Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

Gość arttelaa
ide uśpić córkę -wrócę tu jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalkulator: http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=27&dzien=16&miesiac=12&rok=2012&bg=000 wejdź na ten kalkulator, on liczy tak jak lekarz (jakby nie wchodziło od razu to skopiuj link) Ale skoro @ była 15.12, to podobnie do mnie, u mnie była 16.12, i mam dzisiaj 6tc i 2 dni, a u lekarza byłam 10 dni temu i zupełnie nic nie widział, więc nie ma co się martwić, mam nadzieję, że wszystkiego dowiem się w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arttelaa
jestem a TY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arttelaa
wychodzi mi 6 tyg i 3 dni ale czemu na usg -a bylam w piątek napisał:Wiek ciązowy 4 tygodnie i 1 dzien???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arttelaa, dlatego, że ciąża trwa u Ciebie od 1 dnia miesiączki: 6 tyg i 3 dni, a wiek dziecka 4 tyg. i 3 dni (od poczęcia odejmujesz od 1 dnia miesiączki mniej więcej 2 tygodnie, bo owulacja jest w połowie cyklu). Dokładnie wyliczył to właśnie lekarz na podstawie wielkości na usg. Fachowo Ci tego nie wytłumaczę, bo nie jestem lekarzem, ale jeśli weszłaś na ten kalkulator to tam są dwie tabelki : jedna od 1 dnia okresu, a druga od zapłodnienia. Sorry za wczoraj, mąż puścił film, na którym zasnęłam w 15 minut :) Coś w nocy strasznie mnie muliło. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i już po USG.. Jestem spokojna dzisiaj już było widać zarodek. Lekarz powiedział, że ciąża żyje. Według usg jestem w 6 tyg i 4 dni, czyli zgadzało by sę od zapłodnienia :) A jeśli chodzi o to mięso.. Miałam tak w pierwszej ciąży i urodziłąm dziewczynke :) Jak się dziewczyny czujecie? Ja mam nadal mdłości i bolą mnie piersi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimum - gratulacje, dobrze że już po stresie :) Ja jakos dzisiaj żyje,ale ogólnie odstawiłam kawe więc mam niskie ciśnienie, czasami padam dosłownie. Mnie piersi bolą,nie tak bardzo,a może przywykłam już do tego bólu bo zawsze przed @ strasznie bolały mnie piersi.Brzuch czasem leciutko pobolewa, ale to raczej takie rozciąganie czuję. W nocy wstaję 2 razy do łazienki, a co do apetytu to chyba teraz odkąd siedzę w domu to jem raczej regularnie, ale nie mam jakiegoś specjalnie wilczego apetytu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jem dużlo słodkiego i owoców bo tylko to w miarę toleruję... Herbaty nie mogę w ogóle pić bo od razu mi niedobrze... Kawy nigdy nie piłam... Ale lekarze mówią, że można pić kawe :) No brzuszek też mnie pobolewa... Czasami zaboli bardziej... Ale chcialabym byc juz chociaz w tym 20 tyg :) Najpiekniejsze tygodnie ... Czujesz sie dobrze brzuch jest akurat hehehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arletta ja ostatnią miesiączke miałam 6 grudnia i według miesiączki jutro powinnam 9 tydzien zaczynac. a lekaarz wedlug USG czyli prawidlowo od zaplodnienia powiedzial ze to 6 tydz i 4 dni :) wiec sie nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia 2013
witam moge dołączyć? mam tearmin na 27 wrzesnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia 2013 --- Witamy na forum!!!!będzie z kim plotkować wróciłam z pracy, zrobiłam z zakupów i znowu padam!!! Dobrze, że ja jutro idę do ginekologa, niech mi zleci badania, bo ja mam chyba coś z krążeniem, spanie codziennie w ciągu dnia... rozwalony cały dzień. Ja tak jak Wy latam do toalety ledwo przytomna dwa razy w ciągu nocy - zastanawiam się kiedy przywalę w ścianę na zakręcie :) Zabieram się za rosołek i racuszki:) Optimum92 --- 20 tydzień przyjdzie nie martw się nic, jeszcze luźne tuniki i sukienki do tego czasu trzeba kupić, bo o tych ciuszkach trzeba będzie zapomnieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia 2013
ja tez ide jutro do ginekologa z tym ze po raz pierwszy jestem na koncu 6 tyg za 3 dni zaczne 7 . oby bylo wszytsko dobrze ... ja mam juz jedno dziecko z tym ze nadal karmie piersia - co prawda ostro walcze zeby odstawic ale ciezko. dzisiaj coreczka mi sie az zanosila no i uleglam ;/ a boje sie ze karminie moze miec zly wplyw na male ństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia 2013
ja tez ide jutro do ginekologa z tym ze po raz pierwszy jestem na koncu 6 tyg za 3 dni zaczne 7 . oby bylo wszytsko dobrze ... ja mam juz jedno dziecko z tym ze nadal karmie piersia - co prawda ostro walcze zeby odstawic ale ciezko. dzisiaj coreczka mi sie az zanosila no i uleglam ;/ a boje sie ze karminie moze miec zly wplyw na male ństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia 2013
ja tez ide jutro do ginekologa z tym ze po raz pierwszy jestem na koncu 6 tyg za 3 dni zaczne 7 . oby bylo wszytsko dobrze ... ja mam juz jedno dziecko z tym ze nadal karmie piersia - co prawda ostro walcze zeby odstawic ale ciezko. dzisiaj coreczka mi sie az zanosila no i uleglam ;/ a boje sie ze karminie moze miec zly wplyw na male ństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia 2013
ja tez ide jutro do ginekologa z tym ze po raz pierwszy jestem na koncu 6 tyg za 3 dni zaczne 7 . oby bylo wszytsko dobrze ... ja mam juz jedno dziecko z tym ze nadal karmie piersia - co prawda ostro walcze zeby odstawic ale ciezko. dzisiaj coreczka mi sie az zanosila no i uleglam ;/ a boje sie ze karminie moze miec zly wplyw na male ństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia 2013
a jak bym chciala juz miec 40 tydzien :) a najlepiej juz po porodzie heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abece
witajcie. podobno becikowe tylko dla najubozszczych. wszystko nam zabiorą a mnie chyba firmę zamykają... bylam dzsis u ginekologa. spojrzał na to usg i powiedzial ze nic tu nie widzi. stary buc a nie lekarz. powiedzial ze za 2 tyg do kontroli z usg. z nerwami wypisal mi usg.LLuteine dostalam. a od rana pierwszy raz wymiotowalam. a wy tez tak macie ze potrafi Was cały dzien mdlic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abece
abece=arlettea musze w koncu byc czarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arttelaa
a czy któras z Was tez bedzie miec 2 -a cesarke ze wzglęgu na pierwszą?? bo ja pewnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już mam tuniczki bo z pierwszej ciąży mi pozstały :) zresztą lubię czasem latem ubrać luźną kiecke więc też się zmieszcze :) Becikowe z tego co wiem jest i nie można przekraczać 1900 zł brutto zarobku :) Czy jakoś tak.. I wzrosła stawka becikowego czytałam w gazecie, że jest 1100 a było 1000 :) arlletta: cesarke pewnie Ci planują ze względu na ryzyko powikłań przy prodzie.. Pamiętaj, że macica była cięta i jest osłabiona :) więc boją się, że może się coś stać przy parciu albo coś... Mamunia 2013: Ja też mam jedno dziecko, córcie :) Ja mam znowu ten problem, że nie chce za bardzo dźwigać a ona się domaga noszenia pomimo, że ma 20 msc :) A ja jednak się boję bo Córke o mało za wczesnie nie urodziłam i nie chce dźwigać teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w poniedziałek czułam się fatalnie a od wtorku Okej. Miałam mdłości cały dzień ale na razie bez wymiotow. W sobotę zaczyna mi się 8 tydzień ;) wizyta dopiero w 10 tc. W przyszłym tygodniu pójdę na badania ale przeraża mnie ilość ampulek krwi. Tylko krew i mocz na pierwszym badaniu? Do becikowego liczą średnią moja i męża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulagagula
Witajcie kochane! Z ogromna radościa przyłączam sie do was :) O dzidiusia staralismy sie z męzem rok czasu, brałam tabletki CLO pierwszy cykl nieudany, drugi cykl na pozór również , czemu na pozór? poniewaz pomimo kontrolowanego cyklu okazało sie ze dominujący pecherzyk nie pękł. Znów rozpacz i płacz i ta bezsilnośc. Pozbieralam sie jakoś wyjechałam na ulop i jakie było moje zdziwienie kiedy okres który zawsze byl regularny nie przyszedł , oczywiscie zrobilam 2 testy oba pozytywne, zrobila bete HCG z krwi wynik 2700- dalej nie wierzyłam wmawiałam sobie torbiele i inne. Jakież było moje zdziwienie gdy 4 dni temu idac przestraszona do lekasza , ze cos nie tak ze mna dowiedziałam sie ze jestem w ciąży :D 5 tydzien 6 dzien, słyszałam seruszko mojego maleństwa Sierra Nevada Agatka kochane termin tak jak wy mam na 23 wrszesnia , a ostatni okres miałam 18.12.2012 pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulagagula - Witaj! Ja się dzisiaj wszystkiego dowiem, czy wszystko jest ok, bo na ostatnim usg nic nie było widać. Bety nie robiłam. I mam nadzieję, ze dostanę skierowania na wszystkie badania. W tym tygodniu czuję się bardzo dobrze. A jak jest z becikowym to nie wiem, muszę księgową zapytać, ale wiem, że trzeba mieć dokument, że przed 10 tygodniem było się u lekarza, czy jakoś tak. Wracam do pracy i życzę Wam miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulagagula --- ja mam podobną historię do Twojej, najpierw dwa lata lekarze badali mnie na wszystkie sposoby - szkoda gadać ile kasy poszło, a 3 mc temu trafiłam do innego lekarza i 3 mc. brałam CLO i zastrzyki pregnyl i się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, też mam termin na wrzesień- ok 08.09. Ostatnią @ miałam 1 grudnia.. Czy można się przyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulagagula
Agatka.09.2013 ---- u mnie wyglądało to tak, poł roku wizyt bez leczenia u mojej ginekolog, później jak słyszałam w kółko, ze mam czas ( 29 lat dobreee ) ze średnio po 2 latach bezowocnych starań zaczyna sie porządne leczenie- stwierdziłam, że czas zmienić lekarza- zamiast w swoim mieście ruszyłam do lekarzy z większych miast wrocław, poznan itp-ale konczyło sie na 1-2 wizytach bo trafiałam na takich co najlepiej 10 wizyt po 250 zł a później zobaczymy, zaczęło mnie to denerwować wiec odpuściłam na czas wakacji. w listopadzie trafiłam na mojego obecnego ginekoga-który jako jedyny stwierdził, że czas sie ostro za mnie brac, że za dużo czasu zostało juz zmarnowane( powiedział , ze 3 msc i bede w ciąży-coś nei chciałam wierzyc w jego optymizm) podjął leczenie -on jako jedyny po tylu miesiącach odkrył, że mam PCO, cykle bezowulacyjne, i tak zaczęłam pierwszy cylk na Clo i monitoringu, niestety pecherzyk pomimo , że był idealnych rozmiarów nie pęk, zaczęliśmy drugi cykl i tak jak pisałam wyzej nie pękl ten dominujacy.(dowiedziałam sie o tym 2 stycznia) miedzy czasie kazal zakupic mi zastrzyk -ovitrelle na pękniecie, kolejne tabletki i przyjść w 10dc. na szcezcie nie zdarzyłam odebrac zamówionych tabletek -gdyż byłam na urlopie a po okazalo sie ze juz ich nie potrzebuje :) w sumie do teraz nie wierze, że sie udało-nie mam żadnych objawów-poza meczeniem sie przy najlżejszych czynnosciach :) w koncu mąz sie do czegoś przydaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×