Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

tilli-tilli jak masz możliwość takiego przeorganizowania sobie życia zawodowego, to bomba. Ja w pierwszej ciąży poczułam ruchy w 17 tyg., jak na pierwszą ciążę, to raczej bardzo szybko. Trudno też było mówić o jakiś muśnięciach skrzydełek motyla, bo córka pewnego poranka, przy mojej szybkiej zmianie pozycji znalazła się cała po prawej stronie brzucha (duża górka) a lewą miałam nieco zapadniętą. Wyglądało to jak z filmu sf o jakiś alienach. Nie wiem jak było możliwe, trwało kilka sekund, ale było dziwaczne jak nie wiem co. Potem aż do końca ciąży to były zwykłe muśnięcia lub kopnięcia. Im wcześniej z tymi ruchami tym sympatyczniej, podobno przy kolejnych ciążach wyczuwa się wcześniej. Trochę też może płatać figle wyobraźnia. Mam koleżankę, która opowiadała gdzie jej synek akurat ma główkę i czy kopnął lewą, czy prawą nogą - i wierzyła, że wie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raven...faktycznie z infekcją nie poszłabym na basen. A jak już to jakiś tampon i probiotyki po. Elizabet..super,że z dzidzią wszystko dobrze. Mnie nie będzie dwa dni, jade z córką do szpitala na zabieg usunięcia wyrośli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dzisiaj robiłam padania początkowe w szpitalu byłam na miejscu 7:10 i byłam 20-sta szok pojechałam wcześniej żeby nie być taka głodna.Ogólnie dzisiaj jakaś ospała jestem cały dzień bym spała, a jak wchodzę do kuchni to mnie cofa ha w ogóle ta ciąże jakoś inaczej przechodzę nie mogę smażyć mięsa i jeść wędlin i cofa mnie jak wchodzę do mięsnego :( coś mam przeczucie że będzie chyba dziewczynka bo na twarzy się zmieniłam . przy pierwszej ciąży praktycznie nie ma się tak obowiązków i częściej się odpoczywa przy drugiej tak nie jest a jak się urodzi to już meksyk na początku jak się wraca do pracy. Dwójka dzieci mąż dom ha takie nasze życie ale warto ;) się poświęcać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa83...dla mnie teraz zakupy w spożywczym to katorga. Jak nigdy bardzo szybko cos kupuje i wychodze, zeby za długo nie patrzeć na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, zdecydowałam się dołączyć po kilku dniach czytania nie wiem dlaczego dopiero dzisiaj ,ale tak się złożyło,pewnie dlatego że jestem dzisiaj cała zesteresowana , wybieram się na wizytę kontrolną i okaże się czy wszystko jest dobrze bo miałam plamienia w 7 tygodniu tzn. plamienia 2 razy poleciała mi taka żywa krew, nie za dużo a jednak , brałam dupka 3 x1, obecnie jestem w 10 tygodniu i straszne mam mdłości . Wpierwszej ciąży( córka Oliwia 4 latka) tez miałam tak do końca 12 tygodnia a w 2 trymestrze zmiana o 360 stopni czułam się jak okaz zdrowia i przybyło mi wiele energii, także dziewczynki nie martwcie się to na pewno przejdzie ,pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i mam nadzieję że będę z wami do końca..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Witamy! Ja dzisiaj miałam ciężką noc. Brzuch twardy jak kamień, nie mogłam się wyprostować. Coraz mniej jem, a coraz gorzej trawię. Myślałam nawet, żeby pojechać dziś do szpitala, ale od rana znowu czuję się dobrze. Wieczorami coś mnie dopada, tylko, że wczoraj to już bolał cały brzuch, a nie tylko żołądek.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne oczy - ja ma podobnie moj sie wczoraj kolejny raz pytal czy albo szpital albo pogotowie, rano mnie mdli to wiadomo...z jedzeniem ciezko ale jak nie zjem prawie w pracy zygam...potem po poludniu jest srednio na jeza z kryzysem o 15-16 a potem znow sie zaczyna....wczoraj brzuch jak balon Pani w sklepie do mnie wczora oooo jaki duzy brzus niedlugo termin co..hmm...a wieczorem juz wylam krzyz, klucie w brzuchu, napiecie i straszne nudnosci z migrena...jak zaczelam zygac jak kot tak przez godzine nie wychodzilam z wc...okropnosc...padlam wykonczona i od rana znow to samo...jedzenie to koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki ja po badaniach pielęgniarka sie śmiała że wiadro krwi mi musi pobrać :) A ogólnie to nadal nic mi nie jest czuje sie super;) nie tak jak z dwoma poprzednimi chwilami sie zastanawiam czy ja aby na pewno jestem w ciąży :) Narazie przytyłam tylko 2 kg bo się ważyłam w ośrodku a wizyte mam na sobote już niemoge się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Mój mąż też wczoraj patrzył z niedowierzaniem na ten brzuch. Pobolewa mnie też kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Mamy bardzo podobne objawy. Apetyt mi już siada, mimo, że ja jeszcze nie wymiotuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka198322-trzymamy kciuki za wizytę:) Ja po pracy mam bóle krzyża, wieczorem też potrafię wyć z bólu...a jak mam wolne to jest wszystko w porządku, dlatego chyba nie długo idę na zwolnienie znaczy przy następnej wizycie, i w pracy nie robią problemu, bo to nie jest praca biurowa, więc nie ma co ryzykować:) W końcu odpocznę i zajmę się na 100 % domem i dzieckiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy Wy nie macie takich okrutnych wzdęć. Bo mi się zdarzył dwa razy brzuch jak balon, napięty, bolący, że nawet i krzyż mnie bolał (ale od tego brzucha wielkiego). I pomógł mi RUCH, żeby chodzić ile się da, przysiady porobić, skłonów trochę. U mnie powodem tych najgorszych wzdęć nie było wzdymujące jedzenie, tylko siedzenie pół dnia (albo i cały) przed kompem, bez spaceru nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobiety:-) z tym bólem brzucha to i u mnie tak jest że wieczorami mnie boli i osiąga wielkość balona:-) apetyt mam bardzo zróżnicowany raz mam ochotę na wszystko a na drugi dzień nie mogę patrzeć na jedzenie. teraz mam wizytę 13 czerwca więc zobaczymy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z apetytem też różnie, raz się objadam a na drugi dzień ledwo coś ruszę....ogólnie mdłości mam tylko w dniu wizyty u lekarza, chyba z nerwów i po jeździe samochodem, a tak ogólnie jest super:) Zawsze uwielbiałam podjadać wieczorem, co było moją zmorą to teraz nawet kolacji nie jem, chyba że jakiś owoc...w ciągu dnia to jeszcze ale na wieczór mnie odrzuca...ale może to i dobrze:) Ja mam teraz wizytę 11 czerwca... a za tydzień odbiór wyników prenatalnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja jedyne objawy jakie mam to senność.normalnie nie mogę w pracy zasypiam na stojąco jak dla mnie to.okropne..... Na szczęście innych objawów nie mam w ogóle nie czuje sie jak byłabym w ciąży jak na razie w to jeszcze nie dowierzam :P mam nadzieję że po I trymestrze poczyjemy sie wszystkie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja jedyne objawy jakie mam to senność.normalnie nie mogę w pracy zasypiam na stojąco jak dla mnie to.okropne..... Na szczęście innych objawów nie mam w ogóle nie czuje sie jak byłabym w ciąży jak na razie w to jeszcze nie dowierzam :P mam nadzieję że po I trymestrze poczyjemy sie wszystkie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z jakich rejonów w ogóle pochodzicie? Ja mieszkam nad morzem w Koszalinie zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--->dumna mama! I ja mam wziytke 13 czerwca wiec czekamy razem:) Ja jestem z Podlasia:)ProVitaminka tez:) Ja to odkad ustaly mdlosci i zeby nie przeziebienie czuje sie very ok.Aczkolwiek te 2 tyg z wieczornymi przebojami daly mi w kosc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaM, mi senność przeszła już w 6tc. Właściwie nie mam żadnych innych objawów, oprócz wielkich piersi, lekko zaokrąglonego brzucha i wieczornych problemów z nim. Ja też mam wizytę w luxmed 10 czerwca (to już będzie końcówka 13tc), ale chyba wcześniej zapiszę się prywatnie na usg genetyczne, bo nie wiem czy w luxmedzie właśnie takie planują mi zrobić. Podobno nie mają sprzętu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze jakiś czas temu pisałam o cytomegalowirusie - może komuś się to przyda. Miałam IgG +, IgM -, ale skierowali mnie na dokładniejsze badania, czyli tzw. oznaczenie awidności przeciwciał IgG. Wynik 0,89, czyli wysoki - oznacza to, że do zakażenia doszło powyżej 4 miesięcy temu. Czyli spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne_oczy: nawet nie wiesz jakbym chciała aby mi ta senność już przeszła hmm ale chyba wolę to niż wymioty. Najgorsze jest to że chodzę do pracy i jeżeli ciągle jestem potwornie zmęczona ciężko się pracuje ale zobaczymy co będzie dalej. :) jak na razie nic nie przytyłam. Waga stoi ww miejscu nie wiem czy to dobrze czy źle :) Ja też mam wizytę w szpitalu 10 czerwca :) to będzie początek 13 tygodnia. Co do miejsca zamieszkania to nie mieszkam w PL ale pochodzę z małopolski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babeczki. czytam was codziennie. fajnie ze wszystkim sie dobrze uklada. U mnie od trzech dni znow nawrot mega wymiotow i powrot do sypialni :( jem tylko ziemniaki gotowane... tak bez niczego. Do tego meczy mnie kwasota w buzi (jakas taka niepiekaca zgaga). Ciagle muszę wypluwać sline bo łykanie jej przyprawia mnie o wymioty. Kolejne 2 kg do dołu. W poniedzialek zaczelam 13 tc a wiec mozna by rzec że II trymestr rozpoczęty. Jeszcze nigdy tak nie czekałam zimy jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) pisze ukradkiem z pracy 12 tydzien 6 dzien, termin 28 listopada Malenstwo ma 6.5 cm i fikalo jak na trampolinie:D oczywiscie lzy mi poszly i juz sie rozkleilam ;) wszystko w jak najlepszym pozadku kolejny scan 19 lipca i wtedy dowiemy sie plec juz sie nie moge doczekac... ahh pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Provitaminko - wspolczucia ale moze juz blizej niz dalej, u mnie jak bylo na poczatku ok tak teraz im blizej tym gorsze zyganie i mdlosci juz 24/dobe niestety w 2 ciazach poprzednich mdlilo mnie do 8 mc ... tilli - super wiesci gratulacje :) Ja dziewczynki wizyta 5 czerwca w 13 tyg zobaczymy,.... w pracy zrobil sie syf...ale nie przez szefostwo ale innych...przykre to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
provitamina wspolczuje ci wiem co przechodzisz bo mam to samo z tym ze ja jestem w 11 tyg za tydz mam wizyte wiec powiem jej zeby przepisala mi diphergan bo ile mozna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka...jestem ze Szczecinka. A byłam dzisiaj z córką w szpitalu w Koszalinie, bo miała mieć operacje, ale jednak chirurg na koniec stwierdził,że na razie nie ma takiej potrzeby. Mnie też wczoraj tak wzdęło, ze nie mogłam zasnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Dziewczynki, ja juz sie pogubilam z tymi tyg - kazdy mi mowi co innego wlacznie z kalkulatorami. OM 6 marca. To jest juz 11 czy 12 tydz? Jesli zrobie to usg genet w nast tyg to bedzie ok?? I jeszcze jedno - czy mozna nic nie przytyc przez ten 1szy trym? Bo ja nic :/ a nic..a wszedzie pisza ze co najmniej 2-3 kg powinno przyjsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!dziewczynki ja cały czas senna jestem i to tak po południu jak się uwale na łózko to potrafię spać 2h a po spaniu to jeszcze gorzej chodzę zaspana :( nie wiem czy to tak przez całą ciąże będzie oby nie, już słyszałam za bobony że to na dziewczynkę, albo jak się urodzi dziecko to nie będzie spać. Dzisiaj odebrałam wypis ze szpitala z wynikami posiewu moczu i okazało się że mam złe wyniki i jakaś bakterie a jutro mam akurat wizytę u mojego lekarza zobaczymy.A z tym bólem brzucha to bym szła do lekarza bo to różnie ost jak mnie bolał brzuch to wylądowałam w szpitalu na oddziale ale mocz mi się zatrzymał i przy okazji miałam skurcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×