Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

marietanka moj endokrynolog mowi ze wazne jest ft4 i tsh... zbyt wysokie tsh jest niebezpieczne... mysle ze powinnas pojsc do endokrynologa jak najszybciej z tymi wynikami, bo mozesz miec niedoczynnosc w ciazy tak jak niektore ciezarne maja cukrzyce, pewnie dostaniesz na czas ciazy tyroxyne ktora bedzie utrzymywac poziom tsh w normie. ja mialam miesiac temu 3 i lekarz stwierdzil ze i tak jest za wysokie i najlepiej jakby bylo w granicach 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusiu ja za to chyba zainwestuje w monitor odechu jakos bede spokojniejsza, szwagier to mial i spali przez 2 lata spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marietanka zgadzam sie z dziewczynami, masz za wysoki poziom tsh i musisz brac eutyrox, ja przed ciążą miałam ok 1 ok 8tyg skoczyło do 3,47 i juz moja endo mówiła ze za wysoko i obniżała zwiękaszając dawke leku wiec czym prędzej idz do lekarza bo z tarczycą nie ma żartów gusiu współczuję bo sie pewnie strachu najadłas..mam nadzieje ze malutka szybko wyzdrowieje.. my dzis kupiliśmy wózek :) wiec mam juz łózeczko, komodę, materac i wózek z konkretnych zakupów, jeszcze chce kupic przewijak w ikei, pozdrawiam mamusie i buziaki sle w brzusie :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanka myślę że powinnaś iść do endokrynologa. Ja miałam nadczyność teraz biorę leki zeby nie przeszło w niedoczynność. A w ciąży zapotrzebowanie na hormony tarczycy jest zmienne i trzeba to kontrolować. To że ft3 i ft4 jest dobre to jedno ale tsh też jest ważne i powinno być w normie żeby dziecko nie urodziło się np z wolem albo niedoczynnością , a wiadomo że hormony tarczycy powiązane są z innymi hormonami , płodnością , stanem naszych kości itp. Po za tym tu też chodzi o Twoje zdrowie , wiec lepiej iść na wizytę niż później się martwić. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jeny ja też dostałam dziś wózek jutro go złożymy to zrobię fotkę na fb ;-) Ty swoim też się możesz pochwalić;-) To widzę że zakupy już masz prawie zakończone ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz keyt mówiłam że lada dzień zacznie się wiercić i masz ;-) teraz już się zacznie , ale to super uczucie ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia miłego weekendu 😘 buziaki dla wszystkich mamuś 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam kiniusia na fotkę wózka ja tez dodam jak mąż złozy :* nie mam jeszcze kupy rzeczy ale to juz na spokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś z Was ma łożysko na przedniej ścianie? Ma to jakiś wpływ na ruchy? Ja prawie nie czuję ruchów raz dziennie muśnie mnie delikatnie i czasem jak podzióbie brzuszek a pamiętam w pierwszej ciąży na tym etapie to czułam je już bardzo wyraźnie zresztą i w tej ciąży już bywało lepiej :( Marietanka nie martw się kochana będziesz w poniedziałek u lekarza to zaleci Ci leczenie i będzie wszystko dobrze. Miłego dnia dziewczyny ja dzisiaj muszę dopieścić moją malutką córcie bo mi wczoraj się żaliła że nie mam dla niej czasu, że nigdzie razem nie jeździmy i takie tam więc dzisiaj kulki lody kino a tata niech robi porządki na święta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Kini- ja jak zwykle mam do Ciebie pytanie:) Chodzi o lipobase- uzywam tego na lokiec, bo strasznie mi sie w tym miejscu skora wysuszyla..I teraz tak, czy moge to stosowac na brzuszek i piersi?? Bo swietna ma konsystencje i bardzo fajnie natluszcza..... wwwwwwwwwwwwwwwww Lonia- co do plci, to bardzo ale to bardzo chcielabym coreczke,ale wiadomo, ze jak bedzie synek to tez bede szczesliwa wwwwwwwwwwwww Edzia- udanego pobytu w Polsce, pewnie wrocisz z nowymi "zdobyczami" dla Malutkiej:) wwwwwwwwwwww Anulka- fajne uczucie uslyszec serduszko prawda? A zobaczysz jak to bedzie jak maluch zacznie fikac w brzuszku, to dopiero widok wwwwwwwwwwwwwwwwwww Jeny, Marietka, Agolcia, Gusia i reszta dziewczyn {kwiatek} Milego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaolcia ja mam łożysko na przedniej ścianie , Edzia też. Mój lekarz powiedział że to ma duży wpływ na odczuwalność ruchów jeśli jest tak właśnie położone. Nie martw się tym , ja późno zaczęłam odczuwać sprecyzowane ruchy ok 21-22 tyg dopiero były już regularne i zdecydowane , także nie martw się , masz jeszcze trochę czasu ;-) Miłego dnia z córeczką ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Aneta możesz jak najbardziej używać ale jest go chyba 30 gr tylko więc będzie mało wydajny na brzuch i biodra , ale możesz jak najbardziej. Szukając kremów i emulsji do ciała szukaj nawilżających najlepiej z mocznikiem (urea) one pozwalają utrzymać wilgoć w skórze i zapobiegają swędzeniu albo do skóry atopowej np emolium . Mają wielkie tuby i lepiej się opłaca i na dłużej starczy. Ja powiem Ci że te zużyte kremy mogę przeliczać na kilogramy ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Miłego dnia Dziewczyny :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej co tam dziewczyny, ja martwię się o maleństwo bo od wczoraj nieczuje ruchów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini dziękuję mam nadzieję, że to jest powód słabo odczuwalnych ruchów. Keyt z tymi ruchami tak jest na początku sama się tym martwię ja pierwsze ruchy poczułam w 18 tc a jutro zaczynam 20 tc i ruchy są bardzo delikatne i czasem czuję raz na dzień czasem częściej ale bardzo delikatnie a zdarza się i tak że cały dzień cisza :( Miłej niedzieli dziewczynki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini ratuj Co mogę wziąć na katar i gardło, płucze szałwią, psikam tantum verde i pije prenatal, a na katar przydałaby się inhalacja ale nie wiem jaka?? 🌻 A mała podobno ma sapkę a nie katar, z powodu suchego powietrza i braku spacerów (świeżego powietrza) ale jak tu kur..a wyjść jak dzisiaj było -15 stopni rano, w południe -5. :( Ale w tym tygodniu mam nadzieje ze sie jakoś wypogodzi to w końcu wyjdziemy, bo już mnie szlag trafia w tym domu 4 tyg ciągłego siedzenia nie licząc 2 wyjść do lekarza. Dobrze że mam robotę przynoszoną do domu bo inaczej oszaleć by można. 🌻 Keyt nie martw się, maluszki mają dni większej aktywności i mniejszej. 🌻 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu na gardło możesz brać tantum jak najbardziej do ssania np halset i wszystko co homeopatyczne. Syropy raczej nie jeśli karmisz piersią ,no chyba że zrobisz sobie domowy z miodu i cytryny , bo cebula może wywołać kolkę u małej więc może lepiej nie. Płukać szalwią albo wodą z solą. Jeśli masz katar to pomogą Ci inhalacje z soli jodowanej albo morskiej z majerankiem albo tymiankiem ( 2 łyżki soli na 2 l wody i łyżka ziół),możesz też dodać 10 kropel ihhalolu (kropelki do inhalacji) Ale to ma sens jeśli będziesz robiła regularnie co najmniej 2x dziennie przez 10 minut. N zatkany nos to woda morska albo krople homeopatyczne Euphorbium , raczej żadnych typu Otrivin i Nasivin nie bo przenikają do mleka. Te kropelki inhalol możesz też dodać do kąpieli ale możesz mieć uczucie zimna bo zawieraja chłodzący mentol. Ratuj się też domowymi spoobami , miód , cytryna , sok malinowy itp. To fakt , właśnie wróciłam ze Szklarskiej poręby -9 w dzień mimo słońca w nocy pewnie spadnie do 20... Bardzo piękna wiosna , nie dziwię się że nie wychodzisz na spacer, masakra..Ale ponoć ma być lepiej na święta , zobaczymy. A pokój w którym śpicie nawilżaj nawilżaczem , też możesz dodać to tej wody ze 2 kropelki inhalolu. Wracajcie szybko do zdrowia ;-) a torebki super , jedna szczególnie... ;-) pomyślę o niej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Gusiu rzeczywiście można fioła dostac, masakra z tą pogodą, mam nadzieję ze w końcu sie ociepli !!! zdrówka dla Ciebie i malutkiej ! kini- rodzimy na lato, planujesz używac jakiegos kremu z filtrem dla malutkiej ? gusiu własnie oglądam pogodę długoterminową i od1 kwietnie juz na plusie ok 4,5 stopnia i z kazdym dniem cieplej a ok 10 kwietnie plus 15 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny ja na pewno będę używała wysokich filtrów , bo są najbzpieczniejsze a sama mam problemy z pigmentem więc nie wiem jak Mała. Mogę Co polecić: La Roche Posay :Anthelios Dermo Pediatrics 50+ aerosol (w piance) jest też w mleczku BIODERMA Photoderm KID 50+ mleczko VICHY Capital Solei Kids mleczko 50+ - dla mnie najlepszy Jest ogromny wybór na rynku ale zwróć uwagę czy nie ma w składzie takiego składnika jak :Ethylhexyl Methoxycinnamate - to filtr przenikający i trzeba często powtarzać smarowanie dzidzi , bo w przeciwnym razie może przepuścić promienie i poparzyć skórę. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Keyt spokojnie kochana nie panikuj. A robiłaś test obciązenia glukoza? skąd wiesz o tej cukrzycy , lekarz to zdiagnozował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keyt to jeszcze nie oznacza cukrzycy. Lekarz na pewno każe Ci go powtórzyć. Nie wiem czy pamiętasz u mnie też tak było , po godzinie wyszłedł mi za wysoki , położyli mnie nawet do szpitala na powtórkę ale na szczęście wyszło dobrze. Czasem tak jest że organizm potrzebuje więcej czasu zeby rozłożyć cukier. A nawet gdyby się okazało że masz cukrzycę to dostaniesz leki albo zalecą Co dietę a po urodzeniu wszystko wraca do normy , spokojnie , idź do lekarza on Ci wszystko wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mi skierowanie do szpitala wypisał ale najpierw do diabetologa pojść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie bo taka jest procedura , także spokojnie , trzeba powtórzyć test .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/mustela-sun-krem-mineralny-50ml-50-dzieci-7466-i3105259574.html a ten ? keyt- znam pare dziewczyn z cukrzycą ciążową i czasem wystarczy wizyta u diabetologa.. on ustala scisłą dietę co można czego nie, dostajesz glukometr http://www.dlarodzinki.pl/ciaza-i-porod/ciaza/cukrzyca-ciazowa-nowoczesne-glukometry,152_2319.html kontroluszesz poziom cukru i tyle, wez to na chłodno bo poza wyrzeczeniami to nic strasznego, dzieci z reguły rodzą sie zdrowe wiec spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeśli zaczynam 20 tydzień i czułam już ruchy a nie czuję ich nic zupełnie dobę to powinnam uzbroić się w cierpliwość czy dzwonić lub jechać do lekarza? Jak jest na tym etapie ile można ich nie czuć żeby to nie oznaczało, że coś jest źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz jeny ja byłam u diabetologa i powiedziała że trzeba położyć się do szpitala i ustalić leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyt- w szpitalu napewno wszystko posprawdzają i jeśli to rzeczywiście cukrzyca to napewno zlecą co dalej więc nie martw sie kochana, u kini okazało sie ze jest ok a też leżała w szpitalu.. agaolciu- mysle ze ok 19-20 tyg ruchy są odczuwalne zmiennie, tzn przez kilka dni czujesz przez kilka dni nie, tak pamiętam jak ja sie tym martwiłam wtedy wyczytałam ze tak własnie jest.. u mnie ruchy były odczuwalne ok 20 tyg i tez jeden dzien czułam drugi mniej, przełom nastąpił końcem 27 tyg.. od tego momentu czuje całą dzidzie jak zmienia pozycje, wiedzę jak wypycha mi brzuch :) napewno jutro sie Twoja dzidzia rozrusza, taka pogoda za oken ze ja sie jej nie dziwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babsztyl))
zrobilam dzis 2 rozne testy i wyszly 2 kreski nie wierze!!!!staralismy sie od grudnia,mozliwe ze 2 testy sie myla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już powróciłam z Polski, oczywiście jak zwykle, czas minął za szybko,ale za tydzień w niedzielę jedziemy znów na 3 dni na święta. Kini Jesteś zadowolona z wózka? Ja swój odbieram 2 kwietnia i nie mogę się tego doczekać. Łóżeczko powinno przyjść tydzień później, ale już dzwoniłam i może uda się tego samego dnia, więc będzie co składać. Mnie ostatnio jakby zaczynał pobolewać brzuch i plecki, ale czego oczekiwać w ósmym miesiącu ciąży. A Ty jak się czujesz? Przyjeżdża Twoja Mama na Wielkanoc, czy musisz sama wszystko przygotować? Ja przygotowuję wszystko sama, ale w niedzielę Wielkanocną jedziemy do moich Rodziców, więc się cieszę. agaolcia Też mam łożysko na przedniej ścianie i niestety to tłumi ruchy dziecka i tak jak widzisz u mnie z ruchami jest różnie, czasem czuję wyraźnie, a czasem nie, ale ma to też swoje plusy. Dziecko jest bardzo dobrze chronione w razie upadku itd. AnetaG84 Masz racje, wróciłam z nowymi "zdobyczami" dla Malutkiej. Mój Mąż wszystkim opowiada, że wykupiłam 3 sklepy, ale to nieprawda. Po prostu na pocżatek trzeba wiele rzeczy kupić i koniec. W sumie teraz już wiele rzeczy nie kupiłąm, tylko odebrałąm te paczki, które zamówiłam podczas mojej nieobecności: łóżeczko turystyczne, do tego materacyk, kołderka z poduszeczką i pościelą, pościel do wózka , sterylizator, pieluchy, przewijak, termometr i takie tam drobne rzeczy. A w ikei kipiłąm baldachim na łóżeczko i śliniaki. Jeszcze czekam jak przyjdzie mata edukacyjna i przy następnym wyjeździe odbiorę wózek i łóżeczko. Brakuje mi tylko karuzeli na łóżeczko, a tak to wszystko już mam. Teraz pozostaje tylko przygotowywać pokoik dla dziecka. Muszę jeszcze w tym tygodniu wyprać ubranka i spakować torbę do szpitala. No i czekać, aż będę mogła tulić moją Córeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×