Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

kini super, że Emilka już się śmieje na głos. Widzisz jak to jest - Twoja Emilka zaczęła pierwsza przewracać się na brzuszek (mega szybko - bo średnio dzieci przewracają się w 6 m-cu), a moja Wiki śmieje się na głos już od 3 tygodni. Naprawdę jest to niesamowite.Jaka już duża. Ja tak regularnie zaczęłam jej podawać jedzonko od wczoraj. A dzisiaj dałam jej do picia trochę soczku bez cukru, oczywiście rozcieńczyłam go jeszcze. A zaczynam od kaszek bezglutenowych, dopiero potem z glutenem. Kupiłam w Empiku taką książkę na temat odżywiania dzieci pt. Jedz pysznie razem z dzieckiem". Jest super wszystko opisane i dużo przepisów z podziałem na miesiące. Kupiłam tą kaszkę na próbę, ona jest bezglutenowa i bezmleczna (dla alergików też polecana), oczywiście sprawdzam,żeby nie było cukru. Na pewno nie kupię tych smakowych, bo one wszystkie mają cukier. Też się zastanawiam po co. Poszłąm do sklepu ze zdrową żywnością i kupiłam kukurydzianą, płatki owsiane, quinoa, płatki amarantusowe itd , a przecież można samemu dodać do nich jakiś owoc czy warzywo i wtedy wiem co moje dziecko je. Dawać jej też będę kompocik z jabłek z własnego ogrodu. Wczoraj byłam na kontroli w Gliwicach z moją tarczycą i po ciąży chaos w organizmie. Jak brałam do tej pory 2000 wapna to teraz muszę brać 4000 dziennie i hormony tarczycy też się rozregulowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego ich mierzenia to rzeczywiście musieli się machnąć. U mnie przy porodzie Wiki miała 48 cm, a 5 sierpnia 62 cm.Czyli różnicę widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapka od pampersów na pewno nie! Ja też kiedyś kupiłam Dada, bo moja bratowa chwaliła, ale wyrzuciłam, bo tak jak kini pisze sztywne i śmierdzące sztucznością. Huggies też uwżam,że są jakieś takie grube. Kupiłam z różnych firm, ale ja uważam pampersy za najlepsze. Używam pampersy zielone baby active lub białe premium care i do tej pory, nawet w te upały nie miałam problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i faktycznie od tej dady. Pampersy są mięcietkie - samo w ręku czuje sie bez porównania. Jeszcze nawet nawet są dla mnie te z rossmana babydream. Ale pampers to pampers. Dade dostałam w odwietkach 2 paczki. I moj błąd - powinnam jednak przez sen zmieniać mu pieluchę, a poszkodowałam brzdąca. Edzia a swoją drogą szybko ci Wiki rośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mam pytanie. jestem w 35 tygodniu ciąży i od kilku dni wszystko mnie swędzi. czy któraś z was miała tak lub podobnie? dodam, że wyczytałam, że mogę mieć cholestazę ciążową, zrobiłam więc badania wątrobowe ale wyniki mam w normie. więc to chyba nie to? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapko też myślę że to może być od Dady bo one nie przepuszczają powietrza. Sensitive pampers sa swietne zwłaszcza na takie problemy a na codzień używaj zielonych , pomarańczowe też są ok ale są zapachowe. Nadmanganian kupisz w aptece najczęściej w formie kryształków i dodaje się do kąpieli kilka tych kryształków , woda powinna być lekko różowa. Myć buzię i włosy możesz jak najbardziej, kąpiel tę stosuje się właśnie na problemy skórne, trądzik , potówki itp więc jak najbardziej. Jeśli będziesz używać tej maści to już nie mąkę bo zatkasz mu pory.Maść wystarczy. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edziu to prawda każde dziecko rozwija się w swoim tempie ;-) Ale jak cieszą takie sukcesy nie ? ;-) ja też już na dniach zacznę jej coś wprowadzać , muszę odczekać kilka dni po szczepieniu. No i szukanie ekologicznej żywności to nie lada sztuka i zadanie przed nami ;-) Co do tarczycy to ja po ciąży jakieś 2 msce zrobiłam tsh ,jest w normie tylko muszę przyznać że jeszcze nie byłam u endokrynologa.. ;-) A w szpitalu to musieli się pomylić... bo to nie jest możliwe że Twoja Wikusia urosła 14 cm a moja tylko 4... absurd. Myślę że miała właśnie 48 cm a nie 58cm. Tam był taki burdel że przy wypisie wpisali mi inną grupę krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anjaa myslę że powinnaś iść jak najszybciej do lekarza , gdyż to może być ''to'' nawet przy dobrych wynikach więc lepiej dmuchac na zimne.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapko ja niedawno zamienilam pampersy baby dry na pieluszki dada i przyznaje,ze jestem milo zaskoczona,nic sie nie wylewa,siegaja do pepka sa mieciutkie i nie ma odparzen. No i cenowo nie ma porownania,przy rocznym dziecku,ktore juz prawie wszystko zjada i wypija mase napojow tym samym wypelniajac coraz czesciej i bogacjej pieluszke:) to duza oszczednosc. Poza tym pieluchy dada maja pozytywna opinie Instytutu Matki i Dziecka wiec raczej nie bez powodu.Jezeli poszukasz w necie opini matek ,znajdziesz prawie same pozytywne. Trzeba poprostu czesciej malucha przewijac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu może przy rocznym dziecku się sprawdzają te pieluchy ale na pewno nie na wrażliwą pupę kilkutygodniowego dziecka. Niestety są sztywne, nie przepuszczają powietrza więc łatwo odparzyć pupę i mają bardzo przykry zapach... cóż cena nie zawsze czyni cuda i uważam że nie ma co używać czegoś na siłę jeśli szkodzi tylko dlatego że jest tanie. Tak jak każdy produkt dostępny na rynku ma swoich zwolenników i przeciwników , dlatego też mamy tak ogromny wybór produktów. Jednemu pasuje innym nie. Czytałam te opinie i zdania są podzielone.A opinia Instytutu Matki i Dziecka to tylko chwyt marketingowy , to tylko znaczek wart kupę pieniędzy za który firmy płacą krocie aby sygnować nim swoje produkty , bo dzięki niemu sprzedaż ich towarów znacznie wzrasta a klient czuje się >bezpieczny< To czysty Public Relations można o tym poczytać w internecie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rekomendacja to polecenie czegoś lub kogoś, wydanie pozytywnej opinii. Gdy rekomendacje wydaje znana instytucja, która utrzymuje się z pieniędzy podatnika, teoretycznie można liczyć na jej niezależność i bezstronność. Słowo „teoretycznie” nie jest użyte przypadkowo. Praktycznie bywa różnie, żeby nie napisać, że często źle. Konsument zalewany przez tysiące produktów ma prawo liczyć, że logo znanej i cenionej instytucji zamieszczane na produkcie znajduje się tam z ważnych przyczyn, po dokładnym zapoznaniu się ze specyfiką towaru. Dlatego tym bardziej dziwią rekomendacje wydawane przez Instytut Matki i Dziecka. Logo te znajdziemy w zaskakujących miejscach… Prześledźmy rekomendacje wydane przez Instytut Matki i Dziecka. Celowo przedstawiam tu te najbardziej kontrowersyjne: Szynka Morlinki z indyka – w składzie ma konserwant azotyn sodu, potencjalnie rakotwórczy. Dzienne spożycie tego składnika nie powinno być wyższe niż 0,06 mg na kg masy ciała. Nadmiar może powodować nadpobudliwość. Herbatniki Lu – zawierają w składzie syrop glukozowo-fruktozowy. Danonki – mają w składzie cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, skrobię modyfikowaną, które w diecie dziecka powinny występować w bardzo ograniczonej ilości. Petitki Lubisie – na drugim miejscu na liście składników: cukier, następnie syrop glukozowo-fruktozowy i fosforany (difosforan disodowy). Według specjalistów, nadmiar difosforanów może uszkodzić nerki. Fosforany wykazując powinowactwo do wapnia, mogą wiązać się z nim i wpływać na zmniejszenie gęstości kości i zwiększać ryzyko osteoporozy. Parówki Morlinki z indyka. W 2009 roku okazało się, że Morlinki są zbyt tłuste i ubogie w białko i warszawski sanepid nakazał wycofać je z przedszkoli, podobnie jak inne marki parówek. Ponadto parówki te mają jedynie 64% mięsa (dla porównania Sokoliki od Sokołowa mają w składzie 87% mięsa). Nosidełko-wisidło Womar – umożliwiające noszenie dziecka z przodu plecami do rodziców, według producenta nadaje się dla dzieci od trzeciego miesiąca życia, ale trudno się z tym zgodzić. Woda Żywiec Zdrój – to woda źródlana, którą na potęgę piły jakiś czas temu kobiety w ciąży i tuż po porodzie. Narażone na utratę cennych minerałów, zamiast dostarczać ich z wodą, sprzyjały ich wypłukiwaniu. Lepsza na okres ciąży i połogu byłaby woda mineralna. Jest też inny problem, o którym informowały „Przekrój” w 2006 roku: „Na zlecenie miesięcznika konsumenckiego niemieccy analitycy przebadali wodę Żywiec Zdrój. Instytut Matki i Dziecka właśnie ten produkt poleca w żywieniu najmłodszych. Badania przeprowadzono dwukrotnie, z rocznym odstępem. W obu przypadkach okazało się, że w wodzie Żywiec Zdrój jest więcej bakterii niż w tej z kranu”. W tym samym artykule opisywana jest historia Anieszki Dunal, która zaniepokojona tym, jak odbarwiła się podłoga po stłuczeniu na niej słoiczka posiłku dla dzieci, dowiedziała się, że „ za jakość produktu i jego rzeczywisty skład odpowiada producent. Czyli że naukowcy w ogóle nie badali, co znajduje się w deserze, na którym się podpisali. Oświecono mnie jeszcze, że dzięki witaminie C dzieci w Polsce nie mają szkorbutu.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No więc jak wynika z powyższego nie należy we wszystko wierzyć co nam wciskają szczególnie kiedy dotyczy to naszych dzieci.Więc opinia tegoż Instytutu nie jest dla mnie rzetelnym źródłem informacji. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu,nie uzywam niczego na sile,poprostu sprobowalam i sa ok:) Moje dziecko od urodzenia mialo pampersy,teraz ma dade:) a jak zauwaze,ze cos sie dzieje to wywale. Kazda niech uzywa takich jakie pasuja maluchowi:) a rzadko przewijanemu dziecku nawet pampersy nie pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście i tu się z Tobą zgadzam trzeba przewijać bez dwóch zdań jakiekolwiek by one nie były. Mamy tyle produktów na szczęście że każdy znajdzie co co mu odpowiada. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje 3 kolezanki uzywaja pieluch Dada i sa bardzo zadowolone.malo tego kolezanka dostala na prezent pampersy i maly dostal strasznego uczulenia.ma 3miesiace .takze ja uwazam ze kazdy musi wyprobowac co dle jednego dziecka dobre nie musi byc dobre dla innego.to tak jak z plynami do kapieli jednemu pasuje ten drugi ma na niego uczulenie.to tylko takie moje skromne zdanie: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tę dadę dostałam - duże pudło i mam jeszcze 2 opakowania tych 4-9kg - też dostałam. Sama osobiście kupiłam raz dadę ale tę sensitive dla maluszków - jedynki - ich chyba 14szt - tamte fajne są , z siateczką. dada nie jest zła- fakt ze nie ucieka, ale w porównaniu z pampersem - sztywna. Kini - dzięki za rady. Alatan posmarowałam grubo. Jutro wykąpie w tym potasie - tylko go kupię. Mówisz na te odparzenia czerwone w kropkami (pryszczykami) pomoże? Nie cieszy mnie ten widok. Tam dbam o pupkę, wietrzę, a tu jednak źle. Pieluchy też zmieniam. Ile w ciągu dnia zużywasz pieluch bo ja z 7szt czasem więcej jak np. w świeżutką walnie kupkę. Bo bywa że zapnę ostatni guzik w śpiochach a tu bach, lub zmienię i ukladam do jedzenia i 5min i bach. Ale nieszkodzi - ważne ze robi kupki i brzuszek nie boli, a pamperów teraz w sklepach nie brakuje - to nie kiedys jak w szmaty dzieci owijali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini - miałaś rację. Nie ma to jak forum. Według twoich wskazówek smarowałam mu grubo Alatanem od wczoraj i moze to śmieszne ale już widzę efekty - mniejsze zaczerwienienie. Zaraz z Damiankiem wyruszamy na urodzinki do cioci i kupie ten potas - nie wiem jak wymówię nadganamian czy jak to - nawet nie wiem czy dobrze napisałam ... Mówisz buźkę, główkę mogę spokojnie myć? Nigdy tego nie kupowałam. Bo ja to myślę go do wanienki wrzucić przy dzisiejszej kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapka cieszę się , smaruj kilka dni aż całkiem zejdzie. Kupisz w aptece w takiej fiolce nadmanganian potasu lub powiedz że chcesz kallię , pani bedzie wiedziała. Kilka tych kryształków albo kropelek do wanienki i możesz myć całego bobasa od stóp do głów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej Kini - już kupiłam zanim przeczytałam twój post. Kupiłam taki w papierowej torebeczce 5gram i napisane że to proszek. Może też być taki? Ile tego sypać - całe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapko wsyp tak 1/3 na oko raczej aż woda będzie różowa z 5 min przed kąpielą. Uwazaj tylko bo brudzi rece i tkaniny , lepiej uzyj ciemniejszy recznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! A ja dziś byłam na usg połówkowym,wszystko w porządku,dobrze się rozwija,oczywiście znowu było trudno dr zmierzyć wszystkie parametry ponieważ dzieciaczek się przewrócił na plecki i już. Ale dr dał radę nie miał wyjścia. Chcę się wam pochwalić ,że będzie dziewczynka-Nicola,oczywiście ja od początku chciałam dziewczynkę a mąż twierdził ,że na pewno będzie chłopak i jakie było dziś zdziwienie he he.Dla nas to pierwsze to w sumie obojętne. Kini77-pierwszy uśmiech fajnie usłyszeć:) Pozdrowienia dla mamusiek i ciężarówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapko chyba musisz uzywac tych samych pieluszek caly czas i zobaczyc ktore uczulaja. Dzieci mojej siostry mialy uczulenie na pampersy natomiast huggiesy byly super. Tylko szkoda ze zaprzestali produkcji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik, gratuluje coreczki. Paula, jak zeby w koncu? Na czym stanelo? Ja z kolei dzis bylam na usg trzeciego trmestru, godzine siedzialam u lekarza, a wczesniej jeszcze 20 minut wizyty normalnej. W kazdym razie, z moim chlopczykiem wszytsko w porzadku. Po pierwsze, ma wlosy, bardzo sie ciesze, ze nie bedzie lysy. Wlosy to na pewno po tatusiu, lekarz mowi, ze calkiem ich sporo i pokazywal nawet na aparacie. Poza tym, jest dlugi bardzo. W tej chwili wyliczyl go na 80. centyl, czyli wiekszy o ponad poltora tygodnia niz normalne. Ja teraz jestem 30.4 tydzien a maly wazyl 1950. Fajna sprawa. A poza tym, to osttanio mam kryzys. Jakos tak nagle dostalam objawow ciazowych, typu bol plecow, zgaga i najgorsze... Hemoroidy :( Juz zmeczona sie czuje ciaza, a to jeszcze 10 tygodni. Moze tez mi leoiej sie zrobi, jak wroće do domu do Francji, bo tam bede sie bardziej oszczedzac, teraz to tak aktywnie spedzam dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwazam tak jak Paula trzeba sprobowac dla jednego beda ok dla drugiego nie Dla mnie tez dady sa srednie a w zasadzie najwiekszy minus to zapach plastiku musialam wietrzyc przed zalozeniem. Lidlowskie to sa dopiero fatalne jakies takie duze i bardzo sztywne nawet te psmpersy play pomaranczowe sa takie. Jak dla mnie najmilsze sa zielone pampersy. Bo Ala uczulenia nie ma na zadne. A u na Aluni przechodzi jeszcze 2 dni antybiotyku i na kontrole mam nadzieje ze bedzie ok bo za tydzien mamy wesele 400 km od domu i wyjezdzamy na 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna okazalo sie ze w zebie 8 wyplukalo mi sie troche lekarstwo i wchidxilo mi tam jedzenie i z tad ten zapach ropy,a bol to glownie dziasla.zabezpieczony mam zab i w razie co mam przyjsc.Twoj synek rosnie jak na drozdzach,jak tak dalej pojdzie to bedzie ponad 4kg wazyl przy porodzie :)super .mnie troche meczy kaszel taki krtaniowy,czym moge sie podratowac.nic innego mi nie dolega,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika gratuluję córeczki - to cudownie , a Nicola piękne imię.Moja Emilka też była ''wstydliwa'' i nie chciała się długo ujawnić na usg więc tak naprawdę do końca nie byłam pewna ale i niespodzianka tym większa :-* ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ Morganna to będziesz miała co czesać , nadzieja28 coś o tym wie ;-) Super że mały zdrowo rośnie - wytrzymasz jeszcze trochę. A co do dolegliwości to tak niestety jest chyba po to właśnie żebyśmy wiedziały że jesteśmy w ciąży ;-)Hemoroidów współczuję i rozumiem , sama się z tym zmagałam masakra..Co Ci mogę poradzić to maść AVENOC można w ciąży , ja brałam też tabletki cyclo3forte na wzmocnienie ścian naczyń żylnych można je w ciąży i podczas karmienia ale lepiej zapytaj lekarza mnie bardzo pomogły i wszystko się cofnęło , a powiem Ci że ta dolegliwość bardzo obciążała moją psychikę . Wszystko inne mogłam znieść. I duuuużo wody no i co jest coraz trudniejsze w wysokiej ciąży - ruchu. ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ Paula wspólczuję Ci tego zęba - musisz wytrzymać i czyścić po każdym posiłku i płukać płynem. A na kaszel krtaniowy to inhalacje sobie rób np z soli najlepiej grubej morskiej i majeranku lub tymianku 2x1 po 10-15 min.Możesz też płukać gardło wodą z solą albo właśnie płunem do ust. Miód, cytryna itp. Syrop z cebuli też czyni cuda. Zdrówka życzę 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik, gratuluję córeczki! Musisz być przeszczęśliwa:) Teraz już można zacząć przygotowania pełną parą :) --- Miałam dzisiaj badanie glukozy, w sumie od początku ciąży jem tyle cukru, że ten napój nie zrobił na mnie wrażenia, wzięłam sobie cytrynę, ale w sumie i bez niej dałoby radę. Na pewno z tym cukrem będę miała coś nie tak, bo od początku ciąży mogłabym jeść tylko czekoladę i żelki, a wcześniej niezbyt przepadałam za słodkim. No i chciałam się pochwalić, że kupiliśmy dzisiaj wózek! :D W Smyku była promocja i w sumie za nieduże pieniądze kupiliśmy ten wybrany i jedyny, a nawet na promocji był ten wzór, który chciałam :) Ale emocje fajowskie :) ---- Kanapka pozdrawiam Cię ciepło, czytam Twoją historię i trzymam kciuki, żeby Wam się poukładało... Niestety tak to jest, jak się mieszka z Teściami, zawsze jest ten punkt zapalny... Pozdrawiam Cię ciepło! No i wszystkie Mamusie! Zaczęłam czytać forum od początku, jestem w momencie jak Morgana była w połowie ciąży i spisuję sobie najważniejsze rzeczy - naprawdę bardzo przydatne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybrałam wózek Jedo Fin Classic - tak mi doradziły znajome, wygląda też super, więc się zdecydowaliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika Gratulacje córeczki i super,że wszystko ok, a imię śliczne. Mój Maż też twierdził, że będzie synek, bo u niego w rodzinie sami chłopcy się rodzą i jak przyszłam z usg i powiedziałam, że córka, to mój Mąż nie mógł uwierzyć. Ale jak zobaczył zdjęcie usg to uwierzył. Kolega mu powiedział jakie córeczki są wspaniałe dla tatusiów i na tym się skończyła dyskusja. Teraz to mój Mąż świata poza nią nie widzi. Na dodatek jak wszyscy mówią mu, że Wiktoria jest do niego podobna, to chodzi dumny jak paw. Morganna bardzo się cieszę, że usg wyszło dobrze.Niestety ten czas będzie Ci się teraz bardzo dłużył, ale od momentu przytulenia swojego szczęścia czas biegnie naprawdę nieubłagalnie. Końcówka do najprzyjemniejszych nie należy, ale dasz radę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×