Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Hej dziewczyny, dziękuję za gratulację i wszystkie miłe slowa. My z Jasieczkiem jesteśmy od czwartku w domku i wszystko u nas dobrze. Malutki dużo śpi jest śliczny i kochany. Mieliśmy i w sumie jeszcze trochę mamy problemów z laktacją niby pokarmu już teraz mam więcej tak mi się wydaję ale wcześniej było malutko i musiałam dokarmiać, teraz mały dobrze ciągnie i słyszę że połyka podczas karmienia więc chyba jest lepiej jest spokojny po jedzonku więc wygląda że się najada. Mój poród był w ok o 20 byłam na IP a malutkiego urodziłam o 23.25 jak dla mnie szybko bo Ole rodziłam od pierwszych bóli 16 godzin. Byliśmy z mężem w szoku że tak szybko. Jak dostałam bóli były od razu co 3 min, generalnie ja czuję się ok od razu po porodzie chodziłam siedziałam nie miałam żadnego szwu więc rewelka. Ciężko się ogarnąć w domu Ola zazdrośnica dla dzidziusia jest kochana ale dla nas podła ciągle robi coś po złości i pretensje o wszystko raptem z "Zosi samosi" zrobiła się malutkim dzieciaczkiem i z niczym sobie nie radzi żeby zwrócić na siebie uwagę, w sumie to jeszcze maluch i szkoda mi jej, wiem że się przyzwyczai ale ja nie ogarniam i jeszcze obiad ugotować masakra a Jaś lubi przy cycku powisieć, damy radę nie widzę inaczej. Szczęśliwa jestem strasznie aż boję się o tym mówić żeby nie zapeszyć... Pozdrowionka dla was wszystkich i jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystko 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kini77-dzieki za odpowiedź w sprawie przyrostu wagi,troszkę mnie uspokoiłaś. Agalcia-no to super ,że poród był taki szybki i że ty i maleństwo się dobrze czujecie. Szczęściarami to jesteście już wszystkie mamusie ,ja już się nie mogę doczekać,ale pewnie szybko zleci. Teraz się relaksuję i wysypiam ,bo później już nie będzie tak łatwo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć, dziewczyny mam pytanie, której z was przy porodzie sprawdziła się tabelka centyli z przybliżoną wagą dziecka przy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ja już po wizycie. Moje bebe waży 1200g, w normie, ale powyżej środka (normalnie 1000 jest w 27. tygodniu, a ja jestem 27.1). Miałam tez dziś test obciążenia glukozą, fajnie, bo tu w Szwajcarii dają ten płyn od razu smakowy - Pani się pytała, czy wolę pomarańczowy czy cytrynowy :) I wcale nie był wstrętny, bez problemu wypiłam, nie zemdliło mnie ani nic. Jedyne, co dziwne, to że tu nie pokazują wyników pacjentom, trzeba prosić specjalnie. Jedynie dzwonią, gdy coś jest nie tak. I jeszcze lekarz nie badał mnie waginalnie - to mnie też zdziwiło. Ale powiedział, że macica jest wysoko, więc może już nie ma potrzeby w takim wypadku sprawdzać szyjki macicy? W Polsce to za każdym razem trzeba było włazić na fotel i sprawdzali. W każdym razie, za dwa tygodnie będę w Polsce, to sobie pójdę do lekarza i pewnie sprawdzi jeszcze wszystko. O, i jeszcze dostałam taki kuferek z reklamami i próbkami - to było super, człowiek się cieszy z gratisów jak głupi :) Głównie dlatego, że ja tu nie kupuję jednak, wszystko w Polsce leży i czeka, więc jak sobie zobaczyłam jakieś takie słodkie buteleczki czy smoczki z napisem: Papa is the best, to się rozczuliłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, i jeszcze przez 5 tygodni przytyłam 6 kilo (według mojej wagi 5). To mi daje już 10 kg na plusie w 27. tygodniu. Trochę dużo, ale nie jestem gruba, lekarz też nic nie powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) ale tu cisza ostatnio.. No dalej mamuski i ciezarowki pisac co tam u Was :) wwwwww Morgana- no to juz kawal chlopa z Twojego maluszka, najwazniejsze, ze zdrowo rosnie... A co do wagi to ja mam 34 tydzien i 9 kilo na plusie, ale to jest tak indywidualna sprawa, ze nie ma co tego porownywac.. wwwww Agolcia- piekne to co piszesz, chcialabym, zeby u mnie tez tak szybko poszlo, ale z pierwszym dzieckiem to chyba nie bedzie tak latwo..No ale zobaczymy :) wwwww A ja dzisiaj najchetniej caly dzien bym przespala, normalnie sily mnie opuscily... Za to w sobote bylam na zakupach, kupilismy komode dla malej i lozeczko.. Jeszcze tylko wozek nam zostal i moge rodzic :) wwwww Milego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas rozpoczęty 37 tc, jutro wizyta u lekarza, wyniki przed szpitalem zrobione. Teraz jestem na etapie zapełniania zamrażalnika - trochę lekkostrawnych potraw dla mnie i "normalnych" dla męża - ale na to przeznaczam ten tydzień a potem to już czekam na poród. Bardzo się boję i niestety wiem, że na poród rodzinny są małe szanse - tu info dla dziewczyn, które chcą rodzić we Wrocławiu: w szpitalu na ul. Borowskiej są dwie sale do porodu rodzinnego ale po porodzie kobieta zostaje w niej aż do wyjścia więc blokuje salę na 2-3 dni a chętnych sporo; inaczej jest na Brochowie, gdzie też są dwie sale ale tam po dwóch godzinach kobieta jest przenoszona do sali poporodowej i tym samym sala się zwalnia. Dodatkowo we wrześniu będzie niezły młyn, bo trzeci szpital się remontuje i będzie większe obłożenie na tych dwóch. Szkoda, bo mąż chciałby rodzić razem ze mną a dla mnie też to jest ważne aby mieć kogoś bliskiego przy sobie... To tyle, jutro wizyta u lekarza więc napiszę co u mojej Kruszynki. Pozdrawiam wszystkie Mamusie i Ciężaróweczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna ale juz duzy twoj synek :) supet.Ja czekam na wyniki bo w zwiazku z moja anemia dostalam pelno badan do zrobienia. Ciekawe ile wazy moj szkrab.Wedlug mojej wagi prxytylam 8,5,kg .w tamtym misiacu 4kg a teraz przez 3 tygodnie 1,5kg.zobaczymy u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Edi i Anka to już chyba nie zaglądają na forum? Jeśli tak, to Sanders jesteś następna, no ale jeszcze 3 tygodnie. W sumie, to dobry pomysł z tym zapełnianiem zamrażalnika. A co dla siebie konkretnie zamrażasz? Pewnie też tak zrobię. To napisz Paula, jak będziesz miała wyniki. Pytałaś o kosmetyki kiedyś. Dziś kupiłam sobie krem do brodawek Maltan i żel do higieny intymnej LaciBios femina Pregna. Kosmetyki dla malucha wciąż zostawiam na ostatnią chwilę jakoś, może też spróbuję porównać ceny polskich do tutejszych najpierw. A, co do samolotu - lekarz pozwolił lecieć, więc będę w PL we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś zrobiłam dla siebie pulpeciki z indyka z potartą marchewką i pietruszką i do tego sosik koperkowy. mam jeszcze zamiar zrobić pierogi ruskie - tylko ser i ziemniaki bez przesmażonej cebulki, no i trochę mięsa i ryb przygotować w porcjach aby nie trzeba było do sklepu biegać. Generalnie drastycznej diety nie zamierzam wprowadzać ale to na początek kiedy wiadomo, ze czasu jest mało; potem zamierzam jeść w miarę normalnie, oczywiście bez smażonych, ostro przyprawionych potraw. No i bez czekolady....tego mi najbardziej żal ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i znowu zapomniałam, że miałam napisać Anecie w sprawie różnic pomiarów podczas USG. Ja miałam takie rzędu dwóch tygodni (duża główka i brzuch, trochę mniejsza kość udowa), także tym się nie przejmuj. Te pomiary nie są aż tak dokładne i mogą się zdarzyć różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny pomóżcie proszę jak możecie odebrałam wyniki dziś badań genetycznych z 13 tygodnia.Usg było w porządku tak pani dr od razu powiedziała,ale jeszcze miałam pobraną krew do testu papp-a i tutaj mam napisane ryzyko tris 21 pary chromosomów na podstawie wykonanych testów pośrednie ryzyko tris 18 i 13 pary chromosomów niskie ryzyko oceniono na podstawie wieku czyli 32 lata,badań ultrasonograficznych i testu papa-a do rozważenia wykonanie amniopunkcji genetycznej zalecono dokładną ocenę anatomii płodu po 20 tyg ciąży. z tym ,że przezierność karku(NT) - 2,10mm kość nosowa:obecna:przepływ w przewodzie żylnym:prawidłowy ogólnie ryzyko jest pośrednie boję się ,że dziecko może być z wadą genetyczną. Czy któraś miała podobne wyniki i była w podobnym wieku ,to proszę napiszcie-martwię się i jest mi smutno,bo tyle się staraliśmy a tu dzidzia może być z jaką wadą,ale wierzę ,,ze jest zdrowe.Mogłabym zrobić amniopunkcję,ale to jest ryzyko poronienia a i tak 100%nikt mi nie da . Pozdrawiam wszystkie i sorki,że tylko o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane 😘 Morganna Anka1979 we czwartek ok 8.40 urodziła Mateuszka! waga ok 3740 ale nie jestem pewna czy nie pokreciłam bo byłam podekscytowana jak zadzwoniła ;-) Przepraszam ze dopiero teraz pisze. W kazdym razie do szpitala poszła kilka dni wczesniej z podejrzeniem cholestazy ciazowej. W każdym razie odszedł jej czop śluzowy i poród zaczał sie naturalnie ale mały już w fazie porodu cofnął sie z kanału rodnego i zdecydowano o cc. Oboje czuja sie dobrze, mały jest przesliczny nie wiem czy juz sa w domku napewno jak Ania dojdzie do siebie to zrelacjonuje to bardziej szczegółowo ;-) czyli Sanders nastepna ;-) Morganna zazdroszczę tego Paryża uwielbiam ;-) Dobrze że się gdzieś jeszcze wypuściłaś , potem nie będzie juz łatwo ;-) No ciuszki i gadżety dla dzidzi rozczulają pewnie jeszcze dostaniesz taką min wyprawkę w szpitalu na start , przynajmniej tu w PL tak jest ;-) Wagą się nie przejmuj ja też przybierałam na wadze rzutami , czasem długo nic przez kilka tyg a potem ze dwa odrazu to normalne.Najważniejsze że mały rośnie.Kosmetyki miałam dla siebie dokładnie takie same , dla maluszka Hipp ale masz jeszcze na to czas. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Agaolcia gratuluje raz jeszcze, kilka tyg i sie zorganizujecie w koncu jestes doswiadczona Mama ;-) ciesze sie ze wszystko dobrze masz juz swoje szczescie i czas oczekiwania juz za sobą ;-) A Oleńce musisz pozwolić przez jakiś czas być małą dzidzią , w końcu do tej pory była najwazniejsza a teraz się trzeba Mamą podzielić ;-) Przyzwyczai się i napewno spodoba jej się status starszej siory ;-) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sanders no to już ostatnia prosta. Powiem Ci że z tym zamrażaniem posiłków to fantastyczna sprawa ja bardzo żałuję że tego nie zrobiłam i potem miałam spory problem zważywszy na to że jesteśmy sami i babć i mam brak. Musiałam się ratować słoiczkami dla dzieci żeby przetrwać przez pierwszy miesiac bo o gotowaniu mowy nie było jak praktycznie mała wisiała na cycku. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik80 spokojnie nie denerwuj się. Ja przerobiłam dokładnie to co Ty i niepotrzebnie się denerwowałam. Pamiętaj że na ten wynik składa się wiele czynników takich jak usg , wiek matki , to czy palisz itp plus wynik pappa razem łącznie dają jeden wynik. Mnie z samego usg NT wyszło 2,4mm co było prawie na górnej granicy i bardzo się zdenerwowałam bo inne koleżanki miały tak w granicach 1,4 - 1.8 U mnie ryzyko podstawowe trisomi 21 po usg wynosiło 1:385 po teście pappa 1;5328 więc spadło jeszcze bardziej. Monika pamiętaj że to jest tylko i wyłącznie statystyka i może namieszać i wywołać tylko niepotrzebny stres.Poczytaj na forach przypadki matek których obliczone ryzyko wynisiło 1:30 i dzieci rodziły się zupełnie zdrowe.Ance79 z naszego forum też cos tam wyszło na granicy a Mateuszek cały i zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik, przede wszystkim, to porozmawiaj z lekarzem. Ja bym się raczej nie decydowała na amniopunkcję przy takich parametrach, ale w sumie nie podałaś ryzyka liczbowego, więc nie wiem. Przede wszystkim to nie ma co wpadać w panikę, bo to czysta statystyka, także wszystko się może zdarzyć, bo podają jedynie prawdopodobieństwo. . Dokupiłam dziś jeszcze trochę kosmetyków: 2 kremy ochronne do twarzy Pharmaceris baby (jeden zwykły, drugi SFP 50), Bepanthen na odparzenia (to nawet sama zamierzam stosować, bo mi się pupa odparza po kąpieli, ale kupię też coś tańszego jeszcze, a Bepanthen to tak, jak nic nie zadziała), Atoperal baby emulsję do kąpieli i krem (ale też będę używać raczej tylko, jeśli dzidzia będzie miała wrażliwą skórę), herbatkę laktacyjną BOCIANEK i wkładki laktacyjne medela. . Pytanie, czego używacie do kąpieli i mycia głowy maluszkom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym prawie zawsze towarzyszą temu objawy współistniejące takie jak nieprawidłowa kość nosowa , przerost komór serca itd. Punkcja owodni jest zawsze ostatetcznością i niesie ze sobą ryzyko utraty ciązy niestety. Rozumiem Cię , jeżeli mogę Ci coś doradzić z włąsnego doświadczenia to ja rozważałam jeśli wynik pappa wyszedłby niekorzystny wyjazd do Rudy śląskiej tam jest centrum badań prenatalnych GENOM mają sprzęt najwyższej jakości i są profesjonalistami w obsłudze usg. A wiesz że liczą się milimetry .Możesz się tam zarejstrować i wykonac nieinwazyjne badania raz jeszcze jeśli Cię to uspokoi. Masz tu link to poczytaj sobie http://www.genom.pl/ Rozumiem Cię że się martwisz i dla swojego spokoju sumienia ja bym umówiła się na wizytę tam napewno uzyskasz wszystkie informacje a decyzja o ewentualnych badaniach inwazyjnych bedzie uzasadniona i będziesz jej pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry Monik80 że tak w ratach piszę ale nie chciało pójsc w całości ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kocjane Długo mnie nie było. Na samym wstępie chciałabym najmocnoej pogratulować naszym nowym Mamusiom- Agaolcia. Anka serdeczne gratulacje!! ********* Biedrona pytałaś o brzuch. Mi urósł, ale niestety nie tak jakbym chciała:-) Wyglądam jakbym przez ostatni miesiAc jadła fastfoody:-) Do tej pory przytyłam 3kg, a to dopiero 12 tydzień. ******** Monik Kochana Dziewczyny mają rację. Ten wynik niczego noe przesądza. Porozmawiaj z lekarzem. Zobaczysz, że będzie dobrze!! ******** Ja moje Drogie w sobotę byłam u lekarza, bo bardzo bolał mnoe brzuch. Po zbadaniu lekarz stwierdził, że wszystko ok. Szyjka 38mm a mój Skarb? Ma już zacne 4cm<3 Po raz pierwszy słyszałam również serduszko!! Niesamowite. Martwię się tylko, że to było moje 4 Usg a w piątek mam następne- przezierność karkową. ********* Ściskam Was Mamusie i Ciężaróweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morgana 86- jakie już duże twoje dzieciątko,super,że wszystko dobrze. Sanders 78- no to już niedługo poród-wszystkiego dobrego i miłego oczekiwania na ten szczęśliwy dzień. Anka1979- gratulacje,jaki duży chłopak. kini77,morgana86,karina-dziękuję za wsparcie dałyście mi otuchy. Wczoraj na wizycie u naszego dr się popłakałam jak nam o tym powiedział-szok.Ale też nie mówił ,że jest ryzyko wysokie tylko podwyższone,można zrobić amniopunkcję ale to się wiąże z ryzykiem poronienia ,a tego bym sobie nie wybaczyła,mąż powiedział,że i tak by mnie na to nie puścił.Na koniec lekarz pokiwał mężowi nie robić tego,tak więc musi być zdrowe. Na usg przezierność karkuNT- 2,1 ,a można się martwić jakby było powyżej 2,5.ryzyko podstawowe po teście to trisomia 21-1;419, 18- 1;989 , 13 -1;3111, nowe ryzyko 21- 1:621, 18- 1:19773 , 13 - 1: 22710 poczytałam jeszcze na necie,że te testy są niewiarygodne i to jest statystyka wyliczone liczby z komputera. Za miesiąc mamy usg połówkowe i poprosimy wtedy dr o dokładne się przyjrzenie maluszkowi.Sorki,że tak się rozpisałam,ale tak nas to zabolało tyle starań,że teraz musi być dobrze.Pozdrawiam was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie podałam jeszcze wyniku testu wolne b-hcg 36,20 IU/I odpowiada 0,865 Mom PAPP-A 1,100 IU/I odpowiada o,528 Mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik, nie mam dużo czasu, bo wróciłam do pracy, więc napiszę Ci na szybko, żebyś postarała się nie przejmować, bo słyszałam i czytałam o tylu przypadkach, gdzie dziewczyny miały NT jakieś mega wysokie, a potem dzidziusie rodziły się piękne i zdrowiutkie! Będzie dobrze, musi być, nie daj się tym nastrojom pochłonąć. A mówię Ci to, bo sama siedzę i zamulam i histeryzuję, bo się nie rusza, a sobie ubzdurałam, że na tym etapie to już powinien i siedzę i ryczę, i w ogóle bez sensu. A to tylko dlatego, że siadłam i zaczęłam czytać te bzdury w internecie, to naprawdę potrafi dobić, nie popełnij mojego błędu!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.,:-) jestem tutaj nowa' często przegląd am to forum jednak dopiero teraz zdecydował am się napisać bo zaczynam szalę... Mam nadzieje ze bardziej doświadczone ciężarne cos mi doradza. Mianowicie mam pytanie czy którąś tez tak mia.la ze lekarz stwierdził skracanie szyjki plus rozwarcie za jeden palec była w szpitalu ale po wyjściu mimo leżenia nadal boli brzuch szczególnie podczas zmiany pozycji. Martwie się bo biore leki a bol nie mija;( oprócz tego mam wrażenie ze ciagle mam pełny i napięty brzuch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka Gratulacje!!! Dużo zdrówka dla Maleństwa, szybkiego odzyskania sił i szczęśliwego Macierzyństwa! Kini Mam do Ciebie pytanie.Moja Wiktoria ma plamy na policzkach, po prostu oba policzki są czerwone. Może być to objaw tej alergii prawda? Ona już i tak pije mleko pepti, ale jak ostatnio (3 tygodnie temu) byłam u lekarki, to mówiłam jej, że w kupce czasem jest taki śluz to kazała mi obserwować i w razie czego dostanie mleko całkiem dla alergików. Idę na szczepienie po 1września,to się okaże, ale chciałam wiedzieć co Ty o tym sądzisz, może trzebaby zmienić kosmetyki do pielęgnacji, może to jakieś AZS (wyszukuję już ewentualnie co mogłoby być tego przyczyną). Jakich /ty używasz kosmetyków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha22 Witaj na forum. Napisz coś o sobie, w którym tc jesteś itd. Ja miałam problemy z szyjką tzn. skracała mi się, ale była na szczęście ciągle zamknięta. Od 7tc brałam codziennie duże dawki magnezu i nusiałam parę tygodni leżeć w łóżku (wstawać tylko do ubikacji i na obiad). Pomogło tyle, że więcej szyjka się nie skracała, ale bole brzucha miałam pomimo wszystko i takie uczucie ciągnięcia, jakby coś ciągle mocno uciskało mi na podbrzusze,takie jakby skurcze. Na szczęście jak widzisz dobrze się skończyło. Na pewno będzie dobrze, jeśli tylko będziesz starała się przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza. Paula111 sok z czerwonych buraków potrafi zdziałać cuda. Trzymam kciuki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Edzia myślę że to może być odczyn alergiczny tym bardziej że był śluz w kupce .AZS obejmuje z reguły twarz , szyję łokcie i kolana więc raczej to nie to ale możesz spróbować zmiany kosmetyków. Ja używam tylko płynu do kąpieli Hipp , żelu do mycia ciała i włosów z tej samej serii i mleczka do ciała. To wszystko. Jak miała trądzik noworodkowy albo suchą skórę to bardzo pomógł krem Atoperal baby zmiany szybko zeszły , używam go okazjonalnie jak pojawia się jakiś problem spróbuj. Jeżeli Wikusia nie jest atopkiem to nie używaj żadnych emolientów ani do wody ani do smarowania bo nie ma takiej potrzeby i to jest częsty błąd bo potem skóra tak reaguje na inne kosmetyki. Spróbuj może odstawić na jakiś czas te których używasz teraz może któryś ją uczulił np Emolium pisałaś kiedyś że używasz? Ale równie dobrze może być to od czegoś co Ty zjadłaś , może mleko np albo jakieś orzechy?Poobserwuj małą i porozmawiaj z lekarzem. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Karinko gratuluję całe 4 cm!! ;-) no i w końcu dane Ci było posłuchać serduszka. Co do usg to nie martw się ja w ciągu całej ciązy miałam ze 20 usg i Emilka zdrowa, jak jest taka konieczność to lepiej je zrobić niż się martwić. Ja najwięcej miałam w 1 trym jak robiłam właśnie te badania prenatalne o których pisała monik80 ale trzeba było rozwiać wątpliwości , więc bądź spokojna. Jedyne na co powinnaś uważać to nie należy przesadzać z usg w 3D bo to ponoć już inny rodzaj fal czy coś takiego ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Monik80 nic się nie martw ryzyko masz całkiem dobre , jak już pisałam znam osoby co miały 1:30 i dziecko całkiem zdrowe no i tak jak sama piszesz to czysta statystyka , kiedyś tego nie było i kobiety do końca ciązy nie wiedziały i żyły. Napewno nie ma potrzeby w Twoim przypadku aby poddawać się ryzykownym badaniom co Ci powie pewnie Twój lekarz .Bedzie dobrze zobaczysz , to pocieszę Cię że po porodzie będzie jeszcze gorzej bo będziesz się martwić o każdego pryszcza , kupkę itd to się nigdy nie kończy!!! :-D A i nie czytaj dr Google bo to samo zło , zwłaszcza w ciązy!! wiem co mówie :-P ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ Witaj Gocha22 cieszę się że do nas zajrzałaś , niestety nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie bo ja nie miałam takiego problemu z szyjką , a poród przez cc , ale może koleżanki będą umiały Ci pomóc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu moja Blanka ma alergie na mleko. Nie miała klasycznych objawów jak te czerwone policzki bo była tylko na piersi a ha bardzo mało jem nabialu. Objawy sie nasilily i pomogły w rozpoznaniu gdy dałam jej kilka razy zwykły Bebilon. Skóra była szorstka na poluczkach i zewnętrznych pow. ramion i nozek to tez charakterystyczne zmiany skorne. Oprócz tego mega zaparcia, zielone kupki ze sluzem, gorszy przyrost masy ciała i bole brzuszka. Teraz jest na piersi ( trzeba CAŁKOWICIE odstawić alergen, sprawdzam wszystkie składy; nawet chleb i ciastka i czasami szynka drobiowa i margaryna maja serwatkę z mleka) Raz sie zapomniałam i zjadlam kawałek bułki i objawy wróciły. Jestem na tej diecie już ponad miesiąc. To masakra ale działa. Wiele lekarzy o tym nie mówi ze trzeba aż tak przestrzegać diety, ale byłam u alergologa i to przecież jest reakcja NADWRAZLIWOSCI więc odrobina alergenu wystarczy. Jak wprowadzisz dietę alergen sie wyplukuje po 2 tygodniach. Szkoda jej wprowadzać Nutramigen jeśli Ty nie będziesz miała diety. Wiem ze pytałas Kinie ale Ci odpisuje bo to przechodzilam. A i 3 - 4 miesiąc to typpwyczas tych czerwonych policzkow. Xxxxxxxxxxx Buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i 1 objawem AZSu ksiazkowo jest skaza bialkowa w niemowlectwie. Jeśli wprowadzisz dietę stan skory powinien sie poprawić. U mnie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy czym nie każde niemowle ze skaza bialkowa bedzie miało AZS ale większość dorosłych z AZS miało w niemowlectwie skaze. Eliminacja alergenu teraz pomoże poprawić stan jelit zeby nie wytworzyla sie alergia ma inne produkty. Około roku zazwyczaj alergia na mleko mija. Blanka jest na Bebilonie pepti częściowo i jest ok. Przepraszam ze także częściach pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×