Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gaja_86

Clostilbegyt-czy pomaga zajść w ciążę 2

Polecane posty

trzymie kciuki za nas i za wszystkie starające się :-) Iva a masz obserwację w tym cyklu u gin. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_82
Nie ale jutro będę u nowego gin zobaczymy co powie, może usg zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To daj znac bo ja nie mam w tym cyklu usg wiec jestem ciekawa co ci powie gin. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margetka88 widzisz, mi lekarz po łyżeczkowaniu nie zlecił żadnych badań kontrolnych, tylko żeby po 4 tyg. przyjść na usg w celu sprawdzenia czy wszystko ok. Mój powiedział mi żebym odczekała dwa cykle i dopiero wtedy zaczęła się starać, te dwa cykle po to żeby odbudowało się endometrium. A jak bardzo masz nieregularne cykle? Ja mam tak od 24 do 34 i mój lekarz powiedział że to są regularne..:/ Ile czasu lekarz zaleca Ci przyjmować te anty? <><><> MarzenaK robisz testy owulacyjne, wyszedł Ci pozytywny? U mnie dzisiaj 15dc, testy do wczoraj wychodziły z drugo bardzo słabo widoczną kreską - czyli teoretycznie negatywne. Wczoraj pod koniec dnia zauważyłam u siebie troszeczkę śluzu płodnego, ale mam nadzieję ze dzisiaj będzie więcej. Dzisiaj planujemy drugie przytulanko, wczoraj sobie odpuściliśmy, spróbujemy co 2 dni żeby nasionko było lepsiejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja przyjaciółka zaszła w ciąże w pierwszym cyklu po poronieniu. Podobno wtedy jest najłatwiej. Dodatków wydaje mi sie, ze sa inne osoby na uregulowanie miesiączki niż antykoncepcja. Margetka skonsultuj to jeszcze z innym lekarzem- Oliska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margetka88, Podpisuję się pod komentarzem Oliski, mi również wydaje się że są dużo lepsze metody na regulację cykli miesiączkowych niż antykoncepcja, spróbuj to skonsultować z innym lekarzem, być może czas który będziesz musiała przyjmować anty okazać się może czasem straconym, bo można było inną metoda uregulować cykle i nie rezygnować ze starań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulla robie i dwa wyszly mi z dwoma kreskami ale z ta druga minimalnie slabsza ale nawet jak wychodzi słabsza to jest pozytywny tylko informuje ze owulka wystąpi w ciągu 24-36 godzin. Brak drugiej kreski to jest negatywny test. Ja robilam w 12 i 13 dc. Dodalabym zdj ale nie umiem :-) a jezeli chodzi o sluz to ja mam teraz mokro ale czy to nie jest spowodowane tym ze ja sie przytulam z mezem regularnie co 2 dzien :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarzenaK u mnie znów kreski są bardzo słabo widoczne, więc myślę że jestem jeszcze przed owulacją, ja czuję pobolewanie brzucha i delikatne kłucie od czasu do czasu tyle że dopiero wczoraj zauważyłam troszeczkę śluzu, wiec może dzisiaj będzie więcej i testy w końcu pokażą mocniejszą kreską. Ogólnie postanowiłam sobie że w tym cyklu odpuszczę sobie monitoring i sprawdzę działanie testów owulacyjnych:) Tylko taka rozbita jestem bo jednak ten monitoring był pewniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulla tak monitoring jest najlepszy ja mysle ze jak tylko jest mozliwosc to co 2 dzien sie przytulac i sie nie ominie owulacji. Ja tez w tym cyklu nie mam monitoringu wiec postanowilam pierwszy raz uzyc tych testow ale i tak nie jestem do nich przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulla85/Oliska - anty mam przyjmować tylko 1 miesiąc, ja po łyżeczkowaniu miewam jakieś takie dziwne krwawienia/plamienia i te tabletki są po to, aby te krwawienie przekształcić w początek cyklu:) dzień tego krwawienia mam przyjąć za pierwszy dzień okresu i zacząć brać anty, no a jak je skończę przyjmować pojawi się krwawienie z odstawienia i mają wrócić normalne cykle. Te tabletki są właśnie po to abym nie musiała czekać niewiadoma ile aż dostane okres po tym zabiegu:) Nie chce juz latać po kolejnych lekarzach bo odwiedziłam ich już chyba z 300... Moje cykle są naprawdę nieregularne bo trwają od kilkunastu dni nawet do kilku miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_82
MarzenaK jestem już po wizycie w Ab-ovo , miałam usg jest pęcherzyk 16 mm w lewym jajniku i dostałam ovitrelle na pęknięcie. Ogólnie lekarz powiedział że nie ma tu co robić, bo rokowania są dobre. Nawet owulację będę miała pierwszy raz bez stymulacji clo:) mamy zrobić zastrzyk w sobotę i działać przez 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iva super wiadomosci :-) trzymie kciuki i dzialaj dzialaj tylki nie nakrecaj sie i nie mysl za duzo o tym :-) Szkoda ze ja nie wiem jak wyglada u mnie :-( A w ktorym dniu cyklu jestes? Masz jakis sluz ? Robilas jakies testy oowulacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_82
MarzenaK dziś mój 9 dc jak na tak wczesny etap to pęcherzyk jest już spory, za dwa dni będzie miał 20 mm więc zrobię zastrzyk na pęknięcie, już kupiłam:) nie robiłam testów mam monitoring więc wiem co się dzieje Mam nadzieję że problem był z drożnością i teraz się nam uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_82
A co do śluzu to jakoś nie zauważyłam żeby było go sporo, ale wczoraj przed przyjęciem na oddział miałam kontrolne uzg i lekarz zauważył że jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam Kochane za wsparcie :* X Nie zgadniecie jaki numer wywinęła mi moja siostra (18 lat starsza tak nawiasem mówiąc). Kiedyś rozmawiałyśmy o tym, do jakiego gina chciałabym iść, kiedy z moim zakończę "współpracę". Ona to podłapała i mnie do niego zapisała na 18 czerwca i powiedziała, że ze mną pójdzie, żeby mi było raźniej :) Przyspieszyła nieco moje plany ;p Ale wiem, że mnie rozumie i wie jak ciężko czasem podjąć decyzję w takiej sytuacji, bo sama się długo leczyła i starała o dzidzię, więc pomogła mi ją podjąć ;) X MarzenaK, Anulla mi gin w każdym cyklu zaleca testy owu, mimo usg, żeby dokładnie wiedzieć kiedy jajo "strzeli". Czytam ulotkę za każdym razem (może to taki głupi nawyk :)), ale wydaje mi się, że chodzi o to, że jeśli ta kreska, która ma wskazywać na owulację jest mocniejsza, lub tak samo intensywna to wtedy jest wynik pozytywny i wskazuje na to, że owu wystąpi w ciągu 24-36 godzin. Jeśli jest ona słabsza, tow wynik jest negatywny. Tak zrozumiałam to, co przeczytałam w ulotce :) Ja tą drugą słabszą kreskę mam od 10 dc do miesiączki, ale mocniejsza, albo tej samej intensywności jest około 13-16 dc :) X Iva gratulacje :) Teraz już musi Wam się udać. Takiej armii nic nie pokona ;) X Hmmm... Tak się teraz zastanawiam, czy mojemu M nie podsunąć jakichś witaminek na lepszą jakość. On ma wyniki w normie, tylko plemników o prawidłowej budowie jest 6 %, a norma jest od 4%, więc ma tylko 2% więcej i dlatego tak mi się trochę na granicy wydaje :/ Nie wiem sama, może świruję po tym, co gin powiedział i wymyślam różne bzdury :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarzenaK nie ma to tamto, trzeba działać! :) Bo krechy jak byk, albo jak dwa byki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarzenaK - ja widzę!!:) działajcie ile się da!!!!!!:) powodzenia trzymam kciuki:):) xxxxxxxxxxxxxxxxx Tinka90 - ehh ta siostrzana miłość:) super, że masz w niej wsparcie:):):)) i oby to był trafiony wybór:))) xxxxxxxxx iva_82 - powodzenia w starankach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tinka90 to super że masz tak duże wsparcie w siostrze:) Starsze siostry tak mają, ja też jestem starszą siostrą, kiedy moja młodsza miała problemy i chodziła twardo do jednego lekarza który powiedział jej że wg niego nie ma przeciwskazań do zajścia w ciąże to ja namawiałam ją żeby poszła prywatnie do tego co ja chodzę dlatego że wiadomo- inny lekarz inne podejście, lepszy sprzęt - który pokazał że ma jeden jajnik niedrożny... I dzięki temu, po 3 latach leczenia, teraz jest w 7 miesiącu ciąży:) <><><> MarzenaK to masz piękne dwie kreski, działajcie!:) A u mnie dzisiaj 17dc, wczoraj kreska na teście - znów słabo widoczna, ale przytulanko było, jeszcze jutro powtórzymy. Na mnie te testy owulacyjne coś nie działają... ile bym nie robiła to i tak słaba kreska, powtórzę jeszcze dzisiaj i jutro ale już się zniechęciłam..:/ <><><> iva_82podobno czasami tak jest że z zewnątrz nie widać śluzu... ja tez tak mam, i ile bym nie brała wiesiołków , piła siemienia to i tak nie widzę poprawy...:/ Trzymamy kciuki żeby te trzy intensywne dni przyniosły dwie piękne kreski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tinka super miec taka siostre i wsparcie :-) Anulla a jakie testy masz z jakiej firmy? Ja mam pink i robie wieczorem a przed zrobieniem nie pije i nie jem 2 godz. Tam mam napisane w ulotce bo jak sie pije to mocz sie rozciecza wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarzenaK, ja mam pod nazwą Test owulacyjny LH VITAM 1 opakowanie (5 testów). Ja swoje testy robię tak ok 17... więc godzina ok, natomiast nie stosuję się do tych 2 h - żeby nic nie jeść i nie pić...może w tym tkwi problem. To dzisiaj spróbuję się powstrzymać te dwie godzinki , zobaczymy, może test pokaże wyraźniejsze kreski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulla to mam napisane w ulotce w dziale najczestrze pytania. Czy ilość płynów które spożyłam może mieć wpływ na wynik testu? Przyjmowanie dużej ilości płynów przed badaniem może rozcieńczyć Twój mocz i w rezultacie być powodem wyniku fałszywie ujemnego. Dlatego zaleca się nie pic na 2 godziny przed wykonaniem badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje wiem, i czuję że każda z nas w swoim czasie zostanie Mamusią. Ja z jednej strony bym chciała zajść już w ciążę, ale z drugiej strony będzie to ryzykowne bo dopiero podjęłam pracę. Los zdecyduje. :) Jutro idę do gina, dobrze się złożyło bo będę mieć 11 dc więc oceni te moje pęcherzyki jak wyglądają bez stymulacji :) i co najważniejsze moje endometrium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_82
BezchmurneNiebo i jak po wizycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iva szkoda gadać. Jestem załamana. Leków nadal mi nie dała bo powiedziała że nie chce się przyczynić do zakrzepicy. Mam nadal zejść z wagi, zrobic kontrolnie badania wątrobowe i w lipcu mam kolejną wizytę, Dała mi jakieś ziołowe leki nie obciążające wątrobę. Endometrium w 11dc niecałe 4mm, mnóstwo pęcherzyków, prawy jajnik schowany w głąb macicy. Określiła, że owulacja też może być późno i ogólnie też raczej będzie to długi cykl. Kazała współżyć co 2 dni i próbować. Bo wychodzi na to że owulacja jako tako występuję, ale endometrium nie pozwala utrzymać ciąży. xxx Załamka i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BezchmurneNiebo przepraszam, ale jakoś mało konkretna ta Twoja gin. Nie myślałaś, żeby skonsultować swój przypadek z innym ginem? Może wniesie coś nowego? Oczywiście nie jestem lekarzem i nie wiem jakie masz jeszcze problemy zdrowotne, ale wiem jak takie czekanie może zmęczyć człowieka :( Trzymaj się cieplutko Kochana i pamiętaj, że skoro pęcherzyki rosną, to zawsze jest szansa :) Może akurat endometrium weźmie się w garść i urośnie, żeby przyjąć jajeczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_82
BezchmurneNiebo Ja też uważam jak Tinka że warto skonsultować się z innym lekarzem, aby być pewną że to właściwa droga leczenia. Trzymam kciuki i nie załamuj się, jeszcze nic straconego, jeśli masz długie cylke to owulka może być w późniejszym terminie. Ja na niskie endo brałam plastry systen 50 i pomagały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BezchmurneNiebo - ja też usłyszałam kiedyś od gina, że przy wzroscie 165 musiałabym ważyć 45 max 50 kg kg żeby zajść w ciąże....szczenka mi opadła bo nigdy w życiu nie miałabym szans tyle ważyć...owszem całe życie jestem na diecie ale jak nie przyjmuje anty wtedy choć bym stanęła na głowie nie schudnę....przy przyjmowaniu tabletek schudłam bardzo dużo ale po ich odstawieniu (pomimo prawidłowej wagi) również nie zaszłam....ehhhh i zrezygnowałam z tego gina....ale pomimo wszystko jakoś udało mi się zaciążyc:) szkoda że bez szczęśliwego zakończenia-ale jednak!:)) Całym sercem jestem z Toba....:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margaretka - ja mam 168cm i waże 79kg. Fakt mam nadwagę, ale znowu nie bóg wie jaką. xxx Tinka, Iva - zastanawiam się i to bardzo intensywnie. Dziś byłam z przyjaciółką u lekarki (mąż nie mógł bo w pracy był), i niestety jest tego samego zdania. Zobaczymy w lipcu, ale tak mysląc i czytając na forach to nie dziwie się że mi nie chciała dać żadnych leków. Fakt faktem przy duzych próbach wątrobowych grozi zakrzepica. Tym bardziej że własnie moja Mama zmarła na wątrobę, więc lekarka jets ostrożna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×