Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość motylekkkkkkk
MP ja teraz mam 30 tc i nie robila mi usg 32 w lodzi bede miala tak to 20 ide do swojej gin b tak mam zwolnienie i juz ostatnie 3 opakowania luteiny mi przepisala i stopniowo mam odstawiac robie wlasnie ta fasolke po bretonsku ale zjem ja sobie jak wroce ze szkoly rodzenia teraz zjem tosty bo na sniadanie tylko platki zjadlam i niedawno jablko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
co do wtracania sie mam to obawiam sie tesciowej bo mieszka w tym samym miescie mam jednak nadzieje ze za czesto nie bedzie mnie nawiedzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Cześć Dziewczyny, czytam czytam i też coś postanowiłam napisać od siebie. Przy pierwszym porodzie nie miałam laktatora, a okazało się, że mam płaskie brodawki i potrzebowałam sprzętu, żeby je wyciągnąc, mąż kupił w szpitalu i niestety przepłacił... Więc jak macie małe, płaskie lub wklęsłe brodawki to możliwe, że laktator będzie Wam potrzebny. UBRANKA: Córeczkę urodziłam w listopadzie i głównie ubierałam ją w cieplejsze, welurowe pajacyki, ale teraz myślę, że będziemy potrzebować więcej rzeczy bawełnianych i mozliwości ubrania na cebulkę. Body są uważam lepsze od kaftaników, bo trzymają pieluchę i chronią plecki. Do tego śpioszki lub półśpiochy, spodenki i bluzy. Nie miałam spodenek żadnych, ale teraz jak się zrobi ciepło myśle, że lepszym rozwiązaniem będą spodenki i skarpetki, żeby móc coś zdjąć. Pajace to raczej do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) Dawno się tutaj nie udzielałam, ale na bieżąco Was czytam także nie muszę nadrabiać tyyyle stron :D Motylku - ja właśnie kupiłam ten termometr. Znajoma go ma już rok i zadowolona, więc też go wzięłam. Dziewczyny, a mam pytanie do Was. Byliśmy ostatnio oglądać wózki no i spodobał nam się jeden, ale to nowy model - podobno ma ok. pół roku - i nie ma opinii prawie żadnych na internecie. Powiedzcie jak Wam się podoba? http://www.e-wozki.pl/sklep/p824,adamex-pajero.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Leti - ja właśnie mam jedną brodawkę wklęsłą, więc zastanawiam się jak to będzie z tym moim karmieniem i chyba będę kupować laktator wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Ale szalejecie :D czytam czytam a tu 2 strony od rana ;D Anula z martynką idz na impreze, nawet sie nie zastanawiaj, nam tez sie cos od zycia nalezy :))))) Zadne tam nie wypada :) A ja wam zazdroszcze ze macie swoj kąt, ze sami, bo ja z tesciową :( U nas tez ma byc córa ... ale nigdy nie wiadomo ;PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Wiecie co dziewczyny! Ja się tak bałam nacinania krocza, ale położna powiedziała, że mam wysokie krocze i może pęknąć... No i nacięła, później okazało się, że dziecko 4 kg (drobne 0,5 kg USG się pomyliło) i położna powiedziała, że gdyby nie to nacięcie to skończyłoby się tragicznie! A przy szyciu lekarka powiedziała coś o dodatkowym szwie dla męża czy coś;) W każdym razie on to zapamiętał dobrze i nie narzekał na jakieś luzy później... :) I jeszcze rada: nie oglądajcie rany w lusterku... Ja to zrobiłam i zaczęłam chodzić okrakiem i już nie mogłam siedzieć (psychika!)... eh, teraz czeka mnie drugi poród, podobno przy drugim raczej się nie nacina... zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Leti ja tez uwielbiałam pajace a do spania to juz wogóle nie wyobrazam sobie nic praktyczniejszego pod to body i dzidzius gotowy. Teraz fajnym rozwiazaniem sa tez te półspiochy o których pisałaś, 4 lata temu nie były tak popularne.Fajnie ze robia w nich taka szeroka gume ktora nie ciśnie malucha w brzuch a to wazne zwłaszcza przy kolkach.A body koniecznie z napami przy szyi zeby sie nie rozchlapały po kilku praniach i były łatwe do załozenia przez główke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez gin mowił ze przy drugim raczej nie powinni mnie ciąć i ze połowe szybciej bedzie trwac poród...dobrze by było ale itak sie boje tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia85
Witam was wszystkie :) Ale się rozpisałyście :) widzę że nie jestem sama tez się zastanawiam jak to będzie z tym ubieraniem, Dziewczyny mam do was pytanie jaki materac do łóżeczka polecacie??? co do laktatora to też nie wiem czy kupić teraz czy dopiero później jak już się okaże że jest konieczny?? to jest moje pierwsze dziecko i też jestem zielona z tych wszystkich rzeczy :( jeśli chodzi o dolegliwości to ostatnio mnie męczy zgaga ale na szczęście płatki migdałowe pomagają :) Pozdrawiam i życzę wam udanego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupowałam laktator około miesiąca po urodzeniu ale karmiłam bez problemow. Kupowałam zeby móc zostawić małej mleko gdybym musiała na dłuzej wyjsc i sie nie stresowac ze dziecko głodne a ja np. w kolejce u lekarza siedze. A laktator firmy avent, miał wtedy bardzo dobre opinie i faktycznie u mnie sie sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam problem z brodawkami więc bez laktatora się nie obejdzie raczej ale upatrzyłam inny model medela-odciagacz-pokarmu-mini-electric prawię połowę ceny tego Twojego. A czemu akurat ten C***oleciła? Co do materaca słyszałam,że materac najlepszy gryczano-kokosowy. Piszecie o naklejkach dla dzidziusiów.Są też fajne literki z imionami i ja chyba swojemu takie nad łóżeczko kupię. np. http://allegro.pl/literki-3d-duze-30-cm-imie-dziecka-2-dekory-gratis-i3920279538.html Mam też w planie zrobić zdjęcie w 9mc ciąży jakieś artystyczne(samemu oczywiście) i powiesić również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh coś mi wywala spam. Pytałam motylka dlaczego położna poleciła Ci akurat ten model medeli.Coś mówiła o awaryjności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam Was I czytam, ale z udzielaniem sie gorzej:-P. X Ja laktatora narazie nie kupuje, zawsze mozna dokupic. Co do ubierania dzieci mam juz jedna corke z kwietnia, wiec mnie wiecej wiem. W lecie to samo body moze byc I czapeczka I tyle;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
no rzeczywiscie ten tanszy i taki mniejszy nie wiem czym sie maja roznic jak na razie to wielkoscia chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
wiktorowianka tego nie polecila mi polozna a siostra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Też przymierzam się do zakupu termometra bezdotykowego, chcialabym aby mierzył też temperaturę powietrza, wody i mleka... ale nie mogę się zdecydować na konkretny Wyprasowałam pierwszą turę ubranek ale mam tego sporo, wygląda mi na dużo za dużo hihi i plecki mnie rozbolaly a prasowalam na siedząco. I apropo odwiedzin wykrakałam sobie dzisiaj już szwagierka leci hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
A ja tak z innej beczki czy tez czujecie dzidzie tylko po jednej stronie brzucha? bo ja jak leze to widze zgrubienie z jednej strony i czuję ze twarde to pewnie dzidzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
zaba90- nie martw się ja też często czuje z jednej strony :) to zalezy którą częścią ciałka rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba90
Miska22 tylko ja tak mialam w poprzedniej ciąży i juz maly mi tak zostal do porodu ja ledwo chodzilam a w szpitalu mysleli ze mam jedną nogę krótsza bo tak kulalam i nie chcialabym powtorki w 8miesiacu nawet do lekarza nie poszlam bo bym nie doszła dopiero do szpitala do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te kapturki to chyba nakładki silikonowe? Ja kupiłam też z avent. Dzięki nim dziecko nie pokaleczy sutków. I z takich nowości to jeszcze szczoteczka do dziąseł i ząbków: http://allegro.pl/babyono-silikonowa-szczoteczka-0m-masaz-dziasel-i3922612694.html Można jej używać od pierwszych tygodni i dziecku sprawia to przyjemność. Synek szwagierki to uwielbiał tą szczoteczkę. Sam otwiera buźkę jak widzi ją hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Nie podpisałam się ... :) - ten post o nakładkach i szczoteczce. Termometru jeszcze nie mam i nie mam też artykułów pielęgnacyjnych ale wybiorę się do rossmana i natury może będzie coś w promocji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
zaba90 ja moją małą czuj***ardziej po prawo bo tam ma główkę najczęściej i jak się wypina to taka gula rośnie na brzuszku a jak leże na boku to czuję jak rusza nóżkami o materac hehe jak by skakała i rośnie ta piłeczka po prawo. A na początku ciąży to cały czas po lewo siedziała. A wasze maluchy reagują na dźwięki?? Moja na mój głos to tak średnio. Mąż się z nią bardziej dogada bo zawsze się wypnie w stronę jego głosu no i jak muzyka gra w aucie to kopie. Tak to bardziej na dotyk. Lubi jak się ją głaszcze i naciska bo zawsze odpowie i się przybliży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Ja mam praktycznie wszystko, z takich potrzebnych rzeczy nie mam tylko wanienki, przydałaby się chyba jeszcze jedna paczka pampersów jedynek, i większe podkłady poporodowe, no i jeszcze jeden stanik do karmienia, oraz termometra A z takich dodatkowych poluję na hustawkę hybrydową bright startsa i karuzelkę fisherprice z pozytywką. No i dalej nie wiem co z laktatorem :D Kupić wcześniej byłoby taniej... A z drugiej strony jesli zamierzam wrocic na studia jak mala skonczy 6 m-cy to moze jednak będzie niezbędny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Kasiia06 - Moja chyba nie bardzo reaguje na dźwięk czy dotyk, choć zawsze jak nie kopie i mówie żeby kopnęła coś choć raz bo się mamuśka martwi hihi to zawsze kopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Ja też tak mojej mówię. Ona ma swój cykl dnia i zawsze od 7 zaczynała gimnastykę a od 3 dni przestawiła się o pół godziny i już panikowałam że o 7 się nie ruszała. To też mówię Marysiu nie stresuj mamusi tylko kopnij z raz chociaż. hehe i coś tam kopnie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Kasiia06- czyli jednak dzieciaczki też o nas myślą hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe z tym mowieniem do dzieci to tez tak mam. Jak nie kopie to mowie, zeby kopnela bo sie martwie i kopie. Albo jak o niej mowie to tez zaczyna sie ruszac;) Kupilam termometr na podczerwien z apteki bo mysle, ze chyba jest bardziej godny zaufania. Mialam kupic z allegro, ale jednak zdecydowalam sie na ten. Placilam 85zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×