Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Hej dziewczyny co tu tak cicho? Gratka, amanda, turkuc, dagusia i inne co tam slychac? Hickary dzieki za odp. A co wczoraj robilas na obiad, ze mowilas, ze Ci pyszny wyszedl? Wrzucilam kilka fotek Ani :) Bylam dzis na spacerze, super pogoda, slonce itp. Potem otworzylam drzwi do domu a ona byla w wozku przed domem i spala tam 1,5 godziny i w miedzyczasie wietrzylam dom :) Ale tak to ją nudzi wszystko nie mam pojęcia jak już ją zabawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj nie pisałam, bo były urodziny mojej Martynki (4) i przyszły koleżanki. Hehe miałam sajgon w domu ale jubilatka i goście bardzo zadowolone:) Jutro bal karnawałowy w przedszkolu a po feriach chyba zacznie chodzić bo teraz tylko trochę w listopadzie pochodziła. Dominika podnosi się na wyprostowanych rączkach i od kilku dni pakuje nogi do buzi:) Dałam jej dziś 2 łyżeczki marchewki ale nie wiedziała o co kaman wogóle:P Robię jej sinlac na noc i dużo lepiej śpi tzn 3 pobudki na jedzonko są:) oglądałam nk i strasznie słodkie wasze dzieciaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIP mi też często już brakuje pomysłów na zabawy. Chyba najlepsze jest łaskotanie, "a kuku", leżenie na golasa. Dagusia - cieszę się, ze impreza udana :) już nie mogę się doczekać, kiedy mój Sebastian zauważy, że ma stópki. Póki co łapie się za kolanka. Jeśli chodzi o obiady, to ja często jem kaszę jaglaną (na słodko z owocami, dżemem), albo po prostu z oliwą. Mięso nam zbrzydło więc mężowi robię placki ziemniaczane na ostro (dodaję do ciasta oregano), spagetti szinakowe (szpinak, czosnek + ser typu feta albo serek kanapkowy czosnkowy, na wierzch można dodać wędzonego łososia, jeśli nie uczula), kaszę z warzywami ( taki sos- cebua , marchewka, papryka, pomidory z puszki i cukinia + dużo ziół) posypane tratym serem (o ile możecie jeść ser). Uwielbiamy też pieczone bataty z burakami, cebula i do tego sos czosnkowy typu tzatziki, no i pieczone ryby (dorsz, śledź, pstrąg). Dobrej nocki, do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wczoraj robilam zapiekanke z warzywami i miesem - tez wszystko popwpierdzielalam - ziemniaki, brokuly, papryke, miesko, boczek, ser. ;) Wiki poki co grzeczna - nie zapeszajac. Znowu zaczela mniej sypiac - ale wstaje pelna humoru, w dzien spi tylko na spacerze plus krotka drzemka - 20 min. Nie ma spaceru - nie ma spania. ;) Wiki wie, ze ma stopki, ale nie umie ich wsadzic do buzi, probuje przyciagnac, ale nie siega - za gruby ma brzuch chyba. ;) zaczela sie wiecej przewracac z plecow na bok / brzuch - wiecej, tzn kilka razy dziennie - z 5. Bo juz sie martwilam powiem szczerze ze taka jak kloda lezy ;) na raczkach tez jeszcze nie umie i daleko jej do tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie, ja oczywiście wieczorową porą, u nas dzionek jak zwykle zleciał szybko, na nudę to ja nie mogę narzekać;-).......................................................................................................................................................................... Któraś pytała o objawy poprzedzające ząbki, u starszej córki zaczęło się już w 4 miesiącu, objawiało się to luźnymi kupkami o kwaśnym zapachu, dziąsła, wyglądały jak "przeźroczyste" niechęć do jedzenia, czyli taki książkowy przypadek wyżynających się ząbków. Córa marudziła, ale nie było tak strasznie, objawy te nasiliły się na ok 2 tyg przed pojawieniem się ząbka. U mojej Andzi widzę dokładnie te same objawy więć pewnie w niedługim czasie zobaczę białą kropkę w buzi..................................................................................................................................................................................... Mama Ania świetne są te pomysły na obiady, spagetti szpinakowe, koniecznie muszę wypróbować, bo przyznam szczerze, że ostatnio to jadamy kilka tych samych potraw robionych na zmianę......................................................................................................................................................................... Co do zabaw, to obie moje córy uwielbiają zabawy paluszkowe, czyli osławiona "sroczka" i "idzie rak" a jeszcze fajne jest Tu płynie rzeczka - wzdłuż kręgosłupa z góry na dól rysujemy linię falistą tędy przeszła pani na szpileczkach - szybko kroczymy czubkami palców wskazujących Tu stąpały słonie - powoli kroczymy płasko ułożonymi dłońmi I biegły konie. - delikatnie stukamy pięściami Wtem przemknęła szczypaweczka, - poszczypujemy zaświeciły dwa słoneczka - dłońmi zataczamy kółka spadł drobniutki deszczyk - stukamy opuszkami palców Czy przeszedł cię dreszczyk? - i tu gilgotamy pod paszkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia76
witajcie wrześniowe mamy, jak ja was przegapiłam? moja malutka urodziła się 3 września i podgapiałam rozwój innych maluszków z tego miesiąca na forum wrześniówek co to właśnie uciekły na fejsa. No i straciłam źródło cennych informacji a tu proszę ;) dziewczyny bo ja mam taką wątpliwosć z moją kruszynką: od paru dni ma takie niefajne kupki przypominające konsystencję żelu z bardzo licznymi grudkami o takim nie za fajnym zapaszku, dodatkowo po kilku miesiacach przerwy znowu zaczęła ulewać, plus nieładne, czerwone, szorstkie policzki... co to moze być? Jest na piersi, dopiero po troszkę próbuje jej podsuwac a to ciut jabłuszka, a to ciut kartofelka, ale naprawdę niewiele tego póki co było. I pogryza chlebka skórki bo zajmuje jej rączki i nie wpadłam jeszcze na inny sposób podania glutenu ;) może cos z tego jej szkodzi? Zęby już ma dwa, więc te kupki to chyba nie od tego? nie wiem czy się martwić czy czekac po prostu az minie, nie należe bowiem do mam histerycznych, ale tez nie chcę czegos przegapić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia76
asiapop - mam x landera xa, juz drugiego. Pierwszy sprawdził się rewelacyjnie w 2007 roku przy drugim synku, więc teraz dla córci kupiłam model 2012 bez zastanowienia. Jest naprawdę swietny, choc nieszczególnie sprawdza sie gdy ktoś mieszka w bloku na wyższym piętrze. Na wsi - rewelacja ;) A co do ząbkowania, lata temu używałam dentinoxu - super, a teraz farmaceutka poleciła krople homeopatyczne camilia, zamiast maści wszelakich, pozytywnie mnie zaskoczyły, naprawdę działają. Choć obydwa zębole wyszły nam prawie niezauważenie to gdy cos zaczynała marudzic podawałam te krople i był spokój ;) upewnię się przy kolejnych, trochę ich jeszcze zostało do wyrżniecia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ania śpi. Ja wykąpana i mam luzik. Od wczoraj śpi w nocy w swoim łożeczku w swoim pokoju. I tak jak myślałam, nie było żadnych problemów, bo ona spała w nim w ciągu dnia, więc jest przyzwyczajona. W nocy miałam 3 pobutki i przed 6 rano wzięłam ją do swego łożka i spałyśmy do 7. Także jestem bardzo zadowolona z siebie, że nauczyłam Anię samodzielnie zasypiać i spać i nie mam z tym problemu. Wystarczy, że ją położę do łóżeczka - kocyk, smoczek, misio i lulu. Powiedzcie mi, do ilu miesięcy może się zmienić kolor oczu u dziecka? Oboje z mężem mamy brązowe, a Ania ma wciąż niebieskie, ale może je mieć, bo teść ma niebieskie. Dagusia - fajnie, ze impreza się udała :) Ja wiem, że tutaj matki cuda wyprawiają jak dzieciaki mają urodziny, byle tylko się wykazać. Troszkę się tego będę bała, no ale dla dziecka to człowiek wiele jest w stanie poświęcić. Moja Ania nie chce brać nóżki do buzi. Jedynie interesuje się stopami jak siedzi, także fajnie macie :) Turkuc dzieki za podpowiedzenie fajnej zabawy. Juz wyprobowalam i Ani się podoba :) Mamcia76 - szczerze mówiąc nie znam się na tym, więc Ci nie podpowiem. Jedynie co mi przychodzi na myśl, to może nietolerancja na gluten i stąd to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez srednio - spala od 22 do 23, pozniej godzina przerwy i od 24 do 2. Pozniej od 2.15 - 4.45. I od 5 do 7, o 6 w naszym łóżku - do 7.30. Oczy dalej ropieja masakrycznie, juz 2.5 tygodnia. Jedziemy jutro do lekarza, bo i sapka wrocila :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamcia, a moze zjadlas cos nieodpowiedniego. Albo jablko rozrzedza jej kupki, ale wysypka swiadczy o alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U mnie bialo i wciaz pada snieg! Wszystko jest zasypane gruba poduszka bialego puchu, wiec jest pieknie:). Dalej wypadaja mi wlosy i mam dosc zbierania ich po calym domu. Nawet na malym czasem jest jakis wlos... Kiedy to sie skonczy? Teraz rozumiem, ze mlode mamy czesto obcinaja wlosy... Dziewczyny a jak jest u was z seksem, macie ochote i sile?:) . A jesli juz to jak sie zabezpieczacie? Prezerwartywa, tabletki? Ja mysle o jakiejs spiralce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy u was chruoki kukurydziane lub skorki chleba sprawdzaja sie, dziecko moze sie tym zakrztusic czy jest to bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po jednej kawie - dalej śpiąca i humor do bani ... Ja nie mam w ogóle ochoty na sex, przez 5 miesiecy tylko 2 razy.. maż jest wyrozumiały :D Nie wiem czemu w ogole mnie nie ciagnie do sexu, czy powinnam sie martwic ze to popsuje cos miedzy nami? Wczesniej nie mialam z tym problemu, ale mysle ze jak przestane karmic to moze wszystko wroci. Jakos na razie nie potrafie byc mamą i kochanką ... :( Zabezpieczamy sie prezerwatywą. Ja na razie skorek i chrupek nie daję. Włosy przestały mi wypadac, biore witaminy prenatal. U mnie szaro i ponuro takze nic tylko się pociąc ;) Dziewczyny kiedy te nocki beda lepsze?! Czy takie 5 miesieczne niemowle nie powinno robic sobie dluzszych przerw miedzy posilkami podczas spania?!Marze o 2, 3 pobudkach.. Można na to jakos wpłynąc?:( ehh kiepski dzisiaj dzionek................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A probowalas dawac na noc cos konkretniejszego? jakis kleik, kaszke? No powinno spac, ale wiesz... ;) moje ma fazy, albo spi, albo nie, czasem obudzi sie raz, a czasem 8 ;) nie wyczailam reguly. Tez biore prenatal i wlosy nie wypadaja. skorki i chrupka boje sie dac, dam na dniach troche manny - gluten. jak zachecic mala aby sie przewracala czesciej na te boki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu daję tak o 11-12 obiadek a popoludniu16-17 deserek. Kaszki na razie nie chce, musze kupic jakas inna. A na boki tez mojemu nei bardzo sie chce, choc pare razy mu sie udało. Ja mu daje zabawki po bokach, zachecam, czasem pokazuje mu, pomagam sie obrocic. W ogole jeszcze stopek nie wklada do buzi, na brzuchu nie lezy z wyprostowanymi rekami... mam sie martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja tak robie, nie jest za chetna do tych obrotow. ;) Poki corobi: - podnosi dupke do pelzania i obraca sie wokol wlasnej osi - trzyma kolanka i stopy - przeklada zabawki z reki do reki - duzo gluzy, piszczy i sie smieje - chwyta bardzo drobne przedmioty - z premedytacja wyrzuca grzechotke i patrzy jak spada - kloci sie gdy odbiore jej zabawke nie umie: - odwracac sie na boki, brzuch (kilka razy sie zdarzylo raptem - tzn umie, ale nie wykazuje checi...) - nie podnosi sie na dloniach z prostymi lokciami (wciaz na przedramionach) -raz jej sie udalo podniesc i nie wiem, chyba poki co sie nie martwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mój tak: - trzyma ładnie główke lezac na brzuchu, probuje pełzac, podnosi pupke - jak mu sie chce to przewraca sie z brzuszka na plecy - lezac na plecach przemieszcza sie wokół własnej osi - lezac na plecach wygina plecy, taki mostek robi - przewraca sie na boki - bardzo dobrze chwyta i oglada zabawki - noszac go ma prawa łapke wyciagnieta zeby dotykac rzeczy - chwyta mnie za nos, włosy, policzki - nauczyl sie trzymajac grzechotke paluszkami obracac kółka w grzechotce - bardzo dużo sie smieje, piszczy, wydaje dziwne dzwieki, "skrzeczy", "pierdzi" ustami - kłóci sie rowniez gdy mu zabiore zabawke - reaguje na swoje imię Nie potrafi: - przewracac sie z pleców na brzuszek - lezac na brzuszku wyprostowac rąk - lezac na plecach jak go ciagnę za rączki nie podnosi główki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki wykonala wlasnie odruch moro... on nie powinien juz wygasnac? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pije kawke i jem paczka:). Generalnie nie przepadam za poaczkami ale raz w roku w ramach tradycji jem :). Agraffka- no to chyba sobie tez zalatwie te witaminki, bo lubie miec dlugie wlosy:). Z ochota na seks tez u mnie roznie ale w sumie jeszcze mi lepiej niz przed dzieckiem, nie wiem z czego to wynika... Poki co uzywamy prezerwatywy. Najlepsze jest to, ze maly wtrakcie lubi sie obudzic i trzeba do niego leciec...;) . Wtedy sie smiejemy, pewnie nie chce miec siostrzyczki:D. Moja kolezanka ostrzegala mnie przed skorkami chleba. Jej coreczka przykleila sobie rozmoczony kawalek skorki do podniebienia i ciezko bylo to wyciagnac nie popychajac wglab gardelka, tak ze teraz mam pietra przed takimi eksperymentami:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj juz nie ma odruchow moro ale pewnie to indywidualna sprawa u kazedgo dziecka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) My noc tragedia, nawet gadać ki sie nie chce.... U mnie za oknem biało, i ciągle pada ;-) Oj miałam tyle napisac, a wena mi zagineła ... Mój złapał nóżki ale nie bierze ich do buzi. U mnie z sexem, jest ok ale jak ma się dwoje dzieći w tym jedno mało śpiące a drugie wszystko rozumiejące to czasu brak, tym bardziej że jak teraz śpie z małym to męża wygoniłam bo mi było niewygodnie jak spaliśmy razem. Ja dziś mam zupkę pieczarkową, nie jadłam jej wieki chyba hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia- :) Chodzicie z maluchami po sklepach? Ja Bruna nie zabieram, bo boje sie zarazkow ale moze przesadzam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chodze, do sklepów z małym , chodze sama i to jest taka moja odskocznia od dnia codziennego. Fakt dlatego aby młody nie miał styczności z zarazkami tez nie zabieram go, bo po co mam go narażać. Więc ja uważam że nie przesadzasz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia-:) Faktycznie, chodzenie po sklepach to rozrywka:). A co dajecie do picia dzieciom? My pijemy wode zrodlana lub herbatke koperkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj jest na samej piersi i w zasadzie nic innego mu nie daje, no wczoraj mu dałam herbatke koperkową jak kupki nie robił, a po herbatce zrobił 2 :-D Poźniej jak zaczne wprowadzać zupki to bedzie woda, soczki i herbatki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lonka18
Jak juuz pisałam Zosia urodzila sie 5 października o godzinie 1 w nocy poprzez cerarskie cięcie dlatego ze byla owinieta pępowiną.. :) dziewczyny karmiące piersia czy Wasze dzieciaczki tez robia bardzo czesto kupki? Moja mala byla chora i dostawala antybiotyk i od tego czasu robi takie male luzne kupki i to pare razy dziennie.. a antybiotyk odstawilismy juz tydzien temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lonka18
Zosi nic nie daje do picia, raz jej dałam bobofuta marchew jabłko ale łyzeczką bo z butelki nie umie pic :D zresztą słyszałam ze jak sie karmi piersią to do 6 miesiąca nic sie nie powinno dawać dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×