Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość aguuuuuu
RudaMagda, nic sie nie stało:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Ten przepis już jest. Koleżanka też nie dostała. To własnie miałam na myśli pisząc że nasze państwo totalnie nic nie zapewnia. A dochód? Ktos może przekroczyć lekko a jednocześnie płacić wysoki kredyt. Ktoś inny na czarno mieć 2 razy tyle i dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymam za Ciebie mocno kciuki Aguuuuu. Tym razem na pewno sie uda :) :) Super, ze sie nie poddajecie tylko dalej walczycie o dzidziusia. Zycze Ci szczescia z calego serca Kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
Dziekuje Ci bardzo:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do mam w którym tyg czuć ruchy dziecka? Wiem że to też sprawa indywidualna ale tak orientacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Z moich zapisków w Pamiętniku syna ja odczułam w 22 tygodniu. Dziewczyny dotarłam do 32 strony tego topiku i cieszę się, że dopiero do Was dolączyłam. Jednym słowem histeria. Bety,luteiny,d*phaston...dla mnie to jak język arabski. Nakręcanie się, panika po każdym ukłuciu w podbrzuszu. Teraz jest o wiele przyjemniej i naprawdę miło. Atena i zapach kawy mają fajne, zdrowe podejście do ciąży. Pewnie, że są obawy ale nie popadajmy w skrajności. Fast foody też zamierzam jeść a na pewno pizzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patija ja pierwsze poczulam w 16 tyg.. takie laskotanie, na poczatku nie bylam pewna czy to to ale z kazdym tyg bylo to coraz silniejsze az kolo 20 bylo czuc typowe ruchy i fikolki... pozniej juz kopanie :) najlepiej czuc w nocy :) w dzien duzo sie ruszamy itd a to jest jak kolyska dla dzidzi i przewaznie maluszki spia :) a wieczorem zaczyna sie party :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robie update :0 ..nick.................wiek....skad......termin....ktore dziecko...plec....imie....data porodu chudzina123.........23.....Polska.....19.02.14.......?... .........???.......?????......??.??.?? madziulka123.......21.....Polska.....26.02.14.......?.... .........???.......?????.......??.??.?? _Mufinka_............24.....Polska.....01.03.14.......?.. ..........???.......?????.......??.??.?? happinesss………….34…..Polska….. 2-3.03.14….. 3 ………. ??? ….. ???? …….. ?????? Creamyful........... .22...Norwegia...1-7.03.14.....2............???.......?????. ... ..??.??.?? Anetka73..............31....Chicago....07.03.14......1... .........????.......?????.......??.??.?? Sieja_wędrowna....32...Wrocław...08.03.14.......1...... ......???.......?????.......??.??.?? takaCZARNA........26.....Polska.....09.03.14.......1..... .. .....???.......?????.......??.??.?? nataszka taka.......26......Polska.....10.03.14........?..........??? ... ....?????......??.??.?? vera30..................31.......UK.........10.03.14.... ..?............???.......?????......??.??.?? Atena C................27.....Polska.....13.03.14.......?......... .. . ???.......?????.......??.??.?? annnnna123..........28.....Polska.....13.03.14.......1... .. .......???.......?????.......??.??.?? RudaMagda..........33.....Polska.....18.03.14.......?.... .. .......???.......?????.......??.??.?? agata_a_..............26.....Polska.....19.03.14.......?. ...........???.......?????.......??.??.?? zapach ................30.....Polska.....22.03.14 ......2............???.......?????.......??.??.?? patija23...............23.....Bochnia....24.03.14...... 1............???.......?????.......??.??.?? koczet.……........…23…..Polska......26.03.14...... .? ............???.......?????.......??.??.?? Madźka871..........26......Polska.....28.03.14.......1.. ..........???.......?????.......??.??.?? jasieńka.............. 32......Polska.....28.03.14.......1...........???.......???? ?.......??.??.?? artemcia..............29......Polska.....28.03.14........ 2............???.......?????.......??.??.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Cudowne póki nie kopie w pęcherz lub po żebrach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetka73
I sie nie zalogowalam Vera wczoraj swietowala, ja za to jutro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka73 - Ale masz datę ;) W takim razie życzonka na jutro, bo ja nie będę wchodzić na forum, bo jutro nie pracuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, tak więc jestem już po badaniu nie potrzebnie się stresowałam moja lekarka po wielkości maleństwa [49 mm] określiła że jest to 11 tydzień, gdyż wcześniej miałam problemy z krwawieniem po miesiączkowym, ale nie wiem czy to jest możliwe bo we wczesnej ciąży byłam już 7 maja. Z resztą daty spodziewanego porodu nie znam, ja nawet karty ciążowej nie mam, dopiero będę miała po badaniach prenatalnych. Trochę to dziwne. Wpiszę się do tabelki jednak po tych badaniach, bo tak bez terminu porodu trochę dziwnie, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczet
Hej, aktualizuję siebie. A ponieważ mamy wybrane po jednym imieniu dla chłopca i dla dziewczynki to i imię dodałam, bo na pewno będzie jedno z nich :) A dziewczyny, jeśli chodzi o to becikowe, to chyba liczy się z tym nowo narodzonym dzieckiem? Zazdroszczę Wam, że się nie mieścicie w tej kategorii, my z mężem od lipca nie możemy znaleźć pracy i na tym etapie już nam rodzina jedzenie zwozi, co byśmy z głodu nie pomarli ;-) wszystkie propozycje pracy od września, a i tak nie wiadomo nic na 100%. Strasznie to stresujące jest i jeszcze wiadomo, jak człowiek w domu siedzi to się nakręca na jakieś schizy... No ale trzeba myśleć pozytywnie, przynajmniej becikowe dostaniemy ;-) ..nick.................wiek....skad......termin....ktore dziecko...plec....imie....data porodu chudzina123.........23.....Polska.....19.02.14.......?... .........???.......?????......??.??.?? madziulka123.......21.....Polska.....26.02.14.......?.... .........???.......?????.......??.??.?? _Mufinka_............24.....Polska.....01.03.14.......?.. ..........???.......?????.......??.??.?? happinesss………….34…..Polska….. 2-3.03.14….. 3 ………. ??? ….. ???? …….. ?????? Creamyful........... .22...Norwegia...1-7.03.14.....2............???.......?????. ... ..??.??.?? Anetka73..............31....Chicago....07.03.14......1... .........????.......?????.......??.??.?? Sieja_wędrowna....32...Wrocław...08.03.14.......1...... ......???.......?????.......??.??.?? takaCZARNA........26.....Polska.....09.03.14.......1..... .. .....???.......?????.......??.??.?? nataszka taka.......26......Polska.....10.03.14........?..........??? ... ....?????......??.??.?? vera30..................31.......UK.........10.03.14.... ..?............???.......?????......??.??.?? Atena C................27.....Polska.....13.03.14.......?......... .. . ???.......?????.......??.??.?? annnnna123..........28.....Polska.....13.03.14.......1... .. .......???.......?????.......??.??.?? RudaMagda..........33.....Polska.....18.03.14.......?.... .. .......???.......?????.......??.??.?? agata_a_..............26.....Polska.....19.03.14.......?. ...........???.......?????.......??.??.?? zapach ................30.....Polska.....22.03.14 ......2............???.......?????.......??.??.?? patija23...............23.....Bochnia....24.03.14...... 1............???.......?????.......??.??.?? koczet.……........…23…..Warszawa......26.03.14......1 ............???.......Leon/Ada.......??.??.?? Madźka871..........26......Polska.....28.03.14.......1.. ..........???.......?????.......??.??.?? jasieńka.............. 32......Polska.....28.03.14.......1...........???.......???? ?.......??.??.?? artemcia..............29......Polska.....28.03.14........ 2............???.......?????.......??.??.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vikiable- dziwne że Ci książeczki ciąży nie założyli.. może zmień lekarza? ja byłam u lekarza w 6tyg3d i mi normalnie założył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka1818
Jakiś czas mnie tu nie było a tu już tyle postów ;) Musze nadrobić i wszystko przeczytać. A narazie dodaje się do listy i zabieram się za czytanie:) ..nick.................wiek....skad......termin....ktore dziecko...plec....imie....data porodu chudzina123.........23.....Polska.....19.02.14.......?... .........???.......?????......??.??.?? madziulka123.......21.....Polska.....26.02.14.......?.... .........???.......?????.......??.??.?? _Mufinka_............24.....Polska.....01.03.14.......?.. ..........???.......?????.......??.??.?? happinesss………….34…..Polska….. 2-3.03.14….. 3 ………. ??? ….. ???? …….. ?????? Creamyful........... .22...Norwegia...1-7.03.14.....2............???.......?????. ... ..??.??.?? Anetka73..............31....Chicago....07.03.14......1... .........????.......?????.......??.??.?? Sieja_wędrowna....32...Wrocław...08.03.14.......1...... ......???.......?????.......??.??.?? takaCZARNA........26.....Polska.....09.03.14.......1..... .. .....???.......?????.......??.??.?? nataszka taka.......26......Polska.....10.03.14........?..........??? ... ....?????......??.??.?? vera30..................31.......UK.........10.03.14.... ..?............???.......?????......??.??.?? Atena C................27.....Polska.....13.03.14.......?......... .. . ???.......?????.......??.??.?? annnnna123..........28.....Polska.....13.03.14.......1... .. .......???.......?????.......??.??.?? RudaMagda..........33.....Polska.....18.03.14.......?.... .. .......???.......?????.......??.??.?? agata_a_..............26.....Polska.....19.03.14.......?. ...........???.......?????.......??.??.?? zapach ................30.....Polska.....22.03.14 ......2............???.......?????.......??.??.?? patija23...............23.....Bochnia....24.03.14...... 1............???.......?????.......??.??.?? malinka1818.........20.....Polska.....25.03.14.......1... .........???.......?????......??.??.?? koczet.……........…23…..Warszawa......26.03.14.... ..1 ............???.......Leon/Ada.......??.??.?? Madźka871..........26......Polska.....28.03.14.......1.. ..........???.......?????.......??.??.?? jasieńka.............. 32......Polska.....28.03.14.......1...........???.......???? ?.......??.??.?? artemcia..............29......Polska.....28.03.14........ 2............???.......?????.......??.??.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Norwegii tez nie zakladaja karty ciazy , dopiero po 12tyg najwczesniej lub po usg w 17-19tyg. Ja teraz mam juz 12 tyg i tak za 2-3 tyg bede chciala isc na wizyte do normalnego lekarza zeby posluchac dzidziusia czy jest ok, nie chce czekac 2 miesiecy do kolejnego usg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja klientka odwolala wizyte na 10 min przed.... hmmm ale w sumie to i lepiej... cos zle sie czuje i wymiotuje, za godzinke corka do kapania i spania a ja sobie odpoczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to ciągle żołądek boli i ciągle mnie muli. Mam nadzieje że już nie długo to przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam karte ciąży. Koczel a nie możesz się szybko gdzieś zatrudnić tak by l-4 i macierzyński mieć? Nawet tak na lewo? Wiem że to kombinatorstwo ale ciąża a potem maluch to ogromny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do l4 trzeba minimum 6 miesięcy opłacać składki... myślę że do macierzyńskiego też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczet
Zamierzam założyć działalność gosp. i sama sobie będę opłacać wszystko, ale dopiero od września, bo wtedy będę miała zlecenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, prowadzę szkolenia dla firm, trochę też pracuję w poradni, ale z tego kasy niewiele. Bardzo lubię swój zawód i żal by mi było szukać pracy w czymś innym, zwłaszcza, że w niczym innym nie mam doświadczenia. No i tylko w tym czuję się naprawdę dobra. Obawiam się tylko, że nie będę mogła prowadzić szkoleń, bo to wiąże się z częstymi i dalekimi wyjazdami. Moja pani ginekolog aż się za głowę złapała, jak jej powiedziałam ile będę jeździć od września. Tak więc wyjdzie w praniu, ale jakoś dam radę. Najwyżej poszukam więcej pracy z pacjentami. Będę musiała uruchomić kreatywność ;-) Creamyful i patija23, strasznie Wam współczuję tych żołądkowych sensacji, ale przynajmniej będziecie miały co wspominać (tak, wiem, że to marne pocieszenie). koleżanki opowiadają mi komiczne sytuacje ze swoimi ciążowymi mdłościami, a u mnie nuda :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę miała założoną kartę, ale po badaniu prenatalnym, nie chciałabym zmieniać lekarki, bo dzięki niej właśnie zaszłam w ciążę. Moje koleżanki też miały założoną kartę od pierwszej wizyty, ale chyba co lekarz to inny sposób prowadzenia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vikiable- widocznie lekarka wie co robić...;) Koczet 3mam kciuki za plany..;) No a z Żołądkiem jest masakra... Na myśl o jakim kolwiek jedzeniu jest mi nie dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do dolegliwości to jakieś 2-3 tyg. wstecz to produkowałam dużo śliny, i czasami mdliło, ale wymiotów zero. Tylko brzuch mi boli od czasu do czasu, ale jak zapytałam moją lekarkę o to co powinno mnie zaniepokoić to plamienie, lub silny ból brzucha taki jak na miesiączkę, ale wydaje mi się że taki ciągły ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Patija skąd masz takie wieści??? Żadnego pół roku. Jeśli ktoś ją zatrudni dzis a miałaby 3 m-c skończony to jutro moze iśc na l-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Już Wam się weekend zaczął? Jakie plany na ten długi weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×