Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość porodówka jak marzenie

Poród w Myszkowie

Polecane posty

Gość gość
hej fjnie ze nas więcej posłuchaj ja chodze do ordynatora i naprawdę jestem zadowolona a mnie ciężko "zdowolic" jestem ze sl zdrowia wiec rozeznanie mam ... facet m wprawna reke mnie wogole nie boli badanie ...jest konkretny ....robi usg za kadym razem i wiz kosztuje 100zl ...jest nawet zabawny rzuci zartem ... wiem ze chwala dewora i kobosa ....miałam na pocztaku isc do kobosa ale nie mogłam się dodzwonici umowic na wiz wiec poszlam do dr Sosnowskiego do czestochowy nie chce mi się jechać .. teraz powiem ci o sosnowcu 0 oddzial nowy ale ...niestety personel ma cie w dupiu ...kolegi zona rodzila i niestety personel nie jest chętny do pomocy do opieki...koleznaki siostra nacinana była 2 razy porod wspomina jako koszmar...może i oddzial wizulnie jest super ale czynnikludzki do kitu w dabrowie - odradzam - ordynator okropny burak i lapowkarz- poczytaj na znany lekarz opinie ... starszny facet .... żadne z moich znajomych z dąbrowy nie rodzilo w dabrowie .....to daje do myslenia a to tez ososby ze służby zdrowia jedna znajoma rodzila w bedzinie 2 razy - 2 cesarki nie narzeka dużo osob na lubinowej w kato - ale tam to taka fabryka tylko latwe szybkie porody najlepiej jak masz powiklana ciaze to niechętnie przyjmują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczorajszy sen
aim10 - tobie to dobrze masz już jedno dziecko wiesz czego się spodziewać..ja mam 30 lat to moje 1 ....strach przeogromny ... jeśli to nie wścibskie pytanie to 13 lat to bardza dużo roznica wieku -czemu tak pozno zdecydowalas się na drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Jestem tego samego zdania, ze dobrze jest jeśli lekarz pracuje w szpitalu, w którym rodzisz. Dlatego tak bardzo zależy mi, by dr Typel pracował w Myszkowskim szpitalu. To moja 1sza ciąża, dlatego nie chciałabym mieć niemiłych wspomnień z tego okresu. Początkowo też chciałam wybrać się do dr Kobosa, ale podobnie jak "gość" nie mogłam się dodzwonić, więc w tej sytuacji spasowałam i wybrałam dr Typla. Poki co wrażenie zrobił dobre, a i opinie są dobre o nim, więc cos w tym prawdy chyba musi być??? Chciałabym, by poprowadził moją ciążę, ale chciałabym mieć też pewność, ze pracuje w tym Myszkowskim szpitalu na Wolności. Miałabym taki wewnętrzny spokój, pewnie rozumiecie ten mój niepokój, bo boje się jak jasny gwint, choć do porodu mam jeszcze hohoho....i trochę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczorajszy sen
gosciu1234 a na kiedy termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak rodziłam pierwsze dziecko moja pani doktor Witkowska pracowała na PCK więc miałam lekarza który pracował w szpitalu. Teraz też chciałam do niej chodzić bo wtedy byłam bardzo zadowolona dopiero w trakcie dowiedziałam się że po zlikwidowaniu PCK nie pracuje w żadnym szpitalu ale tak byłam z niej zadowolona że nie chciałam zmieniać. Co do różnicy wieku, pewnie duża ale mój synuś zawsze chciał mieć rodzeństwo i teraz już nie może się doczekać. Dużo mi na pewno pomoże bo taki jest a ma to też swoje plusy bo nie będzie zazdrosny ani nie będzie się czuł odrzucony bo już rozumie że takie maleństwo wymaga dużo więcej opieki niż on w tej chwili. Ma swoje zajęcia na które chodzi, dużo kolegów, koleżanek więc jak pobiegną na boisko czy gdzieś indziej to ja będę mieć czas tylko dla Sandry bez wyrzutów sumienia że z nim na rower nie poszłam. Czemu tak długo czekaliśmy : zawsze coś a to praca nie odpowiednia, za mało płatna a to zmiana pracy więc nie wypada tak od razu zajść w ciążę, a to się zwyczajnie pokłóciliśmy, a to zakup domu zawsze coś, aż w końcu nadszedł odpowiedni czas :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
wczorajszy sen-termin przełom sierpnia i września, więc jeszcze wiele przede mną. Troche się martwię, czy ten dr Typel jest dostępny w szpitalu, tym bardziej, ze do najmłodszych mam nie będę należeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczorajszy sen
nie powiem ci nic o nim ... ale z tego co kiedyś slyszalam to pracuje w szpitalu ...zapytaj go na wizycie gdzie pracuje... aim10 ja się na pierwsze nie mogłam zdecydować- ale miałam bardzo nieprzyjemna syt w pracy i wtedy powiedziałam sobie ze pieprze to ciaza a to rowne z l4 cala ciaze - i po wszystkim nie chce już tam wracac ....zaluje ze poswiecialam tyle lat studiow starałam się itp. ale w obecnej sytuacji nie chce tego kontynuować...mam nadzieje ze uda mi się gdzies prace inna znalesc po powrocie ...po prostu uznałam ze to chyba ten moment my tez od wiosny z budowa domu ruszamy nie wiem jak to ogarne wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Do wczorajszy sen-ogarniesz, ogarniesz....sa rzeczy które wydają nam się nie do opanowania, ale potem jak mus, to mus i wszystko pojdzie jak z górki, zobaczysz... Ja podobnie jak Ty, tez problemy w pracy miałam i nadal mam i rozne perypetie osobiste, ale mam nadzieje, że tez temat ogarnę. Na necie na stronie oddziału gin-położniczego znalazłam info ze dr Typel pracuje w Myszkowskim szpitalu, muszę jeszcze to sprawdzić. A mam przecież czas na to. Gdybyś jednak cos słyszała o nim, to please, daj znać. A Ty kiedy masz termin??? Znasz płeć dzidziusia????;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalahi
Dr Typel pracuje w szpitalu w Myszkowie. Jego namiary trafilam jako pierwsze i zadzwonilam pod jeden z nr tel. by zapytac kiedy przyjmuje (odebrala jakas pani) a przy okazji z grubej rury zapytalam czy pracuje w szpitalu i powiedziala ze tak, wiec mysle zo od tyg. nic sie nie zmienilo :) Dla potwierdzenia sama tez mozesz zapytac, wkoncu to Twoj osobisty interes i masz prawo wiedziec i spokojnie zyc :) Sama rozwazam tez ordynatora badz Kobosa, ale nie idzie sie do niego dodzwonic. "Gosc" prosze napisz jak wygladaja poniedzialkowe wizyty u dr Sosnowskiego prywatnie - przyjmuje od 14 chyba... duzo pacjentek?? Ja moglabym dotrzec chyba dopiero ok 17-18? Zalapie sie jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Do tralalahi-bardzo Ci dziekuje za info, jestem już troszkę spokojniejsza;-) Tak też zrobię, zapytam go grzecznie wprost, czy pracuje w szpitalu i będę mieć pewność. Jak dzwoniłam do jego gabinetu 1raz tez odebrała jakaś kobitka, bardzo miła zresztą i przedstawila się jako jego żona. Pomyślałam, że skoro ona ma miły głos, to i mąż musi być całkiem przystępny;-) (choć wiem, ze nie zawsze to idzie w parze hahahah) Zaryzykowałam sugerując się Waszymi opiniami i skorzystałam z wizyty. Nie żąłuję-lekarz dokładny i dość zainteresowany całą sytuacją, tak więc poki co mogę go polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Do tralalahi- a nie chcesz skorzystać z wizyty u Typla??? nastawilaś się już pewnie na Kobosa lub Sosnowskiego??? poczytaj opinie o Typlu, ma naprawdę dobre zdania, a kumpele z Myszkowa też mi go polecają do prowadzenie ciąży ( ja jestem z Zawiercia). Kobos tez ponoc jest ok, ale trudno się z nim skontaktować telefonicznie, więc trochę się zraziłam, bo skoro jest tak nieosiągalny...to może i przepracowany. O Sosnowskim słyszałam rozne opinie, ale wiadomo jak to jest-nie wszystkim się dogodzi. Przemysl sobie raz jeszcze na spokojnie ten wybór lekarza i ewentualnie daj znać jaką decyzję podjęłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość1234 ja tez do młodych mam nie będę należećw tym roku będę mieć 38 latek. Ale jakie to ma znaczenie wszystko się przesuwa moja siostra pierwsze urodziła jak miała 35 a drugie 37 lat. Ja pierwsze jak miałam 25 a drugie ...............za dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalahi
Mysle dziewczynki mysle ktorego wybrac...a prawda jest taka ze i tak nie jestem w stanie przewidziec syt.porodowej jaka przede mna i jak zachowa sie lekarz chocby najlepszy na swiecie. Mysle tez o tej neonatologii dalej.To bardzo wazne, by szpital mial nowoczesny sprzet do ratowania noworodkow, a nie tylko kolorowe sciany i fajne warunki. Pod tym wzgledem wygrywa jednak Sosnowiec (a mam tam tylko pare km dalej niz do Myszkowa), tylko mam wrazenie ze lekarze z tamtego szpitala to banda oszolomow z ordyntorem na czele. W Myszkowie z pewnoscia jest bardziej kameralnie, to nie jest nowoczesna fabryka do rodzenia dzieci. No nic,mam weekend na podjecie decyzji. Ciesze sie ze troche przypadkiem ale jednak trafilam na ten watek. Pozdrawiam wszystkich tu obecnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczorajszy sen
ja szczerze polecam Sosnowskiego ... jest troszkę specyficzny ale naprawdę widać ze fachura :) i robi usg sowje pomiary za kazda wiz i kosztuje to 100zl u mnie sama wiz prywtana bez usg koszyuje 80zl + chyba 60zl za usg a koles konkretny jest wizyty sa w pon lub w sr w pon przychodzisz od 15 chyba czynny gabinet i jak przyjdziesz to czekasz w kolejce a w sr na zapisy ...ja się na sr umawiam bo wchodzę od razu i nie czekam ...w sr od 14.45 do oporu przyjmuje ..raz była 14,45 raz 19.30 wiec roznie jak się zalpaiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Do aim10-młodą mamą to Ty już jesteś, skoro masz dziecko 13letnie. Super!!!! Ale dojrzałe macierzyństwo tez ma pewnie swoje plusy;-)A taka róznica wiekowa też jest fajna wśród dzieci. Ja w tym roku będę mieć 37wiosen i oczekuje 1szego dzidziusia, to dopiero jestem stara....;-)Mam tylko nadzieję, ze potoczy się wszystko pomyślnie, bo bardzo się boję tych zmian w zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczorajszy sen
dokładnie mowi się ze dobry lekarz ma ok 90% pozytywnych opinii kazda musi sobie dopasować ...jak z butem ;) a ja dziś bylam w pepcko i kupiłam kocyk polarowy za 5zl i drugi za 15 zl jeden ciuch taki tez za 5zl i recznik kąpielowy 20zł .... już zaczynam kupować takie z wyprzedaży rzeczy a co polecacie w jakim rozmiarze kupować 62z? czy mniejsze ? sama nie wiem kupje jak jest napis 0-3 mies albo 0-1 mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczorajszy sen
gosciu1234 to meszkamy po sąsiedzku ja w Myszkowie u meza mieszkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Fajnie, ze jest takie forum,gdzie można wszystkie swoje obawy wylac na pismie. No i ze oczywiście są osoby, które borykają się z tego typu podobnymi problemami i wątpiwościami. Wtedy człowiek wie,ze nie jest sam, jest dużo łatwiej, bo w grupie zawsze raźniej;-)Dlatego ciesze się, ze tu dotarłam....Na to zatem wygląda, ze jesteśmy "sąsiadkami" z WCZORAJSZYM SNEM....Fajnie!!!! To powiadasz, że powoli kompletujesz ciuszki dla baby??? Życzę więc udanych zakupów i dużooooo radośc**przy tym;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalhi
A u ktorych myszkowskich lekarzy mozna wykonac USG genetyczne (przeziernosc) a potem polowkowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczorajszy sen
ja na początku chodziłam do poradni i miałam stamtąd skierowanie na I i II wiec nic nie pacilam w novomedice bylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja całą ciąże prowadziłam u dr Typla i go polecam i ma dyżury w szpitalu w Myszkowie. Poród w Myszkowie również wspominam bardzo dobrze (rodziłam w styczniu br.) co prawda lekarza prowadzącego przy porodzie nie było, bo była akurat na urlopie, ale personel na który trafiłam w dniu porodu bardzo fajny i pobyt w szpitalu szybko minął można powiedzieć, że większość osób tam pracujących jest sympatyczna i kompetentna, a spędziłam tam 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Do gość-Ależ Ci zazdroszczę, że masz już to za sobą....gratuluję i dziękuję za info odnośnie dr Typla. Cieszę się, że tak mówisz, bo coraz bardziej przekonuję się, ze to był dobry wybór z tym lekarzem. Słyszałam tylko, ze Typel jest zwolennikiem porodu naturalnego ponad wszystko. Czy to prawda??? Czy któraś z Was miała cc przy nim??? A może Ty "GOSCIU" miałaś cc??? bo skoro leżałaś tam aż kilka dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo badania prenatalne można zrobić w Częstochowie w Św. Łukaszu a potem najbliżej w Rudzie Śląskiej. Ja jeździłam do Rudy Śląskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Badania prenatalne na pewno zrobi się w Rudzie Śląskiej. Moja siostra tam robiła, co prawda 5 lat temu, ale myślę, że nic się nie zmieniło. Ponoć też wykonują w Katowicach, kumpela coś kiedyś o tym wspominała, ale to jeszcze do sprawdzenia. Najlepiej zapytać się lekarza, on na pewno zasugeruje gdzie robić. Mojej siostrze właśnie lekarz polecił Rudę Śląską. Mnie też czekają badania prenatalne i stressssssy z tym związane, ze względu na wiek ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczorajszy sen
aim10 ja na twoim miejscu to bym już była klebkiem nerwow jeszcze 2 tyg ci zostały... ja chyba będę musiala cos na uspokojnie brac o tak się będę bac.... dużo lek poleca rude slaska ale nie wiem gdzie to dokładnie jest a robicie sobie usg 4d??? jeśli tak to gdzie i ile płacicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Nie ma się co nakręcać.... Też jestem panikara, ale to już nie uniknione-dzidzi musi się narodzić, innego wyjścia nie ma. Każda z nas jest w podobnym położeniu, musimy się wspierać i pocieszać wzajemnie, na pewno będzie dobrze, a im szybciej tym lepiej....A kto prowadzi Twoja ciążę aim10??? rodzisz w Myszkowie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie powiem Wam, że strasznie się boję...............ale tak jak powiedziałaś to nieuniknione dzieciątko musi się urodzić nie ma innego wyjścia. Prowadzi mnie pani doktor Krystyna Witkowska a rodzić będę w Myszkowie bo po przeprowadzce do domku mam najbliżej a biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio ledwie zdążyłam dojechać musiałam wybrać szpital jak najbliżej. U mnie pierwsza faza porodu ze skurczami co 3 minuty przebiegała bezboleśnie więc zanim się skapłam że to już to to za 45 minut Dominik był już na świecie. Co do badań prenatalnych też miałam ze względu na wiek i koszmar przeżyłam robiłam w Rudzie Śląskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyniki tych badań to czysta statystyka w stosunku do wieku ciężarnej. Z badania USG wyszło wszystko ok ale z testu krwi który robią po USG wzrosło mi prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z zespołem Downa ze względu na wiek. Prawie umarłam na zawał. Radzili mi amniopunkcję ale się nie zgodziłam bo to z kolei grozi poronieniem. Postanowiłam się skonsultować jeszcze w Sosnowcu i tam pan doktor powiedział że wszystko z USG wychodzi ok i moja dziewczynka jest całkiem zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za chwile się urodzi i skończą się wszystkie lęki i niepewności....... :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczorajszy sn
zazdroszczę ci ze już niedlgo bedziesz po wszystkim... ja od kilku dni mam wymioty znow rano wogole caly dzień mnie mdli.... a miałam wymioty od 5-18 tyg i to potężne całodobowe bylam na dipherganie masakra ile się narzygalam i naplakalam na zmiane..myslalam ze koniec a tu zas od kilku dni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×