich przebojach :) Mama w pracy, a ojciec już się zabrał za wymianę terakoty w łazience :D Na szczęście 2 dni ze mną i leży potulnie jak baranek w łóżku, odpoczywa i nic nie robi :P:D Kurczę, miałam nadzieję, że już poczuję konkretne kopniaki, a tu nic, tylko fikołki mi maluch robi, na nic więcej nie mogę na razie liczyć :P:D Jutro usg, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Witam ciepło wszystkie nowe dziewczyny, fajnie, że dołączyłyście ;) I faktycznie strrrrrrrrrrasznie nas dużo na ten wrzesień! :D No i słuchajcie - w niedzielę młoda miała zawody w judo - zdobyła srebrny medal w swojej kategorii wagowej :D:D Dzisiaj obiad zrobiony, mąż-nie mąż zrobił pyszną wołowinę w ciemnym sosie grzybowym, do tego kasza gryczana albo ziemniaki (jeszcze się zobaczy:P) i buraczki z cebulką :) Rarity - faktycznie wielka stopa :D Super! :D Tak porównuję swoje zdjęcie do Waszych i coś mi się zdaje, że mam jakoś dziwnie wysoko ten brzuch ... :o A mnie coś naszło i za chwilę uporządkuję tę naszą tabelkę, bo te wszystkie wielokropki strasznie nierówne wyszły :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabka, trzymaj się Kochana, trzymamy mocno kciuki!!! 🌼 Coś ci nasi rodzice się nie spisują ostatnio widzę :o Upiększona i wyrównana tabelka :P : x nick........... wiek.....termin porodu.......miejscowość...........płeć reni89..............24........23.08.13.............Bielsko-Bia ła................ kwiatówka.........33........30.08.13.............Łódź..... ..............synek? brzuchatkaXX.... 26........03.09.13.............Warszawa... ... ............. Blanka1980.........33....... 04.09.13.............Wars za wa.................. gr@niska...........32........05.0 9.13............Lublin...................synuś żabeczka1982.....31....... 07.09.13.............Krosno...........raczej córcia MajonezKielecki...27....... 07.09.13.............Łódź............................. rybalopika..........29....... 08.09.13.............Poznań..... .................... Dagna1988.........24........11.09.13.............Szczecinek... .......córcia?? pszczolineczka....29........11.09.13.............Stare Babice.............synuś Rarity................27.......11.09.13..............Kraków.... ..................... Ewelurkak...........27.......12.09.13..............Bielsko-Biał a.................. Zabka092...........28........14.09.13..............Koło(wlkp).......raczej cora jestemfit............25........15.09.13.............Dębica..... .................... martucha878787...25.......15.09.13..............Wrocław...... ................ keiti78...............35........17.09.13.............Zielona G................syn?? agi1984..............29........17.09.13.............Hertford UK................... asiula74..............38........18.09.13.............Łódź... ........................ kamiira...............29........18.09.13.............Nowa Sól....................... justinaaa............30........20.09.13..............Białystok.. ................... Amy10................32........20.09.13..............Łódź......................syn? Agatka.09.2013....34........21.09.13..............Wrocław... ................... arttella.............. 28........21.09.13..............Katowice....chciałaby córkę agulagagula..........29 ...... 23.09.13..............Głogów.......................... kokoszka 0207......27........26.09.13..............Wrocław........................ kad....................21........27.09.13..............Dębica... ...................... Marcopolo............31........27.09.13..............Legnica................syn.... Carolajna87..........26........27.09.13..............Gdańsk......................... jupila..................30........28.09.13..............Białystok ...................... majutka129..........23........31.08-1.09.13........Ruda Śląska.................... FRANEKczyMAJA.....25........13.09.13..............Doncaster UK..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) ZABKA trzymam kciuki.Napewni wszystko będzie dobrze :) Myślicie ze piłkarz baaardzo bym chciała ;) MAJONEZOWA ale masz fantastyczny obiad.Szkoda ze nie wszystkie wrzesniowki z tabelki się udzielają ;) RENI jak tam idzie odpoczywanko ? Mam ochotę zrobić leczo.Cukinie mam zamrożona wiec czemu nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porządków ciąg dalszy. Wieczorkiem usiądę i sobie was poczytam. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amy - miłego :) Rarity - no szkoda, ale frekwencja na topiku jest i tak niezła, nie narzekaj :P Na tym pierwszym temacie o wrześniówkach (już go nie ma) było na początku kilkanaście dziewczyn (w tym ja), a potem zostały 3 czy 4.. To dopiero babol :P:D A na obiad zapraszam serdecznie, sosu jest cały gar, starczy na dwa dni i pewnie jeszcze zostanie :D Cholera, czy te wszystkie witaminy dla ciężarnych muszą być takie wielkie i mieć tak nieprzyjemny zapach??? :o Normalnie aż mi niedobrze, jak je łykam :o Brałam prenatal, teraz kupiłam sobie Active Mama Doppelhertz'a i jest to samo :o Wy też macie takie odczucia, czy tylko ja jestem taką sierotą?? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam takie odczucia, moje tabletki też duże, ale na zapach nie zwróciłam uwagi, po tych co miałam wcześniej to z czasem jakoś niedobrze mi się po nich robiło, albo takie miałam urojenia.. Ja dziś gotuję duuuży gar bigosu już na święta i do mrożenia, no i myję resztę okien i będzie trochę spokój, jutro masa spraw do załatwienia w mieście, potem już piątek i święta, a po świętach 4 mam wizytę u gin, nie mogę się doczekać jak zobaczę na monitorze maleństwo, zabieram pierwszy raz męża, sam chciał:) Może poznamy płeć no i przede wszystkim dowiem się jak się rozwija:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kuś MAJONEZOWA bo się zjawie ;) I to jeszcze z moim czteroletnim potworkiem ;) Taaak?Tylko nasz jest temat wrześniówek? Muszę zwlec tyłek z łuzka i zsolidaryzować się z AMY i wziąść się za porządki :) KAMIRRA no to 4-ty niedaleko... Ja na bank idę prywatnie pod koniec kwietnia na porządne usg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się w 100%. Tabletki stanowczo za duże ja dodatkowo biorę omega3 ktora równiez jest ogromniasta. feeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA NIE ŁYKAM JESZCZE WITAMIN. Pewnie mi każe jutro ma wizytę... Narazie duphaston.kwas foliowy i ASPARGIN ( i tego cholerstwa nie mogę połknąć bo wielkie! ble)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamirra - oj ja tej swojej wizyty też już wyczekuję, wiem co czujesz :) No i też mam nadzieję jutro potwierdzić płeć (na prenatalnych było podejrzenie dziewczynki ale nic pewnego). A masz jakieś przeczucia? Ja w ogóle, jest mi to kompletnie obojętne w dodatku :) A mój P. sam pomył okna, wczoraj wyszorował i zrobił porządek we wszystkich szafkach kuchennych a dziś zapowiedział rewolucję w szafach :D I mówi, że robi to po to, żeby mi nic nie stuknęło do głowy i żebym nie zaczęła ganiać po tych szafach i szafeczkach :D Ma swoje uroki to leżenie plackiem, nie powiem :P Kurczę, nie pamiętam która z Was, ale chyba któraś z nowych dziewczyn też ma problem z tym niskim łożyskiem - miło nie być samej w tym bólu :P A na święta jedziemy do moich rodziców z teściową, więc dzielimy się wszyscy robotą. Mnie przypadły ciasta (zrobię mazurka, sernik i babkę) i sałatki (jarzynowa i chyba jakaś z chrzanem) i tak myślę, co by jeszcze zrobić do postawienia na stół (nic wymagającego mielenia mięsa, bo schrzaniła mi się maszynka:o). Muszę pokopać w internecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie dziewczyny jakies fajne przepisy na cukinie. Czesto synkowi robie bo lubi i mnie tez zasmakowala tylko zupelnie nie wiem co by z niej zrobic na "dorosły obiadek" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rarity - ja uwielbiam dzieci, mój chrześniak jest w wieku Twojego malucha, więc dla mnie byłaby to sama radość:) Pracowałam kiedyś w przedszkolach, wcześniej udzielałam lekcji angielskiego grupom takich maluchów, mogłabym przebywać z nimi dzień i noc, nic mnie tak nie cieszy jak zabawa i przebywanie z dzieciakami :P Agi - może niepotrzebnie napisałam o tym zapachu, jeszcze zaczniesz się "wwąchiwać" i Cię obrzydzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ;) Ja właśnie wróciłam z laboratorium, byłam pobrać krew na badania tsh i ft4 bo mam niedoczynność tarczycy i muszę kontrolować a w szpitalu tydzień temu robili mi morfologię i wyszła mi lekka anemia, biorę żelazo w tabletkach i zauważyłam, że strasznie mnie po nim mdli :o Wczoraj pół dnia powstrzymywałam się żeby nie zwymiotować. W dodatku jak miałam problem z zaparciami tak po żelazie jest odwrotnie, biegam nawet 3 razy do toalety :p Rarity leżę, chociaż już mam dość. Tyle roboty w domu a ja muszę leżeć :( Mam nadzieję, że mój lekarz mi powie, że nie ma takiej konieczności i będę mogła chociaż małe porządki w domu zrobić, no ale jak będzie trzeba leżeć to trudno, zdrowie maluszka najważniejsze ;) Zazdroszczę Wam takich obiadków. Ja muszę sie pocieszać tym co mąż przywiezie na wynos z restauracji. Wczoraj były pierogi z mięsem ale bardzo dobre ;) Dzisiaj mam ochotę na typowo polski obiad czyli schabowy, ziemniaki i kapusta :D A za leczo lub dobry bigos dałabym się teraz pociąć :D Ogólnie odpukać brzuch mnie już nie boli. Co do witamin to ja biorę teraz vitaminer prenatal + dha i jakoś nie zauważyłam, żeby śmierdziały :p Gorzej z luteiną pod język, to dopiero śmierdzi i jest nieprzyjemne w smaku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi, ja z cukinii robię zawsze takie łódeczki z mięsem mielonym z czerwoną fasolą, kukurydzą, pomidorami, cebulką (co tam masz do wrzucenia), posypuję to zawsze żółtym serem albo mozzarellą i zapiekam :) Podaję zawsze z sosem czosnkowym, u mnie wszyscy to uwielbiają :_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reni - luteiny współczuję, ja przyjmuję ją na szczęście dopochwowo, ale miałam wątpliwą przyjemność łykać ją pod język przez tydzień - to już wolę te swoje wielkie witaminy :P Ale łączę się w bólu :P:D Mnie w pierwszej ciąży też mdliło od żelaza, aż w końcu lekarz przepisał mi preparat Sorbifer - jedyny, po którym nie było mi niedobrze. Może spróbuj? Ja badania (krew, mocz) mam zrobić na kolejną wizytę czyli gdzieś pod koniec kwietnia. Nienawidzę igieł!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze co do tej cukinii - z tego wydrążonego miąższu zawsze robię potem placuszki (tak jak ziemniaczane), także z kilku cukinii mam obiad na parę dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi ja bardzo lubię cukinie faszerowaną mięsem mielonym ;) Pycha jest. Ja ją robię na różne sposoby, farsz z mięsa podobny do sosu bolońskiego, lub też dodaje do tego pieczarki, ogólnie na co mam ochotę. Cukinię przekrawam wzdłuż, wydrążam środek (miąższ można dodać również do farszu), nadziewam cukinię, posypuję startym serem i zapiekam w piekarniku 30-40 minut i gotowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majonez też brałam dopochwowo luteinę ale zmienili mi w szpitalu na pod język, chyba ze względu na te plamienia. No ale teraz nie wiem co gorsze czy ciągle wypływające tabletki z pochwy czy okropna w smaku luteina :D I tak źle i tak niedobrze ;) Ja właśnie zapytam lekarza co do tego żelaza bo wcześniej brałam inne witaminy, które były bez żelaza i kilka dni wcześniej zanim miałam robioną morfologię zmieniłam na witaminy zawierające żelazo i być może nie będzie konieczności brania dodatkowo żelaza a jeśli tak to może lekarz zmniejszy mi dawkę na jedną tabletkę a nie dwie. Ja biorę Tardyferon. Też nie cierpię pobierania krwi a teraz w ciąży ciągle musze badać, jak nie morfologia jak idę do gina tak tarczyca jak idę do endokrynolog a wizyty zazwyczaj mam w odległych od siebie terminach i po 2 razy mi muszą pobierać. Dzisiaj akurat zrobiłam od razu tsh, ft4 i morfologię mimo, że w szpitalu morfologię miałam tydzień temu ale już będzie przy okazji jak pójdę do lekarza i dopiero mam nadzieje będę się kłuć za miesiąc :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z cukinii tez robię placki a'la ziemniaczane, tylko dużo wody puszcza i trzeba mocno odciskać, kiedyś próbowałam bigos z cukinii, czyli pokrojona cukinia, cebula, mięsko, pomidory ale mi nie smakowało. I bardzo lubię smażona w panierce. Nie mam przeczuć co do płci, raz myślę że chłopiec, bo takie mam zachciewajki, raz że dziewczynka, nie wiem, jestem bardzo ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majutka129
Czesc dziewczyny...no i tak jak pisałam rozłożyło mnie! z nosa leci kaszel,i zaczyna gardło bolec:( masakra wszystko łapie co tylko jest w powietrzu.dobrze że zrobiłam sobie badanie przed chorobą wyszły w miare dobre. Mnie została łazienka do umycia i okna ale chyba okna sobie odpuszcze bo u nas na śląsku pada dzisiaj snieg i cały czas jest b.zimno,juz nie moge doczekac się wiosny. Ja biore prenatal clasic i również mnie niekiedy mdli jak połykam,luteine brałam dopochwowo,ale lekarz kazał odstawic juz dwa tyg temu powiedział jak najmniej leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie babeczki :) nie było mnie jakiś czas...jakoś nie miałam weny do pisania Jestem już po usg przesiewowym - wszystko w porządku ale czekam jeszcze na wynik badania krwi i wtedy będę miała pełny obraz. Co do Duphastonu to skończyłam brać w poniedziałek. Patrzę, że nasz topik to taki macierzyńsko-kulinarny jest :D Jeśli chodzi o kwestię szczepień to miałam fazę kilka tygodni temu i dużo o tym szukałam w necie i trochę jestem tą kwestią przerażona ale mam zamiar skontaktować się z koleżanką z podstawówki, która jest pediatrą to może coś mi podpowie albo uspokoi ;) jak będę po konsultacjach to podzielę się z Wami zebranymi informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem w temacie - o jakie szczepienia chodzi?? Ja gotować uwielbiam, w kuchni czuje się jak ryba w wodzie :P Reni, to faktycznie masz trochę tych badań, ale czego nie robi się dla dzieci, nie? Jeszcze się nie narodziły, a już tyle zamieszania :D Majutka - kuruj się, żeby Wielkanocy nie przeleżeć pod pierzyną :D Na kaszel polecam Ci herbatę z lipy, działa też przeciwgorączkowo, mnie postawiła na nogi w styczniu, piłam ją 3,4xdziennie, kaszel przeszedł po 4 dniach. Zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mama pojechala na operacje wlasnie. Napisze pozniej z domu bo tel mi padnie niedlugo. Dzieki dziewczyny papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabka operacja? jestem nie w temacie...co się stało? mam nadzieję, że to nić groźnego - życzę powodzenia! chodzi o kwestię szczepień w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm zwijam się bo widzę, że mało ruchu na temacie...nie ma z kim popisać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAJAmosia
dopisuję się do tabelki. nick........... wiek.....termin porodu.......miejscowość...........płeć reni89..............24........23.08.13.............Bielsk o-Bia ła................ kwiatówka.........33........30.08.13.............Łódź ..... ..............synek? brzuchatkaXX.... 26........03.09.13.............Warszawa... ... ............. Blanka1980.........33....... 04.09.13.............Wars za wa.................. gr@niska...........32........05.0 9.13............Lublin...................synuś żabeczka1982.....31....... 07.09.13.............Krosno...........raczej córcia MajonezKielecki...27....... 07.09.13.............Łódź............................. rybalopika..........29....... 08.09.13.............Poznań..... .................... Dagna1988.........24........11.09.13.............Szczecin ek... .......córcia?? pszczolineczka....29........11.09.13.............Stare Babice.............synuś Rarity................27.......11.09.13..............Krak ów.... ..................... Ewelurkak...........27.......12.09.13..............Bielsk o-Biał a.................. KAJAmosia...........27.......13.09.13..............Śląsk........................................ Zabka092...........28........14.09.13..............Koło( wlkp).......raczej cora jestemfit............25........15.09.13.............Dębi ca..... .................... martucha878787...25.......15.09.13..............Wrocław. ..... ................ keiti78...............35........17.09.13.............Ziel ona G................syn?? agi1984..............29........17.09.13.............Hertf ord UK................... asiula74..............38........18.09.13.............Łó dź... ........................ kamiira...............29........18.09.13.............Nowa Sól....................... justinaaa............30........20.09.13..............Bia ystok.. ................... Amy10................32........20.09.13..............Łó dź......................syn? Agatka.09.2013....34........21.09.13..............Wrocła w... ................... arttella.............. 28........21.09.13..............Katowice....chciałaby córkę agulagagula..........29 ...... 23.09.13..............Głogów.......................... kokoszka 0207......27........26.09.13..............Wrocław.......... .............. kad....................21........27.09.13..............D bica... ...................... Marcopolo............31........27.09.13..............Legn ica................syn.... Carolajna87..........26........27.09.13..............Gda sk......................... jupila..................30........28.09.13..............B iałystok ...................... majutka129..........23........31.08-1.09.13........Ruda Śląska.................... FRANEKczyMAJA.....25........13.09.13..............Doncast er UK..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAJAmosia
aaale narobiłam kropek:P Dziewczyny, a macie jakieś porady na afty w ciąży? Wysypało mi całe podniebienie, a wszystko przez zielonego ogórka. W aptece nic nie chcieli mi dać, ani sachol, ani azulan - bo etanol w składzie. Męczę się już tydzień i się zastanawiam, czy nie dzieje się coś z maluchem, że mój organizm tak fiksuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja- ja znam tylko nystatynę, ale jest na receptę i nie mam pewności, czy nadaje się nie ciążę.. Jupila - nie uciekaj, ja skrobałam ziemniaki na obiad, już jestem z powrotem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×