Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

Gość agulagagula
dziewczyny , a czy przyjmujecie jakies witaminy? moj gin powiedział , że do 10 tyg mam zażywac tylko kwas foliowy , a pozniej przepisze mi odpowiednie zestawy witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulagagula
Tak sie zastanawiam czemu mi kazał zrezygnowac z tego co brałam a mianowicie wit b complex, falwit dla kobiet, omege, i kazał zostac tylko przy kwasie foliowym. Tłumaczył mi czemu (cos w stylu co za duzo to nie zdrowo, że przyjdzie na to czas tj ok 10 tygodnia ciaży) tłumaczył obszernie ale ... byłam w szoku po tym jak mi pogratulowal ciaży i za wiele z wizyty nie pamietam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia 2013
optimum u mnie tak samo corka ciagle chce byc noszona :/ nosze ja ale bardzo malo :/ ja urodzilam juz wczesniaka boje sie ze i teraz moze tak byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pierwszej wizycie kiedy lekarz zobaczył juz zarodek zapytał czy coś biorę, więc odpowiedziałam że kwas foliowy bo kupiłam juz w dniu kiedy zrobiłam test i wyszedł pozytywny. A do kwasu foiowego lekarz kazał mi dokupić witaminy które zawierają kwasy omega 3. Piję je na zmianę co drugi dzień z kwasem foliowym,bo kwas foliowy ma 200% dawki dziennej i witaminy też 200% zapotrzebowania na kwas foliowy, wiec wydaje mi się,że to troche za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):):) no to się chwalę!!! Wróciłam od lekarza !!! widać pęcherzyk i zarys zarodka :):):) wg moich obliczeń 6 tc i 4 dzień, wg. obliczeń lekarza i wielkości na usg: 5 tc i 5 dzień; ale podobno po CLO i Pregnylu tak jest, że dochodzi później do zapłodnienia. Kurcze, ale jestem szczęśliwa, nie mówiąc już o przyszłym tatusiu, który od tygodnia wybiera wózki i łóżeczka, i muszę go hamować. Z lekarstw biorę tylko kwas foliowy i luteinę. Następna wizyta w Walentynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich i nowe przyszłe mamusie również ;) Agatka gratuluję ;) Ja z witamin biorę femibion natal 1, on już zawiera kwas foliowy a przed zajściem w ciąże 2 miesiące jakieś brałam sam kwas foliowy ;) Ja też mam wizytę w walentynki u swojego lekarza prowadzącego, jednak na 12 zapisałam się jeszcze na usg genetyczne bo będzie to 13 tydzień. Już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę dzidzie ;) Pozdrawiam Was wszystkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny też macie takie silne ukłucia z jednej strony brzucha jakby szpila przechodziła??Przypominam że to mój 10 tydzień już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do becikowego to nie wiem nic więcej... Ja biorę narazie tylko kwas foliowy, bo lekarz powiedział, że jak są mdłości to witamin lepiej nie brać bo to nasila :) Dopiero w II trymestrze zaczne brać :) Ale to nie zaszkodzi dzidzi. W pierwszej ciąży też zaczęłam dopiero w II trymestrze :) Mamunia 2013 no to witaj w klubie dźwigających na każdym kroku.. Pozatym moja córka zaczyna siadać na nocniczku co chwile muszę się nachylać i wstawać... I tak w kółko no ale co poradzić :) Agatka gratuluje ciąży wiedze, że cieszysz się tak jak ja wczoraj gdy zauważyłam już ładną fasolke :) HEhe Jak się dzisiaj czujecie? Ja strasznie cały dzień boli mnie głowa, a nie wspomne o tym, że w południe tak mnie zaczęło mega mdlić i to na dodatek w galerii, że chodziłam w pobliżu WC z czego mąż się śmiał :) Niestety bywam na forum najczęściej wieczorami bo córka nie pozwala mi w ciągu dnia, wymaga zbyt dużo opieki i zainteresowania po prostu szybko jej się nudzi hehe :) A na tyłku nie usiądzie przez cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żabeczka ja tak nieraz mam :) To chyba normalne :) Nie przejmuj się.. Póki nie ma plamień i ból jest mocno nie dokuczliwy nie ma się czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny te Nowe i Stare ;) Dawno nie piasalam, czas nadgonic :) Wczoraj zmienilam lekarza i mysle ze dokonalam bardzo dobrego wyboru. NIe pisalam o tym, ale wyszly mi w posiewie z pochwy bakterie, których moja stara lekarka nie chciala leczyc, bo I trymestr itd. , poza tym mialam okropone upławy. Nie mogłam sie z tym pogodzić, tym bardziej ze na forach wiele dziewczyn pisalo ze wlasnie mając ta bakterie poroniły..... Poszłam więc wczoraj do innego lekarza, niby bardziej po drugą opinie, czy leczyc czy nie, ale w sposób w jaki mnie przyjął, sprawił ze postanowialm u niego prowadzic ciąże. Przede wszystkim nie zbagatelizował tego zapalenia i powiedział ze powinnam to leczyć, ze to zapalenie jest groźne dla dziecka i ze czekanie do konca I trymestu to ruletka, ze stanie sie cos lub nie. Zrobił bardzo dokładne USG z opisem. Biło oczywiście juz serduszko :D. A zarodek miał 7, 1 mm :) Teraz widze róznicę lekarz a lekarz. Siedzialam w gabinecie z 40 minut i na wszystkie pyta dokladnie odpowiadał. U mojej lekarki wizyty trwały góra 15 min.... Nastepna wizyta za 2 tyg. :) Następna wizyta za 2 tyg w Walentynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka23
witam wszytskich jestem tu nowa tez jestem w ciazy i termin mam na 5 wrzesnia :) a staralismy sie ponad rok i wtym jedno poronienie:( teraz mam nadzieje ze bedzie wszytsko dobrze pierwsze usg wczoraj to jest chyba 9 tydzien serduszko bije :* zycze wszytskim powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arttelaa
gratuluje Agatko ja mam usg 13 lutego i sie bardzo boje. a nudnosci mam codziennie przez cąły dzien. ukluia brzucha mam często zwłaszcza jak kichnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wy też tak macie? Mimo braku plamien i jeden dzień czuję się dobrze a kolejny kiepsko mam ogromne oba wy czy jest wszystko ok a wizytę mam dopiero 21 lutego. Wizyty w I trymestrze powinny być częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arttelaa
do Sierra nevada a jakie mialas objawy tej bakteri? bo ja zcasem odczuwam swiąd i mam uzucie mokrosci. i do tego biale uplawy ale nie za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ILZA7
Witam, Dołączam do was. Data ostatniej miesiączki 23 grudzień, więc termin prawdopodobnie na koniec września. W poniedziałek mam 1 wizytę z USG - mam nadzieję że wszystko będzie ok, bo już się stresuję i nie mogę doczekać. Kończę 6 tydzień i mam coraz większe nudności :( Ale na szczęście nie wymiotuję :) Spaaaaać ! :) Pozdrawiam i do usłyszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optmum92
To bardzo lekceważące podejście. Dobrze, że zmieniłaś lekarza... Masakra... Ale ja byłam w podobnej sytuacji tylko, że byłam już w III trymestrze... Ale u mnie to było zapalenie dość mocne.. Po prostu miałam ogień... Mogłabym siedzieć godzinami drapiąc się i wyjąc z bólu a lekarze mieli to gdzieś ( tym bardziej, że leżałam w szpitalu) Jak była wizyta rano czy wieczorem i mówiłam, że mam takie dolegliwości to mówili my nic pani nie damy niech pani się myje szarym mydłem.. Dopiero po wypisie ze szpitala mój doktor zapisał mi tabletki dopochwowe i maść... A najgorsze, że żyłam ze strachem bo to leczyłam dość długo dopiero 1,5 tyg przed porodem udało mi się wyleczyć i cytologia źle wyszła i musieli mi w trakcie porodu antybiotyk podać... A jakbym z takim zapalneniem doszło do porodu to dziękuje bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Co do objawów, ja już sama nie wiem czy się martwić ;) właściwie nie mam żadnych. Trochę piersi mnie bolą, poza tym nic! dziwne..??? lekarka mi mówiła, że każdy ma inaczej i że są ciąże przechodzone bezojawowo.. ale chciałabym już poczuć, że jestem w ciąży, jutro kończy się 9 tydz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneliese
moja pierwsza ciaza tez byla niemal bezobjawowa, teraz w drugiej jak na razie to samo, poza brakiem miesiaczki niewiele sie dzieje, a wizyta dopiero 18 lutego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda, mnie w pracy po południu dopada senność nie do opanowania, ziewam i nie mogę się skupić, jedyne o czym marzę to żeby się położyć spać! ale teraz jest lepiej. Od tygodnia jestem na l4, bo się przeziębiłam, więc mogę po południu się zdrzemnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) U mnie najgorsze są bole brzucha i kręgosłupa. Dzisiaj znowu mnie zgięło w połowie i nie mogę się ruszyć :( Wystarczyło, że zginałam się nad wanną by wykąpać moje psiaki i już ból kręgosłupa taki, że musiałam na czworaka z łazienki do łóżka dojść. Położyłam się i już jest lepiej. Lekarz właśnie mówił, że mogę mieć problemy z kręgosłupem i mam się nie zginać i leżeć dużo ale oczywiście już mi się znudziło leżenie i teraz mam za swoje. Co do kłucia w brzuchu to często odczuwam właśnie kłucia, raz brzucha a raz jajników a najgorzej mam chyba z żołądkiem bo boli prawie non stop... Cóż, liczę na to, że drugi trymestr będzie lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A też macie może krwawienia z nosa? Bo właśnie u mnie dosyć często się to zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwojna mamuska :)))
Hej dziewczyny - dołącze sie do was mam termin na 15 wrzesnia i bedzie to nasze 2 dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arttelaa jesli chodzi o objawy tego zapalenia to biało-żółto mleczno-pieniste upławy o okropnym zapachu...... az wstyd pisać........ świądu na szczescie nie mialam podwojna mamuska :))) witaj ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam termin na 14 września,to moje drugie dziecko.Od dwóch dni mam kaszel i gorączkę 38 stopni,boję się ,że w tak wczesnym stadium ciąży zaszkodzę dziecku,albo poronię .Gorączka po mimo tego ,że biorę efferalgan nie spada,czy miałyście podobny problem? czy dziecko urodziło się zdrowe,czy brałyście antybiotyki w ciąży????Bardzo mnie to martwi i dzisiaj pół dnia przeryczałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reni89 gdzies kiedys czytałam o krawieniach z nosa ciezarnych, ze sie czesto zdarza... takie uroki ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirella111 ja gdzieś w 8 tygodniu się przeziębiłam i też miałam gorączkę. Nie brałam leków, u mnie pomogły domowe sposoby, dużo herbaty z lipy z miodem i cytryną, mleko z masłem i czosnkiem a na zbicie gorączki kąpiel w letniej wodzie. Po 2 dniach mi przeszło, z tym że ja nigdy nie brałam żadnych antybiotyków, zawsze leczyłam się takimi domowymi sposobami i u mnie szybko skutkowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×