Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Teraz będę szukać jakiś ciepłych spodenek, sweterków. W lidlu ponoć mają być kombinezony i dresiki, więc muszę się przejechać i zobaczyć co tam jest. Za niedługo idę do biedronki po tetrowe pieluszki i ręczniczek z kapturkiem, przy okazji zakupów obiadowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! I ja sie zmobilizowalam przywiozlam od rodzicow ciuszki dla malego te najmniejsze dwa pudelka a ile jeszcze zostalo wiekszych szok ile sie tego uzbieralo. :) u nas jesli byla by dziewczynka to tez Natalia albo Izabella :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) dziś u mnie super pogoda cieplutko i słoneczko świeci :) Hanja- ciuszki śliczne :) MamaPysia- kurczę chyba troszkę za niska Twoja hemoglobina i aż dziwne, że lekarz jakoś tego nie skomentował. Może rzeczywiście zmiana lekarza wyszłaby Ci na dobre. Widzę, że sporo z Was rozważa imię Natalia dla córeczki- nie mogę się nie zgodzić, że to ładne imię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poniedzialkowo.ja dzis sie wybralam na zakupy i mam zs swoje.Uda, podbrzusze boli:( az musialam nospe polknac teraz leze i odpoczywam.dziewczyny posiew robilyscie tylko raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam w Lidlu, ale nic nie znalazłam fajnego :( Może dla tych z Was, które już wiedzą jaka będzie płeć dziecka wybór będzie prostszy, bo ciuszki są mocno ukierunkowane na dziewczynkę/chłopca. Body z długim rękawem u mnie nie było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja byłam z córą na zakupach i jak to ona mówi w końcu coś kupiłyśmy dla "naszego dzidziusia" :) uważem, że te sewterki z kapturkiem całkiem fajne. kupiłam granatowy z białym polarkiem od środka, taki dosyć cieplutki. nie mam takich ciepłych rzeczy po córce i tefo mi brakuje więc jestem zadowolona a jak patrzyłam w c&a czy h&m to za taki sweterek to z 50-60zł trzeba dac a w lidlu za 33.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda że nie mam w pobliżu lidla bo nie chce mi się jechać a widzę że ciekawe rzeczy można tam kupić :) Ja posiew miałam robiony 4 x w tym 2x w szpitalu a wymaz 3x w tym 2x w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kas3ia Piękne maleństwo. Ja mam tylko zdjęcia 2d i tak fajnie buzi ze szczegółami nie widać. Piękna pamiątka, zazdroszczę ;) Nie wiem czy wiesz, ale mamy maila wspólnego i może lepiej zdjęcia prywatne - np. maluszków tam zamieszczać, bo tu publicznie, to różne osoby komentują. Mail znajduje się na stronie www.tlen.pl adres maila: mamusiestyczen2014@ tlen.pl napisz coś na niego to wyślę tobie hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Na wasze forum trafiłam całkiem przypdkiem, mam nadzieje, ze mogę się dolaczyc poniewaz poruszacie tematy ktore takze mnie ciekawia. Jestem w 25 tc, już przytyłam 13 kg;( a co najlepsze wcale nie jem słodyczy i ćwiczę w miarę regularnie. Jestem uż po dwóch usg genetycznych moja córeczka rozwija się prawidłowo, nawet jest trochę wieksza niz powinna, termin wg ostatnij miesiaczki mam na 26 stycznia a wg usg na 19 nie wiem czy to dobrze czy nie bo to moje pierwsze dziecko. Zastanawiamy sie z mezem nad imieniem, ja chce Hanie a maz Nadie;) Zaczelam kompletowac wyprawke, tzn wózek juz mam, wiem ze to wczesnie ale nie moglam sie oprzec noi zaczynam szalec z ubrankami ale totalnie nie wiem ile czego kupowac;) Smruje sie od 2 mc rano balsamem Palmers a wieczorem oliwka z rossmana na rozstepy. Brzuszek juz mam pokazny, 100 cm w pepku, w koncu gdzies musialo sie podziac to moje 13 kg;-) A malutka szaleje w nim, az milo. W ogole cudowne uczucie czuc ruchy dzieciaczka. Ja pierwsze poczulam bardzo pozno, bo dopiero w19 tc. Ale za to teraz nadrabia;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
co do ostrych potraw w ciąży to miałam co do tego wątpliwości bo uwielbiam bardzo ostre jedzenie i w ciąży sobie nie odmawiałam do czasu, aż zrobiłam takie ostre curry, że mi buzię wypaliło, mąż stwierdził że jestem nienormalna i zadzwoniłam do lekarki+ przeczytałam pół internetu bojąc się o dziecko. Na moje szczęśćie ostre jedzenie nie szkodzi a nawet jest wskazane jeśli ktoś oczywiście nie ma problemów z żołądkiem i takie lubi. .... wiecie co dziś koleżanka polecała mi maść Medeli na sutki nazywa się Purelan, kosztuje 30zł za 7g ! że rewelacyjnie leczy sutki, można nim tez posmarować tyłek maluchowi albo buźkę i tak sobie ją oglądam, czytam skład a tam 100% lanoliny !!!! Toż to rozbój w biały dzień!! Lanolina jest bardzo tania, 1000g kosztuje może z 50zł a to takia cena za 7g! Tak więc zaopatrzę się bankowo w lanolinę ale nie dam zarobić koncernom które mają na tym 1000% zysku. ....... czy znacie jakąś alternatywę do Żuravitu, żeby zakwasić mocz w ciąży, bo kurcze mam pH7 i jakieś fosforany a nie mam już siły łykać prochów, gubię się w tym co kiedy mam zażyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pytanko, czy wy jak chodzicie do gina, to za każdym razem robi Wam usg?ja chodzę do lux medu i powiem szczerze, że moja ogranicza się tylko do tych genetycznych, które robię poza placówką. Sorki za pismo i brak polskich liter ale pisze na androidzie i srednio tu sie uzywa polskiej klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vaiiola, ja mam np. jutro wizytę bez USG, ale w całej ciąży miałam na razie tylko 1 wizytę bez. Jak jest bez USG to i tak chociaż aparatem dopplerowskim mam badanie, więc słyszę maleństwo :) ---------------------------- Karla 4, na zakwaszenie moczu dr poleciła mi i dała 10 sampli Prenatal Uro cośtam. Dokupiłam następne opakowania (dość drogie cholerstwo), bo mi się nieco uspokoiły po tym dolegliwości nerkowe. Oprócz tego piję sok z żurawiny 100% (rozcieńczany z wodą, bo jest okrutnie cierpki) też swoje kosztuje w Almie od 16 zł do ponad 30 zł za niecały litr w aptekach. No i stosuję dietę - poszukaj opisów diet przy kamicy wapniowo-fosforanowej. Na pewno zakazana jest coca-cola (nawet na butelce jest napis - zawiera fosforany) i produkty strączkowe, trzeba jeść mięso i sporo warzyw, ale z pewnych źródeł, bo sztuczne nawozy też są pełne fosforanów. Zakwaszaniu sprzyja też miód. ----------------------------------- Czytałam straszny artykuł o nianiach na natemat . pl (Niania na czarno? Ryzykujesz utratą pracy, więzieniem, a przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka) i już się boję... ........................................ Mega wkurza mnie reklama C&A z boku forum grrrrrrrrrrrrr Dobrej nocki, girls!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Dzięki mimineczka, a jak sądzisz czy sok z aronii też będzie dobry na zakwaszanie? Bo zrobiłam w weekend 4 słoiki i mam jeszcze ze 2 kg mrozonej, a wydaje mi się że ma podobne włąściwości. Kurczę owoce i warzywa to ja jem, ale podobno włąśnie często weganie mają wysokie pH moczu, że niby cytryna działa odwrotnie :/ ...... ja się nani ogólnie boję, myślę że predzej jak się uda małego poślę do żłobka niż zostawię z jakąś nieznajomą. Nie mam zaufania jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiekjaKasiek
Cześć dziewczyny! Długo mnie nie było, bo jednak wylądowałam w szpitalu;( ----- Anulek0000 jak tam po wizycie? ----- ka3sia bardzo fają pamiątką są te foty w 3 i 4 d. Taki słodziutki bobasek w brzuchu;) cały czas się zastanawiam czy na to usg ok. 30 tygodnia nie pójść właśnie na takie... ----- Vaiiola witaj! ja też w miarę późno zaczęłam czuć moją Niunię i do tej pory tak mam, że czasem to "małpi gaj" robi w brzuchu- i jest to bardzo przyjemne bo wiem, że wszystko z nią w porządku- a czasem tak się schowa, że jej cały dzień nie czuje. Jaki wózek kupiłaś? pochwal się;) ----- ja dziewczyny teraz powiedziałam sobie, że robię w tym miesiącu wyprawkę dla małej, bo jakby tak okazało się, że muszę leżeć to mam tylko te parę ciuszków dla niej i nic więcej. Dzisiaj już zaczynam "allegrowy" szał a w weekend sklepy dla bobasków;) ------ miłego dnia dziewczynki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, piesze z telefonu wiec tak szybko napisze odnosnie moczu, ja tez mialam z nim problemy w sierpniu, pojawily sie bakterie, bo mialam wysokie ph, dostalam antybiotyk, przeszlo i lekarz polecil mi na zmniejszenie ph witamine c w tabletkach taka dla dzieci, 2 tabletki dziennie jedna rano a druga wieczorem. Biore je od wrzesnia, a ph ladnie mi spadlo. Do tego mam pic herbate z cytryna. Poki co ta kuracja wystarcza i mam dobre wyniki. ja usg mam na kazdej wizycie, wogole moj lekarz jest bardzo skrupulatny i woli huhac na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do maści na sutki to podobna bardzo dobra jest ta Maltan i można zacząć ją smarować przed porodem żeby wzmocnić sutki i jak się karmi to nie trzeba jej zmywać przed podaniem dziecku piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ostatnio rzadziej jestem bo moja córa w domu wiec spędzamy wspólnie czas. Ja 3 lata temu stosowałam właśnie purelan na sutki i super się sprawdził, najbardziej odpowiadał mi fakt ze nie trzeba myc się przed karmieniem. Póki co ja jeszcze nic nie kupiłam:(, a już bardzo mam ochotę. Jednak najpierw chce przywieźć sobie i przejrzeć to co mam po starszej córce a dopiero później dokupię brakujące elementy. U nas najbardziej w początkowym okresie sprawdziły się body, pajace, skarpetki i rożki. Rożki dlatego ze dziecko ma ciasno w brzuszku i jest przyzwyczajone do tego ze nie może za bardzo machać nóżkami i rękoma i właśnie rożkiem najłatwiej skrępować. Wtedy dziecko jest spokojniejsze. Jeśli chodzi o kosmetyki to miałam oilatum, ale w szpitalu polecono mi ciekłą parafinę do smarowania. Także myłam w oilatum a potem ta ciekła parafina na ciałko. To taka buteleczka jak woda utleniona i pewne nie wiele więcej kosztuje niż woda utleniona. Do pupy w szpitalu był sudocream i ja także polecam ale np. tylko na noc, gdy dłużej nie zmieniamy pieluszki bądź na początek tylko w razie odparzenia. Na codzien linomag, bepanthen czy cos podobnego. I do mam dziewczynek chciałam napisać ze trzeba tam natłuszczać, bo u dziewczynek czasem dochodzi do sklejania warg a potem.... och lepiej nie wiedzieć. Do wanienki nie polecam gąbek bo to siedlisko bakterii, ja miałam taki plastikowy leżaczek i ani razu nie użyłam.....Także u nas sama wanienka wystarczyła. Nie wiem czy oglądałyście na mtv program nastoletnie matki. One tam normlanie te dzieci czasem w zlewach myły:) Oczywiście w apteczce sól fizjologiczna do oczek, cos na pępek (u nas preferowali octanisept) ale ja nic nie polecam bo my mieliśmy problem. No i mi położna powiedziała ze skoro rodzimy w zimie to trzeba pamiętać ze wózek ma cienki materac i w razie spaceru żeby kłaść gruby koc na spód bądź materacyk dodatkowy bo od dołu ciągnie zimnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane. Nie odzywałam się bo coś ostatnio źle się czuję. Strasznie bolą mnie plecy, w nocy nie mogę spać i nieraz już dość ostry skurcz mnie złapie. Ogólnie mam jakieś takie dziwne samopoczucie. Coraz częściej już myślę o porodzie i żeby wszystko było ok. Chyba boję się bardziej niż przy pierwszym. Wczoraj była u mnie położona, oczywiście ciśnienie znowu mam podwyższone i to też mi psuje humor bo to duże zagrożenie ale dzieciątko czuję i serduszko też bije w normie. Także tylko to jest pocieszające. Na dodatek zrobiłam się jakaś płaczliwa i wszystko mnie drażni. Też tak macie? Ka3sia super zdjęcie, maluszek śliczny. Ja niestety też nie mam takiej pamiątki. Kasiek witaj z powrotem. Jak po szpitalu? Już wszystko ok? Zazdroszczę ci że będziesz kompletować wyprawkę bo mi już nie wiele zostało. W tym miesiącu kupię środki higieniczne i oczywiście pewnie coś znajdę w lumpku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Vaiiola! Dobrze że nas coraz więcej na forum. Już widzę co zacznie się dziać jak będą nam się terminy zbliżać. Jeśli chodzi o wózek to nie ma przecież nigdzie powiedziane kiedy trzeba go kupić więc dobrze że już go masz. Może pochwal się zdjęciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zakupów to poczekam jeszcze do końca października, tak, żeby jeszcze ceny były w miarę normalne niż te przed świętami Bożonarodzeniowymi. Na razie nie mogę się zebrać i jestem pod wrażeniem, że macie już tak dużo kupionych rzeczy ;) ..... Ja dotychczas miałam 3 razy USG (jedno podczas pobytu w szpitalu) jeszcze czeka mnie to ostatnie w 32 tyg jak wszystko dobrze pójdzie. Miałam jedno w 3D w 20 tyg.i słyszałam, że później nie ma sensu takiego robić, już mało widać bo w brzuszku już mało jest miejsca, i obraz jest mega powiększony. .... Tak się zastanawiam czy coś ze mną nie tak, bo w brzuchu mam 89cm, jakoś tak mało jak na początek 7 miesiąca.. poza tym przytyłam tylko 5 kg. W sumie nie powinnam się martwić, bo może dzidzia jest po prostu niewielka. .... Dobra rada z tym dodatkowym kocykiem na materac w zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usg mam tylko te konieczne w 12 tyg i teraz w 22 miałam kolejne 32 mam mieć. Mój lekarz na wizycie słucha bicia serca i bada mnie tylko. Na usg chodzę do całkiem innego specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki Ja usg mam na kazdej wizycie robione-juz mi sie troche fotek nazbierało :) Kasiek co sie stało ze wyladowałas w szpitalu >?? Dziewczny po jakim czasie sa wyniki z glukozy >??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta:) x Dzisiaj zrobiłam w końcu glukozę, ostatni dzwonek, bo jestem już w 28 tc. Samo wypicie, to pestka, choć w smaku okropne, ale jazda się zaczęła po około 30 minutach od wypicia. Najpierw serce zaczęło mi walić jak szalone, później zaczęło mnie trząść, wyszły jakieś zimne poty i mało nie zemdlałam. Dowlekłam się do okna i świeże powietrze trochę pomogło, ale ogólnie nie sądziłam, że będzie tak strasznie. Mam nadzieję, że wyniki wyjdą dobre. x Majaaa ja też ostatnie dni, mam jakieś do d..y:(. Huśtawki nastroju, rano budzę się zła, jestem rozdrażniona i płaczliwa jak nigdy w życiu:(. Szkoda gadać. x Za parę dni będzie w biedronce termometr bezdotykowy za 70 zł. Cena dobra, ale to jakaś nowość i brak opinii użytkowników. Może się skuszę, ten co wcześniej wybrałam, jest o stówkę droższy. x Mama Pysia kiedy masz wizytę?Zrobiłaś te badania na tarczycę? x Pozdrawiam Was gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie tylko mnie wkurza ta reklama c&a. Spisuję nazwy maści, na pewno się przydadzą. ilox23 normalnie super rady, czekam a więcej, także od innych doświadczonych mamusiek, bo ja to kompletny laik jestem. Kasia mam nadzieję, że już wszystko ok, a dlaczego do szpitala trafiłaś, jak coś ominęłam to przepraszam, a i skleroza się u mnie coraz bardziej nasila. Maja współczuję dolegliwości, wypoczywaj kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozek kupilam uzywke, trafila sie fajna na allegro, praktycznie nie zniszczona wiec stwierdzilam ze nie ma na co czekac. Jakies foto znalazlam tutaj http://www.tosia-sklep.pl/x-lander-xa-race_p789_opinie. A jesli chodzi o ubranka, to zaczelam szalec na allegro, chociaz maz mnie troche opiernicza:-) Jutro jade na glukoze i jak sie dowiedzialam, ze od 7 do 10 mam byc na czczo to az mi sie slabo zrobilo:-( Jak wy to przeylyscie?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly mis, Maja - nie jestescie same z tymi hustawkami nastrojow.... Wczoraj skakalam z radosci a dzisiaj od rana tylko lzy w oczach:-( oh te hormony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, a mam takie pytanie, mierzycie swoje brzuszki? Ja przed chwilką zmierzyłam po raz pierwszy i u mnie 97cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×