Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

Dzięki za pocieszenie, ja to bym chciała przejść ciążę bezobjawowo, a tak sie nie da niestety :P a wiecie co mi pomaga na zgagę? KIWI właśnie, choc nie byłam przekonana bo przecież jest kwaśne trochę, ale jednak i jeszcze wypróbowałam zsiadłe mleko :) pycha własnie na obiad dzisiaj sobie przygotowałam z kartofelkami :) smaczne i nietuczące zanadto :) hmm nieważę dużo, ale widze jak mi sie uda poszerzyły i pupa :( hehe ale mój z to zachwycony jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rennnnnni
Oj chyba każda chciałaby przejść ciążę bezobjawowo ;) Mi na zgagę pomagają jabłka, chociaż mnie zgaga nie męczy często, raz na jakiś czas pali lekko, wtedy zjem jabłko i po problemie ;) Ogólnie przed ciążą za jabłkami nie przepadałam a teraz jem kilogramami :D Najlepsze jak jestem rodziców w odwiedzinach i zawsze ze sobą wożę jabłka to zaraz tata przynosi mi całą torbę jabłek z piwnicy (zimówki z ogródka) i mówi "głupia, tyle jabłek jest w piwnicy a ty kupujesz", oczywiście mama się dziwi skąd nagle jabłka zaczęłam jeśc jak nigdy nie jadlam :) No ale o ciąży jeszcze nie powiedzieliśmy. Jeszcze chcę poczekać z miesiąc. Ja już do spodni się nie mogę zapiąć, waga stoi w miejscu ale brzuszek większy i piersi również (co mnie i męża cieszy :D) Ciekawa jestem ile przytyję bo apetyt to mam niezły, chociaż tendencji do tycia nigdy nie miałam i zawsze byłam chudziną. Zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) Ostatnią @ miałam 13.12.2012r. Test robiłam ale wyszło brak ciąży ale @ dalej nie mam.. Wizytę u lekarza mam w przyszłym tyg. :) Jednego bobaska już mamy :) Bolą mnie czasem piersi ale też ostatnio miałam mocne bóle prawego jajnika.. Wszystko przed nami. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rennnnnni - mnie tez jabłka pomagają na zgagę :) ale jednak wole kiwi i wczoraj zakupiłam kolejny koszyczek na zapas :) a co do mojej wizyty to juz opisuję :) jestem w 9 tyg ciąży a dzidzius rośnie jak na drożdżach ostatnio widzieliśmy na usg jedynie kropeczkę a wczoraj juz widać było główkę, tułów, serduszko jak bije już widac również nie tylko słychać. W główce było widac przestrzeń na mózg, który sie własnie tworzy :) mój lekarz ma usg w 4D więc zrobił nam pierwsze zdjęcie naszego dzidziusia. A rośnie tak szybko,że lekarz powiedział : "ale wielki gad już" haha co nas bardzo rozbawiło. Dostałam skierowania na wszystkiebadania: grupa krwi, morfologia,mocz, glukoza,toksoplazmoza,różyczka,Hbs, posiew. Jejku jaka jestem szczęśliwa, bo potylu latach wreszcie mogłam zobaczy tą małą istotkę,która powstała z nas :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziewczyny waże tylko 42kg - niewiele, ale lekarz nic nie mówi,że mam niedowagę bo ja jestem niska i drobna :P przytyłam może z 1 kg do tej pory, ale po spodniach już widzę,że jeszcze max. miesiąc i będą ciasne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
Hey ja też mam termin na wrzesień 11.09.2013:) Dziś idę znów do ginekologa :) szukam idealnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka.09.2013
Dziewczyny na zgagę najlepiej wypijajcie sobie rano szklankę wody mineralnej w plasterkiem cytryny, to poprawia trawienie. Ja też mam mega ochotę na jabłka, cytrusy i od wczoraj na serek biały. Po brzuchu nic nie widać, bo to u mnie 6 tydzień, na USG idę za tydzień. Ale prócz bolących piersi i oczywiście braku okresu nie mam żadnych innych dolegliwości, czasem brzuch wydaje mi się pełny lub coś delikatnie mnie uciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żabeczka1982- Gratulacje.! Ja w pierwszej ciąży tyle przytyłam, że hoho.! Do dziś nie zrzuciłam wszystkiego, ale będę szczera też się zbyt nie starałam ... A teraz jak zwykle znajdzie się dzień marudzenia:) bo tu odstaje, tam by się przydało mniej etc :D A zapału do odchudzania to żadnego. A na zgagę to niestety nic Wam nie poradzę, bo nigdy nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierra Nevada
Witajcie dziewczyny , moge dołączyć? :)Termin wg kalkulatora wychodzi mi na 23 wrzesnia, ostatnią @ mialam 17 grudnia. Jestem juz po pierwszej wizycie u ginekologa, ale jeszcze w sumie nic nie bylo widac. Nastepna wizyte mam w piatek. Co do objawów to bolące piersi, chociaz od wczoraj bolą mnie znacznie mniej i bardzo mnie to martwi, bole glowy i to na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może tutaj ktoś w końcu za mną pogada bo na innych forach nie bardzo da radę.. Założyłam wątek ale nikt nie pisze... Ostatnią miesiączkę miałam 6 grudnia no i do dziś się nie pojawiła.. Zrobiłam 3 testy ciążowe i wszystkie pozytywne... Byłam u lekarza 2 stycznia ale było jeszcze za wcześniie żeby cokolwiek powiedzieć, lekarz kazał mi przyjść 30 stycznia więc idę za tydz... Ale powiedział, że tak późno mam przyjść bo będzie już wszystko ładnie widać i skieruje mnie na badania krwi i założy karte ciąży... To moja druga ciąża, ale przebiega całkiem inaczej niż pierwsza.. W pierwszej oprócz pobolewaniu w podbrzuszu nic mi nie było.. Całą ciąże czułam się świetnie(chodzi o samopoczucie) leżałam niestety tylko na podtrzymaniu bo dostałąm skurczy w 26 tyg ciąży NAszczęscie urodziłam w 37 tyg i skończyło się wszystko dobrze... Natomiast teraz mam straszne mdłości, cały czas źle się czuję.. Całkiem inaczej niż w poprzedniej ciaży... Według miesiączki dzisiaj zaczęłam 8 tydz ciąży Termin porodu według moich obliczeń przypada na 13.09.2013 hehe 13 w piątek ;p Ale to wszystko lekarz mi powie za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hh2013
hej dziewczyny nawet nie wiecie jak wam zazdroszcze, bardzo chcialabym do was dolaczyc. om mialam 27 grudnia wiec dzis wypada 29dc temperatura od kilku dni 37-37,05 tylko ze caly czas czuje ze jednak @przyjdzie;/ bola mnie piersi jak przed okresem, sutki caly czas mam twarde, do tego plecy, tak jak co miesiac. myslicie ze jest jakas szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka.09.2013
do Sierra Nevada --- :) idziemy łeb w łeb :), Ty okres ostatni zaczęłaś 17.12.2012 a ja 16.12, termin mam na 21.09.2013. U mnie na USG tydzień temu też nic nie było widać, zobaczymy za tydzień, bo strasznie jestem ciekawa:) hh2013 --- zrób test w dniu spodziewanej @ jeśli jej nie będzie Ja się starałam dwa lata, i właśnie w grudniu olałam sprawę zupełnie, wręcz zapomniałam. Nie wiem czy coś jest z ciśnieniem dzisiaj, czy jak, ale jakaś taka od rana zaspana strasznie jestem dzisiaj a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka.09.2013 - jesz cytrusy? mnie lekarz poinformował aby powstrzymać sie od cytrusów bo mogą uczulać, więc ja unikam ich jedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka.09.2013 - to zależy w jakiej części Polski mieszkasz, ale pewnie to dodatkowo pierwsze objawy że będzie dzidzius skoro taka zaspana. Ja nigdy wcześniej nie spałam w dzień a teraz śpie bardzo dużo :) zdarz się,że chodze tak zaspana że nie wiem co robie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka.09.2013
żabeczka1982 --- jem cytrusy, ale bez przesady, nie dużo, jedną pomarańczę dziennie. Nie mam zresztą jakiś wielkich zachcianek. Chyba się nie doczekam kolejnej wizyty - jeszcze tydzień !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anneliese13
Czesc wszystkim, ja w sumie ciazy jeszcze nie mam potwierdzonej przez lekarza, ale test dzisiaj rano pokazal, ze jednak chyba cos sie kroi ;) Takze jesli nie macie nic przeciw, chetnie z Wami popisze w wolnych chwilach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam za tydz w środe lekarza już powinno bić serduszko nie mogę się doczekać ! Wam też tak niedobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jednak się z Wami muszę rozstać.. Wszystkim Wam życzę powodzenia.! Szczęśliwych rozwiązań, wsparcia partnera przez całą ciążę i później też oraz zdrowych, zdrowych i jeszcze raz zdrowych i pięknych pociech :) Oraz wytrwałości w macierzyństwie :) Dziewczyny, nie zamartwiajcie się, czekajcie cierpliwie na wszystko :) Będzie dobrze.! Pozdrawiam Was i ściskam mocno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rennnnnni
Witam wszystkie przyszłe mamusie ;) żabeczka widzisz, niepotrzebnie się martwiłaś, super że wszystko jest w porządku ;) Ja w 9 tygodniu widziałam już zarys rączek i nóżek dzidziusia :) Wizytę kolejną mam dopiero za 3 tygodnie a już nie mogę się doczekać. Powiedzcie mi, czy będziecie robić usg genetyczne? Ja będę w 13 tygodniu na kolejnej wizycie a ginekolog nic mi nie wspominał o usg genetycznym, dopiero poczytałam na internecie i dowiedziałam się, że takie coś robi się do 13 tygodnia... Ja od 2 dni czuję się w miarę dobrze, o dziwo ;) Mdłości miałam na początku ale tylko wieczorem było mi niedobrze, teraz jest mi niedobrze tylko jak jadę gdzieś dalej samochodem. Pozdrawiam wszystkie mamusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po prostu wyczekuje wizyte bo ostatnm razem jeszcze nic nie było widać a teraz już powinno widać bijące serduszko itd :) Więc jestem baRDZO ciekawa i czekam z niecierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Dziewczyny,które dołączyły do nas!!! No ja dzisiaj czuje sie lepiej choć w nocy jak sie przebudziłam miałam potworne nudności do rana, teraz już nie na szczęście. Nie napisałam poprzednio, ale w środe jak byłam na wizycie u lekarza to zauważył u mnie mięśniaka :( ale nic nie wspomniał czy jest jakeś zagrożenie :( bo chyba za wcześnie żeby cokolwiek stwierdzić,wcześniej nie miałam mięśniaków, rok temu byłam na cytologii i potem miałam zabieg sprawdzenia drożności jajowodów (wszystko było ok) ale faktycznie jak sobie teraz przypominam to lekarka nie zrobiła mi badania usg. Może juz wtedy coś było...trudno stwierdzić. Teraz chodze do dobrego specjalisty z tytułem dr n.med. i mam nadzieję,że będę miała dobrą opiekę. Dziewczyny a tak z ciekawości to ile płacicie za wizytę prywatną? Bo ja za każdym razem 100zł, ale lekarz to dobry specjalista więc ceni się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka.09.2013
Różnie: 100-150 zł, chyba, że samo monitorowanie owulacji to 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rennnnnni
Ja za pierwszą wizytę razem z cytologią płaciłam 150zł. Teraz płacę 100zł i też chodzę do dobrego lekarza ;) Zapisałam się jeszcze na nfz do innego lekarza, żeby nie płacić za dodatkowe badania bo na nfz dostanę skierowanie. Poza tym tak jakby jeden cos przeoczył to może drugi zauważy ;) Z tym, że do tego na nfz mam dopiero termin na marzec bo takie są właśnie kolejki u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Byłam wczoraj u lekarza. Serca jeszcze nie było widać, ale piękny pęcherzyk był. Lekarz powiedział, ze wygląda to bardzo obiecująco. Mam przyjsc za dwa 2 tyg. Mam czasem jakby lekkie plamienia niby minimalne ale cos tam sie pojawia wiec zapisał mi duphaston 2 razy dziennie, załozył karte ciąży i dał zwolnienie lekarskie. To moja druga ciąża , pierwsza obymarła w czerwcu w 9 tyg. pewnie dlatego mi tak wczesnie zaproponował zwolnienie. Aha za wizytę z USG płacę 130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka.09.2013
Do Sierra Nevada - ja idę w czwartek, strasznie jestem ciekawa, bo moja ciąża jest o jeden dzień starsza od Twojej (@16.12.2012), jak byłam dwa tygodnie temu to lekarz przepisał mi luteinę, pod język dwa razy dziennie. Życzę wszystkim super słonecznego weekendu:)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×