Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młoda mamusia.;)

młode ciężarne/mamusie. macierzyństwo przed 20rokiem życia. jest ktoś?

Polecane posty

Gość mama dziewczynki
ale każde dziecko jest inne i nie ma co porównywać do innych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady, dzisiaj miałam taki motyw na nocnik to wam opowiem, posadziłam miśka na nocniku i mówie popatrz martynka misiu robi siku, siiiii no to ona się śmiała, za chwile mówie chodz mamusia sie posadzi i próbuje to zrobić a ona w krzyk ... no to znowu próbuje z tym miśkiem i zero efektów :-) ale codziennie będę wymyślać coś innego może wkońcu sie przekona , nic na siłę :-). Poczekamy zobaczymy, będę wam relecjonować postępy hah :D Mała mi przed chwilą zasnęła, ide sobie zrobić coś zjeść ,i herbatke z cytryną bo mnie coś gardło zbiera masakra, potem idzie na wspólnej,pózniej kąpiel i spać :-) :-) :-) bo mąż dziś do 22 w pracy .. a wy co robicie ? Miłego wieczoru :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Hej dziewczyny. Ja wylądowałam w szpitalu na sali przedporodowej. Miałam bolesne i częste nieregularne skurcze. Lekarz kawał mi przyjechać sprawdzić co sie dzieje. Na ktg wyszło że skurcze przepowiadajace 50%. Lekarz mnie badał i szyjka ma tylko 8mm. Stwierdził że może sie rozkręci i nie ma sensu jechać do domu zwłaszcza że ponad 20km to mam leżeć zamiast krążyć szpital-dom. Zobaczymy co to będzie... Miłej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki ! :D Zostałam mamusią w wieku 19 lat 2 miesiace przed 20 urodziniami :D w tym monecie moj syncio ma juz 13 miesiecy :) na razie tyle napiszę ale watek sobie chowam w zakładkach :D pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
witajcie dziewczyny . młoda mamusiu trzymamy kciuki aby wszystko poszło szybko i jak najmniej bolesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
To chyba nie możliwe. Całą noc miałam tak bolesne skurcze.. Dalej mam... Ale nie są regularne i nic sie więcej nie dzieje... Już ledwo żyje. To 3 nieprzespana noc. Lekarz mial nadzieję że do rana sie rozkręci i zacznę rodzic a tu nic... Już wysiadam. Jak Zasne to maksymalnie na 5 minut bo zaraz mnie skurcz budzi... Mogliby mi zrobić cesarke, miałabym spokój i nie musiała sie męczyć i przejmować. Muszę iść pod prysznic ale jeszcze nie wiem jak bo jak mnie złapie to aż mi sie nogi uginają..,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeherezadaAa, truudny nick ;P Witamy i mamy nadzieję, że będziesz z nami regularnie pisac :) Młoda mamusiu, ja Ci naprawdę wierzę, że jesteś już zmęczona. Ja też tak mówiłam do lekarzy żeby robili cesarke, bo ja już nie mam siły leżeć ze skurczami. Ale może lekarze zdecydują się coś zadziałaś, albo dać Ci coś na wywołanie albo na rozszerzenie szyjki? Bo jak Ty juz 3 noc nie spisz, to ja sie nie dziwie, ze slaniasz sie na nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Witam.. miałam kłopoty z internetem. młoda mamusiu, wszystkie wiemy co przechodzisz, trzymaj się dzielnie. niestety żadna z nas nie może Ci teraz pomóc. trzymaj się kochana. mam nadzieję że to nie długo się skończy. u nas wszystko dobrze. dopiero wstaliśmy. nie mam pomysłu na dzisiejszy dzień. jestem przeziębiona.. słońce świeci ale jest bardzo zimno. jest taki mroźny wiatr, aż nie chce się wychodzić z domu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Doberek mamuśki młoda mamusia.;) współczuję Ci 3 dni bez snu koszmar ja rodziłam 13 godzin skurcze zazczeły się ok 24 więc jeszcze spać nie poszłąm . urodziłama o 13,47 oczywiscie mi na przyspieszenie porodu dali kroplowke z oksy no i zaczelu sie skurcze co sekudne a tak to nie wiem ile jeszcze bym się meczyla :/ mam nadzieje, ze wszytsko pójdzie dobrze i obys dzisiaj urodziła :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna uj
Drogie Panie, jestem położną piszącą prace mgr. Jest to praca badawcza, więc potrzebuję Waszej pomocy. Jeśli jesteście po 37 tyg ciąży, to wypełnijcie proszę ankietę znajdująca się w linku poniżej, Będę bardzo wdzięczna. http://www.ankietka.pl/ankieta/107320/kwestio nariusz-ankiety.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
witajcie dziewczyny. Malutka Liliana- 15.03.13r godz12.55 52cm i 2750g.. Poród koszmar. Cała noc skurcze, pozniej okazało sie że mam 6cm rozwarcia. Przebili pęcherz żeby wody odeszły i sie zaczęło. Rozwarcie nie postępowało, skurcze były słabe więc dostałam kroplówkę. Niby trochę nie pomogło ale mimo tego że dziecko malutkie nie udało mi sie urodzić. Nacieli mnie 4cm i lekarz dosłownie "wypchal" dziecko bo ja już nie dawalam rady.. Na szczęście mam to już za sobą tylko krocze boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana 1982
młoda mamusia.;) ... Gratuluje :) i życzę zdrowia Tobie i córeczce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda mamusiu wielkie gratulacie :-) poród miałaś bardzo ciężki ale córcia Ci to wynagrodzi :-) odpoczywaj i wracaj do sił :-). Imię wybrałaś śliczne :-) ściskam :-) :-) :-) :-) Witam nową koleżanke w naszych skromnych progach :-) Moja córcia już zasypia bo mało spała w ciągu dnia to mam luzik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
No nie było łatwo. Na szczęście lekarz pomogl, wypchal ja i wg. Widział że sobie nie radzę i zaczynam panikowac... Nie wiem jakby sie to skończyło gdyby nie on. Mała jest cudowna. Taka chudzinka trochę. Mój jak ja zobaczył to sie popłakał ze szczescia... Coś niesamowitego, mimo bólu jest to wspaniałe przeżycie... Jutro badania, szczepienia małej i jak będzie dobrze to w niedzielę do domku. Mam tylko nadzieję że ten ból co mnie cieli chociaż trochę przejdzie bo wg nawet usiąść nie mogę. A i chodzic ciężko bo szarpie. Chyba zrezygnuje z kolejnego dziecka i lila będzie jedynaczka.. A jak mi sie z czasem odmieni to cc albo chociaż pójdę do szkoły rodzeniaa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda mamusia.;) Gratulacje ! jest już z Tobą Maa Lili :D Imię super też tak chciałam nazwać córeczkę no ale urodziłam chłopca :) co do krocza to ja powiem tak mnie przez 10 dni bolało strasznie ! podczas szycia cos im nie poszło lekarz mnie przeprosił ale mnie wtedy było wszytsko jedno bo na szycie dali mi znieczulenie ale gdy znieczuelnie zeszło to był koszmar przezd 10 dni ledwo co chodzilam i parwie w ogole nie zajmowałam sie dzieckiem bol okropny . Kupili mi czopki i tylko dzieki nim jakoś funkcjonowałam wiec moze tez sie zaapatrz albo poproś by ci dali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Młoda mamusiu gratuluje Ci. zmartwię cię ale będzie tak bolało aż zciągną ci szwy. cieszę się że jesteś już po. gratuluje Ci jeszcze raz ucaluj córkę od dużego grona Ciotek ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Truskaweczko szwy dali mi rozpuszczalne... Tragicznie nie jest. Najgorzej to jak Dlugo w jednej pozycji a później mam sie obrócić.. Ciężko ale powoli daje radę. Nikt nie może za bardzo przyjść i mi pomóc bo epidemia grypy jest i ograniczaja odwiedziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda mamusiu wielkie gratulacje dla Ciebie i dla świeżo upieczonego Tatusia! Ale medal przede wszystkim Tobie się należy, bo spisałaś się świetnie! Ucałuj malutką Liliankę od nas! :) Ja po porodzie też mówiłam, że nigdy nie będę chciała już więcej dzieci, ale minęło trochę czasu, Amelka podrosła i zupełnie zmieniłam zdanie, ale chyba wiekszosc mam swiezo po porodzie tak ma wiec sie nie martw :P Teraz odpoczywaj i jak najszybciej wracaj do formy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJ ja też tak mówilam więcej dzieci nie chce ale nie mam sumienia aby mój synek nie miał rodzeństwa najchętniej to chciałbym mieć 3 :D ale pierw muszę do czegoś dojść . Dziecko dało mi takiego powera , że po protu muszę coś osiągnąć być niezależna i samowystarczalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
No ja zawsze Chcialam 2 albo 3 mieć.. Ale teraz to wszystko wyjdzie z czasem... Nie wiem skąd to dziecko ma tyle energii... Pamiętam jak mi sie w rodzinie dzieci rodziły to cały czas spały. A ona sobie leży i przewraca oczami, rozgląda sie... Hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Witam w ten sobotni poranek. pamiętam jak ja byłam po porodzie to mój mały ciągle spał. 2 noce nie budził się na jedzenie. a teraz nadrobić musi. ciągle wariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
młoda mamusiu gratuluje !!! imie dla córki pieknę , mała Lilka :D szybkiego powrotu do domku i ucałuj maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameczka
Cześć ;) jestem tu nowa ;) Gratuluje młodej mamusi małej Lilki ;) Imię cudowne, gdybym teraz urodziła córeczkę też tak nazwałabym... Ale urodziłam 16 miesięcy temu i miałam mało czasu na wybór imienia i tak wyszła Emilka ;) No i tak... Należę do "macierzyństwa GRUBO przed 20 rokiem życia" i nie ukrywam sie z tym, bardzo kocham swoje dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Hej wam! Mam nadzieję że jutro to domku wyjde bo tu uschnac można.. Gorąco, duszno, pusto.... Truskaweczko moja ciągle je. Jak sie dossie to takie dobre 2 godziny wisi przy piersi... I to jeszcze tak mocno że mi już krew leci z jednego... Dużo je, mało śpi i głośno krzyczy..;) Witaj ameczka, to ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
młoda mamusiu jeszcze troche i bedziesz z maleństwem w domu . mój syn jak się urodził był strasznym łakomczuchem wiecznie chciał jeśc i ładnie na wadze przybierał . zrobiłam jeden błąd będąc w szpitalu , miałam strasznie dużo pokarmu , piersi mnie bolały okropnie , lezała ze mna na sali dziewczyna po cesarce i w ogóle nie miała pokarmu jej córka płakała a ona razem z nią , więc ściągałam pokarm i ona go małej butelka podawała . jak wróciłam do domu myślałam że zwariuje , niepotrzebnie odciągałam mleko bo mój organizm zaczął go produkowac jeszcze więcej !!! po 3 msc Dominik potrafił spędzić 3/4 dnia na piersi , miał straszne kolki płakał strasznie . okazało się że może i miałam dużo pokarmu ale był mało wartościowy , stopniowo przeszłam na mleko modyfikowane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Młoda mamusiu wychodzisz dziś z maleństwem do domu ? Jak maleństwo,grzeczne ? Czekamy na wieści :-) Ameczka mamy dzieci w tym samym wieku :-). A ty ile masz lat ? Ja 21 :-) Zrobiłam już obiad,mała śpi :-) ładna dziś u nas pogoda :-) a popołudniu idziemy w gości :-) a wy co robicie,odzywajcie sie częściej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
witajcie , ja niedawno wróciłam do domu , bylismy na giełdzie i kupiłam sobie buty identyczne które mi sie podobały ale za połowe ceny !!! mąż poszedł do sklepu a ja obiad gotuje , młody dostał Złomka na baterie i się fazuje . u nas pogoda piekna , słonko swieci w miare ciepło . młoda mamusiu już w domku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Tak, ja dzisiaj wychodzę do domku... Muszę tylko czekać do 13 żeby minęły dwie doby od porodu... Mała jest bardzo grzeczna ale Cos ma "rozregulowany" czas. Hehe. W dzien ciągle śpi. Wstaje tylko jeść i momentalnie znow zasypia. A w nocy zje i zamiast iść spać to leży coś marudzi i sie rozgląda.. Takie śmieszne miny robi że szok...;D U nas też piękna pogoda.. cieplutko... Jak sie nie zmieni w najbliższych dniach to poczekam tylko aż mnie szwy przestaną tak szarpać i pójdziemy na pierwszy spacer. Chociaż trochę sie boję bo epidemia grypy jest... Ale chociaż koło domu troszkę na powietrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×