Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
eM90

Czym smarować pupkę niemowlaka?

Polecane posty

Drogie mamy,pomóżcie :) Rodzę w maju i już zbieram informacje,żeby być przygotowana,przed porodem chciałabym już mieć wszystko kupione.I zastanawia mnie czym smarować pupkę?Bo po każdej zmianie pampersa smarować trzeba.Słyszałam o linomagu i sudocremie.Tyle,że sudocrem jest bardzo gęsty,przez co trudny do rozsmarowania wiec i malo wydajny a bardzo drogi.Czym wy smarujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsza jest masc bepanthen
100 razy lepsza niz sudocrem czy linomag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsza jest masc bepanthen
a i wiekszosc tych kremow jest ciezkich do rozsmarowania bo sa specjalnie tluste zeby nie wchlonely sie szybko w pieluszkę tylko w skorę dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja synkowi
ja synkowi od urodzenia nie smarowałam niczym. teraz ma prawie rok i nie wiem co to odparzenia itp. na wyjatkowe sytuacje mozesz kupic linomag czy sudokrem ale nie uzywaj tego non stop. jak ja słysze ze kobitki po kazdej zmianie pampersa smaruja dziecku pupe to jestem przerazona.. dbaj przede wszystkim o to by zwlaszcza po kapaniu osuszyc dobrze pupe i pachwinki a nie powinno byc problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna33898989
Ja po każdej zmianie pieluszki przemywam pupę ciepłą wodą i smaruję oliwką. Sudokrem też polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena204
a różnie czasami sudokremem jak ma odparzenia a jak ma tylko zaczerwieniony lekko tyleczek to zwyklym bambino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi kolezanka mowila ze smarowala zwyklym kremem bambino,tylko czy to nie zbyt ryzykowne? Takim zwyklym kremem? Co prawda sudocrem itp drogi ale mus to mus,wole wydac wiecej niz pozniej sie borykac z uczuleniem na pupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlopiec czy dziewczynka???
Jak dziewczynka i bedziesz uzywac sudocremu to uwazaj by nie dostawal sie do warg sromowych,bo moze powodowac zrosniecie. Ja bym wybrala jakas lekka formule. Na razie bede probowac roznych probek i wybiore co najlepsze. Slyszalam ze linomag jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhthvgft
po kazdej zmianie pieluszki nie musisz smarowac tyleczka jak nie jest zaczerwieniony i nie ma odparzeń wazne zeby umyć pupke i dobrze osuszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka31 ble le ble
Ja uzywam sudocremu rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena204
a dlaczego smarowanie kremem bambino jest ryzykowne według ciebie? Dzięki zawartości tlenku cynku, talku i olejów mineralnych zapobiega powstawaniu stanów zapalnych oraz skutecznie łagodzi wszelkie podrażnienia skóry. Tlenek cynku dodatkowo sprawie, że krem chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych: wiatru, zimnego i suchego powietrza oraz promieni słonecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena204
Pancerna Kołdora gdzie ty kupiłaś sudokrem za 2 zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sie...............
sudocrem jest bardzo wydajny moim zdaniem. Jest gesty ale odrobinka wystarczy. I nie musisz po każdym przewijaniu smarowac pupci bo w sumie sudocremem smaruje się miejsca narażone bardzo na odlezyny i odpażenia lub gdy juz jest zaczerwienienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eveileve
Jasne wklepujcie ten tlenek cynku, powodzenia...najlepszy skład ma linomag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pancerna za 2 złote to możesz kupić jedynie puste pudełko po Sudocremie :D Sudocrem 400g to koszt niecałe 40 zł.Ryzykowne,może źle to ujęłam ale wszedzie trąbią o tym sudocremie,linomagu itp wychodzi na to ze im drozszy krem tym lepszy a te tanie to do niczego.A ja nie jestem jeszcze 100% mama i na ten temat malo wiem :( dlatego prosze was o pomoc...Czyli kremem bambino moge smarowac pupke a w razie zaczerwien smarowac linomagiem lub sudocremem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfhufbdidfo
ciekawe dlaczeko polecaja linomag dla dzieci skoro zawiera kwas borowy ktorego nie powinno sie stosowac u dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindt82
Ja uzywalam Linomagu w kremie - ten w sloiczku z rozowa nakretka. Maly nigdy nie mial odparzen. Teraz uzywam go tylko na noc (syn ma 11mcy), w ciagu dnia, albo niczym nie smaruje, albo troche pudrem podsypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 - latki
na odparzenia - sudokrem , wysusza skore a przeciw odparzeniom - bepanten bayera , rewelacja do kapania niemowlaka dolewalam olbas oil - swietny plyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena204
kremem bambino mazesz smarowac jak dziecko ma odparzenia ale ja wolałam sudokrem bo szybciej pomaga coś mi sie wydaje ze Pancerna w zyciu sudokremu nie kupowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszym miesiącu życia smarowałam tylko oliweczką, a później sudocream, po każdej zmianie pieluszki. Nie wiem kto takich głupot nagadał o zroście warg sromowych:) troszkę się uśmiałam. Sudocream jest bardzo dobry, jeśli kupisz to największe opakowania to wystarczy Ci na wiele miesięcy. Spokojnie możesz tym dziewczynkę smarować. Moja od urodzenia nie miała odparzenia czy nawet najmniejszego zaczerwienienia skóry. Aha i zmieniaj pieluchę dość często. Mnie przynajmniej obrzydza to jak rodzice czekają aż pampers się napełni do fulla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena204
a najlepiej wietrz dziecku pupke ja mojemu pozwalałam prze kazdej zmianie pieluszki polezec kilka minut bez pampera i sporadycznie sie zdarzalo ze mial odparzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane a bepanten plus,czy bepanten 5% ? Są dwa i nie wiem czym się różnią :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla noworodka bez problemow z pupa - na noc smarowalam zwykla mascia nagietkowa,w dzien zasypywalam maka ziemniaczana. starszemu dziecku w ogole pupy nie smaruje, tylko raz dziennie na noc kremem bambino, mascia nagietkowa, alantanem zamiennie. przy odparzeniach zaleznie od ich rodzajow, jesli byly to pecherzyki wypelnione plynam, tzw mokre odparzenie - to krem z cynkiem - sudocrem (choc starszy reagowal na to uczuleniem), albo zwykla mascia cynkowa. przy masakrycznym odparzeniu punktowo piochtamina wodna (ale to juz na ranki saczace sie - starszy tak reagowal na pieluchy typu pampers, mlodszy tak manifestowal alergie na jablko) przy odparzeniu suchym - suche plamy, placki na pupie, skora mocno sciagnieta, wysuszona - nawilzac, natluszczac - bepanthen, alantan masc, lanolina (pureLan). im mniej kosmetykow tym lepiej. jak skora jest zdrowa to nie ma potrzeby ciaglego stosowania mazidel. i jedna zasada - wietrzyc wietrzyc ile sie da bez pieluchy :D I mama 3-latki - chyba jednak nie olbas oil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wam za porady ;) jakies pojecie juz mam,chociaz to i tak malo.Wszystko mam nadzieje wydzie w praniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki lajf
U pierwszej córki ani linomag, ani sudocrem się nie sprawdziły. Najlepszy był Bepanthen Maść, przy jakimkolwiek podrażnieniu po kilku godzinach pupa jak nowa :) Młodszej nie smaruję niczym, ma 5 miesięcy i nigdy nawet lekkiego podrażnienia nie miała. A w pogotowiu mam pod ręką Bepanthen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
my mieliśmy bepanten i coś jeszcze i powiedziałam NIGDY WIĘCEJ. Od wyjścia ze szpitala sudocrem, przy poprzednich pupa była ciągle zaczerwieniona a odkad mamy sudocrem pupa idealna :) I wcale nie jest mało wydajny, jesteśmy 2 tygodnie w domu-ponad a ja nawet pół pudełka nie zużyłam :) wystarczy nie dawać ZA dużo, tylko odpowiednia ilość :) i jest do rozsmarowania idealny jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oddana Modlitwie
Nasieniem proboszcza, najlepiej bezpośrednio ze stuleji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to prawda sudocrea może spowodować sklejenie błon śluzowych, wystarczy dokładnie poczytac ulotkę,dlatego powinno sie go używać w razie konieczności a nie na zaś:) a co powinno się stosować to zależy od dziecka, moja Siostra nie stosuje nic bo mały ma idelaną skórę i nie ma odparzeń. Przy każdej zmianie pieluszki jedynie wietrzy pupę:) Za to kuzynka non stop wsmarowuje ogromne ilości sudocremu i dziecko tez nie miało odparzeń...... Ja zamierzam smarować maściami też jak zacznie cos się dziać. Jedny po kąpieli będę smarować maleństwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hch
ja synka 6 lat temu przy odparzeniach używałam mąki ziemniaczanej dla mnie najlepiej się sprawdzała, sudocrem sporadycznie. Najważniejsze częste wietrzenie pupy. Teraz córeczka ma miesiąc na razie nie używam niczego, odparzeń zero, kąpie malutką mydłem bambino, a po kąpieli smaruje całe ciałko oliwką bambino. Przy zmianie pieluszki pupkę wycieram nawilżonym papierem toaletowym firmy lilliputz dostępny w rossmanie. CO do sudocremu stosuje się go na odparzenia z rankami a nie dla pielęgnacji skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×