Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

cześć dziewczyny :-) Jeszcze nie dziękuję :-) Na wizytę umówiłam sie dopiero na 22.01. Chciałabym mieć pewność że jest serduszko. Agnieszka jeszcze wszystko się moze zdarzyć, jestem tego dobrym przykładem. Dużo śluzu miałam w pierwszej ciąży a tu nei mam prawie nic, dlatego myślałam wręcz byłam pewna ze nici. No tak się uczepiłam tego śluzu jak wariatka. Do tego brzuch dalej boli jak na @ a w pierwszej ciaży nie bolał. Wszystko na odwrt. tes5t tez szybko mi wyszedł od razu mocna kreska a w pierwszej ciązy przez pierwszy tydzień po terminie @ wychodziła słaba kreska. Oczekuje na prawdę wielkie szczęście w tym cyklu było dokładnie raz, bo później się pochorowałam i to jeszcze w 12 dc więc stwierdziłam ze za wcześnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula - gratuluję! :D :D :D Jakoś tak to jest, że jak nic z tego, to dopatrujemy się objawów, a jak ciąża faktycznie jest, to cykl spisujemy na straty ;) A z tym śluzem masz rację, ja też w pierwszej ciąży miałam duże ilości śluzu, a w drugiej sucho, dlatego bardzo się zdziwiłam pozytywnym testem. Oczekuje - kłucie jajników i pobolewanie brzucha to u mnie była norma. Cieszę się, że u ciebie wszystko ok. A im gorsze samopoczucie, tym ponoć lepiej dla dzieciątka, więc nie życzę ci na razie, żeby mdłośc**przeszły. Dopiero po 3 miesiącu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Trzymam za was wszystkie kciuki. Faktycznie chyba nie ma co się sugerować śluzem. Niesamowite jest to, że niektóre z nas na dniach już rodzą. Tymianek brzuszek super:) Ehh a ja się przeziębiłam. Dzisiaj i tak już jest duuużo lepiej. Chyba w sylwestra się załatwiłam bo piłam wodę z lodem. Gardło na szczęście przestaje boleć, z nosa ciągle leci. Kilka razy dziennie smaruje się amolem, w aptece kupiłam specjalne tabletki na gardło dla kobiet w ciąży, powiem wam, że skuteczne (Prenalen gardło), wszystko boli, głowa, mięśnie, na szczęście podwyższonej temp nie mam. Odebrałam wyniki ogólne moczu, chyba pozbyłam się tych bakterii :) W innym lab robiłam i trochę ciężko połapać się w oznaczeniach, ale chyba jest ok. (ale i tak więcej tam nie pójdę bo dają coś w rodzaju "paragonu" a w poprzednim lab wszystko ładnie wypisane na a4, pełnymi nazwami itp) U mnie brzuszek jakby trochę większy, ogólnie jestem szczupła, ale jak na razie nie ma szans żeby ktoś obcy zauważył. Mąż już widzi i mu się buźka śmieje :D Moja wizyta w środę, będzie to 16 tydzień. Nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do pobolewania podbrzusza to towarzyszy mi do dzisiejszego dnia. Podobno to normalne bo macica się rozciąga. Jeśli bóle przeszkadzają należy wziąć magnez i nospę. Ja magnez mam z automatu przepisany przez lekarza i biorę 6 tabletek dziennie, pomimo, że nie miałam na szczęście żadnych zagrożeń. Co lekarz to praktyka. U mnie zaczął się już 19ty tydzień :) Pozdrawiam dziewczyny i trzymam kciuki za starające się, a kobietkom w ciązy dużo spokoju i odpoczynku życzę :) Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
Mnie również podbrzusze pobolewa od samego początku. lekko, na różne sposoby - raz kłuje, raz boli, raz czuję szyjkę. nie niepokoi mnie to, lekarz mówi,że jest ok. Niech sobie Kruszynka przygotowuje miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Dziewczyny nie pisałam od razu bo miałam trochę mały zawrót głowy. Piszę więc teraz. 3 stycznia byłam na usg genetycznym( był 17 tydzień ciąży), dowiedziałam się dwóch świetnych wiadomości: dzidziuś jest zdrowy i będzie chłopczyk. Badanie naprawdę super, wcale nie żałuje że pojechałam i kasę wydałam. Wszystkie organy, narządy sprawdzane były osobno. Wiem że żadne badanie nie da kobiecie 100% potwierdzenia, że dzidziuś będzie zdrowy, ale to badanie daje nam bardzo duże szanse że tak właśnie będzie. Dziewczyny a jak wy się czujecie? Ja np. ogólnie dobrze zgaga już minęła bezpowrotnie, czasem boli mnie brzuch ale zauważyłam, że zazwyczaj wtedy gdy mam jakieś rewolucje żołądkowe. Większość garderoby niestety musiałam już wymienić, bo przytyłam już ok 5 kg. Przed ciążą ważyłam ok 65-67 kg teraz 72-73 to sporo, tym bardziej że przed ciążą do chudzinek nie należałam. Brzuszek mam już spory, nawet przez kurtkę zimową widać że dzidziuś w nim mieszka. Postanowiłam że nie będe się tym przejmować, tym bardziej, że mężowi mojemu nie przeszkadza mój słonikowaty wygląd. Najważniejsze, żeby dzidziuś był zdrowy a na odchudzanie przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny :) Chciałabym wam polecić stronę na Facebooku Nutri Bobo. Jest to strona informacyjna przeznaczona dla kobiet w ciąży i młodych matek, ale jest tez wiele wpisów skierowanych do kobiet planujących ciążę. Polecam gorąco bo można się dowiedzieć wielu przydatnych rzeczy na temat odżywiania, suplementacji itd których lekarze nie wiedza i nie powiedzą, wiec myślę ze warto dowiedzieć się co można zrobić w czasie ciąży i przed ciążą, żeby wszystko przebiegało prawidłowo a maluszek urodził się zdrowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie mija 18 tydz już ... jej ale to zleciało . mdłośc**przeszły jakiś tydz temu ale czasami potrafią jeszcze zaskoczyć . czasami też dopada mnie zgaga . zachcianek jako takich tez na razie brak . raz tylko miałam wielką chęć na lody ... dzidzia coraz częściej i mocniej daje znać o sobie . wczoraj pierwszy raz pokazałam mojemu M bo akurat zapodała 4 kopniaki pod rząd , jego mina była bezcenna :) i ten uśmiech od ucha do ucha aż milo się patrzy :) ciekawe jak tam dziewczyny których termin porodu już minął bądź jest tuż tuż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Sylwia Ty już wymieniłaś garderobę a u mnie jeszcze praktycznie nic nie widać, a dziś się zaczął 16 tydzień. W 11 tygodniu jak byłam u lekarza to w butach, jeansach, swetrze ważyłam 53 kg (wzrost 168), w 13 tyg mnie nie ważył, w środę pewnie znowu będzie pomiar :D. Od tamtego momentu na wagę nie weszłam, ale myślę, że mogło mi przybyć około kilograma. Moja mama w pierwszej ciąży przytyła 12,5 kg, w drugiej 9,5 kg (ale jest sporo ode mnie niższa), więc ja mam nadzieję, że 15 nie przekroczę :P W środę powinno widać już dokładnie płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tej ciąży będę musiała się bardzo pilnować bo w pierwszej przytyłam 22kg jak nie więcej. Masakra. Co prawda zgubiłam te kg ale to nie to samo co przed. Chodzi o figurę. W pierwszej ciąży miałam też cukrzycę ciążową. Widzę że wy mało tyjecie. Ja już w 12tyg miałam wyraźny brzuch a podobno w kolejnych ciążach widać jeszcze szybciej. A tego bym nie chciała bo na razie nie chce mówić w pracy. Anula2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej my też sie z mezem staramy o dzidziusia i przy tym zaczełam prowadzić karte temperatur , ogolnie to mam nie regularne cykle czasem 30 a czasem wiecej . i mam takie pytanie odnosnie tego mojego wykrsu było by wszystko ok bo miałam na poczatku normalna temp od 36,5 do 36,15 potem skok do 37,24 ale i w tym dniu miałam tez gorączke z rana 37,10 potem wziełam gripeks i goraczki wiecej nie miałam potem 3 dni 36,6 ale nastapnie do dnia dzisiejszego spadła dziwnie do nawet 36.10 dodam ze od skoku to mam katar , czy katar moze obnizyc temperature , a tak bardzo bym chciała byc w ciązy bo przed skokiem i w dniu skoku i dzien po skoku był stosunek . poradzi mi ktoś co o tym mysleć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
kambel a gdzie masz łożysko umiejscowione? na przedniej, czy na tylnej ścianie? ja jestem w 15tyg i na ruchy czekam jak na szpilkach, ale łożysko niestety na przedniej i pewnie poczuję je później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikdzik - nie mam zielonego pojęcia . jak na razie miałam tylko jedno usg na którym nic mi nie powiedziano .ja od jakiś 2 tyg codziennie klade rękę na podbrzuszu i staram się coś wyczuć . więc kochana trochę cierpliwości a na pewno w końcu poczujesz . ja chciałam wyczuć nawet najmniejsze muśnięcie a najpierw poczułam bąbelki :) moja waga po mału wraca do normy i zaczyna się piąć w góre ale co zauważyłam mam już straszne rostępy na pośladkach :((( jak to dzis zobaczyłam to aż się załamałam . muszę kupić krem jakiś chodź pewnie i tak już za późno ale mam nadzieję ze coś zdziałam , a to zdjecie mojego brzuszka . róznica jest miesieczna miedzy pierwszym a drugim . w sumie aż tak dużej różnicy nie ma ale coś tam widać :) http://img43.imageshack.us/img43/9266/zyl1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Kambel brzuszek świetnie wygląda:) Kiedyś też wam fotki pokażę, ale na razie wiele nie widać bo teraz w 16 tyg mam mniejszy brzuch niż kambel w 12 :) ale powoli coś tam już widać. Też czekam z niecierpliwością na ruchy, ostatnio nawet coś poczułam, ale co to było (????) ciężko stwierdzić... :P Jutro lekarz. Może dowiem się gdzie mam łożysko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kambel jaki zgrabny brzuszek. ja w 1 tyg miałam coś pomiędzy tymi dwoma. Strasznie szybko. A teraz mam odrobinkę tłuszczyku więc pewnie szybciej będzie widać. I tym razem się aż tak bardzo nie cieszę bo do 12tyg wolałabym nie mówić w pracy. Przerzucą mnie z automatu na pracę od 13-21. Moje dziecko do 13 jest w przedszkolu to bym w sumie w ogóle go nie widziała;/;/;/ mam nadzieje że się uda :-) Kurczę teraz przede mną najdłuższe 2 tyg. oczywiście korci mnie żeby iść szybciej choćby ze względu na te bóle. nie wiem ile brać tej nospy, a czasem mam w śluz tak lekko na brązowo zabarwiony. Ale ogólnie tego śluzu to w ogóle na zewnątrz prawie nie ma tylko w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość00
dziewczyny a o czym może świadczyć fakt że spadła mi temperatura, przestały boleć piersi a okresu brak dodam że staramy się o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro spadła temp to pewnie okres niedługo przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość00 - niestety najbardziej prawdopodobny scenariusz to okres. Wszystkie objawy o których piszesz zdarzyły mi się w różnych cyklach i w dzień @ i dzień przed i dzień po, tak że nie ma na to reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Miałam dzisiaj usg. Dzidziuś rośnie. Niestety płci nie było za dobrze widać, ale tym razem lekarz sugeruje dziewczynkę :) Ale nadal pewności nie ma. Na ostatnim był niby chłopak, sama widziałam coś miedzy nogami :P No ale dzieci w tym okresie bardzo podobnie do siebie wyglądają, a teraz dziecko leżało bokiem... No nic czekam na kolejną wizytę 29.01. Ważne, że wszystko jest dobrze. Wyniki PAPP-A pokazują bardzo niskie ryzyko, podobno aż rzadko spotykane. Brzuszek z dnia na dzień się zaokrągla, moja mama już pewnie zauważy jak mnie zobaczy. Ci, którzy nie wiedzą na pewno jeszcze nie. W ogóle byłam dzisiaj ważona, w 11 tygodniu było 53 kg, a dzisiaj w 16 tyg 52,9 kg. Więc o dziwo nie tyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
Cześć dziewczyny :) Mam nadz., że jeszcze mnie pamiętacie, odcięłam się trochę od kafeterii, by tak bardzo nie przeżywać tego wszystkiego co dzieje się na forum, w ciąży zrobiłam się bardzo wrażliwa, ale oczywiście w ramach przeszukiwania siec****stanowiłam dzisiaj do was zajrzeć. Na początku gratuluje szczęściarom, widzę, też znajome nicki, które stosunkowo niedawno też otrzymały dobre wiadomości:). Może któraś z was ma jeszcze termin na czerwiec? :) Ja za dwa dni mam już idealną połowę ciąży, staram się być pozytywnej myśli i czekam na 25 tydzień, wtedy odetchnę już z małą ulgą. U mnie generalnie bez większych zmian, wymioty nieco się uspokoiły, ciągle biorę dufaston, na szczęście moje fatalne samopoczucie nie ma związku z dobrym rozwojem maluszka, który rośnie jak szalony i za parę dni mamy nadzieje poznać jego płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klasyka- super że wszystko jest ok. Ja nadal czekam na wyniki moich testów pappa mam nadzieję że będą takie jak twoje :) Wystraszona- ja też z terminem na czerwiec:) Dziewczyny mam pytanie wczoraj wieczorem położyłam się do łóżka i po jakim czasie poczułam że co. Ze mnie leci. Pierwsze pomyślałam że to krew na szczęście nie, Ale za to bardzo wodnisty śluz o zapachu spermy? Najbardziej z tym mi się skojarzył. Strasznie się wystraszylam i w sumie nie wiem co robić . Czy to mogą być saczace się wody? Usg mam dopiero za 2 tyg a pewnie jak pójdę do położnej to nic nie zaradzi na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
kambel - jeśli cokolwiek Cię niepokoi to jedź do szpitala. A kiedy ostatnio współżyłaś z mężem? Bywają dni, że ja też mam więcej śluzu (mleczny średnio-wodnisty). Nie stresuj się. Powiem Wam, że po wczorajszej wizycie czuję się jeszcze lepiej, jestem już pewna, że z maluszkiem wszystko dobrze, że cały czas rośnie i serduszko bije, tętno 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
wystraszona bardzo dobrze, że u Ciebie wszystko dobrze :) ja mam termin na początek lipca, to może też w czerwcu się wykluje :D pewnie pod koniec ciąży będę chciała, żeby Maluch wyszedł jak najszybciej :) Kambel - ja mam jak mi się wydaje dość dużo wydzieliny i też mam czasami wrażenie, że coś mi tam leci. Ale ginekolog mówi, że wszystko jest ok. Tak jak powiedziała Klasyka - jeśli coś Cię niepokoi to pojedź do szpitala. Uspokoisz się wtedy. trzymam kciuki, żeby wszystko było ok, bo tak na pewno jest :) Klasyka - ja też wczoraj miałam wizytę i mam podobnie jak Ty - waga w 8tyg 53kg, a teraz tak samo. Ale ginekolog mnie zbadała, wymacała i powiedziała, że wszystko ok, ciąża rośnie prawidłowo. Ja w sumie nie miałam wymiotów, tylko wstręt do jedzenia. Nie potrafię obiektywnie określić ile jadłam, mąż mówi, że niezbyt dużo. Teraz chyba jem trochę więcej więc mam nadzieję, że waga wzrośnie. później wrzucę zdjęcie swojego brzucha, muszę jakieś wybrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Wystraszona ja też mam termin na czerwiec, dokładnie na połowę. U mnie też wszystko ok, byłam niedawno bo w 17 tygodniu na badaniu genetycznym i lekarka stwierdziła, że dzidziuś rozwija się prawidłowo i będzie chłopczyk. Kambel ja od początku ciąży miałam śluz i w sumie do tej pory go mama tylko teraz raz mniej raz więcej, czasem jest gęsty a czasem taki wodnisty. Lepiej byłoby gdybyś to jednak skonsultowała z lekarzem choćby dla pewności, że wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
Jak miło :) pora wiosenno letnia okazała się bardzo szczęśliwa, u mnie jest początek czerwca, więc pewnie jeśli pod koniec maja wezmę się za porządki to urodzę wcześniej :) Co do uczucia wypływania wody... mam podobnie pojawiło się to w 4 miesiącu, podobno to zwiększona ilość wydzieliny - normalne w tym czasie :) Trzymajcie się dziewczyny, chłopca już mamy teraz czekamy na pozostałe dobre wieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny odnośnie tego śluzu to mam pytanie czy bierzecie luteinę dopochwowo? Bo to powoduje wodnisty śluz ja też tak miałam i bardzo się przestraszyłam że to wody ale nie. Lekarz mi odstawił luteiną.. A jak was coś niepokoi to kupcie paski z ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Dużo jest nas na czerwiec :) ja mam samą końcówkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×