Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość Anulek0000
Hej kobietki :) ja też mam wizytę w poniedziałek, tyle że koło 19 :) nie wiem, czemu, ale zawsze czekam na ostatnią chwilę z umówieniem się na wizytę, żeby ta była jak najpóźniej, a potem w dzień wizyty cały czas przeżywam, że jest ona tak późno i czemu nie umówiłam się na 15 to bym już wszystko wiedziała :) a następnym razem robię dokładnie tak samo :) _____ Wczoraj byłam oddać krew i mocz do badań, a dzisiaj się okazało, że nie wiem jak oni to zrobili, ale udało im się zgubić te próbki i muszę iść tam jeszcze raz :) siku to jeszcze rozumiem, że mogłaby być to moja wina, bo mogłam źle zakręcić, ale jak oni zgubili krew - o to jest pytanie :) ____ Te wózki to w ogóle jest dla mnie zagadka, który miałby być dla nas najlepszy. Ja chciałabym, żeby był dobrze amortyzowany i przede wszystkim lekki, bo ja należę do gatunku masywnie wyglądających, ale jednak słabo-silnych kobiet :) Myślałam nad wózkiem lepszej firmy, ale używanym. Jednak jak się przyznałam teściowej, to zostałam sterroryzowana, że wnuka chce jej zabić, że dzieci ze szpitala przynoszą różne bakterie, że co innego dziecko po dziecku w tej samej rodzinie, a nie tak, że nic nie wiem, a kupuję. I w sumie to nie wiem, czy ma kobieta rację, bo ja myślałam o tym, żeby wyprać co się da w takim wózku, to pewnie by go odkaziło w jakiś sposób i byłoby bardziej świeże. Jednak teściowa się upiera, że dla dziecka to musi być nowe i masz tu babo placek. Jeszcze to przemyśle, ale najwyżej zrobię jak będę uważać i najwyżej się nie przyznam:) ____ Jeżeli chodzi o owłosienie, to u mnie generalnie chyba jest w tej samej ilości, ale wyraźnie zrobiło się ciemniejsze. Łącznie z włosami na głowie, które przed ciążą były blond, a teraz są rudo-brązowe, bez używania żadnej farby :) także ja to dopiero jestem dziwaczna :) ____ malinowaa - cieszę się, że się uaktywniłaś, zawsze to miło mieć kogoś z wrocławskich okolic :) zawsze można wymienić szpitalne spostrzeżenia i opinie o lokalnych sklepach, hurtowniach, promocjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha i gunia - kto by pomyślał, że na tym forum spotkają się dwie dziewczyny, które chodza do tego samego gina :P i jeszcze obie macie wizyte w poniedzialek:P spoko ;) zycze wam powodzenia i miłych wrażen;) zreszta widze ze duzo kobietek tu ma na poniedziałek wizytę, także rreszta z nas będzie tu miała co czytać :):) Wybieram się zaraz na miasto, odwiedzę biblioteke, kuzynkę w sklepie i oczywiście ciucholandzik:):) będę teraz tam zaglądać często i kupować coś od czasu do czasu, korzystnego. Wczoraj siostra mi kupiła cudne body z długim rękawkiem, takie żółte z napisem "kocham moją mamusię i tatusia", no jejciuuuu :* przecież ja zjem to maleństwo jak jej to ubiorę:):) Miłego dnia koleżanki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki. Czy Wy też jadłybyście słodycze kilogramami? ja wszelkiego rodzaju cukierki mogłabym jeść na okrągło ale w końcu jak moja waga ruszy z miejsca to nie wiem na jakich kilogramach wyhamuje, także muszę trochę to ograniczyć:) Owoców mam pod dostatkiem bo tato zawsze coś na targu kupi także jakies tam witaminki tez dostarczam, własnie w poniedzialek musze zapytac gina czy nadal tylko ten kwas foliowy mam brać? teraz leci mi 16 tydzien. Co do ruchów maleństwa to niestety nadal nic nie czuje a juz sie bardzo niecierpliwie:P Witaj Anulekoooo a Ty też z okolic Wrocławia bo nie doczytałam jesli gdzies o tym wspominałaś, a w tabelce chyba Cie nie ma? Jesli chodzi o szpital to bede wybierac między Borowską a Kamińskiego, Na Borowskiej pracuje mój lekarz, a o Kamińskiego słyszałam pozytywne opinie,znajome tam rodziły i zadowolone. Na Kamińskiego nie musisz na przykład wczesniej zgłaszać ze chcesz meza czy kogos tam przy porodzie i sale są pojedyncze-masz swoją łazienke z prysznicem,takze wydaj się byc ok ale na razie musze sie czegos wiecej jeszcze dowiedzieć o Borowskiej. A Ty znasz jakies opinie o tych szpitalach? Acha o wózku tez na początku myslałam o takim drozszym z wyzszej pólki ale uzywanym, jednak stwierdzilismy ze to pierwsze dziecko i ja należę do tych szanujących rzeczy, ze lepiej kupic nowy i bedzie jeszcze dla następnego dzieciaczka, a druga kwestia to to że moja mama już mnie poinformowała zebym kosztami wózka sie nie przejmowała tylko mam wybrać jaki chce i ona kupi. Kochana... takze zawsze cos zaoszczędzone:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczęta:) na początek się pochwalę, że wczoraj wieczorem chyba poczułam to..., jestem pewna na 99%, ale upewnię się w najbliższych dniach:) już od kilku dni wieczorami tak mi się zdawało, ale wczoraj to było bardziej intensywne i trwało dłużej :) U mnie też pojawiły się włoski na linii od pępka w dół i korci mnie by je zgolić...chyba można? Jeśli chodzi o resztę ciała, to na szczęście nic się nie pojawia, a włosy na głowie są w lepszej kondycji :) Z zakupem wózka, to prawdziwa katastrofa, szybciej bym wybrała auto. Chyba się zdecyduję na wózek 2w1 Jedo, coś około 1450 zł za nowy, a fotelik kupię osobny z atestem, bo naczytałam się, że te od wózków to chronią tylko przed mandatem, a dla dziecka nie są bezpieczne, ale na pewno nie wszystkie. Trzeba posprawdzać, czy przeszły testy i jak wypadły. Życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam mieć wizytę w poniedziałek, ale przełożyłam na czwartek. Ania sz piszesz, że zjesz swojego dzidziusia i mi się przypomniało co moja koleżanka zawsze powtarza, że kiedy dziecko jest małe, to chciałoby się je zjeść, a kiedy jest duże to się żałuje, że się nie zjadło, kiedy było małe :):) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek0000
Malinowaaa ja też się zastanawiam między borowską a kamieńskiego właśnie z tej samej przyczyny :) na borowskiej pracuje mój lekarz, a na kamieńskiego są oddzielne sale. Na borowskiej są dwie do porodów rodzinnych i dwie (albo jedna) zbiorowa, co mnie trochę przeraża, ale może jak będę rodzić to będzie mi wszystko jedno :) No i na zbiorową nie możesz nikogo zabrać. No i jeszcze na borowskiej są studenciaki. Jak 5 studentów płukało mi oko na sorze, to mi nie to nie przeszkadzało, ale jak wygląda i czy w ogóle wygląda asysta przy porodzie to ja nie wiem - popytam medycznych znajomych :) Ale, że do porodu jeszcze dużo czasu, to będę miała się szanse zastanowić, ewentualnie urodzę tam gdzie będą mieli miejsce :) W tabelce mnie jeszcze nie ma, bo czekam na kartę ciąży i wpisany w niej termin porodu - wtedy się dopiszę :) A jestem z Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam upalnie. U nas od rana skwar. Źle na mnie wpływa taka pogoda- najchętniej bym w domu siedziała, ale niestety.. Dziś mam rodzinną imprezę, będzie ponad 30 osób, więc od rana szykuję się- sukienka, golenie, włosy itp. Później oglądamy z mężem dom do kupienia, oby się okazał trafiony! A noc miałam fatalną, w ogóle spać nie mogłam, więc nie wiem jak będę dzisiaj funkcjonować :/ - Mycha: a na którą masz wizytę u gina? Może jeszcze wyjdzie tak, że spotkamy się w styczniu na porodówce :p Gdzie chcesz rodzić? Połczyn? - A propos ruchów to pisałyście coś o pulsowaniu. Ja też już kilka razy takie coś czułam, albo łaskotanie. Wieczorami próbuję się skupić na moim brzuszku, ale nie wiem czy tam mi się przelewa w jelitach, czy to może dzidzia daje znać... Dopiero pisałam, że brzuszka nie widać, a tu wczoraj takie zaskoczenie- zaczął odstawać :D 2 osoby mi wczoraj powiedziały, że rośnie, a mąż jak wieczorem zjechał z Niemiec to cały czas dotykał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Ale się uśmiałam dzięki ani_sz i Misia :) - Ania ja też bym zjadła swojego malucha w takim ubranku z reszta pewnie nei tylko :) hehe a Misia nie słyszałam, tego żartu o jedzeniu :) Anulek to który tydzień , że jeszcze nie masz karty ciąży? Muszę się pochwalić... Dzisiaj z samego rana byłam na pobraniu krwi i jestem z siebie dumna, bo poszło szybko i nawet nie mdlałam, ani nic twarda byłam tym razem :) I dlatego jestem zadowolona:), a zawsze to po pobraniu 5 minut na kozetce leżenia hehe także chyba powoli się przyzwyczajam. Justyna - jaki fajny maluszek, a jaki duży:) Co do rozmów naszych mężczyzn z brzuszkami to mój też nie należy do tych rozmownych niestety. Wydaje mi się, że do niego tak jeszcze niedociera to wszystko sam stwierdził, że może jak bardziej mi urośnie brzuch albo poczuje sam kopniaka to wtedy jakieś tacierzyńskie uczucie bardziej się w nim obudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziwne ze nie masz jeszcze karty ciąży,żeby dostac becikowe trzeba byc u lekarza do 10 tygodnia i myslalam ze ta karta ciązy jest wlasnie dowodem na to. Ja chodze do doktora Marcina Zborowskiego na wrzesień zapisałam sie do niego do Medfina na usg 4d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie miałam was zapytać jeszcze jedno. Powiedzcie mi czy badanie 4d to jest to samo co badanie połówkowe czyli też to drugie genetyczne ? Czy kompletnie mylę wszystkie te pojęcia. Pytam, bo jak pójdę we wtorek to nie wiem jak się mam umówić i zapytać lekarza o te 4d choć możliwe, że sam się o nie zapyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek0000
u lekarza pierwszy raz byłam w 7 tygodniu. Teraz to wg ostatniego usg powinien być 16 +4 tyg (wg wcześniejszego 16+1). Karty mi jeszcze nie założyli, bo jak się pytałam wcześniej to było wg lekarza za wcześnie, bo ja taka pokomplikowana jestem, że ze mną to nic pewnego. Ale teraz zamierzam być bardziej uparta w kwestii karty, bo sezon urlopowy i jak coś się będzie działo to u innego lekarza, bez karty może być ciężko :) ___ U Zborowskiego byłam kiedyś jeszcze przed ciążą, bo bardzo polecała go moja koleżanka, ale nie przypadł mi do gustu, bo chyba miał gorszy dzień i na mnie nakrzyczał ;) ___ Badanie połówkowe i 2 prenatalne to chyba to samo (wykonywane gdzieś pomiędzy 20-22tyg), a 4d to chyba taki bajer dla rodzica, żeby mógł ładnie dziecko zobaczyć :) ale pewna nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania 4d miałam robione na ostatniej wizycie. Dokładnie jest to bajer dla rodzica, chociaż czytałam, że dla lekarza też dostarcza inf. Po prostu widzisz swojego dzidziusia w całej okazałości w obrazie 3d, tak jakby kamera była w brzuszku. Niesamowite. Byłam zaskoczona, że na poprzedniej wizycie już tak super widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też upał okropny ale byłam po prezent dla koleżanki i trochę się nachodziłam ale mam ;) tak strasznie mam lenia dobrze ze wczoraj zupa ogórkowa ugotowana to na dzisiaj będzie a na drugie danie sałatka grecka mmm ;) ją o wózku ciągle myślę i nie mogę wymyślec nic mądrego ;) ale dobrze ze to tyle czasu do stycznia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zborowski generalnie fajny człowiek i bardzo dobry lekarz, ale zdarza się że ma gorszy dzień (jak każdy) ostatnio własnie taki miał - ale w sumie się nie dziwie bo byl w pracy pierwszy dzien po urlopie:) Ale jak ma dobry humor to mądrze mówi,wszystko wyjaśnia, zażartuje także ogólnie w porządku. A jeśli chodzi o 4d to własnie taki bajer-widać dzidziusia w obrazie lepszej jakości - aczkolwiek najlepiej na takie się wybrać (oczywiście jeśli ktoś chce w ogóle skorzystać z takiego czegoś) między 18 a 22 tygodniem i będzie to wtedy również badaniem połówkowym i lepiej dostrzec płeć. Na późniejszym etapie ciąży podobno dzidzius juz moze byc za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
a ile u was kosztuje takie badanie usg w 4d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały mis - usmiałam się:D nie słyszałam o tym hehehe :D:D X Ja obeszłam całe moje małe miasteczko i splonełam... nie sądziłąm, ze jest tak gorąco. A dziś w koncu zabiorę sie za gotowanie barszczu czerwonego. Jeszcze nigdy nie gotowałam, ale z przepisów w necie widze ze to proste, wiec moze wyjdzie. Z ziemniaczkami bedzie. A dziś wziełam tą tebletkę żelaza nie na czczo, jak wczoraj, tylko godzine po posiłku i czuje sie bardzo dobrze. Wiec tak będę brać. X A ja sie niedawno dowiedzialam, ze szpital w którym pracuje moja gin i moja mama i ten sam w którym zamierzam rodzić, ma mieć remontowany oddział położniczy od wrzesnia;) super załapię sie na nowiutki;) mają być teraz same sale do porodów rodzinnych, chyba 4. a do tej pory była jedna. No także elegancko, bo myslalam o innym szpitalu, który ma ponoć piekny oddział położniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś tu pisał kilka razy, że jesli chodzi o wózek to jest zdecydowany chyba na ten EMJOT Hitreec, ostatnio tez mi on bardzooo podchodzi;) tylko ma mały wybór kolorów... na wszystkich aukcjach te same kolory. Ale wybrałabym beżowy chyba. I mozna kupić nowy za mniej niż 1000 zł, a to super. Zreszta u mnie też rodzice chętni za wózek zapłacic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się pochwalić moimi zakupami w ciucholandzie! Za wszystko to co na zdjęciu zapłaciłam 4 zł;) każda rzecz po złotówce. Ale powiem szczerze, że takie to maciutkie, ze nie wiem czy w ogóle dzidzia to ubierze;) Ale ja i mąż tez jestesmy mali i szczupli, wiec moze byczka nie urodzę:D http://pokazywarka.pl/o8en80/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do becikowego, ze karta ciązy potrzebna, zeby bylo od kiedy kobieta jest pod opieką lekarza, to moooooze nie bedzie karta potrzebna, bo w necie znalazlam, ze trzeba takie zaswiadczenie od lekrza dać i on tam wpisuje od kiedy kobieta była po opieka. Nie piszze nigdzie ze karta ciązy jest potrzebna. Tu mozna pobrac wniosek o becikowe i to zaswiadczenie tez;) http://www.becikowe.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek0000
Aniu, dziękuję za becikowego linka :) myślę, że jak lekarz założy mi już ta kartę ciąży to wpisze w niej też wizyty, które już się odbyły, bo przecież w karcie są i wyniki badań taszczę za każdym razem z sobą :) ehh, żeby tylko w poniedziałek okazało się, że wszystko jest w porządku i mogę wreszcie wrócić do żywych :) ____ Ubranka są śliczne :) i pomyśl, że w sklepie za taki zestaw body+leginsy zapłaciłabyś ze 40zł, a tu nie dość, że ładne to jeszcze tanie :) same pozytywy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że Was rozbawiłam:) ja tez się z tego zdrowo uśmiałam, jak to pierwszy raz usłyszałam. Ja też uważam, że do becikowego, to potrzebne będzie zaświadczenie od ginekologa. Ania sz ubranka urocze :) Według mojej wiedzy badanie połówkowe, to to samo co genetyczne i wykonuje się je od 18 do 22 tc. Ja umówiłam się do lekarza, który się w tym specjalizuje na 21 tc, bo mój gin na swoim USG na pewno nie dałby rady wszystkiego precyzyjnie pomierzy i sprawdzić. Na USG w 13 tc też odesłał mnie do specjalnej kliniki. W tej klinice(gameta) USG kosztuje 180 zł + ewentualna dopłata 60 zł. do 4D. Jeśli chodzi o 3d,4d, to czytałam gdzieś, że to tylko dla rodziców, żeby mogli sobie dzidzie pooglądać, ale na innej stronie czytałam, że lekarzowi tez ułatwia sprawę. Nie wiem, jak jest, najlepiej zapytać lekarza, jednak myślę, że zwykłe USG też wystarczy, jednak ja się zdecyduje na 4d - będzie miał dzidziuś fajna pamiątkę:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja za to 4d zapłacę 300 zł. i dają płytę do domu z nagraniem z badania, także będę mogła się napatrzeć do woli :p Ale póki co czekam z niecierpliwością na 18.15 w poniedziałek. A na wózek chyba już się zdecydowałam, nic innego póki co mnie nie zadowala, tzn.jest kilka fajnych ale w każdym coś mi brakuje a ten wydaje się być idealny to Tako Baby Heaven Line kolor 4 na allegro-taki czarny z beżowym. Niby aluminiowy stelaż ale nie wydaję mi się ze jest lekki - w sumie nie mieszkam w bloku także nie będzie problemu z tachaniem po schodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za ostatnie 4D zapłaciłam 260zł i też dostałam płytkę z nagranym całym badaniem i drugą ze zdjęciami. Co prawda po fakcie trochę żałuję, bo z tego 4D u nas praktycznie nic nie wyszło... Mamy 1 zdjęcia na którym widać twarzyczkę małego, ale i tak niezbyt wyraźnie. Ja niestety muszę czekać na wizytę do końca sierpnia :( liczyłam na spotkanie z ginem i małym w najbliższą środę, ale okazuje się, że mój lekarz jest na urlopie i dopiero na 28.08. się zapisałam :( no nic, uczymy się cierpliwości :) pójdę 28.08. na wizytę, zobaczymy co i jak i pewnie na 29.08. na połówkowe do tego samego lekarza prywatnie, na 4D. W środę zobaczymy, czy z 4D coś wyjdzie, więc najwyżej się nie wybierzemy :) moja endo okazuje się, że też na urlopie, a w ogóle wizyta na październik dopiero... musiałam zapisać się do innego, bo kończą mi się leki... także nic po mojej myśli niestety :( ----- ania_sz fajne zakupy :) widzę że Ty jak ja - powolutku, po kilka sztuk wszystko zbierasz na ciuchach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_sz - ja pisałam o tym Hitreec'u firmy EMJOT. Strasznie mi się podoba na żywo bo już go kilka razy widziałam u siebie w mieście. Fakt, ciężko o fajny kolor, ale do stycznia jeszcze kawałek może coś wpadnie. Ja bym też obstawiała beż, albo szary taki jak tu: http://tablica.pl/oferta/wozek-wielofunkcyjny-firmy-emjot-hitreec-jak-nowy-ID3f6ud.html#4739d02238 Niestety ten już sprzedany. P.S. Świetne te zakupy, ja dziś byłam w smyku to podobne zestawy teraz na wyprzedaży po 25-30 zł :) Więc korzystaj jak masz gdzie kupować takie cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_sz ciuszki rewelacja :-) ja postanowiłam, że zacznę kupować po usg połówkowym, jak płeć poznam (bo mam nadzieje że wtedy już pokaże groszek co ma między nóżkami). Dziś cały dzień rozmyślam nad imieniem, bo chociaż mamy już ustalone Maja albo Filip w zależności od płci to za mną zaczyna Matylda codzić, albo Anastazja, Nastka no cudne :-P Mój TŻ mnie ukatrupi jeśli znowu mu zaczne truć. Ja lekarza mam na środe ale bez usg tym razem :-\ no nic jakoś przeżyje i będę również cierpliwość ćwiczyła :-) Czekam teraz na TŻ, spałaszujemy obiadek i pędem do sklepu po hektolitry wody i wiatrak bo normalnie żyć się nie da :-P Ściskam :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za mile słowa :)) X Postanowilam kiedys zająć się moimi zdjęciami brzucha, zebrać je do kupy i zrobić z nich jedno. W końcu mi się udało i oto ja we własnej osobie i moja metamorfoza :D http://pokazywarka.pl/z3d3g4/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×