Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

Gość Klasyka86
A jak lekarz Ci zalecił? i w ogóle dlaczego bierzesz te leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aabbccddeeqq
Oczekuje to wszystko zależy od tego ile lekarz Ci zalecił. Ja nie ryzykowalabym na własna rękę zwiększania dawki leków gdyż sa to hormony. Mi lekarz powiedział na poczatku ciazy ze jedyne bezpieczne leki jakie moze brać kobieta w ciazy to kwas foliowy i potrzebne witaminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aabbccddeeqq
Klasyka pytałas wcześniej o częstotliwość wizyt, ja mam je co 3 tyg, chodze na NFZ. Nie licząc usg genetycznych. Ostatnio miałam wizytę 4 grudnia a następna mam 18 wiec 2 tygodniowa przerwa, myśle ze dlatego abym była na święta spokojna i zobaczyła malutka no i nie miała zbyt dużej przerwy z wizytami spowodowana właśnie świętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
oczekuje nie martw się duphaston to tak jak luteina to są leki które jak najbardziej zalecane są kobietą w ciąży. Duphaston to to samo mniej więcej co luteina tylko silniejszy.Oba te leki mają na celu podtrzymanie zagrożonej ciąży. Ja brałam najpierw przez ok. pierwszych 1,5 miesiąca ciąży 2 tabletki duphastonu, a póżniej zamiast tego 4 tabletki luteiny. A teraz jestem w połowie 4 miesiąca i biorę tylko 1 tab. luteiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekuje- moim zdaniem powinnaś skonsultować to z ginem. Zawsze jest 100% pewności. U mnie leci 15 tc. Nadal wymiotuje ale te. Mam od czasu do czasu spokój więc nie narzekam. Brzusio minimalnie tylko urósł . Teraz odliczamy do 23.01 na nastepne usg :) może sie dowiemy kto tam jest Ale ja to stawiam na dziewczynkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny teraz biore tyle bo tak zlecul lekarz pytam w razie...bede przez pinad tydzien w UK wiec wiecie...a powiedzcie mi bo mnie juz nue boli brzuch piersi czasem i lekko sutki bola to tak...moze tak byc? Takie przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Oczekuje jeśli lekarz zalecił 2 razy dziennie to tak bierz. Przecież nie ma różnicy czy jesteś w pl czy uk. Jeśli obawiasz się o sam lot samolotem to skontaktuj się z lekarzem, ale myślę, że będzie ok, nie Ty jedna będziesz podróżować w ciąży. Co do brzucha to w ogóle mnie nie bolał, a sutki to bolą każdego dnia. Zaraz po owulacji zaczęły boleć całe piersi i dość intensywnie czułam je do 8 tygodnia. Później już tylko same sutki :P Piersi są tylko troszkę bardziej wrażliwe. Powiem wam, że już totalnie wyluzowałam i nie martwię się o ciąże, dużo lepiej się z tym czuję:) W czwartek mam wizytę, doczekać się nie mogę. A czas leci niesamowicie... kończę już 12 tydzień, od poniedziałku zacznie się II trymestr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyy pomocy...dzis boli mnie caly czas szyjka macicy...martwie sie...do tego zbadalam sie a ona jest bardzo niziutko jakby miala wyjsc i bardzo miekka i duzo...prosze podpowiedzcie mi co robic...chetnie poszlabym do lekarza ale na nfz to moze za tydzien albo po nowym roku..a prywatnie...hm..jak nie bedzie wyjscia to pojde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Oczekuje gdybym miała jakiekolwiek niepokojące objawy od razu poszłabym do lekarza. Jeśli prywatna wizyta jest dla Ciebie za dużym kosztem to może wybierz się jutro do szpitala. Mnie co prawda brzuch ani nic innego w okolicy podbrzusza nie bolało, ale podobno bóle brzucha (nie wiem czy szyjki) w ciąży się zdarzają, jednak nie powinien to być mocny ból. Aż poleciałam do łazienki sprawdzić swoją szyjkę, żeby cokolwiek Ci doradzić... Jeśli chodzi o miękkość to jest miękka i to bardzo, a położenie to raczej tak średnio... czuję ją dobrze, ale do "wyjścia" jej daleko. Gdyby mnie coś niepokoiło to od razu poszłabym do lekarza. Na razie się nie stresuj, bo może to jest normalne, ale rozważ wizytę u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
oczekuje podobnie jak Klasyka proponuje ci jak najszybciej skonsultować to z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
oczekuje a nie masz tyłozgięcia? bo przy tyłozgięciu może chyba boleć szyjka macicy ( bo się prostuje)... W ogóle kobiety z tyłozgięciem - czyli np ja - mogą odczuwać częstsze lub silniejsze bóle podbrzusza. Ja swoją szyjkę czułam w zeszłym tygodniu. W tym już nie... Może to przejściowe - na pewno na zapas się nie denerwuj. Ale wizyta u lekarza na pewno wskazana... Klasyka - a kiedy jest koniec 1go trymestru? Z końcem 12go czy 13go tygodnia? bo już się pogubiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
u mnie galopujące przeziębienie :/ na szczęście tylko katar, ale konkretny razem z bonusem - bólem dziąseł :////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Oczekuje daj znać co tam u Ciebie... lepiej? dzikidzik szukałam w necie i różne informacje znalazłam, raz, że koniec 12, raz że 13... więc w sumie to sama nie wiem. Lekarza zapytam:) Wizytę mam jednak w środę wieczorem, dzisiaj zadzwonił, poprosił o przełożenie. Pojutrze zobaczymy naszego skarba :* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Ojj dzikidzik przeziębienie w ciąży to fatalna sprawa bo żadnych leków nie można brać... Mnie dziwnym trafem ominęło, wszyscy dookoła chorowali a ja jakoś dałam radę. A ogólnie jak się czujesz? Masz jakiekolwiek dolegliwości? Mi w sumie nic nie doskwiera:) jedynie spać bardziej mi się chce. Z jedzeniem raczej ok, jem praktycznie wszystko oprócz "rzeczy zakazanych". Brzuszka jako takiego jeszcze nie widać (chyba tylko ja troszkę widzę i czuję, mąż mówi, że wyglądam jakby mnie wzdeło:P ) ale mam już jakiś kg na plusie :P Na pamiątkę robię sobie zdjęcia brzucha profilem. Porównując 8 i 12 tc widać różnicę właśnie na zasadzie "wzdęcia" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na szczęście tylko katar, ból gardła już przeszedł... i nie ma gorączki. Mam nadzieję, że sam katar nie zaszkodzi Małemu lub Małej... Siedzę w domu i nosa nie wychylam. Jem czosnek, miód i inne takie fajne rzeczy :D Klasyka ja teraz na szczęście nie czuję zapachów, więc wstręt do jedzenia trochę minął, choć w zasadzie teraz nie chce mi się jeść powodu przeziębienia :) poza tym to senność jak u Ciebie i ciągłe odbijanie po posiłku. No i latanie do toalety non stop, czego na początku nie miałam. Dobry pomysł z tymi zdjęciami, ja się do tego tak zbierałam, że jeszcze nie zaczęłam. Ale czas najwyższy :) fajnie się później porównuje zdjęcia jak Dziecię rosło :). Ja mam wydęty brzuch z profilu, a z przodu taki jakby zaokrąglony, okrągły. Nie wiem jak to opisać. Sorry za pisanie bez ładu i składu, ale przeziębienie robi swoje :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny nie mialam kiedy do Was napisac...u mnie lepiej juz nie boli...bylam na usg i wszystko ok byl pecherzyk odpowiedzni do tygodnia wiec narazie ok...na te bole szyjki mam brac magnez i nospe..ogolnie czuje sie dobrze. Brzuch nie boli piersi tez tylko czasem tym chyba niepokoje sie najbardziej...czasem mam zgage i nie chce mi sie jesc..i jem bardzo malo a jadlam bardzo duzo..nie wiem czemu a i czasem mnie zamuli ale nic strasznego...jutro wylatuje wiec kochane trzymajcie kciuki;) i nie bede miala szansy do Was napisac wiec juz teraz zycze Wam wszystkiego co najlepsze spelnienia wszystkich marzonek a przede wszystkim tych zwiazanych z dzieciaszkiem a tym ktorym to sie juz spelnilo zycze zdrowej i spokojnej ciazy a wszystkim duzo prezentow hehe;) kazdy je lubi..buziaki kochane spokojnych swiat i do "uslyszenia" po swietach..wracam 28grudnia...papa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
oczekuje dziękujemy za życzenia. a Tobie wspaniałej atmosfery w Święta - która na pewno będzie, bo Dzidź pod sercem i relaksu. do spisania po powrocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dopisuję się do listy zaciążonych:) U mnie 12 tydzień zaczął się z problemami. Na kontrolnej wizycie okazało się, że mam krótką szyjkę :( Biorę luteinę dopochwowo 2xpo2 tabletki i leżę. W piątek mam usg prenatalne. Trzymajcie kciuki NICK...................WIEK......STARANIA OD......STARANIA O.......TERMIN @ milllllenka...............24...............2cykl......... ...........2dziecko................29.06 pasikonik88...........25................................ . .. ......2dziecko................03.07 roxien21................27................4cykl......... ..........1dziecko................04.08 roxien21................27................5cykl......... .........1dziecko.................03.09 kicccia..................24................4cykl......... .........2dziecko.................05.09 anula2500..............28................2cykl.......... . ......2dziecko................07.09 Ana87...................26................2cykl......... . . ......2dziecko................08.09 mi-faso................31..................6cykl......... .........2dziecko.................17.09 87_asik.................26.................2cykl......... .........1dziecko................04.10 czekamynanaszcudd..22……..4 cykl ………....…..1 dziecko …......…..17.10 jaskółka87............26................10cykl........ . .......1dziecko.................12.11 Efie......................33................8 cykl........ ..........1dziecko.................05,12 makatka03............32...............15cykl............ .. ..1dziecko.................22.12 Livia323232..........32..........3cykl po poron.............1dziecko.................31.12 agnieszka515........20................5cykl............. . ...1dziecko.................09.01 W CIĄŻY NICK.....................WIEK........CYKL...........DZIEC KO. .....TERMINPORODU titi........................................1cykl........ .....2dziecko.......................01.2014 slodka cytryna100....32.......od dawna..........1dziecko..............04/06.01.2014 Tomaszkowa............25...........1cykl...........1dzie cko .................17.01.2014 aneczka0124...........21............1 cykl...........1dziecko..................27.01.2014 inez10....................37............1cykl........... .3dziecko..................31.01.2014 tymianek111............28............2cykl............2d ziecko.................07.02.2014 lulika.....................30/31..........2cykl......... ..2dziecko......................02.2014 RybkaPlum..............29............2cykl............2dz iecko................23.02.2014 czarna8306..............30............1cykl........... 2dziecko..................26.02.2014 niulekx ................ .22...............2cykl..........1dziecko................. ..7.04.2014 alexandra2p.............34.............1cykl........... 2dziecko.................12.04.2014 kopakabana.............29.............5cykl............1 dziecko....................04.2014 Westa i Hestia.......30..............3cykl............1dziecko...... ............26.04.2014 Judka86................27..............1cykl............. 2 dziecko.............. 04.06.2014 Dagietka30 ...........30................4cykl..........1dziecko .................05.06.2014 kambel.....22......2cykl po poronieniu ............1 dziecko............... 12.06.2014 Klasyka86..............27..............5 cykl..........1dziecko..................30.06.2014 Aleksandras01.....36 .............37cykl.........2 dziecko ..........05.07.2014 dzikidzik...............27.............9cykl............ 1 dziecko...............06.07.2014 kiku88...................30...............12cykl........2 dziecko.................10.07.2014 Makinka................31.................4cykl.......... 2dziecko................26.07.2014 oczekuje...............21..............3cykl.po poron........1dziecko.................15.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Aleksandra, gratulacje! :) Ja usg genetyczne mam dzisiaj późnym wieczorem. Z jednej strony nie mogę się doczekać, ale z drugiej trochę się boję. Mąż ze mną idzie, nigdy wcześniej nie był na usg. Wieczorem dam znać jak po wizycie. Trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Aleksandra a ta wizyta w 12 tygodniu była Twoją pierwszą? wcześniej wszystko było w porządku? Miałaś jakiekolwiek niepokojące objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
Klasyka ale fajnie :) dzisiaj "widzenie" a Dzidziem :) ja mam za 5 dni i już się nie mogę doczekać :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jejku aleksandra staraliście się 3 lata.? super gratulacje. anula2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość,niestety minęły 3 lata starań, lat przybyło i w końcu, gdy powiedziałam sobie trudno nie będzie rodzeństwa dla mojej córki, to wtedy się udało. Z pierwszą ciążą starczyło jakieś 4miesiące starań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aleksandra bardzo się cieszę i życzę wszystkiego naj. i znów wychodzi zasada że jak się nie myśli to zachodzi. anula2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
No więc miałam usg genetyczne. Wszystko jest w porządku, ale powiedzmy "w cenie" mam jeszcze do zrobienia test PAPPA. Jutro jadę na pobranie krwi. Byliśmy razem z mężem, niesamowite jaki ten maluszek jest już duży... jak dokładnie widać twarzyczkę, nosek, usta, rączki, nóżki, paluszki i .... prawdopodobnie siusiaka :P Rozłożył nogi i było widać, ale lekarz mówi, że na tym etapie to jeszcze gwarancji mieć nie można. Na kolejnym usg 8 stycznia powiedział, że już raczej powie jaka płeć, a na połówkowym to właściwie już zagwarantuje. Cieszę się, że maluszek rośnie i się rozwija dobrze. Dzisiaj już trochę spanikowałam bo odebrałam wyniki posiewu moczu, wyszło mi, że mam bakterie coli :/ Dostałam furaginum, muszę brać przez tydzień 4x2 tab. Podobno jest to jeden bezpieczniejszych leków (chociaż słyszałam, że dziewczyny panikowały że mają go brać). Powiedział, że lepiej to wyleczyć. Duphaston mam odstawić, będę jeszcze kilka dni brać po 1 tabletce. Powiedział, że na tym etapie ciąży to duphaston nic nie daje, że później bierze się luteinę, ale jeśli nie ma krwawień, plamień i nic nie boli to nie jest potrzebny w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Klasyka o ile pamiętam to jesteśmy mniej więcej na tym samym etapie. Ja właśnie jestem w 15 tygodniu. Gratuluje dobrych wiadomości. U mnie też wszystko ok, byłam u lekarza w ubiegłym tygodniu, też widziałam swojego maluszka dokładnie. My nie znamy jeszcze płci, dzieciątko nasze nie chciało nam się pokazać dokładnie. Teraz mam 3 stycznia genetyczne usg to może lekarz już nam powie. Napisz jak możesz jak wygląda to usg, tak jak zwykłe? Jak długo trwa?Czy wykonuje się też tradycyjne badanie czy tylko usg przez brzuszek? Ja jestem zapisana w prywatnym szpitalu,który poleciła mi moja pani doktor. Przypuszczam że to tylko wykonują usg bez badania, ale chciałam się upewnić jak to wszystko dokładnie wygląda. A jeśli chodzi o twoj***akterie w moczu, to u mnie akurat wszystko ok, ale wiele moich zaciążonych koleżanek też je ma i podobno to stała przypadłość kobiet w ciąży także myślę że nie ma jakiś wielkich powodów do zmartwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aabbccddeeqq
Sylwia ale miałaś juz usg genetyczne miedzy 12-14 tyg ciazy? Bo wiem ze w takim czasie sie je robi bo wtedy widac właśnie jakieś istotne rzeczy których pózniej nie mozna zmierzyć... Ja na pierwsze jakoś późno, jak na polowkowe wcześnie bo je sie robi w 20 tyg.. Chyba ze masz jeszcze takie pomiędzy. U mnie usg genet.yczne zarówno pierwsze, jak i polowkowe polegało na tym ze lekarz robi wszystkie potrzebne pomiary i wszystko dokładnie ogląda, trwa dłużej i dowiesz sie z niego duzo wiecej, wiecej tez zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Słyszałam o tym , że powinno się pierwsze badanie zrobić do 14 tygodnia. U mnie było tak: byłam w 14 tygodniu na wizycie kontrolnej u mojej ginekolog i posprawdzała mi te najistotniejsze rzeczy jak np. przegroda karkowa i tp. Powiedziała, że jest wszystko w porządku i stwierdziła, że nie ma potrzeby, by robić to genetyczne, chyba że chciałabym dla własnego spokoju. Dała mi też namiary gdzie mogę wykonać to badanie. Na drugi dzień zadzwoniłam ale wolny termin mieli dopiero 3 stycznia, a wtedy będę w 17 tygodniu (początek), zapytałam więc czy to nie za późno, odpowiedzieli mi w rejestracji, że nie. Zadzwoniłam, dla pewności do mojej lekarki, żeby zapytać czy to nie będzie za późno, powiedziała, że nie, ponieważ nic niepokojącego się nie dzieje więc nie ma potrzeby się spieszyć. A propos różne źródła różnie informują, czytała gdzieś że w 16 tyg, gdzie indziej że do 14 myślę że to indywidualna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×