Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość Sylka1984
a co za tym idzie i dat zwiazanych z winoskowaniem o nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sylka! Miskapyska80 też fajnie opisałaś urlopy. Ja jeszcze się waham ale możliwe że na rok wezmę. Aw77 wpisujesz się po dacie tp nie jako ostatnia:) Mnie dziś cały dzień brzuch boli jakbym okresu dostała, to coś oznacza? Co do porodu nie ma się co nakręcać bo każda z nas przeżyje go inaczej, swoje przecierpimy ale ważne żeby dzieci były zdrowe i bez żadnych niespodzianek przyjechały do domku;) dobrze mówię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różko mi tez tak boli brzuch. Jak na okres :/ dodatkowo Mala wypina pupe wysoko pod zebra i nie moge oddychac jak leze. Mowia ze mi sie brzuch obnizyl,wiec ne wiem skad te problemy z oddychaniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edyta33 - 33 - Warszawa - 01.01.14 - Córeczka dzagatkaa - 28 Szczecin - 01.01.14 - Córeczka Majaaa2014 - 29 - wlkp - 02.01.14 - Synek hanja - 33 - wlkp - 02.01.14 - córcia Kaem- 31- warszawa- 03.01.14- synus madzias07-24-mazowieckie-03.01.14- córeczka? Mały miś - 31 - łódzkie - 03.01.14 - Córcia pomaranczowa - 23 - Pabianice - 04.01.14 - Córcia. Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia 13.12.13 Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka Rodzyn - 28 - 09.01.14 - ? justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia futuremother- 30- Gdynia-11/01/2014 Córeczka Karla4- 31 -Kraków-12.01.14-Synek Monbiaa - 20 - Jarosław - 12.01.14 - Synek zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek magsus85-Warszawa-13.01.2014- córeczka Różka - Warszawa - 14.01.2014 - córeczka szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Patka1986 -Częstochowa-15.01.14- Synek Aw77- Łódź-15.01.14- Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek Lilcia290 - Dąbrowa Górn. - 17.01.2014 - Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - Córcia Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek jasmina89-24-Poznań- 21.01.2014- córeczka Wiktoria polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - syneczek Ilox23 - Warszawa - 25.01.2013 - dziewczynka Vaiiola - 25 - Łódź (Głowno) - 26.01.14 - córeczka Interesantka25-26-Bielsko-Biała-28.01.14-synek mimineczka - Lodz - 26.01.14 - płeć nieznana Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14- Synek KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana kladiahhh - Radom - 09.02.14 - bliźniaczki dziewczynki aw77- Łódź- 15.01.14 ................................... Mamusie: Justin1234 - 07.11.13 CC Franuś 1650g, 42cm ania_sz - 13.12. 2013 CC Julia 3050 g, 51 cm, ------------------------------------------------ już poprawione ;-) gamoń ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
Edyta33 - 33 - Warszawa - 01.01.14 - Córeczka dzagatkaa - 28 Szczecin - 01.01.14 - Córeczka Majaaa2014 - 29 - wlkp - 02.01.14 - Synek hanja - 33 - wlkp - 02.01.14 - córcia Kaem- 31- warszawa- 03.01.14- synus madzias07-24-mazowieckie-03.01.14- córeczka? Mały miś - 31 - łódzkie - 03.01.14 - Córcia pomaranczowa - 23 - Pabianice - 04.01.14 - Córcia. Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia 13.12.13 Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka Rodzyn - 28 - 09.01.14 - ? justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia futuremother- 30- Gdynia-11/01/2014 Córeczka Karla4- 31 -Kraków-12.01.14-Synek Monbiaa - 20 - Jarosław - 12.01.14 - Synek zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek magsus85-Warszawa-13.01.2014- córeczka Różka - Warszawa - 14.01.2014 - córeczka szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Patka1986 -Częstochowa-15.01.14- Synek Aw77- Łódź- 15.01.14- ? Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek Lilcia290 - Dąbrowa Górn. - 17.01.2014 - Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - Córcia Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek jasmina89-24-Poznań- 21.01.2014- córeczka Wiktoria polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - syneczek Ilox23 - Warszawa - 25.01.2013 - dziewczynka Vaiiola - 25 - Łódź (Głowno) - 26.01.14 - córeczka Interesantka25-26-Bielsko-Biała-28.01.14-synek mimineczka - Lodz - 26.01.14 - płeć nieznana Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14- Synek KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana kladiahhh - Radom - 09.02.14 - bliźniaczki dziewczynki ................................... Mamusie: Justin1234 - 07.11.13 CC Franuś 1650g, 42cm ania_sz - 13.12. 2013 CC Julia 3050 g, 51 cm, --------------------- no jeszcze raz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym tygodniu. Ja dziś o dziwo wyspana. Idę robić śniadanie. O 12 mam wizytę ciekawe co mi pani dr powie, czy zaczyna się już coś czy nie. Dziś i jutro wiele z nas ma wizyty więc dajcie znać dziewczyny jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
ale Wam dziewczyny fajnie, ze możecie iść na roczny. U mnie jedyna opcja z korzyścią dla mnie to 26tyg i po nich powrót na pół etatu (poniedziałek, wtorek i pół środy) no i zaległe 10 dni urlopu które mam za ten rok. Czyli w sierpniu mam wrócić do pracy jeśli urodzę w terminie. A z męża 2 tygodniami to też bez sensu bo on ma własną działalność i to sie nijak nie kalkuluje, no chyba ze weźmie to latem i gdzieś pojedziemy. .... ja dziś intensywny dzień:fryzjer, zakup łóżka, cmentarz i cholera ciąg dalszy poszukiwan bateryjki do termometru dla dziecka, bo termometr łatwo kupić ale baterii to już nigdzie nie ma. ... ciotka mi zrobiła taką fajną niespodziankę jak sie dowiedziała, ze mam zamiar przeprowadzić się do pokoju synka na kilka miesięcy i spac tam na dmuchanym materacu, że postanowiła mi na gwiazdkę zakupić łóżko, które tam wstawię :) Nie mamy opcji wstawić łożeczka synka do naszej sypialni z powodu panujących tam 16C i tego że mąż by chyba musiał odsypiać w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dosyć sama siebie! oszaleję z tymi wahaniami nastrojów. obudziłam się dzisiaj tak wściekła, że nawarczałam od rana na córkę bo chodziła i jęczała nie wiadomo o co, nawarczałam na narzeczonego więc on zawinął się do pracy i córę szybko do przedszkola wziął a ja zostałam sama wściekła jak nie wiem a co najlepsze sama nie wiem o co mi chodzi. chyba jestem zła na siebie, bo miałam się nauczyć i iść dziś na egzamin i oczywiscienic nie umiem, bo nie tknęłam książek i jestem zła i wqur... na siebie samą najbardziej. poza tym chciałabym już urodzić. już mitak okropnie ciężko z tym brzuchem, a jak zobaczyłam rozstępy na dole brzucha to załamałam się :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
ja mam to samo- obudziłam się po ciężkiej nocy i zaczęło się... aż mąż stwierdził, że mam niezłe wahnięcia- ja narzekam na to, na tamto, że tu mnie boli, to dolega, a mój małżonek załatwił mnie jednym zdaniem- " wiesz ile kobiet nie mogących zajść w ciąże chciałoby być na twoim miejscu? " ... no i się zamknęłam ;-) dobrego dnia... dziewczynki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abyssa ja też miewam takie dni że czasem sama siebie nie poznaję. Już niedługo kochana wszystko się unormuje bo teraz to szaleją hormony. Ja w pierwszej ciąży byłam jeszcze gorsza i nie wiem jak mój mąż to wytrzymał więc myślę że jeszcze te kilka tyg da radę. Najgorzej właśnie jak się wyżyję na córce bo ona niczemu winna. No nic ciężki los... ... Karla z tymi bateriami spróbuj może u zegarmistrza. Oni czasem mają dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za zaktualizowanie mnie w tabelce :) nie spodziewalam sie ze bede w niej na takiej wysokiej pozycji :P U nas wszystko ok, byc moze jutro do domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
mam jeszcze jedno do Was pytanko- puchną Wam stopy i dłonie? Mi tak delikatnie zaczęły.. wiem, ze to może być objaw zatrucia ale ciśnienie w normie , mocz też ok jeszcze jakiś czas temu więc chyba nie mam się czym denerwować... a u Was jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówię wam dziewczynki ze poranek złośnicy z hormonami ja też zaliczylam otóż nie mam prądu ani ogrzewania,administracja powiesiła podobno kartkę na klatce ze tak bedzie tylko do 17,malo tego w lodowce braki a pieczywa też nie ma,zawsze rano chodziłam sobie po świeże i kupowałam to na co mam ochotę,a dzisiaj ....brrr jak zejdę schodami z tego 5 pietra,to chyba przy wchodzeniu na górę urodzie od razu,ehh idę coś wymyśleć z niczego na śniadanie,oby mi tylko wody koło południa nie wyłączyli,bo dziś wizyta u doktorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Czesc ;) Ja znow wyspana!! Kocham nasz materac. Stary byl juz pewnie zuzyty i to chyba bylo przyczyna mojej bezsenności. . Bo dzis wstalam na siku i balam sie ze nie zasne. A zasnelam nawet nir wiem kiedy ;) . Ja macierzynski biore roczny. A zaswiadczenie dostaniecie przy wypisie ze szpitala. Ja dostalam przynajmniej. I poznirj sie zacznie.. chociaz mi kadrowa mowila zebym przyszla albo przyslala meza i ona wszystko na miejscu wypelni.. dziwne bo pamietam ze za pierwszym razem jakas byla mniej ludzka.. ale dobrze ze sie uczlowieczyla ;) . Bole jak na okres to skurcze. Czyli trening macicy. . Oo musze do gina zadzwonić sie spytac czy moge przyjsc ;) . Tez witam nowe styczniowki ;) . My dzis ogarniamy nasza sypialnie i pora kolyske przywiezc i rozpakowac ubranka dla malucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aw77- może po prostu woda Ci się w organizmie zatrzymuje? Nie wiem czy zielona herbata pomoże? --- Miskapyska80- Tylko do 17 to TYLKO cały dzień?! Współczuję Ci strasznie. Zrób naleśniki, jeśli masz maszynkę na gaz. Do tego składniki jakoś się zawsze znajdzie ;-) ---- Ja dziś w wyśmienitym humorze :) Wczoraj posprzątaliśmy i ubraliśmy z mężem choinkę i już czuć w domu święta. A w sobotę zamówiliśmy wreszcie wózek. Przy okazji weszliśmy do sklepu i jeden od razu mi się spodobał a do tego był w niskiej cenie i ma dobre opinie na necie, także liczę na to, że zakup dobry :) tfu tfu tfu, żeby nie zapeszyć. Ale to pierwszy, w którym od razu się zakochałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minie_28
witajcie dziewczyny, udzielałam się na samym poczatku na forym, byłem też w tabelce ale widzę, że już mnie nie ma ;) mam termin poczatkowy na 5 stycznia teraz niby na 30grudnia, mam nadzieje, ze sweita jeszcze spedze w domu ale jak narazie nic nie zapowiada sie na poród :) jakie kupiłyscie wózki głębokie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, bardzo dawno mnie nie było, bo niestety przyplątało się troszkę problemów w tym szpital i jakoś nie miałam siły nawet pisać bo i humor spadł poniżej zera a nie chciałam żeby Wam się udzieliło. --- przede wszystkim serdecznie gratuluję Ani SZ! wszystkiego dobrego dla Ciebie i Juleczki! --- mam pytanie do dziewczyn których dzieciątka są w położeniu pośladkowym- czy rozmawiałyście już z lekarzami o ewentualnym cc? Ja czekam do poniedziałku na wizytę i aż ciekawa jestem co mi powie bo już bym się chciała jakoś nastawić na ten poród taki czy taki. --- minie_28 ja kupiłam bebe beni 3w1. Wózek bardzo mi się podoba jednak spacerówka jest w nim bardzo mała a jest to jednak spory minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc -ja dziś płacząca i zła :) Oberwało sie i dla młodszego i dla mężą ale co zrobic ..... Kasiek ja miałam 3 tyg temu pośladkowe i dr nic mi nie powiedział położna mówiła ze jeszcze moze sie ułożyc prawidłowo-w środe mam wizyte wiec będę wiedziała co i jak -też bym chciała wiedziec czy cc sie planuje przy pośladkowym czy czeka na poród..... kurcze obawiam sie cc a z drugiej strony 2 sn juz mam za soba wiec ..to cos nowego ;) Mama Oliwki jaki wozeczek kupiłaś >? Ja ciągle się zastanawiam wszystkie mi się podobają ale kolorystycznie mało który mi pasuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) ten weekend byl dla mnie katorga:/ chodzilam tak ociezala i spuchnieta jak nigdy. Do tego te wieczorne skurcze..niektore bywaja naprawde bolesne:( juz nie chce myslec jak bola przy porodzie. Wczoraj rozmawialam z kolezanka ktora ma termin na 6 stycznia i mowwila ze jej szyjka juz skrocona i lekarz mowi ze raczej urodzi w przeciagu 2 tygodni. W sumie to az sie usmiechnelam bo juz niedlugo bedzie tulic swoja mala:) myslicie ze pierwiastki rodza czesciej przed terminem czy po? A moze to nie ma reguly? Tak mnie naszlo na przemyslenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) moja dzidzia jest ułożona miednicowo. Już jakiś czas temu rozmawiałam z lekarzem o cc Wstępny termin ustalił na 27 grudnia, wtedy kiedy ma dyżur. Ale nie wiem czy się zdecydujemy. W czwartek mam wizytę, więc muszę podjąć decyzję w miarę szybko. W weekend wydawało mi się, że mała się przekręciła, ale dziś czuje ją w tych samych miejscach. Ja akurat jestem zadowolona z cc. ;) lekarz mi powiedział półtora tyg temu, że jak do tej pory się nie przekręciła to nie ma już na to szans. U mnie przyczyną jest na niski poziom wód. Także co ma być to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, jestem nowa. Zdecydowalam sie tu zapisac troszke pózno bo jestem w 36 i 3 dni w ciazy ale lepiej pozno niz wcale. termin mam na 10-12 stycznia. 2014 i mam wielka nadzieje ze dotrwam do stycznia :) a zeby tak bylo postanowilam ze bede duuuzo lezec, biore magnez asmag 3 razy dziennie po 2 tabl. tylko zastanawiam sie bo mam paciorkowca wzrost bardzo obfity czy to nie przyspieszy porodu?? wózek mamy juz kupiony zamówiłam na allegro za 1490 zł tutek grander 3w1 jest swietny i leciutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze pytanko czy na kazdej wizycie gin robi wam badanie na samolocie?? bo moja robila mi badanie usg w 32 tc a na fotelu to juz nie pamietam nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Aniu_Sz. ogromne gratulacje, zdrówka dla Ciebie i Juleczki:) Pisz czasami co tam u Was. Jak sporo dziewczyn ja dzisiaj również mam wizytę u lekarza i pierwsze ktg. W czwartek robiłam wyniki i z moczu kiepsko wyszły, liczna flora bakteryjna, śluz i pierwszy raz mi się zdarzyło ze wyszło 150 glukozy. poleciałam z wynikiem do położnej i dzisiaj kazała powtórzyć mocz a wcześniej przez weekend nie jeść nic słodkiego. no zobaczymy później co tam wyszło. Ostatnio strasznie mi twardnieje brzuch,aż boli - a dzisiaj w nocy obudził mnie ból taki podobny jak przy okresie, tak promieniowało mi od lewego boku przez cały dół brzucha,przy przekręcaniu na bok to w ogóle masakra i był okropnie twardy. Dobrze,ze dzisiaj do lekarza...czegoś się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie. Jestem trochę zestresowana, bo dostałam już skierowanie do porodu. Mam rozwarcie na 4 cm, Młody napiera, na ktg wyszły skurcze. Martwi mnie to, że synek ma wymiar dwuciemieniowy dość duży , bo 101, Jednak lekarz mówił, że nie powinien ważyć więcej niż 4 kilo i że nie mam się czym martwić, bo wszystko jest dobrze. Niepokoi mnie też pępowina, która lata niedaleko szyi, nie jest mały nią okręcony jednak trzeba być czujnym. Poprzedni synek okręcił mi się pępowiną, ale była długa miała dobre przepływy. Lekarz nie pobrał mi wymazu na paciorkowca, stwierdził, że szybciej urodzę niż przyjdą wyniki. A jeśli się myli? Ledwo co wydusiłam z niego co mam zrobić jeśli w przeciągu kilku dni nie urodzę, powiedział , że mam się zgłosić w czwartek na ktg. Jakoś nie czuję się jakby poród był kwestią godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowa1 ja właśnie też mam mało wód- przynajmniej tak mówił radiolog na usg w 33 tc****owiedział, że Malutka się raczej nie przekręci. Teraz gdzieś od 2 dni mam wrażenie że główkę ma wyżej niż miała bo gdzieś w okolicy moich żeber. A u Ciebie już termin cc ustalony czy trzeba czekać aż zacznie się akcja porodowa bo z tego co wiem to co szpital to obyczaj... --- asiekwegorzewo witaj! ja mam badanie na samolocie na każdej wizycie tzn. co 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhg
kawusia1 dziwne ze nie pobral wymazu na wynik czeka sie około 3 dni. mi moja gin pobrala ale za badanie placilam 18 zł bo na nfz limit sie wyczerpal :/ mysle ze nawet skoro nie pobral to i tak nie ma co sie za bardzo martwic bo przy porodzie zazwyczaj podaja i tak antybiotyk. z tym ze jak masz na kartce wynik to potem nie zapomna o obserwacji dziecka. moze po porodzie zrobia wymaz albo w dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawusia trzymam kciuki za Ciebie!!! właśnie do mnie dotarło, że już jesteśmy tak blisko końca ciąży- "skierowanie do porodu" tak ma mnie podziałało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hhg tak sobie pomyślałam, że może mojemu lekarzowi też się limit skończył. Jakoś przestraszona po tej wizycie byłam i nie pomyślała, żeby zaproponować , że zapłacę za to badanie. Przy poprzedniej ciąży trzy tygodnie chodziłam z napisanym w książeczce ciąży skierowaniem do porodu. Co tydzień odwiedzałam mojego lekarza ku jego zdziwieniu. Ciekawa jestem jak teraz będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia ja na twoim miejscu zrobilabym prywatnie ten wymaz. Żeby mieć czyste sumienie bo nigdy nic nie wiadomo. U mnie termin na cc wyznaczany jest wcześniej. Ok 2tygodni do tygodnia przed terminem. Poza tym ja mam założony szew na szyjce i on tez już dość mocno mi dokucza bo mała dość mocno uciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×