Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość Justyna29ooo
ogolnie to w sprawie sukienki mysle ze chyba lepszym rozwiazaniem bedzie numer 40 nie ma duzej roznicy a i ty bedziesz czula sie bardziej komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rapidek
OvuFriend to miejsce dla kobiet starających się zajść w ciążę. Codziennie poznasz tutaj status swojej płodności i dowiesz się kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w Twoim przypadku jest najwyższe. Ponadto czeka tu na Ciebie wiele cennych porad na temat starania się o dziecko. Można tu również prowadzić kalendarz ciąży. Bezpłatna rejestracja zajmie Ci zaledwie 27 sekund. Zarejestruj się tutaj: http://ovufriend.pl/?code=e29f73b02184f17414f 32d2ece6451af170a19b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też bym brała chyba 40 na Twoim miejscu. Wymiary się dużo nie różnią, a większą w razie czego zawsze można zwęzić/podłapać. Dziewczyny czy Wy naprawdę kupujecie takie drogie łóżeczka? Bo jak tak patrze to ja bym się zdecydowała na takie maks 300zł bo już za te pieniądze można kupić ładne i dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja patrzylam na te tansze łóżeczka, ale to jest takie "wypasione" ;p tzn.ma juz wszystkie pierdółki, od poduszki, po baldachim,materac i najwazniejsze ma szuflade. A sukienke wezme 40:)dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, 200zł + jakaś pościel itp. wyjdzie 300zł a nie 600 czy 550. Oczywiście nie krytykuję tu nikogo kto kupuje drożej, bo jeśli kogoś stać to czemu nie, tylko chcę zaczerpnąć opinii, bo może ja źle myślę i może te tańsze do niczego się nie nadają, albo zaraz się rozlecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
to tak się wydaję,że one są tylko drogie, ale weźcie pod uwagę z ilu rzeczy składa się to łóżeczko, gdyby wszystko chciałoby się kupić osobno, na pewno wyszłoby drożej, a tu już jest w komplecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
poza tym zobaczcie, 200 zł zwykłe łóżeczko.. a do tego kołderka, poduszka, a to. materac.. :) już się trochę kasy robi :) a tu fajnie wszystko jest skompletowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jednej strony wydaje się że drogo wychodzi to łóżeczko za 600 zł ale pomaranczowa ma racje tam jest tyle elementów że za 600 zł chcąc osobno kupować nie dało by rady :) inna strona medalu jest taka ze nie wszystko dla kazdego jest przydatne :) widziałam tam jakieś abażury na lampke i na żyrandol i takie przyborniki - jak dla mnie nie są potrzebne dlatego osobno kupiłam łóżeczko za 150zł osobno kołderke i poduszke z pościelą i ochraniaczem za 200zł :) mi wyszło 350zł i mam to czego akurat potrzebuje ;) ale ktoś inny potrzebuje właśnie takiego z 10 czy 15-stu elementów :) różne są potrzeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
a ja mam pytanie za sto punktow :) jutro jest swieto i pewnie bedzie dlugi weekend powiedzcie mi czy w polsce w piatek wszystko normalnie funkcjonuje.mam na mysli sklepy typu pepco i inne z ciuchami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Tak wszystko działa normalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
eh.. ja dziś byłam w zusie i jestem podłamana... zus wisi mi wypłate zasiłku, od 14 czerwca... czyli są mi winni już ok 4,5 tys... a niestety nie wiem kiedy otrzymam te pieniążki, ponieważ na mojego pracodawcę została wyznaczona kontrola... a kontrola jest 23 sierpnia.. jeżeli ona nie przebiegnie pomyślnie, ja żadnych środków nie otrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mama zamiar kupić zwykłe łóżeczko z materacem. Na początku nastawiałam się na te kilkunastoelmentowe, ale szczerze mówiąc po 1. nie podobają mi się te wszystkie misiaczki, gwiazdeczki, żyrafki, wrrrr (to moje osobiste zdanie i nie chcę nikogo urazić!). To co wkleiła malinowaaa jeszcze by było do przyjęcia, chociaż te serduszka są niepotrzebne :) przynajmniej mi do chłopca nie pasują :) A po 2. najważniejsze - wyleczyłam się z tych pierdułek, jak naczytałam się w necie o niebezpieczeństwach - głównie chodzi o ochraniacz. Baldachim jak któraś pisała - to zbieracz kurzu (chociaż nieziemsko mi się podoba!) :) Z kołderki ze wzgl. bezpieczeństwa też raczej nie będę korzystać - przymierzę się do śpiworka. Przybornik - jakoś nie mam pomysłu co tam chować :) W zestawie malinowej brakuje mi tylko przewijaka-nakładki. No i tak sobie dumałam, dumałam i doszłam do wniosku że kupię same łóżeczko z materacem. Byle miało szufladę :) Chociaż ja pamiętam, że jak brat był mały to pod łóżeczkiem był najlepszy schowek na wanienkę :) Więc to też warte przemyślenia. ------- mi ostatnio wpadło w oko takie: 3426052451 (skopiujcie to do wyszukiwarki na stronie głównej). Łóżeczko dla maluszka, a jak podrośnie łatwo przerobić na łóżko dla kilkulatka. Przy takich opcjach cena wg mnie niczego sobie. Póki co jest na szczycie listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
aizuz lozeczko fajne tylko cena tez niezla :) ja na poczatku myslalam o tej szufladzie ale pozniej stwierdzilam ze wole przestrzen pod lozyczkiem coby mi bylo latwiej tam podloge zetrzec a w dodatku zakupilam ostatnio szafe i komode z szufladami tak wiec mysle ze szufladek min wystarczy. wydrukowalam sobie liste-wyprawke dla noworodka no i wedlug tej listy bede kupowac. wkurza mnie to ze nie znam plci malenstwa bo musze kupowac rzeczy uniwersalne tzn.zolte zielone czerwone biale postaram sie cos znalezc bedac w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna: A może wrzuciłabyś tą listę tutaj? ;) Ja też o takiej myślałam, ale na razie na myśleniu się skończyło :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monobia te abażury na lampke i na żyrandol na tej aukcji co ja podałam to są tylko na zdjęciu pewnie po to zeby robilo jeszcze wieksze wrażenie:) ale nie ma w zestawie. Też uważam ze jakby tak kupić wszystko oddzielnie to kasy wyszło by sporo więcej ale zgadzam się też ze dużo pierdólek nie jest niezbędnę ale cudnie wygląda,a ze to moje pierwsze maleństwo to chcę mieć takie jak mi sie marzy:P przy drugim pewnie będę już "mądrzejsza" i oszczędniejsza. Justyna jeśli chodzi o sklepy w Polsce to wszystko normalnie otwarte, tylko jutro pozamykane. A i jesli mozesz to ja rowniez chetnie zobaczę to Twoją listę. Przydałaby się takowa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
to jest ta lista oczywiscie chyba sa to najpotrzebniejsze rzeczy i takie podstawowe bo wiadomo ze kazdy ma jeszcze swoje pomysly. ja bede sie tej trzymac. Wyprawka dla noworodka UBRANKA - śpioszki 4–7 szt. - body z krótkim rękawem 7–10 szt. - body z długim rękawem 7–10 szt. - kaftaniki 3–6 szt. - pajacyki 5 szt. - sweterki, polar 1–3 szt. - czapeczki (2 cienkie, 1 grubsza, najlepiej ze ściągaczem, wiązana) - skarpetki 5 par - cienkie rękawiczki 2 pary - śpiwór z kapturem (na chłodne miesiące) HIGIENA - mydełko dla niemowląt (najlepiej z dozownikiem) - krem przeciw odparzeniom - oliwka - chusteczki pielęgnacyjne - paczka pieluch New born - szczoteczka do włosów - gumowa gruszka lub aspirator do noska - małe nożyczki z okrągłymi końcówkami - patyczki higieniczne - wyjałowione gaziki oraz waciki - pieluchy tetrowe 10 szt. - ręczniki kąpielowe 2 szt. - termometr do mierzenia temperatury wody - wanienka - przewijak - proszek do prania niemowlęcych ubranek - spirytus do przemywania pępka - sól fizjologiczna SEN - łóżeczko - materacyk - ceratka pod prześcieradło - pościel 2 komplety - kołderka - cienki kocyk 2 szt. - grubszy kocyk - rożek 2 szt. SPACER - wózek - śpiwór do wózka - torba na akcesoria małego podróżnika - osłona przeciwdeszczowa - fotelik do przewożenia malucha autem ŻYWIENIE Do karmienia piersią: - wkładki ochronne do biustonosza - laktator Do karmienia butelką: - butelka 125 ml 3 szt. - butelka 250 ml 3 szt. - smoczki pasujące do butelek - szczoteczka do mycia - podgrzewacz do butelek - termoopakowanie do butelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
niektorzy jeszcze dodaja do tego monitor oddechu i elektroniczna nianie ale to juz wedle uznania. Jesli chodzi o sztuki tych ubranek to jest tylko i wylacznie dla noworodka tylko te najmniejsze pozniej juz mozna kupowac ta reszte troszke wieksza np.62-68 cm bo dzidzius szybko rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobra lista :) mi pozostało do kupienia : - gaziki jałowe - spirytus 70% lub octenisept do przemywania kikuta - sól fizjologiczna do przemywania oczek - sól morska do noska - wkłady poporodowe - wanienka - przewijak - termometr dla dziecka i nie wiem w razie potrzeby laktator i podgrzewacz jak bym nie mogła sama karmic albo miała nawał pokarmu i trzeba będzie ściągać.. Co myślicie kupić do kąpieli oilatum? czy zwykle mydelko jest lepsze? ja się tak zastanawiam i to Oilatum to jest troche drogie bo za 0,5l 50 zł chcą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
kiedy moja cora sie urodzila to kupilam laktator i go nie uzywalam a za to sprawdzila sie sciagaczka do mleka taka z gruszka gumowa bo najmniej bolalo. jesli chodzi o rzeczy do kapieli to ja uzywalam wszystkiego z bambino,mydelko oliwka bo na jonsona moja corka miala uczulenie zreszta jak wiele innych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 30 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - płeć nieznana justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - plec nieznana pomaranczowa - 23 - Pabianice - 11.01.14 - Córcia. Monbiaa - 21 - Jarosław - 12.01.14 - płeć nieznana szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - płeć nieznana KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana _________________ i ponawiam tabelke zeby zawsze pod reka byla tzn.na aktualnej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Ale dużo napisałyście :), cudownie - cudnie się to czyta, ale chyba odpowiedzieć nie dam rady, bo nie zapamiętałam, kto co pisał. W sprawie sukienki malinowaa, ja Ci radze pomierzyć się i porównać z podanymi wymiarami, zwłaszcza w biuście, bo ta sukienka raczej się nie naciąga. Wydaje mi się, ze różnica miedzy rozmiarami to 4cm,nie 2, bo podane są długości, np,pod pachą - w biuście, ale to trzeba przemnożyć razy 2, tak jak się mierzy koszule męskie w klatce. Nie wiem, czy dobrze mi się wydaje, ale lepiej sie upewnij. I jeszcze zwróć uwagę, na długość sukienki, bo jak Ci się uniesie na brzuszku, to się skróci.To takie moje rady, a sukienka śliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja już bym tak chciała grudzień a to jeszcze do grudnia 3,5 miesiąca - kupa czasu! Chyba się nie doczekam na szybko tego mojego dzieciątka strasznie mi się dłuży to czekanie z wizyty na wizytę... Pozatym jutro Święto mój mąż do pracy od 6 do 14 tez ani nigdzie isc bo przyjdzie zmęczony i w piatek dalej na 6 do roboty... Nudze się już powoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna za pamięci :)udanego urlopu, by Twój mąż zakochał się w Polsce. A Tobie życzę cudownego wypoczynku i udanych zakupów.:) Co do łóżeczka, to ja jeszcze się nie zdecydowałam, natomiast w tym programie, o którym pisałam pt. Mamo to ja - fizykoterapeuta radził wybrać materac lateksowy albo piankowy, ale to i koszt wyższy. Z tego co się rozglądałam, to tak od 160 zł w górę. A i jeszcze mi się przypomniało, że mówił też, że dziecku do roku czasu, nie daje się żadnych poduszek. To samo mówi moja mama, więc może coś w tym jest. Te Wasze łóżeczka śliczne, zwłaszcza z baldachimami - sama nie wiem, czy się zdecydować, czy nie. Wyglądają po prostu uroczo, aż buzia się śmieje. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
dziekuje Maly Mis, a ja ciagle jeszcze nie spakowana. siedze na kompie i nic zupelnie nic nie robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Justynka Ty już jutro jedziesz! Pokaż męzowi naszą piękną Polskę i przywieź sobie duuuuuużo zakupów ;) Udanego odpoczynku i wracaj szybko do nas :) . Mały Miś ja chciałam pooglądać to Mamo to ja ale nie włącza mi sie ten tvn player jest to kólko że niby się ładuje ale nic pozatym ... . O poduszce tez słyszałam że się nie daje na początku ale nie wiedziałam że aż tak długo - do roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały miś, tak tak - masz racje w biuście i w tali różnica to 4 cm. Napisane jest, że wymiary mierzone były na płasko, bez rozciągania. Jeśli miałaby się nie rozciągać to w ogóle bym jej na siebie nie wcisnęła bo w biuście i w tali mam jakies 10 cm więcej niż wymiary w 40. ale myślę ze ona się rozciąga, poza tym ze mnie chudzielec więc 40-stka musi byc dobra:p dzięki Kochana za rady. Justyna Twoja lista na pewno mi się przyda:) Pisałyście wczesniej o bodziakach z Biedronki - tez dzisiaj kupiłam -takie kolory w miare uniwersalne bo białe z czarnym obszyciem i z dalmatynczykiem a drugie z myszką mickey w niebieskie paski. Są przesłodkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×