Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Acia87

Nowe starania o dzidzię po ciąży pozamacicznej

Polecane posty

Gość Scent86
Ewcia rozumiem co czujesz... Kazda ma to samo, 1 dc i wielkie nadzieje, potem jajeczkowanie - wielka radosc ze sie uda i potem to czekanie, czy przyjdzie miesiaczka, czy nie... Zycze kazdej z nas by w koncu nie przyszla i bysmy cieszyly sie malenstwem :) tez biore ovarin plus clo, czekam na miesiaczke i dzialamy - to bedaie moj drugi cykl z clo (z czego pierwszy odpusciclismy ze wzgledu na zbyt duze ryzyko na ponowne wystapnienie ciazy pozamacicznej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Scent84 z kąd wiedziałaś ze w tym cyklu było ryzyko na cp? Ewcia84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Ewcia bylam na monitoringu, niestety pecherzyki byly tam, gdzie mialam laparoskopie, lekarz zasugerowal, ze lepiej poczekac na prawa strone, tym bardziej ze badanie hsg mialam robione po laparoskopii (3 miesice pozniej) i wyszlo ze lewy jajowod mam zwezony. Postanowilismy nie ryzykowac i poczekac na "zdrowa" strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosiak88
Scent powiedz mi cos wiecej o tym chodzeniu na monitoring kiedy to nalezy chodzic w ktorym dniu najlepiej dla mnie to nowe rzeczy a kuedys tez bede musiala to robic jesli bede chciala zajsc w ciaze bo musze unikac ptawej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Hej Zosiak - jasne. Opowiem na moim przykladzie - nie wiem czy slusznym:) To jest tak, ze aby zwiekszyc szanse na dziecko i wyeliminowac szanse pozamacicznej chcielismy aby lekarz powiedzial, ktora strona jajeczkuje (podobno to mit, ze jajeczkowanie jest naprzemienne). Poszlismy do lekarza i on zaproponowal stymulacje clo, tzn od 3dc do 7 dc bralam closiblegyt raz dziennie, ktory powoduje przyrost pecherzykow. Dzieki temu zwieksza to teoretycznie szanse na dziecko bo masz np dwa jajeczka (po cichu liczylismy ze beda one z dobrej strony). Dziewczyny przy stymulacji clo NIEZWYKLE istotny jest monitoring. Mam znajome, ktore braly bez kontroli i konczyly z torbielami itd. U mnie monitoring wygladal tak: 1. lekarz po wzieciu przeze mnie 5 tabletek clo kazal mi przyjsc 12-13 dc na monitoring, poszlam i okazlo sie, ze mam dwa pecherzyki po 18 mm niestety jedynie po stronie, gdzie mialam ciaze pozamaciczna. Lekarz zasugerowal, bysmy odpuscili ten cykl i poczekali na zdrowa strone. Mimo to dostalam zastrzyk, ktory mialam wziac 14dc, dzieki temu mialam pewnosc ze pecherzyki pekna i nie zrobi sie torbiel. 2. kolejny etap monitoringu to wizyta kolo 21 dc - lekarz przepisuje po zastrzyku dhupaston (powoduje ze mniejsze pozostale pecherzyki maja sie wchlonac a nie doprowadzic do torbieli) i na wizycie patrzy czy jest juz"czysto". Jesli tak czekasz na miesiaczke, i zaczynasz kojna stymulacje, czyli wracasz do punktu 1. To medycyna nie matematyka, stad nie ma pewnosci, ze kolejna ciaza bedzie wewnatrzmaciczna, niemniej mi daje to ogromne poczucie bezpieczenstwa, ze zrobilam wszystko, co moglam by zapobiec ponownej ciazy pozamacicznej. Sluze pomoca w razie pytan:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosiak88
Dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aifoz
Hej dziewczyny pozwolicie że wejde w ten wywód tak z innej drogi. U mnie w rodziznie kuzynka męża zaliczyka chyba wpadkę i oczywiscie kazdy się bał mi powiedziec z eona jest w ciazy ...kuuu....wa co ja jestem jakis psychol. To nie jest tak ze mnie martwią czyjeś ciąże mnie martwi brak mojej... tylko wy mnie kurde zrozumiecie:(. Oczywiście wiecie jak już mi mąż powiedział to jeszcze dodał żebym do niej napisała... oczywiście zrobiłam to z automatu niestety pojechałam po całości bo zaproponowałam wszystkie rzeczy po moim synu a tak naprawdę nie chcę ich oddać...rozumiecie taka blokada ze poki mam te rzeczy ti znaczy ze mogę zajść a jak się pozbędę to tak jakbym zamknęła temat. Dziewczyny wezcie mi jakoś no nie wiem rzućcie dobre słowo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Aifoz a moze wlasnie to dobry pomysl oddac jej rzeczy :) wiesz, wiele kobiet wlasnie zachodzi w ciaze jak odpuszcza:) moze wlasnie to bedzie dla Ciebie symboliczne odpuszczenie:) glowa do gory! Poza tym, te rzeczy i tak kojarza Ci sie z wyczekiwaniem, bolem itp... Moze wlasnie oddaj je, a jak bedzie potrzeba kupisz nowe np. dziewczece:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_boża
Hej. Zaglądam po długiej przerwie. Pozdrawiam wszystkie starające się dziewczyny i całą resztę :) Mój syn "po ciąży pozamacicznej" niedawno skończył 2 lata. Kiedy to zleciało! Powodzenia życzę i trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzi
Aifos ja ogólnie miałam manie kupowania rzeczy jeszcze nie bedac w ciazy i tak składało sie to i po poroneniu stwierdzilam ze tak nie moge. Okazało sie że siostra jest w ciazy i wszystkie nowe ciuszki jej oddalam. Ja to juz nawet wozek mialam zarezerwowany zeby mi go kolezanka trzymala. Wszystko odmowilam reszte rozdalam. Dwa miesiace pozniej byłam w ciazy. I tak wszystkie rzeczy do mnie wrocily :D Teraz cjuz nie dbam o te rzeczy znow pozyczylam. To tylko ciuszki a moze akurat ci ulzy na serduszku iz now sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzi
J a znow miałam nadzieje bo @ spozniał mi sie dwa dni ale znow pzyszedł. Od soboty aromek kolejny miesiac:(:( trzymaj cie sie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Hejka Dziewczyny. Ja po wizycie -niestety zrobil mi sie torbiel 2.5 cm wiec dostalam zastrzyk z 2 ampulek pregnylu... no i czekac na miesiaczke... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuzi
Scent przykro mi trzymaj się. Dziewczyny chce kupić ten żel conceive jaki wziąć w ty haplikatorach czy normalny żel. A ten 30 g mi wystarczynasprobowanie? Odpisz ie proszę bo jutro bym zamowila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Kuzi raczej nie starczy..... on jest mega szybko wysychajacy - my wzielismy te duza tubke i dobrze-bo jest malo wydajny i szybko schnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aifoz tu Ewcia84 kochana oddaj rzeczy maluszka, zamkniesz bolący rozdział i troszkę wyluzujesz. I zacznij myśleć pozytywnie. Kochana w końcu i Nam się uda, zobaczysz już niedługo i bedziemy tu pisały że i nam się udało. A tak to mam coś dziwnego dziewczyny dziś 8dc @ była 4 dni normalna franca jak ,,zawsze" ale dziś mam duuuuużo śluzu jak białko i troszeczkę krwi na papierze no normalnie jakaś MASAKRA no przecież nie możliwa jest tak wczesna ovu? Chyba ze wtedy kiedy powinna być to nie było? Co wy o tym myślicie kochane. Ewcia84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciążę pozamaciczną zaszłam w 2016 r (mam dwóch zdrowych synków z 2012 i 2014) - zdiagnozowana w 7 tygodniu jako pozamaciczna, wcześniej dzięki obserwacji bhcg było wiadomo, że nie jest prawidłowa (podejrzewano poronienie). W cyklu, kiedy zaszłam w tę ciążę miałam ogromny ból po prawej stronie i krwawienie - dlatego poszłam do lekarza. CP była prawostronna. Miałam laparoskopię z zachowaniem jajowodu (Szpital Inflancka). Trzy miesiące po tej CP zaszłam w kolejną ciążę (współżycie w 7 dc). Niestety, mimo tego, że beta przyrastała pięknie, a ciąża była wewnątrzmaciczna, okazała się pustym jajem płodowym. Dziś minął miesiąc od łyżeczkowania i cykl miesiączkowy wrócił. Mimo wszystko odpuszczam , moze wrócę do starań za 2-3-4 lata. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Ewcia -moze jestes w ciazy :)) czytalam ze niektore kobiety miesiaczkuja przez 2-3 pierwsze miesiace ciazy. Albo faktycznie jajeczkowanie wczesne :) a bierzesz jakies leki stymulanty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Scent w ciąży kochana nie jestem beta wyszła 2<5 więc niestety ale czy to możliwe żeby aż tak szybko była ovu? Biorę tylko ovarin gin powiedział że wszystko jest ok i to tylko witaminki. Ale chyba się przejdę i nie w 12 dniu tak jak mi zawsze mówi tylko w 14/15 to może zbaczy czy wogóle pekają. Bo po cp brałam 3 miesiące pigułki bo kazał i były dwa pęcherzyki 18mm ale nawet nie wiem czy pekają. A jak to jest z tym clo? Ile trzeba się starać zeby to lekarz dał ile to kosztuje bo jakieś zastrzyki są jeszcze. Ja nic o tym nie wiem. Powiedzcie kochane Ewcia84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewyczyny dzięki :***** może macie rację tylko wiecie ja się boję ze np zajdę od razu po tym jak oddam i co mam jej zabrać wszystko?wiecie ona ma termin na listopad koncówk,e jakbym zaszła teraz to bym miała na styczeń... Wiem pierdolę bez zensu:( Kuzi ja od kiedy si ę z staram to takie zrecxyz się dzieją ze masakra, tzn pewnie nic sie nei dzieje ale jak czekasz i przyglądasz się to kaza pierdoła Cie dekoncentruje. Scent Twój lekarz przynajmniej coś robi a mój to kurde taki " poczekajmy" i co mam 34 lata i mam czekać do 50 a później dziąłać... w srode ide prywatnie i powiem Pani że chce Hsg...koniec łudzenia sie chce wiedziec czy jest drozny i sbie serio poczekam czy nie i zamykam temat. Ewcia a czemu niemozliwa owu juz? Wiesz tio ze niby przy 28 dc jest około 14 to teoria. A pwoiedz mi bo zawsze zapominam ty nie masz też jajowodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aifoz
ostatni post był mój Aifoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aifoz tu Ewcia84 mi usunęli cp razem z prawym jajowodem bo pękł i mamy zaje...stego gina który uznał że nie bedzie go łatał bo po co dawać szansę kolejnej cp i z lewego torbiel ale po miesiącu byłam i oba pięknie unkcjonują. Testy ovu wychodzą negatywne, robię je bo mi zostało ze 20szt. Zobaczymy następna @ ma być 14 maja mam nadzieję, że franca nie przyjdzie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Ewcia ze stymulacja jest tak ze closilbegyt kosztuje kolo 30 zl i jest 10 tabletek. Na jeden cykl bierzez 1 tabletke przez 5 dni zaczynajac od 3 dc. Te clo powoduja ze masz wiecej pecherzykow a co za tym idzie wieksza szansa na ciaze;) potem idziesz na monitoring kolo 10-14 dc i lekarz oglada ile masz pecherzykow itd. Dostajesz zastrzyk gdzie masz pewnosc ze pecherzyki pekna w ciagu 36 h i wiesz kiedy sie starac. No i potem idziesz na kolejna wizyte zobaczyc czy nie masz torbieli zadnych. Ja niestety mialam i znow dostalam zastrzyk. Problem w tym ze sa dwa rodzaje zastrzykow-ten ktory sama mozesz zrobic ovitrlle ale on kosztuje ponad 100 zl. Pregnyl kosztuje grosze, ale musi go zrobic pielegniarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie kochane po dluzszej przerwie:) pamieram o Was:) Jesli o chodzi o czekanie na dzidzie i trzymanie rzeczy to jestem temu przeciwna mpje siostry zbieraly dla mojego dzidziusia przyszlego rzeczy mam je na strychu i za kazdym razem kiedy tam wejde mam dola one mnoe przytlaczaja lepiej jest nie miec i rozdaac jesli ma sie do kogo a wiem ze rzeczy wroca bo dziecko szybko rosnie niz trzymac i sie dolowac one tez sie starzeja robia soe brzydkie a nie wiadomo czy sie w ogole zajdzie w ciaze i urodzi. Ja juz moesiac po laparoskopii mam zachowany prawy jajowod ale niesprawny czeka mnie monitoring oraz szczepienia limfocytami meza. Slyszalam o okladach z borowiny czy Wy rowniez cos slyszalyscie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyzej pisala Zosiak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aifoz
Zosia masz rację... Ja okłądałam się borowiną ale powim Ci ze jak niektórzy pisza o ciagnieciach itp to u mnie nic. Pozniej połozyłam mężowi na nogę po operacji i on skskał normalnie z ego tak ciagnie... więc albo faktycznie on miał zrosty a ja nie albo nie wiem. Ej dziewczyny głupie pytanie bo moze jak źle myslę.. Czy jeśli nie mam lewego ajjowodu to ze tak powiem lekarz patrz tak jak my lewa prawa anie jak w lustro? czyli tak gdzie mam prawa rękę tam jest prawy jajowód ? :) sory ale jakos tak nie napadło ze może kurde źle przykładałam borowinę w miejsce gdzie nic nie ma ... Ewcia więc w sumie jedziemy na tym samym wózku. Ja robiłam owulacyjne i widziałaś te pierdoły co wychodziły.... Więc dałam spokój. Juz lepiej chyba nie mieć jednego jajnika bo wtedy możesz testy chociaż robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosiak88
Nie kochana lewy to lewy to tak jak z reka jak powiedzieli Ci ze po lewej stronie to po lewej:) no z tymi ciuchami ja troche takich wiekszych wydalam i ksiazek zabawki ktore byly juz nie ladne wyrzucilam szkoda ze u mnoe w rodzinie teraz zadnego malca nie ma od siostry cora ma w lipcu 2 lata glupio mi powiedziec jej zeby mi nie pakowala ciuchow a te malutkie ladnie poopisywala mi na jaki okres maluszka moja mama jeszcze schowala po weselu wodke na chrzciny a juz nie zyje:/ mi w ogole jest smutno jak przebywam w moim domu ale musze byc silna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aifoz
Mama zmarła. Jezu :* strasznie przykro że tak Cie jakoś los doświadcza:( No ale wiesz niestety dobrych ludzi spotyka więcej złego ponoc w sumie mało to logiczne i sprawiedliwe ale tak jest. Mendy i szumowiny mają wszytko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Dziewczyny glowa do gory! Zobaczycie ze i my sie doczekamy dziecka:))) i kazda jedna po drugiej bedzie tu przekazywala dobra nowine :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosiak88
Oczywiscie ze zajdziemy i urodzimy oraz bedziemy dla innych wsparciem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×