Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Heja nie balam sie zstawic malej-siostrze ufam na maxa i bez problemu zostawilam. nigdy w zyciu bym malej nie zostawila komus komu nie ufam egrewagra-buziaki dla Julki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, na szczęscie to było jednodniowe i widocznie nic groźnego, bo już mi przeszło :) Mamucha, niby masz rację, może dojdę do tego etapu co Ty , jak Kacper będzie taki duży jak Matylda :) Przyszłamama, pozazdrościć :) Ja na razie o takich zakupach nawet nie marzę ;) Może kiedyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my już po szczepieniu Dominik był naprawdę dzielny zapłakał tylko jak dostał zastrzyk w rączkę. Jeszcze jedno szczepienie za miesiąc a potem dopiero jak będzie miał rok. Domiś ma 63 cm a waży 5700g. Lekarka powiedziała że nie jest źle bo już lepiej przybiera na wadze pokazałam jej co Domiś zjada i ile to powiedziała że sporo je ale widocznie idzie mu to na siłę a nie na wagę bo jest bardzo aktywny :) ja już nie umiem się doczekać kiedy zobaczę na wadze cyferkę 6 z przodu ;) ale uspokoiła mnie powiedziała że rozwija się jak najbardziej prawidłowo i wszystko jest w porządku :) Dostał już mleczko Nutramigen 2 bo jutro ma pół roczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się, widocznie Domiś spala to co zjada, a dobrze, że przybiera i tyle. Antek dzisiaj strasznie się podrapał przez sen, wchodzę do pokoju a ten cały przód głowy zakrwawiony, drapał ciemieniuchę i teraz wygląda jak zombie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, skoro wszystko jest w porządku i Domiś przybiera, to się nie zamartwiaj. :) Na tym filmiku na fb nie wyglądał jakoś na zagłodzonego hehe ;) Malakaka, długo walczycie z tą ciemieniuchą... ja się zastanawiam, czy kacprowi też nie wychodzi-chyba, że to od skazy białkowej. Do tego buźka mu się znowu pogorszyła, chyba będę musiała się z nim wybrać do pediatry, bo mi się to nie podoba. Kurde, Kacperek dziś strasznie marudny i płaczliwy-chyba ma problem z brzuszkiem, tak mi to wygląda niestety. :( A my dziś z Mężem mamy drugą rocznicę ślubu :) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egrewagra, bardzo się cieszę, bo to dobre wiadomości!:) Brawo dla dzielnego Domisia!:* Kalamburka, moje gratulacje z okazji drugiej rocznicy ślubu:) Malakaka, to ciemieniucha też swędzi-?? nie wiedziałam. Mojemu małemu kaszelek już prawie zanika, to znów wyskoczyły mu jakieś dziwne czerwonawe plamy na pleckach. I zachodzę w głową co to może być. Wydaje mi się,że te plamy pojawiły mu się odkąd zaczęłam podawać małemu jabłuszko - oczywiscie już mu jabłka nie podaję, a plamy jak były- tak są . Smaruję go dwa razy dziennie kremem Oilatum, ale marny efekt. Pytałam pediatry ostatnio na wizycie od czego to może być, to powiedziała,że albo od wprowadzanych nowych pokarmów albo Oilatum- emulsja do kąpieli go uczula i kazała zmienić na inny emoilent- kurde, raczej nie wydaje mi się,żeby tak było, bo jak wczoraj wykąpałam go w zwykłym płynie dla dzieci, to było jeszcze gorzej:/Grzebie po necie, szukam jakiś informacji i już dostaje na głowę;/ podejrzewam nawet Atopowe zapalnie skóry. Zamówiłam specjalny krem z serii A- Derma dla niemowląt- oby pomógł, bo trafie do psychiatryka niebawem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, nie wiem czy swędzi ciemieniucha, też mi się wydawało że nie, no ale Antek też ma atopowe zapalenie skóry i może to go swędzi...ju sama nie wiem. I faktycznie ta ciemieniucha nas męczy i męczy. Ale już jest duuuużo lepiej niż było. Widać, że ma się ku końcowi i oczko też nam przestało ropieć ale dosłownie tak z minuty na minutę. Ropiało, ropiało, przetarłam, nie ropieje już drugi dzień ale jeszcze zakrapiam, bo miałam to robić 5, 6 dni. My też 29 mieliśmy rocznicę, 7 kryzysową i pokłóciłam się z mężem, bo mnie wkurzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczeta pisze do Was z podrozy. Wybieramy sie na majowke do tesciow w gory swietokrzyskie. Maly spi w foteliku. Troche sie stresuje czy maly dobrze zniesie podroz tak daleka. A Wy jak spedzacie majowke ? Pogoda jak narazie taka sobie bez slonca ale nie pada najwazniejsze. Kalamburka wszystkiego naj z okazji rocznicy slubu. My bedziemy obchodzic tez 2 rocznice 6 sierpnia. Milego dzionka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja majówkę spędzam w domu wczoraj byłam z małym prawie 3 godz w kościele bo próba przed komunią córki była ale był grzeczny a potem tata doszedł i spał mu cały czas na rękach. Za to po szczepieniu był marudny,gorączkował i bolały go miejsca po ukłuciu bo jak się małego dotknęło w te miejsca to płakał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Dziewczyny! :) Malakaka, to również wszystkiego dobrego z okazji 7 rocznicy ślubu! :) A kłótnie zdarzają się i po dwóch latach hehe ;) Przyszłamama, ja spędzam majówkę raczej w domu, ewentualnie pojedziemy do Rodziców, dziś akurat Mąż ma służbę. Standard. Zazdroszczę wyjazdu, miłego wypoczynku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Chyba wydedukowałam co dolega małemu. Kapneliśmy sie z mężem,że jakieś dwa tygodnie temu mały miał czerwone policzki, śmiałam się,że wygląda jak "buli", a to wg nas był początek rumienia zakaźnego! policzki czerwone zniknęły i wysypka przeszła na plecki, a teraz przechodzi na ramiona. Czytałam,że na szczescie dziecko nie odczuwa żadnych skutków ubocznych np swędzenia itd. Jeżeli nasze przypuszczenia sprawdzą się, to powinniśmy pozbyć się tego ustrojstwa najdalej do tygodnia.Oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, czyżbyście wszystkie wyjechały na majówkę? My dzisiaj mamy zaproszenie na grila, no ale pogoda nie bardzo, zobaczymy. Wczoraj wieczorem wyczułam na główce Antosia z tyłu ruchomy jakby powiększony węzeł. Przestraszyłam się, poczytałam w necie, że to najprawdopodobniej węzeł właśnie i powinien się sam wchłonąć ale i tak w poniedziałek pójdę z tym do pediatry. Czy spotkałyście się z czymś takim? Poza tym Młody znowu się drapał, a raczej tarł głowę, bo mu założyłam rękawiczki i starł przednią ciemieniuchę ale na szczęście wyszła różowiutka skórka, a nie tak jak ostatnio rozdrapał do krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka, no właśnie pogoda do kitu,nawet na spacerze z Małym nie byłam, bo cały czas pada :/ Biedny Antoś z tą ciemieniuchą. Kacper chyba też ma :( Byłaś z tym u pediatry czy sama z nią walczyłaś? Ja na razie smaruję mu główkę oliwką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zioła Tybetańskie przy okazji odchudzania i zmiany szybkości przemiany materii bardzo dobrze czyszczą organizm z różnych toksyn. Dodatkowo to zdrowy i sprawdzony sposób na obniżenie Cukru, cholesterolu i pozbycie się zbędnych kilogramów. Polecam wszystkim szczerze z autopsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
kupie te ziola normalnie w aptece,czy musze isc do zielarskiego? dobre w smaku bo to wazne dla mnie zeby w miare smakowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka mój Domiś za uszkiem jednym jak i drugim ma powiększony węzeł też na początku się zamartwiałam ale dwóch lekarzy to widziało i powiedziało że to węzeł i przestałam się martwić. A my w niedzielę mamy komunię córki kurcze przeraża mnie to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, byłam u pediatry jekieś dwa tygodnie temu z powodu skazy białkowej, o ciemieniuszce mówił, że normalne i przejdzie no ale teraz ma gorszą, przez to kąpanie co trzeci dzień, tak lekarz właśnie zalecił ze względu na skazę, która po kąpaniu się pogarsza. Chyba muszę mu głowę myć codziennie a resztę ciała co trzy dni. Dzisiaj kupiłam Mustellę na ciemieniuchę coś ala krem i szampon w piance, będę testować. mam nadzieję, że pomoże, bo już wypróbowałam krochmalik, oliwki bambino, Johnson, oilatum, emolium i nic... Przy okazji szczepienia skonsultuję to jeszcze z pediatrą w tym tygodniu w przychodni, a prywatnie i tak się umówię na wtorek lub poniedziałek więc też zapytam. Kurcze, moja dieta bez mleka, jaj itd nie bardzo działa. Trzymam ją już dwa tygodnie i nic, ja nie widzę poprawy. Egrewagra, właśnie wybieram się właśnie to sprawdzić w szczególności u pediatry, podejrzewam, że to węzeł ale wolę się upewnić. A Komunią się nie stresuj, na pewno będzie pięknie i wszystko dobrze wypadnie. A gdzie urządzasz, w domku czy w knajpce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka a próbowałaś na tą ciemieniuche babciny sposób smarowania główki masełkiem na 40 min przed kompaniem u mnie sie sprawdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malakaka u mnie też dwóch pediatrów to potwierdziło a komunię robię w knajpce przynajmniej tyle dobrze wrócimy do domu i będzie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, napisz jak po komunii :) Malakaka, a kto Ci powiedział, że przy skazie codzienne kąpanie źle na nią wpływa? Ja takiej informacji nie dostałam i kąpię codziennie kacpra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz tak stwierdził i faktycznie zmiany po kąpaniu się zaostrzają, dlatego zaproponował kąpiel co trzeci dzień i tak też robię ale głowę od trzech dni myjemy codziennie. Na razie testujemy tę Mustellę, poczekam tydzień i spróbuję tego masła, a jutro umówiłam się do pediatry rano więc zobaczymy, bo ta ciemieniucha się lekko sączy tzn jak mu strupej odpadnie, to wydziela się taki żółty płyn. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niemajakumamy
Skaza białkowa zaostrza się po kąpieli? To żadna skaza białkowa tylko uczulenie na płyn,mydlo czy proszek, w którym pierzesz ręcznik dziecka. Teraz lekarze na każde uczulenie mówią skaza białkowa a 80% tych dzieci ma uczulenie lub wysypkę z innego powodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niemajakumamy
Poza tym nie widzisz poprawy przy diecie bez mleka,jaj etc a lekarz nadal twierdzi że to skaza? Zmień pediatrę lub prywatnie pójdź do takiego, który ma np dodatkową specjalizację jako alergolog. Szkoda malucha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak lekarz powiedział, ja nim nie jestem więc sama nie wiem. Chociaż raczej wykluczam proszek lub płyn, ponieważ zmiany występują na boczkach policzków i na obydwu rączkach poniżej łokcia i nigdzie indziej ich nie było. Teraz jeszcze pojawiły się trzy malutkie plamki na klatce piersiowej i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jutro idę do pediatry, tego który zaproponował dietę, to jest prywatny lekarz, bardzo dobry i zobaczymy, na tej ostrej diecie jestem dopiero dwa tygodnie więc może to za krótko... A skonsultuję to też z lekarzem w przychodni, bo pójdziemy w tym tyg. na szczepienie więc zobaczymy co on na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niemajakumamy
Mojej córce też wmawiali skazę. Jadlam chleb z szynką.pieczone jabłka i kasze a córka nadal miała plamy. Okazało się, że to alergia na nikiel. Moja biżuteria,napy od pajacy, zamek w kurtce itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niemajakumamy
Mojej córce też wmawiali skazę. Jadlam chleb z szynką.pieczone jabłka i kasze a córka nadal miała plamy. Okazało się, że to alergia na nikiel. Moja biżuteria,napy od pajacy, zamek w kurtce itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×