Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość jagaJagausia
Hej kochane Mamuśki nowe i te już udzielające się wcześniej :) Nie mogłam wejść na forum i już wiem czemu :P z resztą prawie całymi dniami mnie nie ma w domu a wieczorem padam razem z młodym. Co do aaa83- jesteś na poczatku ciąży- antybiotyk powinien pomóc. U Nas w szpitalu nie robi się cesarki tylko dlatego, że ma się paciorkowca bo nawet przy cesarce może maluszek się zarazić- no i wcześniejsza cesarka nie oznacza, że teraz znowu będziesz ją miała. Jak jest rozwarcie i poród przebiega dobrze to nie robią. Pewnie byś wolała, hehehe :) Bratowa też miała nadzieje na cesarkę drugą bo pierwszy poród trwał ponad 19h i rozwarcie ciągle miała na pół palca więc myślała, że teraz też tak będzie- ale urodziła naturalnie. Ja miałam niewyleczonego paciorkowca- z resztą wspominałam o tym. Tymon jest zdrowy i nic mu nie jest ale otrzymywał silne antybiotyki przez 10 dni w szpitalu :( U mnie znowu mdłości. Mam problem z przebieraniem młodego jak ma kupkę bo siedze od razu z nosem w toalecie:P Czytałam też, że pisałyście o wydzielinie ( wiem, obrzydliwy temat) ;p U mnie tak jak w pierwszej ciąży- bez wkładki ani rusz. Normalnie pływam:/ Czasem mam wrażenie, że się posikałam albo łapię schizę, że zaczęlam krwawić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paciorkowce się diagnozuje z wymazu z pochwy. Robi się go pod koniec ciąży tzw "czystość pochwy". Pobierają wymaz a potem hodują i patrzą co się uhoduje. Ja to miałam pobierane zazwyczaj kolo 30-35 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowersun
Witam wszystkie ciężaróweczki :) U mnie same dobre wieści, wczoraj miałam wizytę Skarbek ma prawie 6 cm, przezierność karkowa ok. Cudownie było widzieć jak wierzga i słyszeć bicie serduszka :) Tatuś szukał siusiaka ;) ale to za wcześnie na takie sądy. Ja mam dziwne przeczucie, że będzie chłopak, ale taka naprawdę wszystko mi jedno, oby było zdrowe :) Co do mdłości to mnie nie pocieszył, bo stwierdził że najczęściej mijają do 14 tygodnia, ale nie ma reguły i mogą trwać całą ciążę :( Ale wszystko przetrzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane:-) ja od wczoraj walczę z bólem głowy coś okropnego już mi się skończyły pomysły jak z tym walczyć . a głowa jak bolała tak boli :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ciężarówki ;) dumna mama gratulacje! A z ta cesarką to powiedział mi że trzeba się nastawić już w karcie ciąży napisałam mi na czerwono że mam ta bakterie, myślę że jeszcze trzeba poczekać bo wszystko się może zmienić zresztą w szpitalu się okaże, ale powiedział że to się będzie ciagło i z pęcherzem i z nerkami nie ma żartów teraz chodzę często siusiu a co dopiero pod koniec. Zresztą nie wiem czy czasem niechałabym cesarki, pamiętam że na samej porodówce męczyłam się 10h miałam bóle krzyżowe a już dzień wcześniej o 19:00 zaczynałam mieć już bóle a i tak zrobili mi cesarkę na koniec ah nie ma reguły. Dzisiaj w biedronce wadziłam słodziakowe body 3 szt za 19.99 i śliczny kocyk ale cóż za wcześnie chyba na takie zakupy, mam w piwnicy po synku cały karton ciuszków 0-3m jak będzie dziewczynka to chyba nic się niestanie jak założy niebieskie śpioszki ;) muszę parę rzeczy dokupić jak łóżeczko fotelik samochodowy dużo tego nie ma bo zostawiałam rzeczy po synku wózek też mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyzua346
Wszystkie przyszłe mamy serdecznie chciałbym zaprosić na http://daymynews.pl/?forum=ciazaporodmacierzynstwo gdzie można poznać nowe znajome, chętnie podzielą ją z Wami swoimi opiniami:) Wesprzyjcie przyszłe mamy, które tam są:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven ginekolog mi mowil ze relanium jest bezpieczny z ciazy i jak lezalam w szpitalu tez sami proponowali na spanie.dzis strasznie bolala mnie glowa wzielam apap i troche przeszlo ale jeszcze czuje taka ciezka glowe ,oprocz apapu mam amol ale czy tak pomaga to niewiem:/ w pierwszej ciazy bralam pyralgine w czopikach na bol glowy.Dzisiaj bylam zrobic badania krwi zaplacilam 203zl:0 co za zdzierstwo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki ja jutro mam wizyte u lekarza nie moge sie doczekac :) A co do płci dziecka to czuje że tym razem będzie dziewczynka z chłopcami czułam ze to chłopcy a teraz jestem przekonana że to córcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi ginekolog powiedział, że relanium mogą brać kobiety w ciąży, bo działa silnie rozkurczowo (lepiej niż no-spa). W ulotkach wszystkich (chyba) piszą, że w ciąży się nie powinno brać lub, że ma zadecydować lekarz. Żaden koncern farmaceutyczny nie weźmie sobie na głowę oskarżeń sądowych, że coś tam się stało przez ich lek - niezależnie słusznych czy nie... Na moje najlepiej unikać leków, chyba że się nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! W czwartek bylam na badaniach prenatalnych, wszystko OK! :) Maluch ma prawie 7,5 cm, tetno 157/minute i fikal, fikal i usnal :D posluchalismy jak bije mu serduszko, nawet kopniaka uslyszelismy ( ale nie poczulam jeszcze:) ). Moj maz byl ze mna i byl bardzo zadowolony :) Nie mialam testow z krwi bo przeziernosc ok, kosc nosowa widoczna idealnie, zadnych wad. Aha, na 60% corcia, ale sie jeszcze okaze, bo jeszcze ma siusiak tydzien na pojawienie sie :P Ale cokolwiek by nie bylo, byle zdrowe!! Ja mialam w ogole caly czas przeczucia, ze to bedzie chlopak i cale zycie myslalam, ze urodze 2 synkow, a teraz sama nie wiem i dowiem sie pewnie dopiero za 7 tyg, podczas tych drugich badan prenatalnych. Paciorkowca leczylam, w poniedzialek ide robic wymaz, czy cos go ruszylo czy dalej tam siedzi. Pozdrawiam wszystkie Mamusie stale oraz nowoprzybyle :) AA!! I termin z USG 25 listopada, a z miesiacczki 4 grudnia, wiec zakladal tak 1 grudnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam babeczki:-) ja dziś jakoś w nocy spać nie mogłam i mimo tak mokrego poranka też wstałam dość wcześnie:-) w końcu przestała mnie głowa boleć aczkolwiek musiałam zażyć apap bo myślałam że umre przez te dwa dni :-) Fufa-ja mam podobnie z USG termin na 27 listopada a z @ na 7 grudnia więc zobaczymy jak to będzie:-)w pierwszej ciąży mały miał się urodzić 26 grudnia a urodził się 5 stycznia:-) tym razem mam nadzieję na święta będziemy już wszyscy razem w domku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej z tego co czytam to tylko ja jestem opozniona w wszystkich badaniach bo jak na razie nie miałam żadnych :/ no ale cóż tak to juz jest musze czekać aż minie 12 tydzień, a do 10 czerwca jeszcze kawałek jest :( no trudno musze sie jakos uzbroić w cierpliwość.... Wszystkim wam kibitki życzę udanego dnia bo u nas dzisiaj piękna słoneczna pogoda ktorej tak dawno nie mielismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas leje:( Ja mialam takie zwykle usg Madziu,w 9 tyg bylo widac tylko mase czlekopodobna;) i bijace serduszko.Nastepna wizyta w 13 tyg wiec mam nadzieje,ze zrobia mi te dokladniejsze,a jak nie to pojde prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fufa,fajnie sie czyta tak dobre wiesci:)I taksobie mysle ze ja z moim szczesciem i terminem na 18.12 (z miesiaczki,bo ciaza jest mlodsza) pewnie bede stekac ogladajac Pasterke:Palbo sztuczne ognie w Sylwestra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolka-czekam na relacje:)Fufa z ogromna radoscia czyta sie takie wiadomosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to nie dobrze ale przyda się mi troszkę słoneczka bo pada tak już od dłuższego czasu a to nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Dzisiaj aż chciało się wstać z łóżka :) Ja też miałam skan w 8 tyg ale tylko dlatego że coś się działo ale żadnych badań moczu czy krwi lub innych nie miałam zobaczymy co powiedzą w szpitalu już nie mogę się doczekać :) bardzo się ciszę że dziewczyny mają dla nas tylko same dobre wieści super ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za wami to jestem dużo do tyłu, bo większość z początku grudnia a ja mam na koniec, to prawie miesiąc różnicy już. Ja wizyte mam 6.06 i to bedzie 10/11 tydzien, wiec nie wiem czy prenatalne zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O losie dziewczynki...Wlasnie zakonczylam sobotni maraton po galerii,z siostrzyczka;)$ godziny,nog nie czuje:PA ile ciezarowek widzialam...I wszystkie takie szczuple brzuchatki...az milo bylo popatrzec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero odmulilo...koszmar z tym nowym forum. Ja tez widze sporo kobiet w ciazy na ulicy. Chyba jest boom na dzieci:) Wsrod osob znanych itd to samo...liszowska, cichopek steczkowska socha, gardias i wiele innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi hi hi jak juz taka jednostka jak ja jest w ciazy to musi byc boom na dzieci:PNie sadzilam ze dozyje tej chwili;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×