Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

mamucha no widzisz a ja mam nadzieje ze troche malego utucze tymi kaszkami skoro jest taki drobniutki ;);) dzis maly zjadl pol sloiczka zupki jarzynowej a na podwieczorek zjadl kleik ryzowy z deserkiem gruszki wiliamsa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszlamama86
Hej dziewczyny, jestem swieza mama i karmie piersia i niewiele wiem na temat diety przy karmieniu piersia tzn co mozna a czego nie mozna jesc. Bardzo prosze o jakies informacje. Bede wdzieczna. A czy dokarmiacie czasem butelka ale ze swoim odciagnietym mlekiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlamama- ja nie karmie cyckiem ale wiem ze powinno sie jesc lekkie rzeczy- unikac jakies kapusty, grochu itd poza tym uwazac z czekolada, nabialem ostrymi przyprawami itd- zreszta mozesz poprobowac bo znam wiele mam karmiacych piersia ktore jedza wszystko i maluchom nic nie jest wiec nie wiadomo jak u ciebie bedzie- musisz troszke potestowac i profilaktycznie zabezpiecz sie w herbatke poprawiajaca trawienie lub cos z koprem wloskim i sobie pij aby maluch mogl z cyckiem to wyssac by dzidzius nie mial problemow z brzuszkiem- chyba ze dasz mu w butelce. egrewagra- troszke drobniaczek, ale najwazniejsze ze zdrowy ja troche zazdroszcze takiego szczuplego malucha bo moja to kolc niemilosierny :) a deserek z gruszka wiliams bedziemy jesc za 30 min gdzies :) ale sam bez dodatkow bo pozniej czeka mala butla z kleikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłamama, zazdroszczę Ci, że karmisz piersią :( Ja odciągam tyle ile mogę laktatorem, ale pokarm już mi się kończy. Małego przyzwyczaili w szpitalu do butelki, bo nie miałam pokarmu i teraz już nie chce w ogóle próbować pić z piersi. Masakra po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłamama-ja też odciągam od samego początku, no ale dietę trzymam, bo nie dokarmiam jeszcze żadnym innym mlekiem. A i tak Młody marudny. Fakt faktem czasem zjem ciastko w czekoladzie no ale nie mogę się powstrzymać. dzisiaj np wypiłam kawę i Młody od 16 nie spał do teraz. Musisz na początku uważać a potem próbować, bo niektóre mamy mogą jeść prawie wszystko. unikaj wzdymających rzeczy no i mnie lekarz kazał nie jeść nabiału, a sama zaobserwowałam, że cytrusy i nawet soki z owoców egzotycznych powodują wysypki u Malucha, no i czekolada raczej też odpada, bo też uczula i wzdyma :( Ja próbowałam dzisiaj Młodego znowu przystawić prosto do cyca no ale porażka. Chyba jesteśmy skazani na odciąganie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka29
Ja karmię tylko piersią i u nas problem w tym, że mala nie chce za nic butelki. Chciałam jej oostatnio dać herbatkę na spróbowanie ale ona nie chce smoka i już. Próbowałam na 3 różnych butrlkach więc to nie wina smoka tylko ona chce po prostu cyca. Muszę ją powoli oduczać bo w czerwcu wracam do pracy wiec będzie konieczność przejscia na butlę. Jeżeli chodzi o diętę to jem prawie wszystko, oprócz rzeczy wzdymających tj, fasola kapusta itp, cytrusów, czekoladę jadłam od poczatku ale oczywiście w rozsądnych ilościach. Na początku tez starałam się unikać smażonego a jak juz się skusilam to odsączałam tłuszcz ręcznikiem papierowym. Nie pije kawy a tak poza tym to chyba jem już wszystko. Mleko tez piję i jak na razie ok. Trzeba próbowac wszystkiego oczywiście w rozsadnych ilościach i obserwować dziecko, tak uwazam gdyż ja tak robię. Mi też marzą się już słoiczki ale 30 Maja zacznie 4 miesiąc więc spróbujemy, jak na razie to tylko cyc. Jeśli chodzi o szczepienie to ja pierwsze wziełam z NFZ ale mała tak płakała, że tego po prostu nie zniosłam i teraz wziełam 5 w 1 i jestem z tego bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka, jak Ty to robisz, że tylko odciągasz laktatorem i masz tyle pokarmu??? Ja jednorazowo ściągam 30-40 ml i koniec. Masakra po prostu. Mały nie chce próbować ciągnąć z piersi i za chwilę nie będę miała pokarmu. Agnieszka, ja się martwię, że mój Mały chce tylko butlę, a nie pierś, a Ty odwrotnie-normalnie nigdy nie może być tak jakby się chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka ja wczoraj jednorazowo sciagnelam. 60 ml mleka ale zajelo mi to ponad godzine. Sciagnelam wczoraj wieczorem na noc a i tak musialam dokarmic synka jeszcze piersia bo butelka mu nie starczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) kalamburka- spoko ja tez tak mialam ze w szpitalu przyzwyczaili do buttli i pozniej nie bylo mowy o cycku. Bez sensu....mnie w szpitalu olali na maksa z tym karmieniem piersia.... Ale butla ma swoje zalety m in te karmiennie- mozna o w sumie stalych porach karmic. Ja malej daje srednio co 3-4h. Jesli spi juz ponad 2h to ja wybudzam na karmienie a jak np ledwo zasnela lub spi od ok 30 min to jej daje czas- ale ona sie juz nauczyla i spi dodatkowo max 30 min i sie budzi wielce glodna z krzykiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, przede wszystkim staram się odciągać regularnie. Ale też mam mniej pokarmu niż miałam bo odciągałam nawet do 200 tylko potem wylewałam, teraz odciągam tak w sam raz 120-150. Jak mam mniej pokarmu to staram się ciągnąć mimo iż nic nie leci ale przy następnym odciąganiu est już ciut więcej. A zaczynałam od odciągań 7 minut z jednej, 7 z drugiej potem po 5 potem po 3 i tak przez 2 dni, a potem już jakoś samo się rozkęciło i odciągałam dopóki nie odciągnęłam tyle ile mi potrzeba było. Teraz odciągam te 120 w ok. 10 min. A jaki masz laktator? Ja mam Baby ono i jestem zadowolona. Dla porównania Avent też mam ale nie korzystam, bo jest dla mnie za słaby i odciągałam nim co najmniej 20 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj u nas kolejny ciężki poranek. Antoś obudził się o 7 i do 10 nie spał, pierwsza godzina była w miarę a reszta to marudzenie :( Czy Wasze dzieciaczki w wieku sześciu siedmiu tygodni też były takie płaczliwe, nie wiedziały same co chcą, chwilę na rękach, zaraz źle, potem na brzuszku, źle, pieluchy przebrane, nakarmione, sił mi brak i czasem sobie sama poe będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka, a u mnie odwrotnie - jestem zadowolona z aventu, a baby ono leży, bo kurcze nic mi nie chciał ściągać. Ja chyba jakaś nienormnalna jestem :( Malakaka, ja mam na zmianę-ciężki poranek, ciężki wieczór - wczoraj walczyliśmy od 22 - 24.15 zanim Mały zasnął, a dziś rano też mi dał popalić. Kryzysowy wieczór miałam dwa dni temu-płakałam wtedy razem z dzieckiem. Czasami brakuje mi sił. Jak Mały zje, to potem godzinę co najmniej trwa zanim mu się skończą problemy z brzuszkiem. Mam nadzieję, że to się kiedyś skończy. Przyszłamama, to nie przykładasz do piersi tylko ściągasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszlamama86
Kalamburka ja karmie piersia ale wczoraj poznym wieczorem odciagnelam tak dla testu laktatorem aventu i mialam pokarm na noc dla malego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, no u mnie podobnie, czasem nawet trwa to dłużej niż godzinę. Staram się go zabawiać, żeby nie płakał, no ale średnio mi to wychodzi. Już nawet się zastanawiam czy to faktycznie kolka, albo czy tylko kolka. I też próbuję mu skrócić spanie, bo już się znowu zaczynam martwić że śpi i śpi. No ale jeszcze mu całkiem żółtaczka nie zeszła. Wprawdzie ma czuwania w sumie po 5-6 godzin ale wczoraj np usnął o rano i wstał o 16:30, oczywiście budził się do jedzenia i w sumie pomiędzy mu się pzerwy może 2x po 15 minut nazbierało :( Ale dzisiaj już rano 3 godzinki niespania a teraz go jeszcze 1,5 godziny wymęczyłam no i jeszcze na wieczór ze 2 godzinki może się uda. Co do laktatora, ja z pierwszym synem odciągałam tym baby ono 8 miesięcy i pewnie dlatego się do Aventu nie przekonałam. Jak tylko naprawiłam baby ono Avent poszedł w odstawkę ale każdemu odpowiada coś innego, w szpitalu położne też Avent chwaliły a o tym mówiły że to podróbka Aventu, że mogłam kupić coś innego. Ale dla mnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie byly wlasnie cyrki z zasnieciem :) Jak Matyska byla mala to non stop spala i myslalam ze tak bedzie do teraz :P a tu dupa :) ona spi w ciagu dnia 2x po 1,5- 2h no czas 3 a tak to jest aktywna dobra rada- jak maluchy sa wsciekle glodne to nie dawajcie im zupek bo to sie mija z celem i konczy sie wielkim zaksztuszeniem i ratowaniem malucha przez ustawienie go do gory nogami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polozna2013
w wolnej chwili.. zachęcam do wypełnienia mojej ankietki do pracy mgr (Anonimowej)... ;) z góry dziękuję (ankieta zawiera odczucia dot. ciąży, jeśli jesteś po porodzie wpisz tydzień w którym urodziłaś ) http://moje-ankiety.pl/respond-39095.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dawno mnie nie było z małego kaszlu u Filipka zrobiło sie nagle zapalenie płuc no i wylądowaliśmy w szpitalu:(wielka porażka 11 dni spania na podłodze przy łużeczku w szpitalu koszmar pokarm zaczoł mi zanikać na dodatek przy wyjściu złapał jelitówke nastepne skierowanie do szpitala ale nie pojechałam znalazłam prywatnego lekarza który mi pomóg dzięki Bogu teraz musze Filipa dokarmiać bebilonem bo sie cycem nie najada a z butli wypija 120 i chyba też mu mało waży 5700 w poniedziałek idziemy na opużnione szczepienie ja już po kontroli u diabetologa cukier po 2h 100 :) cukrzyca odeszła w nie pamięć ile wasze maluszki zjadaja filip ma 2mie i 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze dwa pytanka co ile wasze pocieszki jedzą i ile śpią w nocy bo mój co 2 3 godziny sie budzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemano Mala spi alenie dziwne bo od 18 byl cyrk i pomoglo dopiero zdiecie pieluchy i lezenie z gola dupa :) leneczka- hej spowrotem..kurcze szkoda twojego maluszka dobrze ze juz w domu i oby szybciutko sie wszytsko ustabilizowalo Matylda je co 3h mniej wiecej a w nocy to roznie zauwazylam 3 rodzaje: 1- wieczorna butla o ok 18.30-19, kapiel o ok 19.40 i usypia od razu i pozniej budzenie: 23/3;ub4/ rano o ok 8 2- podobnie jak wyzej tylko po kapaniu zjada ok 60 usypia od razu i pozniej: 24-1/ok 5 i pozniej juz normalnie rano 3- po kapaniu zjada normalnie ok 150ml zasypia o ok 21-21.30 i jest sporo marudzeniai pobodka o ok 3 i pozniej rano Marze o tym by jadla przed kapaniem i pozniej ladnie spala do rana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Leneczka, to współczucia. nic przyjemnego kimać na podłodze... A jelitówka jak Wam się objawiła? I jeszcze jedno pytanko czy faktycznie przy zapaleniu płuc u dzieciaczków pojawia się szara obwódka wokół ust czy coś takiego, kiedyś położna mi o tym mówiła, że to świadczy o chorobie... Pytam, bo u mnie wszyscy chorzy byli lub są. najpierw starszy synek ale jego szybciutko odizolowałam, poszedł mieszkać do babci na przeciwko ale wrócił po 5 dniach, bo dziadek ostro zachorował, a teraz i babcia. Mnie też zbierało, miałam temp. i gardło mnie bolało ale dzisiaj już leiej. I boję się o tego mojego bąbla. Mój Antek wczoraj skończył 6 tygodni i zjada od 100-120 rzadko mu się zdarzy zjeść ze 140 i tak raczej co 3, czasem 4 godzinki, a czasem co 2,5. Zdróweczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Moj mały tak jak pisałam ma kłopoty ze snem odkad skonczył ok 2 tygodni. Spi poprostu po 15 i nie da rady wiecej. W nocy tez bardzo roznie a do tego teraz cos mu sie jeszcze poprzestawiało ze robi pobudke juz o 4- 4.30. Ma 2,5 ca,ale jak był mniejszy to cały dzien prawie marudził i płakał bo chciał spac a nie mogł. Zazdroszcze tym ktorym dzieci spia,bo u mnie pierwsze dziecko tez do dwoch lat dawało ostro popalic i nie spało. Bardzo ciezko jest to wszystko przetrwac bo człowiek jest poprostu zmeczony i nie ma juz pomysłow jak pomóc dziecku. Dziewczyny te słoiczki i kaszki to zacząc wprowadzac jak maluch skonczy 4 m-ce przy karmieniu mm? Leneczka duzo zdrowka dla maluszka. Miłego słonecznego dzionka zycze. Aha robiłam krzywa i wynik po 2 h 94,takze na razie cukrzyva mnie opusciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka U nas zapalenie płuc zaczeło się od zwykłego kaszelku dostał antybiotyk ceklor ale po dwóch dniach zaczoł kaszel się nasilać po Filipku nie było nic widać że to zapalenie płuc był wesoły aktywny żadnych zmian oprócz kaszlu pojechaliśmy do prywatnego lekarza a ta szybko skierowanie na szpital no i się zaczeło ogólnie dostawał tam antybiotyk dożylnie i 3 kroplówki przez pobieranie krwi rozrzedzili mu krew po czym mnie nie poinformowali przy wypisie że mały ma delikatną anemie no i jeszcze ta jelitówka kup 12 dziennie masakra ale tu znów nam pomóg nasz lekarz prywatny dostaliśmy trilak 2x1 kaps do każdego posiłku dolewałam 30 mil kleiku marchwiowo ryżowego z hippa no i pomogło teraz jesteśmy na cycu i bebilonie zwykłym jest ok tylko sie zastanawiam czy małemu nie dawać już ze 140 mil mleczka dziś wypróbuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak polopolo na mm po 4 miesiącu na piersi po 6 miesiącu leneczka maluszkowi życzę dużo zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio cos tu ciszej mala mnie dzis zaskakuje bo spala teraz 3h obudzilam na 13.30 na obaiadek zjadla ledwo z rykiem polprzytomna i spowrotem odlozylam do spania....ciekawa jaka noc bedzie w zwiaku z tym w przypadku cycka maluchowi tez mozna dawac cos dodatkowo mimo wszystko -bardziej na posmakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile wasze maluszki wypijają mleczka ?? Filipek z przyjemnością wypił dziś 150mil boje się że troche przesadzam nie wiem po ile mu dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczka ja ci nie pomoge bo Domis malo wypija moze bedzie ze 120 ml ogolnie na dzien a poza tym jest na piersi mleko modyf... musze mu dawac specjalne bo ma skaze i musze go nauczyc aby wiecej mm wypijal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś dostałam w prezencie buteleczke Tommee Tippee Antykolkowa tylko szkoda że 150mil a nie większą :( ale ogólnie super buteleczka wreszcie Filip przestał opychać sie powietrzem:) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczka tez mam ta butelke ale moj Domis jakos nie bardzo chce z niej pic smoczek mu nie odpowiada bo z innego pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×