Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamabruna

DZIDZIUSIE Z WRZESNIA 2012- zapraszamy do rozmow o nich!:-)

Polecane posty

Ile razy dajecie mm dzieciom butelkowym? Ja daje mojemu rano i wieczorem. A gotujecie na dwa dania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie :-) U nas pogoda akurat na spacer tylko wiatr wieje. Mamabruna- fajnie że dobrze się bawicie na wakacjach. My też używamy skarpetek antypoślizgowych. Dawid wogóle nie lubi jak cokolwiek do paszczy mu się wkłada, więc z myciem zębów problem jest. Co do nocnika to pamiętam że Patryka zaczęłam uczyć jak miał ok 16-18 miesięcy i to był dobry okres bo on już mniej więcej rozumiał o co chodzi i fajnie było bo było już ciepło więc jak narobił coś niekontrolowanie to tylko majtusie były do prania. Słodka Lili- a jakiego mleka używałaś zanim kupiłaś to w rossmanie? Dawidek to teą mały złośnik, i też lubi wymuszać. Ostatnio moi chłopcy mają zabawę puszczam im głośniej muzyke a ino tańczą strasznie to zabawnie wygląda jak Dawid tak ugina sie na nogach ( jak stoi) i na rękach (jak raczkuje). No kochane nasze dzieciaki rosną jak na drożdżach tylko czekać jak zaczniemy wypisywać o pierwszych samodzielnych krokach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie gotuje dwoch dan bo Rojber jakos za zupami nie przepada robie mu jedno konkretne. A co do zeba to jeszcze nie jestem na !00% pewna bo zajrzec porzadnie nie mozna... U nas tez strasznie wieje i troche popaduje momentami... Andzia to fajnie chlopaki sie razem bawia::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus je tylko jedno mleko wieczorem i kaszke :-) i to wszystko . Ja nie gotuje dwoch dan bo by maly nie zjadl , najada sie zupka lub jak my jemy miesko i ziemniaczki to on tez je na obiadek i bardzo mu smakuje :-) U nas dzisiaj strasznie parno i goraco . Maly jak widzi psy to szczeka na ich widok , i bardzo lubi rybki w akwarium . ;-) Dzisiaj mu kupilam na spacerku mus z owocow kubusia to jadl sam i tak bardzo mu smakowalo ze chcial jeszcze :-) i bylismy dzisiiaj karmic kaczki , bardzo je lubo ;-) I nic sie nie dzieje malej po mleczku ??? ;-) wlasnie, jakie dawalas wczesniej mleko ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj umie sie zabawic w lozeczku ale jesli mu cos nie podpasuje to zaczyna jeczec i wymuszac , potrafi sie wywracac w lozeczku i jeczec i patrzec na reakcje czy sie do niego wstanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie probowalam nocnika i nie bede narazie probowala bo jeszcze nie zrozumie , zaczne wlasnie tak jak Andzia pisala kolo 16-18 miesiaca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Nie odzywalam się, bo miałam i mam bardzo dużo na głowie i nie wyrabiam się w czasie. Niestety doszły u mnie problemy zdrowotne i w związku z tym mam jeszcze więcej załatwiania i zmartwień. Dobra wiadomość jest taka, że Ania od wczoraj zaczęła chodzić :) To znaczy puszcza się i robi kilka kroczków. Dziś udało się jej pokonywać 2 metrowe dystanse :) MamaBruna życzę udanego wypoczynku. Ja mam bardzo fajną pastę do zębów Ziaji na pierwsze ząbki od 6 miesiąca i jest dość tania, ale jeszcze nie myję ząbków, ale chyba już zacznę. MM daję na noc i w nocy, to znaczy 2 lub 3 razy w ciągu doby. Nie gotuję dwóch dań, bo dla mnie wystarczy, jak jej przygotuję jedno porządne danie. A do tego jak my jemy obiad, to zawsze coś od nas dostanie. Na szczęscie Ania przyzwyczaiła się już do niani i już jej nie płacze. Troszkę tylko krzywi się jak wychodzę, ale zaraz przestaje. Chyba się przyzwyczaiła, że mama wychodzi do prac i że płacz tu nic nie pomoże, ale cieszę się, że niania się spisała, bo mogę teraz spokojnie pracować. Już ma 6 ząbków i potrafi nieźle nimi gryźć. Jak ugryzie mi palca, to aż mam łzy w oczach. A tak to myślałam kupić jakieś ubranka na wyprzedażach po lecie, ale nie mam pojęcia jaki rozmiar kupić, bo boję się, że kupię za małe, bo Ania należy do wysokich no i chyba nie będę kupować, bo boję się, że wywalę pieniądze. Kupiłam Ani na allegro puzzle, i też sporo książeczek - będziemy razem czytać :) Myślę też o zabawce garnuszek na klocuszek. MamaPiotrusia gratuluje w końcu pierwszego ząbka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) To mamy pierwszego chodzacego malucha!! Super gratulacje dla Ani:) KIP Mam nadzieje, ze te problemy zdrowotne to nic powaznego? tez mysle o garnuszku na klocuszek, podobno super sie sprawdza... chociaz M,. naciska na klocki:D ciekawe kto sie nimi bedzie bardziej bawic;) Nowa ulubiona zabawa Rojbra jest darcie gazet na jak najmniejsze kawalki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :-) maly poszedl spac po 22 ale obudzil sie tylko raz po smoka a o 4 na kaszke i spi dalej :-)) Gratulujemy kroczkow Ani :-) Polecam wam ten garnuszek , mamy fioletowy i bardzo ladnie sie nim maluch bawi , wyciaga klocki a jak wklada to sie wlacza muzyczka ;-))) Bardzo polecam , warto :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dla Piotrusia takie fajne ksiazeczki Jana Brzechwy i sa bardzo kolorowe , lezy i slucha z zaciekawieniem , a jak widzi psa , kurke badz zabke to wie co pokazac jak sie go spyta ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam :) KIP gratulacje dla Ani,a tobie kochana dużo zdrowia życzę. Mamusia Piotrusia gratulacje pierwszego ząbka. U mnie pogoda super,ciepełko ale i tak narazie siedzimy w domu bo za ciepło:)Dziewczyny mam pytanie jakiś czas temu pisałam że małej wyszedł ząbek,i jak byłyśmy wtedy na kontroli w przychodni to faktycznie polożna go widziała,a teraz jak byłam z nią i jej zaglądała do buzi to tego zęba nie ma.Wiem że to dziwne ale faktycznie zęba nie ma :) I moja Zuza jest na chwilę obecną bezzębna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to u mnie chmury i wiatr... znikajace zabki? Krakowianka z tak czeste wizyty to z powodu niskiej wagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) My jemy na dwa dania. Najpierw zupe krem z kaszka jaglana, kluseczkami lub kasza gryczana a potem miesko z warzywami i ziemniaczkami. Kipi- gratulacje dla Ani, to wielka rzecz zaczac chodzic!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka- no ale to byl zabek czy biala plamka? Podobno najlepiej postukac lyzeczka aby sie upewnic, ze to zabek:). Ja tez sie tak u Bruna zrobilam z pierwszym zebem, wiec sie nie przejmuj...:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maz mojej mamy kupil malemu te papcie antyposlizgowe tyle, ze rozowe...ale juz nic nie mowie, licza sie dobre intencje;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wasze dzieci lubia jajka? Bo moj ani na twardo, ani jajecznicy ani omlecika...je niechetnie i w sumie na sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82- twoj m lubi klocki, po prostu mu kup na urodziny;). Wszyscy faceci to duzi chlopcy. Moj juz snuje plany jakie to Lego bedzie kupowal malemu:P. Ja mysle, ze naszym dzieciom warto juz kupowac zabawki edukacyjne...ten garnuszek jest chyba ok, choc po moich przygodach z kula, ktora Bruno zlewa, to jestem nastawiona do tych wszystkich cudownych grajacych zabawek dosc sceptycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam stolik edukacyjny, zdecydowanie zajmuje Wiktorie najdluzej. :) Jemy dwa dania. Ale zupa jest ... w kawalkach. Nie chce jesc papek ani nawet grudek. Wiec wyciagam jej z tej wody warzywa i je po kolei co chce bo jak chce co innego a ja daje jej inne warzywo to kreci glowa ze nie o to jej chodzi. ;) Pozniej je mieso z warzywami, chociaz wiecej miesa niz warzyw. Nie przepada za jajkami, ew jajecznice, innego nie chce. Jutro maz jedzie z mala 150 km od nas na pewne badanie a ja sie wyspie. Trzymajcie kciuki aby wyszlo dobrze. :) Zamiescilam zdjecia na naszej klasie, bo cos tam ostatnio cicho. Moja mala nadal budzi sie co chwile noca, wymiekam, co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82 tak my chodzimy co miesiąc na ważenie bo malutka słabo przybiera na wadze,teraz jest lepiej tak że myślę że jak pojdziemy w sierpniu to będzie już ostatni raz:) Mamabruna sprawdzałam łyzeczką i coś pukało i nawet było coś widać,chyba że miała takie dziąsła twarde,ale teraz sama zwątpiłąm hehe.Ale przyjdzie czas to wyjdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary ja mam taki stoliczek edukacyjny,tylko że jeszcze dodatkowo można z niego zrobić taki pchacz jak dziecko uczy się chodzić to jest super,ale u mnie narazie stoi i zbiera kurz :) Klocki mamy takie większe,ale też nie jest jeszcze nimi zainteresowana,czekają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas garnuszek jest uzywany codziennie a ta hula kula byla moze ze dwa razy uzyta :-) ale garnuszek fajny , jak sie cos z niego wciaga to spiewa i jak sie tam wklada to tez mowi lub liczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewcznyny:) Mamabruna..prawdziwi mezczyzni rozowego sie nie boja;) CO do jajek to Rojber lubi omlety i kasze manne na zoltku jak mu robie..taki lekki posmak daje...a i jajko do szpinaku.... samo jajko poki co nie bardzo,, M. juz po urodzinach itp..wiec na klocki dlugo by musial jeszcze czekac... Bylismy w takim wielkim Smyku...to M. dla małego oczywiście;) tyle zabawek juz wybral ktorymy bedzie sie bawic jak bedzie starszy;) juz widze jak sie bija;D Hule kule akurat Rojber lubi.. Hickary trzym,am kciuki za pozytywnyy wynik badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki:) U mnie dzis zimno i pochmurno:(. A ja dla siebie same lekkie letnie ubrania zapakowalam a tu przydalyby sie cieplejsze rzeczy... Za to Brunowi spakowalam jego calutka szafe, wiec mamy wybor w co sie stroic;). D82- o wlasnie! Jajko ze szpinkiem, dzieki za inspiracje:) Hickary- to dobrych wynikow badania malutkiej, trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Ale tu do czytania mam zaleglosci!:P Troszke nie ogarniam, bo mam niewiele czasu...:( 1 KIP - gratulujemy pierwszych kroczkow!:) 1 Pytalyscie o chrzciny - pogoda byla jak na zamowienie, bo pomiedzy brzydka, zimna sobota, paskudnym poniedzialkiem, trafil sie calkiem sloneczny i cieply dzien. Brus cala czesc koscielna gadal i razem z ksiedzem odmawial (po swojemu) "Ojcze nasz...", poza tym tarmosil szparagus przy swiecy i rzucal smoczkiem, a na koncu korzystajac z mojej nieuwagi, zjadl stokrotke, po czym zaczal odbijac jak na wymioty... na szczescie my przeszlo bez puszczenia pawia... 1 Jesli chodzi o zabawki to: drewniana lyzka, etui na okulary, worki, baloniki, pokrywki od sloikow, a juz absolutnym hitem jest zelazko, ktore ciagnie za kabel po calym domu. Swobodnie juz nawet wstaje przy meblach trzymajac w lapce ten kabel. 1 Krzyczy "daj" na cala biedronke jak idziemy na zakupy, a ostatnio nauczyl sie tez palcem wskazujacym grzebac we wnetrzu drugiej dloni zeby bawic sie z nim w "sroczka kaszke warzyla". Kupilam mu tez ostatnio cymbalki, wali w nie bez opamietania, tylko trzeba go pilnowac, bo w przyplywie emocji tlucze obojetnie ktora strona paleczek i sie boje, zeby oka sobie noe wydzgal:P 1 O nocniku nie mysle jeszcze. 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia Brusia, cudnie to opisalas. :) :) :) Wyniki Wiktorii testu potowego na szczescie w normie - 19, a norma do 60. Uf. Bo poci sie masakrycznie (a nie ma na Mazurach upoalow), wlosy ma czesto jakby z kapieli wyszla. Mojej ekipy nie ma od 10, sa 150 km ode mnie, i wlasnie poszli sobie do zoo. ;) Jakos niespoecjalnie mala teskni za mama. ;) Ja mialam isc spac, ale jak na zlosc nie moge zasnac, pospalam 1.5 h, godzine spedzilam w wannie, zrobilam sobie manicure i zaraz ide na spacer, a pozniej upieke babeczki czekoladowe, bo zanim wroca to pewnie jeszcze ze 3 h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I bylo jeszcze kilka objawow, ktore sklonily do wykonania testu potowego w kierunku mukowiscydozy, ale na szczescie to nie to, a mianowicie mala ma: - refluks - obturacyjne nawracajace zapalenie pluc i oskrzeli - nawracajace sapki i furczenia - brzydkie stolce - przedluzajaca sie do 3 mz zolttaczka - podwyzszone proby watrobowe - nawracajacy kaszel - bardzo slony pot A ja z kolei: - urodzilam sie z waga 2 kg o czasie - obturacyjne, nawracajace zapalenia pluc do 10 rz - bronchit - brak przybierania na wadze w niemowlectwie - przez pierwsze pol roku przytylam pol kg. - niska waga (50 kg przy wzroscie 170 cm, to szczyt mojej wagi), mimo tego, ze jem bardzo duzo - szybka meczliwosc I padlo podejrzenie mukowiscydozy. Jakos nie przyjmowalam do siebie takiej mysli, wiec sie za bardzo nie stresowalam, ale badania zrobione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia wczesniej dawalam mleko nan a po 6 mies bebiko 1 Po domu mala raczkuje w skurzanych paputkach lub na boso 1 MamaPiotrusia ja tez raz kupilam mus chyba z Kubusia taki z dziubkiem i tez sie zajadala i pila jak z butelki ze smoczkiem :) Jak zobaczylam ze tak fajnie idzie to kupilam jej picie ze slomka,na poczatku gryzla slomke i jak troche scistelam kartonik i picie dostalao sie do buzki to sama zaczela pic ze slomki :D 1 KIP gratulacje dla Ani :D 1 Ja dla malez tez kupilam szczoteczke do zebow,bo gdy ja myje zeby to domaga sie abym oddala jej szczoteczke i wtedy wklada ja do buzki i jezdzi nia po zebach,wiem ze to malo higieniczne stad moj zakup jej wlasnej szczoteczki.Paste pozniej dokupie bo musze znalesc tą dla dzieci ponizej jednego roku zycia. 1 D82 Lili ma klocki i nie za bardzo sie nimi interesuje to chyba jeszcze nie tez czas,a garnuszek maja moi znajomi i ich syn uwielbia sie nim bawic. 1 Co do spozywania posilkow przez Lili to wymiękłam,zupy nie chce tej z kawalkami i zmiksowanej na papke,ziemniaki nie,warzywa tez nie,mleka znow nie chce jesc.Ostatnio caly dzien byla za serku homo.i biszkoptach,wiec moja mama zrobila dla niej rosół z drobnym makaronem i kawalkami kurczaka przyprawiony jak dla doroslych,mała wcinała az sie uszy trzesly i zagryzala chlebem z maslem,a na sniadanie byl tez chleb z pieczona szynka tez jadla(mleka nie chciala) na deser jogurt biszkoptowy i na kolacje pierwszy raz jadla parowke z bułka.Tylko gdzie warzywa ???? Jutro ugotuje malej warzywa na miesie z królika i normalnie przyprawie,wole juz aby jadla dania z solą niz nic.Moja teściowa również tak robiła i dzieciaki zdrowe,a najlepsze jest to ze kiedyz karmila dzieci nie mlekiem bebiko a zwyklym mlekiem w proszku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo to tez musze mu kupic kubeczek z rurka , nie pomyslalam nawet o tym :-))) Ja juz daje Piotrusiowi wszystkie zupy pogniecione widelcem , juz nie jadl miksowanej bardzo dlugo i lekko mu przyprawiam albo je juz czesto to co my :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×