Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Gość Sarenka 11
To ja sapię wchodząc na drugie piętro i zastanawiam się jak to będzie dźwigać wózek do domku czy na spacerek. Małamaja - zaniepokoiłaś mnie. Od początku ciąży pojawia mi się w moczu jakby jakaś infekcja. Nikt nigdy nie wspomniał, że coś jest złego. Pytali mnie tylko czy nie odczuwam żadnych dolegliwości itd. Na najbliższej wizycie dopytam się w tym temacie. Żeby potem nie było niespodzianek...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mając liczne bakterie w moczu lekarz ma obowiązek zlecic posiew moczu,czyli dalsze badanie wykrywające rodzaj bakterii,w laboratorium próbują wyhodować wtedy z danej próbki bakterie,porównują ja wtedy pod mikroskopem. Ja mialam taki wlasnie przypadek,na zwyklym badaniu moczu wyszly mi liczne bakterie.wiadomo,czasami próbka moze byc zanieczyszczona,roznie bywa,ale warto zrobić posiew.trzeba pamiętać,alby mocz byl poranny,po ówczesnym podmyciu,bo bakterie z pochwy moga zanieczyscic.poza tym strumień moczu powinien byc środkowy,nie od razu do kubeczka. Przestrzegając tych zasad posiew powinien wyjsc wiarygodny i ewentualne wykrycie bakteri leczone odpowiednimi lekami.u mnie wykryto okropna bakterie,ktora jeśli dostalaby sie do Dzidzusia moglaby spowodowac poronienie poprzez sepse.na szczęście ostatni posiew wyszedl dobrze,ale juz przy porodzie i tak będę musiała dostac antybiotyk zapobiegawczo,żeby Dzidzia sie nie zarazila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mogliszka
Witam! Rowniez mam termin na luty (12-14):) To moja 2 ciaza...znow bedzie córeczka z czego bardzo sie ciesze:)Nie jestem niestety typem "ksiazkowej ciezarówki", mam niedoczynnosc tarczycy i jaskre.Moze któras z Was rowniez boryka sie z tymi chorobami?? Ostatnio robiłam krzywa cukrowa i wyszlo mi rano 80,a po 2 godzinach 66.Wizyte mam dopiero w czwartek i wtedy lekarz zapewne szystko powie ale kobieta z labolatorium mowiła,ze to bardzo niski cukier, ponoc za niski.Czy jest jakas mama , ktora miała podobnie? Pozdrawiam wszystkie mamy i zycze miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Ja też mam problemy z tarczycą :) mam za niskie tsh, ale teraz kiedy mi doktor zmieniła dawkę jest całkiem ok :) kontrola musi być niestety co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mogliszka
Dzieki Agnieszko za odzew,fajnie wiedziec,ze nie jest sie samej z tym tarczycowym szalenstwem;-) Dziewczyny ja mam kochanego faceta.Najbardziej pracowitego i zaradnego czlowieka jakiego znam.Z nasza coreczka ktora ma 4 latka ma swietny kontakt ale jesli chodzi o wizyty(niewazne czy zwykle czy genetyczne) to niestety zawsze COS wypada...a to trzeba bratu pomoc w firmie a to strzelanie w pracy...itd no ale to nie robi z niego ani zlego ojca ani zlego partnera.Tak mi sie wydaje.Dziewczyny!wiec jesli wasze 2 polowy sa MALO VHETNE do wizyt to moze lepiej nie naciskac.Niech sie wykaza w inny sposob:-PPozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mogliszka
Dzieki Agnieszko za odzew,fajnie wiedziec,ze nie jest sie samej z tym tarczycowym szalenstwem;-) Dziewczyny ja mam kochanego faceta.Najbardziej pracowitego i zaradnego czlowieka jakiego znam.Z nasza coreczka ktora ma 4 latka ma swietny kontakt ale jesli chodzi o wizyty(niewazne czy zwykle czy genetyczne) to niestety zawsze COS wypada...a to trzeba bratu pomoc w firmie a to strzelanie w pracy...itd no ale to nie robi z niego ani zlego ojca ani zlego partnera.Tak mi sie wydaje.Dziewczyny!wiec jesli wasze 2 polowy sa MALO CHETNE do wizyt to moze lepiej nie naciskac.Niech sie wykaza w inny sposob:-PPozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ciezaróweczki. Co tu taka cisza? Piszcie co tamj slychac u was? Mamamama2 co tak zamilklas?mam nadzieje ze wszystko dobrze. Pomelo, Lusii jak tam wasze brzuszki? Ja bylam dzisiaj na usg. No i juz na 100% bedzie mala ksiezniczka. No i okazalo sie ze moja malutka wcale nie jest taka malutka :-) Ginka oceniajac wszystkie pomiary itp.powiedziala ze jej waga koncowa bedzie miedzy 3.400 a 3.600 . Liczylam ze bedzie nieco mniejesza, ale najwazniejsze ze jest zdrowa :-) Pozdrawiam was cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusii88
a dziekuje :) brzusio rosnie :) mala zdrowiutka i kopie jak szalona :) a jak u Ciebie ?:) jak się czujecie kobitki ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusii88
Mogliszka tez mam problem z tarczyca... wysokie TSH :( chociaż teraz udało się wkoncu zbic do normy :) jupiiii :) a jak u Ciebie to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala2103 gratulacje !!!! ;) Dziewczyny mam takie pytanie. Czy echo serca płodu powinna mieć każda kobieta czy tylko jak są jakieś wskazania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusii u mnie mala tez szaleje w brzuszku a najbardziej uwielbia mnie kopac po pecherzu :-) Czasem jak mi zasadzi kopa to az chodzic nie moge hehe. Zgredzidlo co do tych badan to wydaje mi sie ze raczej musza byc jakies wskazania. Ja nie mialam takiego badania a ginka nic o tym nie mowila. A ty dostyalas takie skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulja
Dziewczyny!! Pomocy wczoraj bylam na badaniach obciążenia glukoza 75g. Wynik na czczo 89(normy do 99), a po dwoch godz. Od wypicia glukozy-155 (gdzie norma jest <120. Jestem zalamana. Wizyte u lekarza mam dopiero we czwartek, ciekawe co mi powie. Do czwartku oszaleje, martwie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulja,nie zamartwiaj sie, w czw lekarz Ci wszystko powie,a do tego czasu moze niepotrzebnie będziesz sie stresować.ja jeszcze nie mialam testu,dostalam dopiero skierowanie,ale mam zrobić przed sama wizyta,czyli za miesiąc...pozno cos... a ja z innej beczki.pytanie do mam,które robimy juz wyprawke dla poprzednich dzieci lub osób zorientowanych w tym temacie.ile kosztuje wyprawka tak od a-z? Widzialam jakieś listy z cenami w necie,ale zazwyczaj są niekompletne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mogliszka
Lusii88 ja na poczatku ciazy miałam 6,4, dostałam leki i pewnien czas trzymało sie w normie, pozniej skoczyło prawie do 4 ale szybka reakcja, zwiekszona dawka i jest ok teraz mam ok 1 . Tyle , ze biore za duza dawke jak na swoja mase i endokrynolog kazał mi przytyc szybko ale jak mi waga ruszyła za bardzo do przodu to dostałam skurczy i moj ginekolog zalecił diete i jak narazie sie jej trzymam, serce mi jeszcze nie wyskoczyło:), skurcze mineły wiec jest dobrze. Martwie sie tylko czy doczekam tego 9 miesiaca, bo moj endo mowił,ze czesto poród zaczyna sie nawet w 7, co oczywiscie nie jest reguła. 3majmy sie razem to damy rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Ja mam test glukozy w piątek. Musiałam sama kupić glukozę w aptece i mam ją rozpuścić i zanieść do przychodni. Mam dawkę 75 g mogę to rozpuścić w szklance wody ? Czy potrzeba więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgredzio do echo serca małego trzeba mieć wskazania.Ja je dostałam, ponieważ w lewej komorze serduszka zauważono ogniso hiperechogenne.Ze skierowaniem, wynikami i karta ciaży trzeba udać sie na wizyte echo serduszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulja
Glukoze kupujesz w aptece i idziesz do labiratorium pobrac krew na czczo. Ja musialam czekac na wynik 40min. Po tym czasie, jak juz byl wynik na czczo i okazalo sie ze jest dobry, oni mi tak rozpuscili glukoze ktora przynioslam w 200 ml wody i kazali calosc wypic w ciagu 5minut.. i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ta glukoza to wszedzie jest inaczej.U nas idzie sie do laboratorium.Pobieraja krew potem wypija sie wiecej jak poł szkl.glukozy( daja na miejscu) czeka sie 2 godz. i znowu pobieraja krew.i do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
no mi kazali kupić glukozę rozpuścić w domu i zanieść w butelce do przychodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulja
To nie wiem, , moze przedzwon do przychodni i zapytaj w ilu ml wody rozpuscic glukoze. Bo faktycznie, wszedzie jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz wziąć sobie do przychodni wodę w butelce, jednorazowy kubeczek i sobie pomieszasz w razie czego. U mnie pielęgniarka mi rozpuściła i dała w kubeczku to paskudztwo, a glukozę musiałam przynieść sama. Zapytała nawet, czy chcę sobie cytrynę wcisnąć:) Paulja, wynik cukru 155 po dwóch godzinach wskazuje na cukrzycę, ale niewielką. Norma dla kobiet w ciąży to 140.W takim przypadku stosuje się dietę. Ja w poprzedniej ciąży miałam po dwóch godzinach 147 i do porodu na tej diecie jakoś wytrzymałam, obyło się bez insuliny. Cukrzyca ciążowa jest dość upierdliwa, ale dla się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki:) piszę z komórki więc przepraszam za błędy. W sobotę odbieram łóżeczko z materacem i pościel:) Łóżeczko jest proste z szufladą a materac gryka-pianka-kokos. Co do wózka to kupujemy używany już go oglądaliśmy i jest w bardzo dobrym stanie jest to tako jumper x. Nie jest to może wózek z wysokiej pułki ale nam pasuje. Chodź nie ukrywam że w oko wpadły mi inne wózki, które są dość kosztowne. Kręgosłup coraz bardziej mnie boli żebra też nawet pupa:) a jak Wy Kobietki też macie takie dolegliwości? Czy już pomału kompletujecie wyprawkę? Pozdrawiam Was wszystkie i Wasze brzuszki z Lokatorami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nadziejo u mnie słabo przeziebienie mnie dopadło.Do lekarza nie ide bo nie ma goraczki, lecze sie lipą, maliną itd.Ja wyprawki nie bede robila dopiero po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusii88
Mogliszka a jaka dawke bierzesz? no ja miałam największe tsh to 6,36 potem 3,07 a teraz naszczescie 2,36 wiec ok :) tyle ze przy dawce 100... ciekawe jak t o będzie wygladalo po ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala2103 i MamaAnusi dzięki za odpowiedź ;) Skierowania nie dostałam poczytała o tym trochę w necie i było, że lepiej zrobić ale Pani doktorr nic mi nie zaleciała, mówiła, że jest wszystko w porządku, dziś byłyśmy na wizycie ;) Dziś również dostałam skierowanie na glukozę i tak myślałam żeby iść jutro ale wizytę mam dopiero 20 listopada i tak się teraz zastanawiam czy nie za wcześnie, chyba zadzwonię jutro do lekarza i się zorientuje. Dziewczęta, a mam jeszcze do Was pytanko. Ile przytyłyście do tej pory??? Bo mi dziś Pani Doktorr powiedziała, że przytyłam za dużo, bo powinnam przytyć 2 kg do tej pory tyle co waży dziecko, wody płodowe itd a ja przytyłam 8 kg :( Qrcze powiem szczerze, że się zestresowałam... :( Jestem niska i rzeczywiście nigdy nie należałam do szczuplaczków i boję się żebym później nie miała problemów... Chyba zacznę ograniczać węglowodany i na basen muszę zacząć wyciągać męża.... Ja przymierzam się do kupienia wózka i ciągle coś nam wyskakuje, najczęściej Mąż w pracy a sama nie chcę jechać.... A jak tam u Was ze spaniem?? Ja ostatnio się nie wysypiam :( Niewygodnie mi ani na lewym ani na prawym boku i tam się wiercę przez całą noc... Masakra Spokojnej nocy Mamuśki !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulja
Myslalam, ze tylko ja mam problemy ze spaniem. Ja przytylam juz 6 kg, moze przez to ze tak przytylam w krotkim czasie (1, 5 miesieca, bo waga wczesniej stala w miejscu) mam problemy z cukrem. Bylam dzis u lekarza i powiedzial, ze az takiej tragedii nie ma, gorzej by bylo gdyby po dwoch godz. Cukier byl powyzej 180. Dostalam skierowanie do poradni diabetologicznej. Zobaczymy co tam powiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, trochę mnie tu nie było. Miałam strasznie męczący dzień, więc tak po krótce: póki co mój bilans kg sprzed ciąży a teraz wynosi -1. Do 10 tygodnia schudłam prawie 6 kg, to teraz nadrabiam ;) Glukozę będę robiła po 7 listopada, bo wtedy mam wizytę i tak rozmawiałam z ginekologiem. Co do spania w nocy, to był dramat :( Drętwiały mi biodra, kolana bolały. Czasami nie mogłam nogi wyprostować. Lekarz polecił mi jednodniowe soki marchewkowe Marwitu po dwa dziennie i jedną tabletkę magnezu - może to autosugestia, ale trochę lepiej. Do tego dręczą mnie straszne sny, takie ni z gruchy ni z pietruchy z niczym nie związane...no i ten strach o spanie na prawym boku. Zapomniałam o to zapytać na wizycie. Myślicie, że to prawda, że może to skutkować żylakami i niedotlenieniem maleństwa? (chodzi mi o ten ucisk żyły głównej, czy jak to się nazywa). Najgorsze to dręczy mnie Powracającą infekcja pęcherza. Zaczęłam od 2300/um potem zeszło do 400 następnie do 300, a ostatnio po kolejnej kuracji furaginem znowu 1500!!! Lekarz dał mi antybiotyk, ale boję się go znowu brać. I żurawinę jem i piję i dużo wody, a tu znów i znów :( Co począć? P.S Moje "małe" waży już 610 gram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×