Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość agu1983
Zabki juz macie dziewczynki:) super Moja tez pcha piache do buzi slini sie strasznie no ale.zabkow na poczatku trzeciego miesiaca raczej nie podejrzewam... Milenka znoqu sie dzis z cyckow nie najadla na wieczor i musialam dac.butle ostatnio co raz czesciej to sie zdarza:( moze mam.za.malo determinacji aby trzymac ja 2 godziny przy cycu..eh Apropos tej nieszczesnej azalii jestsm w polowie opakowania i jak mi nie przejdzie.ten wilczy apetyt to odstawie bso jak nic utyje a tu do zrzucenia zostalo jeszcze a mowie Wam nodmalnie pozeram jedzenie tzn chleb bagietki kurczaki i takie tam ciazowe jedzenie ale nie moge sie najesc i to chyba od tych tabletek:( coz trzeba bedie jakos inaczej dzialac preciw potomstwu nastepnemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ewel123
jesli chodzi o antykoncepcje - czy ktoras z Was polega wylacznie na metodzie LAM (laktacyjny brak owulacji czy jakos tak)? Generalnie moja ginekolog powiedziala ze nie ma szans zajsc w ciaze przy karmieniu wylacznie piersia przez pierwsze 3 m-ce, ale ja jakod nie jestem w 100% przekonana :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agu, ja po tych tabletkach wiecej nie jem, karmie nadal i trzymam sie diety i mimo wszystko tyje. Najlepsze jest to ze wszyscy mowia ze chudne, nie wiem o co chodzi. Na nastepnej wizycieu u gina zapytam o zastrzyk Ewel po porodzie w ciaze jest zajsc najlatwiej, zobacz ile dzieci ma rodzensto z tego samego roku. Ja boje sie o ciaze biorac tabletki, a jakbym nie brala to dotknac mezowi bym sie nie dala wcale Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Hej Mamuśki.Chwilę mnie nie było, a się porobiło! Gratuluję pierwszych ząbków.Bardzo szybko wyszły, u nas pewnie późno bedą , starszy synek miał 6 miesięcy jak wyrósł mu pierwszy ząbek. Z antykoncepcją to ja czekam na koniec karmienia i zakładam spiralę. Moja Niunia jest bardzo grzeczna,pięknie je i waży 5100. Wczoraj pierwszy i mam nadzieje ostatni raz przerabialiśmy ból brzuszka.Najadłam się brokułów i pewnie przez to:( Chce się pochwalić, że już tydzien codziennie ćwiczę z chodakowską i mam kilogram mniej:) obwodowo też coś mniej bo dopinam się w spodniach.Polecam Wam te ćwiczenia, są na Youtube a cały trening to 40minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Moja mała śpi całą noc. Kąpiemy ją o 19, następnie ją usypiam. Zwykle zasypia ok. 20. Potrafi spać nawet do 9:30. Oczywiście w nocy, jak zaczyna się kręcić, to od razu przystawiam ją do cyca na śpiocha. Tak 2-3 razy na noc. Ale w dzień śpi co 1,5 godziny i zasypia tylko na ok. 20-30 minut. Nic się nie da zrobić przy niej. Muszę prosić mamę, by chwilę się nią zajęła, bo inaczej mój m nie miałby nawet obiadu. Dobrze, że mam kosz Mojżesza z kółeczkami, to przywiozę ją sobie do kuchni, nakręcę karuzelę i chwila dla mnie ;-) Poza tym ma bardzo czujny sen. A wyjście na spacer to już graniczy z cudem. Czekam, aż będzie taki moment że jest już zmęczona. Staram się, żeby była już ubrana i ja też. Póki nie zaśnie, to nie odchodzę daleko od domu ;-) Jak nie zaśnie, to potrafi zrobić taki cyrk, że aż głupio. A mi się chce wyjść z domu, zrobić zakupy, usiąść gdzieś na ławce i poczytać książkę. Ale z nią to normalnie loteria, zaśnie czy nie zaśnie ;-) Jak już zaśnie to mam tak ok. godziny na spacer i to bez przestojów, bo zaraz się kręci. To się pożaliłam :-) Jest tu może jakaś mama z Gdyni? Albo ktoś kto rodził w Kartuzach? To miłego dnia mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu1983
hej dziewczyny, u nas pogoda pod psem wieje strasznie i chmury nisko takze spacer odpada, siedze na kanapie i bujam w bujaczku Milenka - niby spi ale jak nie bujam to sie budzi:( takze jestem uziemiona i raczej nic dzis w domu nie zrobie:( co do zapobiegania ciazy przez sama laktacje - pic na wode fotomontaż - trzeba spelnic pewne warunki czyli karmic tylko!!! piersia - ni dawac smoczka, nie podawac nic z butelki zadnej herbatki wody nic, aktywne ssanie dziecka conajmniej 100 minut w ciagu doby (w moim wypadku to bym musiala ciagle miec przy cycu bo Milena jedna trzecia karmienia spi, druga kreci sie i trzecia rzeczywiscie cos tam ssie) przerwy miedzy karmieniami nigdy!!! nie powinny byc wieksze niz 4 h w dzien i 6 h w nocy - to chyba wszystkie ale ciezkie do spelnenia wg mnie wiec nic dziwnego ze owa metoda nie zbyt skuteczna nie jest. Próbuje przepajac Milene rumiankiem na ta kupe nieszczesna, ona wrecz pluje ta herbata wiec laduje jej do gardla strzykawka co wcale nie jest proste bo tez skubana potrafi wypluc - i moje pytanie do Was dziewczyny jak myslicie czy moge jakos poslodzic ta herbatke moze wtedy wypije? a moze granulkowa jakas herbatke na trawienie polecacie? Bede wdzieczna z odp:) Mamolcie - podziwiam determinacje w cwiczeniu - u mnie si enie da - znalezc 40 minut w ciagu dnia dla mnie to niewykonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agu1983 ja próbowałam słodzić herbatkę glukozą (na 100 ml 1 łyżeczka), ale też nie pomogło, pluje dalej jak widzi ;-) Nic poza moim mlekiem jej nie smakuje. Mówią, żeby niczym nie dopajać jak się karmi piersią, ewentualnie wodą przegotowaną w duże upały. No ale jeśli ma problem z kupką, to inna sprawa. Moja nie ma problemu z kupkami, zawsze choć jedna na dzień jest, a potrafią być nawet trzy i to takie po plecy. Zawsze rano po witaminie D+K, daję 5 kropli Bio Gai, a przed prawie każdym karmieniem od 5-10 kropli espumisanu 100 (po tym puszcza bąki i nie problemu z gazami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina - mam podobny egzemplarz - w nocy spi ladnie - zasypia kolo 21 - 22 budzi sie na jesc kolo 3 -4 i potem spi gdzies do 8, za to w dzien przeprawa - dostane zwyrodnienia kostek i piet od bujania w bujaku;) na dworze ciezko jej usnac i tez laze po osiedlu az zamknie oczy i dopiero wtedy dalej - czasem bywaja dni bonusowe ze moge na laweczce przysiasc ale to tak maks pol godziny z ruszaniem wozkiem, ja tez z pomorza - mieszkam w Pruszczu a rodzilam w Gda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może musimy to przetrwać, potrzeba trochę czasu. Czasami śmieję się do m, że bezsensu kupowaliśmy wózek ;-) Moja do tego najlepiej zasypia na rękach, czekam parę minut i ją odkładam najdelikatniej jak potrafię. Wczorajszy rekord snu to aż 8 minut ;-) Z drugiej strony cieszę się, że śpi w nocy. A dzień jakoś minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Agu to kwestia organizacji:) ja mam jeszcze synka 4 letniego więc to już hardcore znaleźć czas, ale jakos daję radę. Dziś już o 6.30 ćwiczyłam jak M i synek spali, a malutka trochę na macie, trochę na bujaczku i dalysmy radę poćwiczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ewel123
zastanawia mnie czy tylko ja tak mam czy inne mamy tez, niepokoi mnie kazde kaszlniecie, kichniecie, slabsze ssanie mleka. momentami boje sie zostawac z mala zeby nic sie nie wydarzylo. tez tak macie ze sie boicie? momentami mam wrazenie ze jestem.kiepska mama bo ciagle boje sie ze Hani cos sie stanie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
123Ewel123 - mam tak samo ,najmniejsze kichnięcie a ja schizuje ,że mała już pewnie jest chora, ze może za mało je i się nie najada a każdy płacz to pewnie już ból brzucha. Wróciliśmy z kontroli bioderek i jestem w pozytywnym szoku w 9 dni małej poprawiły się na tyle bioderka ,że gdyby nie wcześniejsze usg lekarz w życiu nie powiedziałby ,że miała tak poważną dysplazję,profilaktycznie mamy męczyć się jeszcze w ortezie 4 tygodnie by nic się nie cofneło, lewe bioderko mamy juz 2a a prawe 1b w skali grafa :) Dziewczyny doradzcie co mam zrobić jak sobie radzić ,mała chyba ma skok rozwojowy a mnie piersi tak bolą i czuję się tak fatalnie jak by zaraz miało mnie połamać.A karmienie to masakra .Co tu zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutkahaneczka masz goraczke? Jak mnir brodawki bardzo bolslu smarowalam bepanthenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Malutkahaneczka super że taka poprawa z bioderkami. W 4 tygodnie nie będzie śladu. Zobaczysz będzie wszystko ok. Ja u tego lekarza co stwierdził te 2a (czyli na nfz) kontrolę mam ok 18 sierpnia, ale 1 lipca jadę jeszcze na konsultacje do dobrego specjalisty w Trójmieście prywatnie. Mam nadzieję, że już będzie dobrze. Do tego czasu cały czas zakładam jej tę specjalną szeroką pieluchę co kupiłam na allegro. Ale nie jest ona uciążliwa na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123ewel123 jesteś po prostu normalną mamą, która się martwi o swoje dziecko. Szczególnie przy pierwszym tak jest. Ja na przykład oglądam każdą kupkę małej. Dziś zrobiła w sumie 4, z czego ostatnia była jasno zielona. Oczywiście zaraz internet i stres. Tylko u nas od samego początku coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Asmana -brodawki nie ,cale piersi jakby ktoś chciał żyły powyrywać mam 37 stopni Paulina trzymam kciuki żebyście juz nie musialy tego nosic :) daj znac jak po kontroli u was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja8444
Czesc dziewczyny dawno mnie tu nie było, jakos ostatnio duzo mam spraw i ciągły brak czasu, zaczeły sie owoce a ja mam własne i truskawki i czeresnie wiec robie dżemy kompociki i tak czas ucieka. A tu tematy jak zwykle na czasie i u mnie czyli problematyczne kupy, bo Marcelek tez od jakiegos czasu robi co kilka dni i tez jak nadchodzi ten sądny dzien to pręży sie i jest niespokojny a ja co chwile go obwąch**e czy moze juz. Tylko w sumie kupa jest rzadka wiec nie wiem czemu sprawia mu trudnosc, ale jak juz zrobi to pampers pełen. Drugi temat który mnie nurtuje to chrzest, my robimy 5 lipca i mam dylemat co kupic małemu bo ta pogoda taka zmienna np. dzis zimno i brzydko .wydaje mi sie ze jak ktos ma dziewczynke to jest łatwiej bo wiadomo sukienka i albo sweterek albo nie a w przypadku chłopca to troche trudniej czy koszula na długi czy na krótki czy garniturek czy same spodnie i koszula z kamizelką jak ubieracie chłopców. Wertuje allegro na przemian z tablicą i juz mam mentlik co wybrac . Ale tez zdecydowałam sie kupic używane bo cena o wiele niższa a te ciuszki nic nie zniszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ewel123
Paulina0210- ja tez ogladam kazda kupe :-) i tez przy kazdej pierdolce czytam co na to internet. m jest zly za to, ze tylko wyszukuje choroby jak mala jest okazem zdrowia. czasem internet sie przydaje, np. forum :-) zawsze mozna potownac problemy i znalesc pocieszenie. co do zielonej kupki, pediatra mi mowila ze jak zdarza sie sporadycznie to jest to ok, moze zjadlas cos co brzuszek zle stolerowal. moja ostatnio zrobila jednego dnia 3 zielonkawe kupy, ale bylam wtefy kilka dni u siebie "na wsi" i pewnie od zmiany wody tak bylo.wiec glowa do gory no to nic groznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutkahaneczka - super, że taka poprawa z tymi bioderkami :) 123ewel- ja mam podobnie, a teraz znowu się zamartwiam :( bo od wczoraj mała troszkę nam "pokasłuje" i to głównie podczas przewijania, noc była ok - zero kaszlu, nie wiem co to może oznaczać, czy nam się gdzieś zaziębiła :( jutro idziemy do lekarza się upewnić czy osłuchowo wszystko ok. W ogóle moja Laura ma taką szorstką skórę na buzi, też nie wiem czy to normalne..ehh, od piątku ma też taką małą plamkę czerwoną na buzi. Może to jakaś alergia...dobra już nie "gdybam" tylko jutro się wszystkiego dowiem :) W piątek mamy kontrolę bioderek. Czy któraś z Was też ma dzidzię, co śpi z otwartą buzią??? Pozdrawiam Was niedzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ewel123
wczoraj pocieszalam a dzis sama sie zamartwiam :-( moja.mala.jest nadzwyczaj spokojna, praktycznie ciagle spi :-( wczoraj byla normalna a dzis je i zasypia. obiecywalam sobie ze nie bede sie martwic i o...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj pocieszalam a dzis sama sie zamartwiam :-( mala spi dzis caly dzien, budzi sie na jedzenie i od razu zasypia. wczoraj byla normalna a dzis taki spioch.... a ja sie zamartwiam :-( Wasze dzieci tez tak maja, moze to skok? ciagle latam z termometrem i mierze temperature :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Ewel nie martw się moze to przez pogode ,moja tez dzis ciągle spi a przez ostatnie dni ciągle krzyczala ,ciesz się ze masz spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Dziewczyny czy dużo wasze dzieci śpią w ciągu dnia ? moja 26 czerwca,skończy 2 miesiące i zastanawia mnie czy za dużo nie sypia ,moze ma ze 2-3 godziny zabawy i noszenia na rączkach reszta to sen i karmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutkahaneczka to ciesz sie, bo u mnie 2.3 godziny w ciagu dnia to sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józka1
HEJ :)) ależ tu cisza przez weekend :) dziewczyny wyjechały pewnie na wieś ;) MAlutka haneczka bardzo sie ciesze ze jest poprawa z bioderkami, oby jak najszybciej ta wada znikneła całkiem :) co to spania w dzien, moja roznie ale przewaznie bawi sie 2-3h pozniej spi ale to bywa roznie czasem tylko 30 min a czasem 2h ... za to w nocy ostatnio spi znow pieknie bo od 20 do 4 ;) a pozniej to z przerwami ale cos do 8 :) Ewel co to zamartwiania sie to chyba kazda tak ma :) zwlaszcza przy pierwszym dziecku :) Moja Maja kicha w ciagu dnia chyba z 10 razy, nie wiem czy z powodu alergii czy co ;/ wasze dzieciaki tez tak kichają? :) milego dniaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Jozka mój też tyle kicha i się tym nie martwię. M poleciał i będzie dopiero 4 tego lipca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Józka Twoja super przesypia nocki, u mnie 20,24,3,6 pobudki na karmienie. a ty karmisz piersią czy modyfikowanym? Moja też trochę kicha, ma lekki katar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Dzień ojca dzis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×