Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nata Beata00

Optymistyczne mamy- o dzieciach i nie tylko

Polecane posty

migotko, mój dość szybko się nauczył, nie wiem konkretnie jak długo mu to zajęło ale myślę że dość szybko :) musisz go sadzać co jakiś czas, mój np dużo się nauczył od innych dzieci, bardziej chłopców :p i mój mąż mu pokazywał jak się sika, no ja nie mogłam hehe także moment i się sam nauczył :) na basenie jeszcze mu zakładam te specjalne pampersy bo to w wodzie różnie bywa, zwlaszcza jak jest zabawa to czasem się zapomni i zdarzy mu się popuścić w majtki :) co do wagi Ksawerego to nie wiem jakie tam granice sa hehe :) bo doktorka mówiła że dobrze jest, po prostu jest z tych większych dzieci, ale jakoś gruby nie jest on zawsze taki nabity był bardziej :) ale teraz mi się wydaje że znowu go wyciągnęło w górę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaFifi
Natka jak miło :) No Twój syn to jak trzy latek:) Ale najwazniejsze by wszyskie dzieci były zdrowe:) garaż powiadasz?? Przerabane z tym gotowaniem brr....my też teraz gotujemy dla 2/3 osób co nam dom ocieplają :/ Migotko nam tak samo jak za pierwszym razem -pierwszy cykl:) Nie pamietam kiedy zaczął wołać na nocnik,ale wiem ,że kupkę bardzo szybko a potem dopiero siku -nie raz jest tak że trochę popuści w gacie i leci na nocnik sam sika i potem sam się ubiera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka81
maF, to mega płodni jesteście ;). mąż już wie, czy może szykujesz prezent na dzień ojca? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) MaF, to gotowanie jest najgorsze :O a pomysłów powoli brakuje hehe no właśnie, mąż już wie? jakie plany macie kobitki na dziś? co tam gotujecie pysznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaFifi
Tak mąż wie przy nim robiłam test:) A reszta rodziny dowie się dopiero po wizycie u gina. Płodni jak cholera he he :D Dlatego później muszę pomysleć o antykoncepcji porządnej :P Ja dziś nic nie gotuję -jemy obiadek u mamusi:) Znów dzisiaj piękna pogoda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaF, pożycz tej płodności trochę :P u nas też pięknie jest, trzeba wykorzystać pogodę :) a obiadek u mamusi jest najlepszy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka81
Cześć :) jakiś planów wielkich nie mamy, pospacerujemy, posiedzimy na podwórku i zleci ;) ja też dziś nie gotuję, bo jak pisałam jesteśmy u moich rodziców. natka, no tak zamieszanie z tym gotowaniem. ostatnio trochę nowych pomysłów wypróbowuję. teraz też robię dżemy truskawkowe ;) oj tam nie będziesz musiała pożyczać płodności ze swoją dasz radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takim to wygodnie :P tylko ja przy grach dziś hehe a ja też robiłam dżem truskawkowy :D tylko jeszcze nie otwierałam czy wyszedł dobry :) póki truskawki są trzeba coś porobić :) oby migotko, nie trzeba było pożyczać, oby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaFifi
Natka oj tam oj tam :) A Ty w którym cyklu zaszłaś z synkiem?? Ja nigdy nie robiłam dżemu truskawkowego-jak go robicie? Poproszę o jakiś przepis koleżanki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka81
dziewczyny o której rano wstają wasze maluchy? u nas jest masakra, no ale to już właściwie gdzieś od marca, kwietnia, Albert często tuż po 5 się budzi :O, a przedwczoraj to się normalnie wściekłam była 4.17 :O. no fakt chodzi wcześnie spać, najczęściej do 19.30 już śpi, no ale szybko zasypia, więc na siłę go nie kładę...a jak czasem zdarzy się ok. 21, to i tak ok. 6 już się budzi... zapomniałam wam podziękować za rady odnośnie pożegnania z pieluchą ;) maF, nic trudnego z tym dżemem, choć ja truskawkowy też pierwszy raz robię :D, po prostu gotuje się, zasypujesz cukrem (ja używam trzcinowego), można kilka godzin odczekać żeby sok puściły i gotujesz, można też dodać np. cynamon, kardamon, ale ja nie dawałam... apropos starań...to ostatnio też przeżyłam pozytywne zdziwienie :). rozmawiałam z kuzynką tuż po świętach Wielkanocnych, powiedziała że okazało się, że ma nadczynność tarczycy, mocno dwukrotnie przekroczoną normą TSH, a to podobno jest dużo. no a wcześniej mi mówiła, że starają się o malucha, nie drążyłam tematu, bo wiem że przy takim TSH, to przecież ciąża prawie niemożliwa...a tu mi jakiś tydzień temu przesyła zdjęcie z USG prenatalnego , 14 tc :)...więc jak się z nią widziałam i mówiła mi o problemach ze zdrowiem, to już była w początkowych tygodniach ciąży :). także mega skomplikowane to wszystko :) i chyba nie ma co za mocno wnikać, tylko robić swoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaFifi
migotko u nas też tak było ze mały wstawal o 5 rano -ale był to krótki czas... Ile śpi w dzień Twój synek?? Bo tu ewidentnie widać,że ma za dużo snu. Jak mu zmniejszysz pory spania w dzień to zobaczysz,ze w nocy bedzie lepiej. Mój chodzi spać od 3tyg. o 21.30 wstaje o 6.30 / 7 ale w dzień śpi 3godziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka81
Hej ;) maF, ano właśnie nie, bo on śpi mało w dzień, najczęściej godzinę. no i jakby dużo spał w dzień, to raczej by o 19.30 nie zasypiał. tak wam odpowiada że dopiero 21.30 go kładziecie? czy wcześniej nie chce zasnąć? to też wcześniej wstaje, jak 6.30, a zasypia 21.30. mi się zdaje, że on po prostu jest już wyspany, myślałam żeby teraz go spać z godzinę później, ale on jest tak przyzwyczajony. dziś wstał o 6.20 ;), więc już spoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) my przeważnie śpimy do 7-8, czasem 8.30 a chodzimy spać 21-21.30, w dzień różnie od godziny do dwóch śpi :) zdarza się ale rzadko że 3 :) migotko, przejdzie mu takie wczesne wstawanie :) mojej koleżanki syn zawsze wstawał 4-5 rano i nieważnie czy spał godzine w ciądu dnia, czy zasypiał o 20 czy o 21 był wyspany więc co zrobić :) jakoś przeżyjesz, ale na pewno to męczące jest, ahh te dzieci nasze :P maF, a masz już więcej oznak ciąży? czy tylko brak okresu? ja mam wizyte 18lipca, wyniki są wcześniej ale mój gin ma urlop a do innego nie chce iść, więc poczekam :) 2tygodnie to już mnie nie zbawi hehe co tam dziś porabiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaFifi
Mój tak sie przestawił teraz na takie zasypianie późne jak były upały i brał antybiotyk o 22 . jak pisałam wcześniej. A jak szedł spać o 20.00 to wstawał tez ok. 7.30 :) Ogolnie to śpioch:P Natka -zaczyna mnie mdlić -czuję więcej ślin pod językiem a po za tym jest ok:) Twój synek spi jeszcze w łóżeczku ? Czy macie łóżko -jak tak to jakie wymiary ma?? U nas dzisiaj brzydka pogoda jest ,synek teraz śpi , drzwi nam zakładają w domu:) A po południu urządzimy sobie może jakiś dłuższy spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaF, czyli objawy się zaczynają :P a my zainwestowaliśmy już w duże łóżko dla niego. 180/90 :) z barierką przesuwaną i odpinaną :) bardzo fajne. coś takiego typu: http://allegro.pl/lozko-dzieciece-szuflada-materac-160-80-orzech-i4310613386.html stwierdziliśmy że kupimy większe i będzie już miał, a nie za jakiś czas wymieniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migtoka81
Hej dziewczęta :) natka, 7, 8 wstawanie, to macie luz ;). no tak Albertowi na pewno kiedyś przejdzie z tym wstawaniem o 5 :D, i będzie problem go dobudzić rano :P łóżko nawet fajne z tego linku...choć my chyba kupimy mniejsze na kilka lat, bo Albert ma mały pokój. dziewczyny a jakie jeszcze meble mają wasze chłopaki w pokoju? u nas dziś pogoda jak w górach, trochę popada, wychodzi słońce i tak na zmianę ;) maF, mdłości mówisz, to szybo, oby cię mocno nie męczyło ;). kiedy masz USG? idziesz prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaFifi
Migotko - jeszcze mdłości jako takich nie mam :) Tylko jak pisze,więcej ślin pod językiem:) Mój synek też będzie miał mniejsze łóżko w pokoju do tego szafa,regał na zabawki jak komoda ale bez drzwiczek, szafeczka na lampkę nocną i stolik+krzesełka takie wiecie z ikei- ale to już ma . Do gina chodzę tylko prywatnie i zawsze robi usg :) Czekam dziewczyny,że i Wy dołączycie do mnie nie długo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) a Ksawerego pokój jest dość spory więc łóżko może być większe :) w pokoju jest szafa, komoda, regał, szafka przy łóżku, stolik krzesełka, pudło drewniane na zabawki i ma taki ja to nazywam bujaczek, fotelik podwieszany do sufitu :) u nas dzisiaj ładna pogoda słoneczna i ciepła trzeba wykorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka81
Hej :) maF, no mam nadzieje, że jeszcze w tym roku do ciebie dołączę :). Tak sobie myślę, że od lipca starania, ale jeszcze się zobaczy ;) Mój gin też robił mi USG na każdej wizycie i tak się na początku nad tym zastanawiałam, czy to nie przesada...ale on to bardzo sprawnie robi, dosłownie jakieś 2, 3 min, tylko te dwa szczegółowe trwały dłużej...no i jak już się wie, że można podejrzeć malucha, co wizytę, to ciągnie ;) Albert też ma stolik i krzesełka z ikei, nie lubię mebli z tej sieci, no ale ten stolik i krzesełka dla takiego, co się ciągle o coś obija są idealne :). Ja myślałam o mebelkach na wymiar, bo pokój jest mały, no ale sami nie wiemy, czy nie lepiej zrobić za kilka lat jak podrośnie...od razu jakieś biurko, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa dzien dobry :) to może i ja też dołącze :) my tylko jak wyniki będą ok bierzemy się do dzieła :P ja usg też miałam co wizyte :) jakoś inaczej się czułam wtedy i miałam pewność że jest ok :) co do pokoju to też mieliśmy poczekać aż starszy będzie ale jakoś taki pusty miał Ksawery ten pokój wydawał się dwa razy większy jak jest a tak to jakoś przytulniej ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaipola
Hej, zapraszam do mnie na bloga: www.matkotymoja.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka81
Hejka :) natka, tzn. coś mu na pewno już teraz kupimy, bo jakoś też sobie nie wyobrażam zupełnie bez jakiś półek na zabawki, książki...a ten fotelik podwieszany do sufitu, to może jest taki worek, ala huśtawka? damy radę do końca roku dołączyć do MaF ;) pisałyśmy o USG, a ja dziś właśnie dostałam maila z gabinetu mojego gina, że mają nowe USG 3D/4D i cena do końca roku dla pacjentek taka sama jak za 2D ;), więc jak nic trzeba się uwinąć i skorzystać z promocji :D dziewczyny a wy może robiłyście w ciąży USG 3D, czy 4D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) to jest bardziej taki kulisty fotel, usztywniony z oparciem ale właśnie do sufitu jest przykręcony :) uwielbia się w nim huśtać :) o widzisz to faktycznie musisz skorzystać hehe a ja miałam w 3D robione usg kilka razy :) fajna pamiątka, dzieciątko tak fajnie widać już :) 4D na pewno dokładniejsze ale nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaFifi
Hej:) Migotko- ja nie robiłam takiego usg. Wczoraj byłam u gin, fasolka jest -termin na 21 luty :) Okazało sie tez ,ze mam torbiel ciałka żółtego -niby powinien sam zanikać ,ale mnie strasznie brzuch boli (a myślałam,że to od ciąży) No i przepisała mi duphaston (czy jak sie to tam zwie) mam brać do 16tc. Wczoraj zamówiliśmy z mężem meble do salonu - znalazłam na brw.pl przypadkiem wyprzedaze no i skorzystaliśmy :)) o połowę taniej . Synkowi robiłam badanie z kału bo wydawało się mi ,że ma krew w kupce -całe szczęście jej nie było uff , ale wyszły znowu jaja glizd :/ kiedyś mówiła mi farmaceutka,że w sałacie jest tego dziadostwa dużo i że nawet umycie jej 3x nie da nic -a synek tak stasznie własnie uwielbia wszystkie typy sałat (lodową ,rukolę,roszponkę itp) je to zawsze z sosem vinegrette i kurczakiem. Kurcze mama dzis ma iść z młodszą do lekarza to chyba jej podrzuce wyniki niech przepisze małemu zentel . Tyle u mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaF, ja też miałam torbiele ale przed ciążą i mój gin mi mówił że właśnie w ciąży się wchłoną i tak było :) duphaston też brałam :) będzie ok! jeszcze raz gratulacje :D jaja glizd mówisz, a mój też uwielbia wszelakiego rodzaju salaty i kapuste ale nic podejrzanego nie zauważyłam, na wszelki wypadek ogranicze :) dobrze że zrobiłaś badania, jak lekarz zobaczy na wyniki to daj znać co powiedział :) u nas dzisiaj słaby dzień bardzo, nic mi się nie chce, pije kawe i siedze na ławeczce :P synek śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka81
Cześć kobitki :) maF, gratulacje :). fajnie kolejny maluch, nowy dom ;). torbiel się pewnie jeszcze wchłonie. ja nigdy nie miałam. a no spę też bierzesz? a te glisty w kale to jakoś się objawiały? biegunki, itp? a jakie konkretnie meble do salonu? natka, ja właśnie chce coś młodemu do sufitu przywiesić, ale to na zimę, jak mniej będziemy na podwórku przebywać ;), uwielbia się huśtać, ma stojąca huśtawkę i potrafi w niej nawet i pół godziny posiedzieć. ano czasem jest taki dzień, że się tylko program minimum robi ;) ja w ciąży też USG 3D, czy 4D nie robiłam...mój gin miał porządne USG 2D i wystarczyło...no i już też nie chciało mi się płacić dodatkowo jakieś 250 zł, gdzieś tam, tylko żeby mieć fajne fotki, czy film ;), jakby jakieś względy medyczne były ku takiemu USG, to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaFifi
Pediatra przepisała synkowi taką "gumę do rzucia" ma 3 dawki na 3 dni . A ja jak, pisałam tak dla siebie zrobiłam pasożyty nic nie widziałam ani w kupce -tylko apetyt słabszy ma i kaszle sucho (ale to myślałam,że po infekcji) a tu taka "niespodzianka" No-spy nie biorę, mam folik 3x dziennie . Kurcze zapomninam o tych tabletkach -muszę sobie chyba alarm w telefonie ustawić :/ U nas dzisiaj ładnie i ciepło , a ja mam werwę do pracy :D Natka - z tym fotelem super pomysł , widziałam taki na allegro z Ikei i bardzo się mi spodobał napewno kupie synkowi do pokoju. Natka to taki zestaw wiesz meblościanka dokładnie takie : http://www.meblewdobrejcenie.pl/Meble-Systemowe-brw/amel strasznie sie mi takie podobaja noo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) migotko, mój właśnie też lubi się huśtać ale tak jak piszesz teraz nawet na to nie popatrzy tylko na polu siedzi, a kupiliśmy to właśnie na zimę więc była frajda :) maF, no przypominajke ustaw i będzie hehe jest opcja :P my bardzo podobne meble mamy w salonie właśnie plus komoda jeszcze :) i tyle w sumie mamy tak jakby połączoną kuchnię z jadalnia i salonem więc nie ma się co pchać w więcej mebli :) z resztą dawniej się kupowało tak na całą scianę meblościankę jakąś teraz to bardziej praktycznie ludzie myślą hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×