Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Gość Lilona
Tak badania prenatalne to niewatpliwie stres, pozniej ruchy dziecka - rusza sie czy nie?;) potem porod, kolki, nie chce jesc, ma biegunke, za pozno siada chodzi, potem przedszkole kolejny stres itd...:D odkad jestes matka stres bedzie ci towarzyszyl baaardzo czesto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam do was malutki pytanie- jak czesto macie wizyte u ginekologa? Ja mam raz na miesiac i wydaje mi sie ze to za rzadko, a z tego co was czytam to non stop ktoras z was ma wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okolice Gliwic :) dlaczego pytasz? Ja w okresie końcówka maja połowa czerwca u lekarza siedziałam co tydzień. Ale teraz jak wszystko się wyprostowało to co (wg L4) 23 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytalam bo ja tez ze slaska :)) tzb teraz mieszkam w De przez jakis czas ale w Pol czesto bywam i mysle kiedys wroce. Ja jestem z okolic Rybnika :) Wizyty mam co 2 tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Ja mam wizytę raz na miesiąc, chyba że by coś było nie tak to wtedy częściej. Rybko cały czas jesteśmy z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jeszcze jedną, istotną dla mnie sprawę. Jak się ma u was sytuacja z piciem kawy? Jestem strasznym kawoszem, zdecydowanie ograniczyłam ale nie umiem całkiem zrezygnować. Nie pije już 3 dziennie jak kiedyś ale raz na dwa dni sobie na taką pozwolę. Może przez to moje dzieciątko takie nadpobudliwe?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdax2
Dziewczyny jestem w 7 tyg ciąży (chyba) pisze chyba bo lekarze sami nie wiedza(22 maj ostatnia miesiaczka) ...kiedy 4 dni po opóźnionej miesiączce zrobiłam sobie test kreseczka była bardzo słaba potem nastepny wieczorem tez słaba po tygodniu juz bardziej widoczna ..w sobote w nocy dostałam silnego bolu brzucha krwawienie i strasznie mna trzepało cos jak wstrząs nad ranem poszlam na pogotowie .lekarz po badaniu usg stwierdzil że płód jest obumały ...że źle rozwinieta ciąża jest sam pecherzyk ale zanim mnie oczuscił powiedział czy zgadzam sie bo znał w zyciu przypadki że okazało sie że mimo wszystko byla zdrowo zowijajaca sie ciąża i rodziły się zdrowe dzieci więc bez zastanowienia powiedziałam ze chce badania ze nie zgadzam sie na oczyszczenie ...to była niedziela a w poniedziałek piwrwsze badanie beta hcg a w miedzy czasie bolał mnie strasznie brzuch krwawiłam i to bardzo smierdząco byłam bardzo slaba i gorączkowalam ..po pierwszym badaniu hcg wyszlam na przepustke do domu w srode miałam sie stwaic na drugie badanie i na tej podstawie mieli stwierdzic czy hcg wzrasta czy spada ..dzisiaj czwartek wstawilam się rano do szpitala szczeże byłam nastawiona na czyszczenie i w ogole najgorsze mimo tego że w srodku miałam nadzieję i jak sie okazało markery ciążowe wzrosły podwójnie i na usg bilo serduszko !!!!!!!!! Dziewczyny wiecie co czuje ??? nie wierze nie wierze !!!!!przecież nie było nic a dzisiaj bije serduszko !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatkaaaa, ja tak jak ty mam termin na 6 lutego, i tez sie zastanawiam jak to jest. Dzisiaj mam 10w6d. Jak obliczalam sobie na internetowym kalkulatorze termin porodu to wychodzi mi na 3 lutego wg ostatniej miesiaczki, a mialam ją 29 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdax2 gratuluję Ci! :) aż się wzruszyłam, chyba przez te hormony. Mam problemy z ciążą od początku i doskonale zdaję sobie sprawę ile nerwów musiało Cię ta sytuacja kosztować. Życzę powodzenia!!!!!!! Zdrówka dla Ciebie i maluszka, żeby się zdrowo i bezproblemowo rozwijał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kin@ dokładnie mamy tą samą sytuację! Też ostatnia @ 29 kwietnia, ten 10t i 6 d no i termin na 6.02 z tym, że jak ja w internetowych kalendarzach sprawdzałam to w różnie mi wychodziło od 4 do 9 lutego. Mi się wydaję, że dziecko końcówkę stycznia urodzę :) A ogólnie jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatkaaaa, teraz juz lepiej sie czuje, od jakis 3 dni przestaly męczyć mnie mdłosci, tylko sennosc pozostala, codziennie musze sie na chwilke polozyc i odpoczac. Co do kawy to zawsze pilam 2-3 dziennie, ale takie słabe z mlekiem, a teraz pije raz na kilka dni. Wczoraj pani doktor postraszyla mnie moim wysokim cisnieniem, wiec chyba wogole z niej zrezygnuje:( No i martwie sie ta moja "zbyt twarda macica", ale mam nadzieje,ze po lekach bedzie poprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za wsparcie i pozytywne myśli-nawet nie wiecie jak wiele to dla mnie znaczy:*** Mam dziś ginekologa na 19.30...Nie muszę chyba pisać w jak wielkim jestem stresie... Madzia, ale historia! Dobrze,że ten lekarz powiedział,że czasami serducho się pojawiało, bo byłoby nieciekawie...Super,że tak się skończyło!Zdrówka dla Ciebie i Małego Cudu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybko - trzymam za ciebie bardzo mocno kciuki!!! magdax2 - gratuluję! Ale wyjaśnij dokładnie przyczynę gorączki i krwawienia, najlepiej u jakiegoś dobrego ginekologa, bo przecież takie rzeczy nie powinny się zdarzać. Mam nadzieję, że wszystko w porządku z twoim zdrowiem i że dzidziuś będzie się dobrze rozwijał. Ja na początku piłam 1 kawę dziennie, ale potem zaczęłam po niej wymiotować, więc teraz już kawy nie tykam ;) wKoncuSieUda - ja pracuję w Rybniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ble...10tydzień a mnie teraz nagle mdłości dopadły? Wczoraj mój organizm zaprotestował i zwrócił multiwitaminę, którą wcześniej wypiłam a dziś od południa mnie mdli jak nigdy...Jak to powstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Witam :) Mam termin na 8 lutego 2014 :) Ostatnią miesiączkę miałam 1 maja. Miałam bardzo regularne miesiączki tak więc kiedy w czerwcu spóźniała się 10 dni uznałam, że coś jest nie halo ;) Zrobiłam test ciążowy 12 czerwca i od razu momentalnie wyszły mi dwie kreski więc tego samego dnia popędziłam na badanie krwi beta hcg i było wszystko jasne :) potem lekarz, usg itd. Z objawów mam bolące piersi, apetyt jak zawsze, noo i mdłości chociaż nie wymiotuje :) najgorsze jednak jest to, że nie mam kompletnie sił :( i często sikam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilona
Magdax2 niesamowita historia, oby wszystko było Ok teraz z dzidziusiem. Któraś z was pytała o kawę, ja piję codziennie rozpuszczalną z półtorej łyżeczki. Mam pytanie na temat melissy w ciąży: wiele razy słyszałam, że jest w ciąży bezpieczna więc kupiłam sobie i na opakowaniu jest napisane że w ciąży niewskazana :( Dziewczyny czy któraś z was poje coś na stres, melisse albo coś innego? Co doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilona- ja nic nie biorę/piję na stres, ale gdybym potrzebowała, to byłaby to właśnie melisa. Poszukaj w necie jakich ziół nie wolno ciężarnym, albo jeszcze lepiej zapytaj w aptece. Z zaskakujących rzeczy, to nie powinno sie pić zielonej herbaty, mimo że tak ogólnie niby taka zdrowa. Ale czytałam też że trzeba by ją pić w ogromnych ilościach, żeby zaszkodziła dziecku. Ostatnio pytałam o espumisan i farmaceuta powiedział mi, że w ulotce na pewno napisali, że nie wolno, ale ich na szkoleniach uczą inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mi wymodliłyście:DDDD Jest Dzidziul i jest serducho jak dzwon:DDDD Najcudowniejszy dzwięk świata:)))) Ciąża jest tydzień młodsza, a termin wypada na 28.02.;) Także mogę być Marcówką;) Ale zostaję z Wami:))) Dziękuję za każde słowo wsparcia i każdą pozytywną myśl!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RybkaPlum cieszę się :) Żeby teraz wszystko dobrze się rozwijało i potoczyło :) Oj dużo coś na początek 2014r tych dzieciaczków będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Rybko to cudownie! Cieszę się bardzo :) magdax2 u Ciebie też niesamowita historia, gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Biorę luteinę 50g po dwie tabletki na noc. Ponieważ mój lekarz dopatrzył się na usg jakieś przekrwione naczynka. Ale ogólnie powiedział, że jest wsio prawidłowo... Zapomniałam tylko zapytać czy można uprawiać seks ? Mam to brać tylko dwa tygodnie - został mi tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatkaaa, dzięki:* Oby jak najmniej nerwów podczas ciąży!Dla nas wszystkich!Niech nasze ciąże będą nudne i książkowe;P Troszkę tych dzieciaczków będzie:) ZielonaOliwka, :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki. Z tymi tygodniami to sie juz polapac nie moge, na kazdej stronie cos innego :/ Wg mnie jest teraz 9t3dni na 99% jestem pewna ze do zaplodnienia doszlo 21 maja (99% dlatego ze moglo tez byc 19maja, ale 2 dni tu praktycznie nie robia roznicy). W zwiazku z tym mam pytanie jak wygladaja wasze brzuchy?? Nie jestem pewna czy czasem moja macica nie jest zbyt wysoko jak na ten wiek ciazy. Jestem szczupla osoba i mam dlugi tulow, co z tym idzie pepek mam rowniez troszke wyzej . Obojetnie czy leze czy stoje mam juz dobrze uwidoczniony brzuch ciazowy jakby okolo 4 miesiac. Przy dotyku czuje gdzie sie zaczyna macica a mianowicie jest juz nad pepkiem. Brzuszek jest twardy wiec wiem ze to nie tluszczyk tylko "tymczasowe miejsce zamieszkania pociechy". I tu rodzi sie moje pytanie... Czy wyczowacie macice i w ktorym miejscu mniej wiecej sie ona u was znajduje. Jesli jestescie w 9-10 tygodniu to czy macie juz widoczne brzuchy? U mnie w rodzinie od strony ojca dziedziczony jest gen blizniactwa. I wiem ze przy takiej ciazy macica jest zawsze wyzej niz przy pojedynczej ciazy. Troche mnie to przeraza... Pierwsze usg bede miala dopiero 1 sierpnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha mialam jeszcze napisac ze 9tyg i 3 dni liczac od pierwszego dnia ostatniej@. @ mialam 7 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m123
Witam wszystkie przyszłe mamusie, tak sobie czytam od jakiegoś czasu i zastanawiam się napisać czy nie... mam termin na 08.02. to moja trzecia ciąża, ale drugie dziecko w styczniu niestety poroniłam. Małamaja co do wielkości brzucha też mam spory. Dzisiaj wyczytałam, że to może być albo nagromadzona woda albo wypchane do góy przez rosnącą macicę jelita, a jeśli do tego doliczymy wzdęcie do robi sie brzuch jak w 4 miesiącu tylko, że nie z powodu dzidziusia... wszystkim Wam gratuluję i życzę zdrówka i dużo radości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×