Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość Anulek0000
Dzięki za odpowiedzi w sprawie pępka :) trochę mnie uspokoiłyście, że u różnych osób na różnym etapie "psuje się" pępek :) U mnie na razie +2 kg, ale zaczęłam tyć dopiero niedawno, bo dopiero jakieś 2 tygodnie temu skończyłam wymiotować, więc przyrost jak na czas jest spory, co mnie trochę przeraża i dlatego myślałam, że nadmiernie się pokrywam warstwą tłuszczową :) ________ W kwestii witaminek to ja biorę prenatal classic (ze względu na cenę, ale skład też jest ok) do tego żelazo (bo jest znacznie poniżej normy) i magnez (bo jest w dolnej granicy normy). Kwasów DHA nie biorę, bo kwasy tłuszczowe "czerpię z natury" ;) tzn. używam oleju lnianego do sałatek, albo jak piję sok warzywny to dodaję sobie łyżkę tego oleju, do tego jem ryby ze 3 razy w tygodniu, więc myślę, że to wystarczy :) ________ Monbiaa, dręczę Cie na wszystkich frontach, ale poratuj :) bardzo ładnie proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Podczytuje Was od momentu gdy dowiedziałam się ze jestem w ciąży, czyli końcówka maja początek czerwca. Nie ogarniam wszystkich nicków i co kto dokładnie pisze, ale śledzę Wasze poczynania, zakupy i samopoczucie :). Termin mam na 23 stycznia. Na usg w 13 tyg lekarka stwierdziła ze to chłopak, teraz w 18 tyg pięknie było widać dwa paski i nic się nie majtało... więc chyba dziewczynka. Usg połówkowe mam 17 września więc mam nadzieję że się wyjaśni kwestia płci. To moja druga ciąża, pierwsza córka ma 3 lata i wczoraj poszła do przedszkola. Mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swego grona bym i ja czasami mogła cos napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Fajnie, że to forum jest tak aktywne ! Nadążyć nie ma ! Pomarańczowa będzie miała co czytać :) Mój pępek zrobił się bardzo wklęsły a kreski nadal nie mam ! Może nie będzie wcale :) A co do witaminek to ja biorę Femibion Natal2 tam też są kapsułki z DHA no i od wczorajszej wizyty mam brać jeszcze magnez. Wczoraj na wizycie było śmiesznie, bo wrócił mój lekarz. Nie chciał mi robić USG bo dwa tygodnie temu miałam połówkowe a ja na to"no jak to nie obejrzę go:( ? " na to lekarz no dobrze jak pani chce to zrobimy :) heh Z dzidzią wszystko ok waży 458 g także rośniemy rośniemy :) Na wadze jest +5 kg także myślę, że też w normie się mieszczę. Witamy ilox23:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulek kochana w czym mam Cię poratować :) Pisz śmiało pewnie nie zauważyłam o co mnie prosiłaś - przepraszam :) . Szczęśliwa_Ona zaproszenie wysłałam na tego drugiego maila :) pewnie dojdzie tym razem bez problemów :) . Mi gin nie zalecił witamin ponieważ mam wszystkie badania super pozatym biorę Jod i Magnez :) a od Endokrynologa mam Euthyrox :) i to narazie wystarcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ilox23 :) Forum nie umarło i napewno nawet te dziewczyny co są na facebooku też będą się udzielały :) Więc nie ma co się martwić :) Pomaranczowa wracaj do nas napisz jak było i jak się czujesz jako świeża mężatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek0000
Monbiaa - napisałam do Ciebie dwa rozpaczliwe maile w kwestii fb, bo mi nie działa ten link :( i nie wiem czemu :/ ale faktycznie w natłoku wiadomości, które teraz do Ciebie przychodzą mogłam zaginąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja wysyłam do Ciebie zaproszenie a tu mi wyskakuje ze zostałaś już zaproszona na tego maila :) może podaj mi inny adres jakiś taki zastępczy to ja wtedy wyśle na niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie w ogóle pępek to najśmieszniejsza rzecz w tej ciąży :) zauważyłam to już jakiś czas temu i nie wiedzieć czemu strasznie mnie to bawi :) mój jeszcze jest wklęsły, ale od jakiegoś czasu właśnie zaczyna się spłycać. Od dołu jest wyraźnie łagodniejszy i uwielbiam go macać :)taki odstresowywacz normalnie :) podejrzewam, że niedługo też już będzie bardzo płytki, albo i płaski, bo macica mi już właśnie podeszła do linii pępka, ale póki co mam taką śmiechostkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka mój też mnie śmieszy :) właśnie dlatego, że tak powoli zanika i robi się naprawdę płytki :) i taki coraz mniejszy :) Pozdróki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
wrocilam wlasnie z zakupow i kupilam sobie 2 pary spodni ciazowych i sa z***biste. jedne czarne obcisle biodroweczki z tym pasem naciaganym na brzuch,sa bardzo sexy moj maz nawet to stwierdzil a drugie normalne jeansowe ciemno niebieskie no i powiem ze bardzo modne. jedne kosztowaly 40 euro drugie 30euro ale byla jakas promocja i za dwie zaplacilam 50 euro. Kupilam tez 5 par skarpetek dla corci :), body z dlugim rekawkiem,dwie koszulki,jednego pajacyka i spioszki.Tym razem juz z przewaga rozowego choc nie powiem ze to moj ulubiony kolor. Moja starsza corka powiedziala zebym tylko nie kupowala ciuszkow z Hello Kitty bo to obciachowe. ______________________ a teraz do garow trzeba cos ugotowac. w niedziele moja corka ma urodziny no i musze torta zrobic a pozatym to zamowilam buty na prezent urodzinowy i jeszcze nie przyszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, matka szaleje :) fajna promocja na spodnie :) do niedzieli jeszcze sporo czasu, więc spokojnie, zdążą jeszcze dojść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Heej dziewczyny. :) spoooro pisalyscie,wiec nie jestem w stanie do wszystkiego sie odniesc :) Ja na poczatek kupie jeden kombinezon w rozmiarze 56:) a co do ubranek to tez staram sie tak kompletowac by nic nie zakladac przez glowke ;) Ja nadal czekam na kase z zusu,od 23maja 30 dni by mi wyplacic kase :) Podaje maila,moze tez dolacze do tej grupy na fb Kassiullkaa18@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
hej dziewczyny ja jak zwykle czytam Was ale nie mam kiedy napisac:) trochę zaganiania jestem:( Dzisiaj mam wizyte i myśle że już poznam płec dzidzi wiec będę mogła się tutaj już dzisiaj wieczorem pochwalić:) ------------- ja niestety nie będę mogła być z Wami na fb bo powiem szczerze że nawet nie mam tam konta:( wiec tylko tutaj będę zaglądać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monobia i mi podaslij ten link na fb w wolnej chwili prosze :-) polepiona@wp.pl Wiecie co dziewczyny ja to oszaleje w koncu w ciazy i tyle... Dzis mialam badania krwi i moczu i wszystko do bani jak zwykle, leukocyty podwyzszone do ponad 13 tys, hemoglobina i hematokryt za maly, w moczu tez liczne fosforany bezpostaciowe i pasma sluzu.Ehh wykoncze sie no niech juz styczen bedzie prosze, prosze i zebym groszka tulila juz w ramionach:-) A w czwartek msm usg i wizyte u gina i znowu sie stresuje by wszystko dobrze bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
polepiona ile u ciebie hemoglobina bo ja mam 10,2 w wynikach i on mowi ze to za malo i dostalam jakies lekarstwa ktore zaraz ide wykupic bo cholera przez demencje zapomnialam o tej recepcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wczoraj po morfologii i mocz oddany...i też czuje ze coś bd nie tak....bo ile razy to ja sie przed snem nabiegam do wc to komedie można nakręcić..... Ciąża ogólnie ma chyba to do siebie ze ile razy bysmy u lekarza nie były to i tak bd-y sie martwiły....mnie tydzień temu mocno bolał brzuch....i 3 godziny zasnac nie mogłam....juz chciałam na pogotowie jechać,ale krwawienia nie było wiec poczekałam,rozchodziłam i przeszło....i teraz tak czekam na wizyte,i juz sie doczekać nie moge...i mieć juz pewność ze wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna hemoglobine msm 11,5 i nie wiem czy moja gin bedzie juz reagowala cxy jeszcze poczeka, no w czwartek sie okaze a ja wkrotce osiwieje :-P No przeklinam czasem ten internet i obiecuje sobie ze nie bede czytala tego wszyskiego odnosnie wynikow, a i tak czytam a potem swiruje... :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek0000
Polepiona - jak to mawia mój tatuś, tylko spokój może nas uratować :) Hemoglobina jeszcze nie jest taka tragiczna, chyba że spadła Ci w ciągu miesiąca z 14 do tej wartości, to wtedy nie za dobrze, ale wszystko można podbić lekami i niby bogatszą w żelazo dietą :) Jak tabletki z żelazem nie pomogą to jeszcze do wyboru są żelazne zastrzyki i kroplówka (obydwie formy mało przyjemne, ale skuteczne). Jednak te ostatnie środki stosuje się jak hemoglobina jest już na naprawdę bardzo niskim poziomie. Akurat stałam się niedawno specjalistką od spraw żelaza, bo mi szybko zjeżdżało i było dużo poniżej normy, a tabletki w ogóle mi nie pomogły. W sumie, co prawda po perypetiach szpitalnych, ale się udało ją podnieść i chyba wszystko jest w porządku :) Jednak wcale nie musi Cie czekać żadna kroplówka ani inne przyjemności, może się okazać, że tableteczki wystarczą i po kłopocie :) Nie martw się na zapas, lekarze w gruncie rzeczy wiedzą co robią i milion razy się zastanawiają czy nie zaszkodzą. A jesteśmy kontrolowane na bieżąco, więc ewentualne niedobory czy stany zapalne są stosunkowo szybko wykrywane i nie zdążą zrobić wielkiego zamętu w naszych organizmach :) Przynajmniej ja się tego trzymam, bo inaczej bym zwariowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Monbiaa nic nie dostalam :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
ja startowalam z hemoglobina 11.2,pozniej mialam 12,8 a teraz 10,2 i lekarz powiedzial ze spadla i ze musze tabletki zaczac brak ale u ciebie polepiona to spokojna twoja rozczochrana :D nie mart sie kochana na zapas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
ja startowalam z hemoglobina 11.2,pozniej mialam 12,8 a teraz 10,2 i lekarz powiedzial ze spadla i ze musze tabletki zaczac brak ale u ciebie polepiona to spokojna twoja rozczochrana :D nie mart sie kochana na zapas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki ja szybko bo z telefonu,w sprawie pępka to mój nigdy do pięknych nie należał,a jeszcze lekarz od laparoskopii też go skrzywił,a teraz jest nawet nie plaski jak piszecie tylko taki wypukły,M się śmieje ze maleństwo to synek i w taki sposób mi to pokazał,po prostu taka wystająca faldka wystajaca mi sie zrobila,a co do witamin to lekarz przepytal mnie co jem i stwierdził ze on nie zaleca mi witamin skoro większość rzeczy jem i wyniki ok narazie.poza tym podobno po tych witaminkach dzieciaki duże się rodzą,choć ja w to nie wierze skoro rodzice są "więksi" to dziecko nie bedzie miało 50 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczynki za slowa otuchy :-) Ja z tych co martwia sie na zapas niestety, zanim wyniki dostalam to juz zdazylam sobie poplakac co to bedzie. Na wczesniejszym badaniu leukocytow mialam np 15 tys i moj doradca internet doprowadzil mnie do czarnej rozpaczy, a moja gin stwierdzila ze w ciazy to jest nadal norma i nie mam co panikowac bo nawet do 18 tys jest do przyjecia:/ tylko ze ja oczywiscie wczesniej na necie naczytalam sie co innego... Dzis mam 13 tys z kawalkiem i staram sie nie histeryxowac, co slabo mi wychodzo. No i jeszcze ta moja niedoczynnosc miesiac temu tsh piekne 1,26 a dzis juz 2,54 czyli znowu wyzsza dawka eutyroksu mnie czeka... No mowie Wam histerycxka ze mnie straszna, mama krzyczy ze przeze mnie dzidzius bedzie nerwowy i placzliwy i pewnie ma racje :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki,nie było mnie od wczorajszego wieczora i mam sporo do nadrobienia:) uff, ciesze się, że forum żyje;) Przede wszystkim gunia i justyna gratuluję udanych wizyt. Szczerze bardzo się cieszę, że z dzidziusiami wszysko ok. A Tobie justyna szczególnie gratuluję córeczki, bo wiem że bardzo jej pragnęłaś, tak jak ja:) Kams ja też uważam, że witaminy należy suplemontować, bo ciężko dieta zapewnić wszystkie potrzebne składniki. Uważam jednak, że nie ma co szaleć z ceną. Droższe nie koniecznie oznacza lepsze. Ja biorę Prenatal classic, za które płacę 14 zł na miesiąc i wydają mi się ok. Jak Wam się chce, to sprawdźcie sobie ulotkę w necie i porównajcie z Waszymi, bo może się okazać, że nie potrzebnie przepłacacie. Jeśli chodzi o DHA, to tak jak Anulek, rano zażywam łyżkę oleju lnianego, poza tym rozpoczął się sezon na orzechy, które bardzo lubię, więc może wystarczy. x Cytrynka bardzo Ci dziękuję, za miłe słowa. x Ilox 23 witaj w naszym gronie, rozgość się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach i jeszcze dwa słowa do Justyny. Odnośnie wagi Twojej córci. Myślę, że nie masz co się martwić. Na pewno mieści się w normach dla swojego "wieku". A różnice między wagą są bardzo niewielki, bo to przecież tylko kilka deko. Poza tym każdy człowiek jest inny. Jeden ma delikatną budowę, drugi grubsze kości, dlatego też różnica w masie urodzeniowej zdrowych, donoszonych noworodków może wynosić 2 kg. x Ania sz jak minął pierwszy dzień w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa jak się czujesz w nowej roli? I napisz jak po przeprowadzce i rozstaniu z rodzinką? No i jak wesele? Chyba, że wolisz nie pisać, to nie nalegam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie :) nie było mnie parę dni, więc musiałam nadrobić czytanie :) Wiele tematów się przewinęło, więc postaram się wypowiedzieć nie za długo i konkretnie ;) . Gunia1990-odpowiadam na pyt ze str 129. Miałam ZZO choć na początku nie chciałam. Myślałam, ze zaszkodzi dziecku, ale podobno jest całkiem bezpieczne. Gdy nie mogłam wytrzymać z bólu z trzęsącymi się rękami podpisałam zgodę i nastała ULGA. Tylko ta dziewczyna, która ma niski próg bólu i rodziła naturalnie może tą ulgę zrozumieć :) nie czułam bólu po zastrzyku, ale z tego co pamiętam mogłam poruszyć nogami. Na mnie ZZO podziałało szybko, ale muszę powiedzieć, ze przez te wszystkie lata bardzo dokucza mi ból w miejscu wkłucia, czyli na dole pleców :( ale w Twoim przypadku nie musi tak być :) . Był poruszany temat mężczyzn i opieki nad dzieckiem. Ja swojego odsunęłam od syna gdy się urodził, bo jest mało rozgarnięty. Bałam się, że małemu coś się stanie, ale teraz gdy córcia się urodzi będzie musiał być tata "pełną gębą", bo ja mam studia i akurat urodzę gdy będzie się zaczynała sesja egzaminacyjna. Teraz to widzę, że odsunięcie sprawiło, ze nie ma mąż z synem takiego kontaktu jak ja. JA ju to uzmysłowiłam i teraz próbuje odbudować stosunki z synem. . Temat zgagi u mnie opanowany. Wystarczy nie jeść smażonego :) wczoraj zjadłam pączka z budyniem (mniam, moje ulubione) i odczułam skutki zaraz po tym jak trafił do żołądka. Normalnie zgagi nie mam :):) z synem miałam non stop. To było okropne. . zaskoczyłyście mnie z tymi ubrankami dla dzidzi do szpitala. Tym, ze zabierają wstrętne babki i nie ma możliwości odzyskania ich. Ciekawa jestem czy w Krakowie też to się praktykuje. Muszę popytać, sprawdzić. Dziękuję za info :* co ja bez Was bym zrobiła??!!?? :) . Justyna29ooo- będziesz miała ślicznego bobaska :) uwielbiam dzieci mieszanych rodziców. My też z mężem poniekąd tak mamy, bo nie jestem polką, ale mam jasną karnację tak jak i mój mąż.Natomiast mój syn ma cudną śniadą karnację, gęste kasztanowe włosy i duże niebieskie oczy :) straszliwie jestem ciekawa jaka będzie córcia. Ja jestem brunetką i mam ciemne oczy, mąż szatyn i niebieskie oczy. . Ja jeszcze nie zwiedzałam szpitali, które biorę pod uwagę, ale we wrześniu jakoś wyciągnę męża na wycieczkę po mieście :) Myślę o MSWiA na Galla i Rydygiera. . Dziewczynki ja nie mam FB. Proszę nie opuszczajcie to forum, bo będzie mi smutno :( jestem za tym, aby ignorować GOŚCIA totalnie. . Co do witamin, to biorę centrum materna DHA+asmag forte 3x2, powinnam jeszcze fenoterol, ale ustały skurcze i miewam teraz tylko 3 razy w ciągu dnia, więc nie biorę. Po prostu tak źle się po nim czuję, ze nie mogę normalnie funkcjonować. Wizytę mam 17 września i wyjaśnię z lekarzem sprawę z isoptinem. . Witaj Ilox23, oczywiście, ze przyjmiemy. Dopisz się do tabelki :) . Mam prośbę o poradę. Mamy małe mieszkanie 2 pokojowe 37m2. Chcemy je odświeżyć przed przyjściem na świat Maluszka. Do tej pory wszędzie mieliśmy biały kolor na ścianach bez obrazów, tapet itp. Ale wymyśliłam sobie, że chciałabym coś zmienić. Myślałam o takim delikatnym beżu w „salonie” czyli pokój w którym śpimy z mężem połączona ze ślepą kuchnią, a u syna (malutki pokoik) kolor zielony, bo on bardzo kocha ten kolor. Czy w małym mieszkaniu opłaca się zmieniać kolor ścian? Nie pomniejszy mi to mieszkania? Nie mam zupełnie doświadczenia w tej materii :( Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPysia jesli chodzi o kolory do mieszkanka to ja sie wypowiem bo nasze ma cale 37 metrow i kolorowe jest i wcale nie zmniejszylo sie wizualnie :-) Pokoj duzy jest w kolorkach dwoch- taki dziwny zolty, wpadajcy w zielonkawy i jedna sciana kolor jasnej kawy z mlekiem, maly pokoik przeznaczony dla dzidzi kosc sloniowa i jedna sciana kolor jarzebiny mniej wiecej plus biale mebelki i wyglada ekstra :-) Przedpokoj to soczysta zielen, a kuchnia soczysta pomarancza z ciemnymi mebelkami i kazdy nasze mieszkanko zachwala mowi ze jest takie zywe, energetyczne, pozytywne :-) Takze smialo dzialajcie z malowaniem, w ostatecznosci przemalowac mozna :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna gratuluję zakupów :):) Kurde ja swoje ciażowe dwie pary spodni kupilam w lipcu i żałuje jednego. Jedne z nich, czarne kupilam w rozmiarze 34... wtedy byly ok, a teraz cisną mnie trochę jak siedzę w tym miejscu gdzie konczą sie spodnie, a zaczyna ten pas na brzuch;/ ale dżinsy kupilam rozm 36 i są super:)) Ahaa Justyna zgadzam się z Twoją córką - NIC Z HELLO KITTY !! ;/ :D x A co do zakupów dla dziecka, to ja dziś na ciuchach kupilam dżinsy na 3-6 miesiecy za 3 zł, śliczne i dresiki białe do 3 miesiaca za 2 zl;) siostra tez była tam dziś wczesniej i też kupila spodenki za 2 zl:D A mama z kolei kupila dzis w Lidlu te czerwone sztruksiki, piekne są ! ta czerwień taka intensywna, i fajnie ze większe, bo 62, to będą tak na początek wiosny;) x Pomaranczowa! No należy Ci się lekki ochrzan:P Ty tu nam pisz o weselu!!! :):) x Mycha powodzenia na wizycie! Oby się dzieciątko ujawniło w całej swej okazałości:) daj znać jak wrócisz!;) x Polepiona - proszę wyluzować i rozstać się raz na zawsze z doradcą internetem! :) x Mały miś - jakoś zleciało... heh z siedmiorga dzieci, które w tamtym roku chodziły do mnie na zajęcia, zostałą trojka. Reszta poszła do szkoły. A z tej trójki dziś u mnie był jeden przez pół godziny (bo tyle mają trwać te zajecia), drugi nieobecny, trzeciego pani nie miała czasu mi dziś dać... i tak wyglądała moja praca 5-godzinna dziś. Dobrze ze mialam ze sobą ksiażke, krzyzówki, jedzenie i telefon z netem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×