Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Gość gość
lesiplus bierzesz nie robiac zadnych przerw! ja jestem na 1 opakowaniu i mam dosyc- ciagle mam plamienie.... a to 15 dzien... ktos tak mial jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Yasmin musiałam odstawić - tak bolały mnie piersi, że płakałam z bólu. Teraz jestem na krążku Nuvaring. Dziewczyny poczytajcie o nim. Dla mnie rewelacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"ja jestem na 1 opakowaniu i mam dosyc- ciagle mam plamienie.... a to 15 dzien... ktos tak mial jeszcze?" To jest normalne. W ulotce również jest o tym informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeschejdziendobry
Hej dziewczyny ja zaczne nie długo brać Vixpo pierwszy raz będe brała tabletki wcześniej troche się bałam ale teraz postanowiłam spróbować .. Może ktoś coś o nich wie ?? wiem że to jest jakaś nowośc ... a ogólnie jakie nieprzyjemne skutki mogą być po tabletkach anty ??? ginekolog powinien najpierw zbadać i potem dopasować po szczególne taletki prawda ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcąc się bezpiecznie bzykac trzeba się narażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biorę juz 3 opak lesiplus:) przy pierwszym plamiłam do 20 dnia potem 5 dni przestałam i na 2 tabletce palcebo dostałam "miesiączkę":) i zawsze dostaję przy drugiej. Biorąc lesiplus nie robi się żadnych przerw. Ja nie miałam skutków ubocznych prócz plamienia przez pierwsze opakowanie. Mniej jadłam a strasznie dużo piłam:) nie tyję , nic mnie nie boli, są też skuteczne:P polecam. jednak kazdy organizm reaguje inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariamiko
Hej, ja za tydzień kończę brać pierwsze opakowanie Lesiplus. Niestety nie mogę napisać nic dobrego o tych tabletkach. Wiem, że każdy organizm reaguje inaczej. Mojemu najwidoczniej nie służą :( od pierwszego dnia brania, codziennie boli mnie podbrzusze, tak jakbym za parę chwil miała dostać okres. Nie mam plamienia, krwawienia itp. Tylko (albo aż) ten ból. Do tego mam mega apetyt, w szczególności na słodkie. Ale co jest jeszcze gorsze, zaczynają mi rosnąć widoczne ciemniejsze włoski na twarzy. Jakby bokobrody. No i na brodzie też się pojawiły, nad wargami i zciemniały na rękach. Przed braniem lesiplus, miałam podwyższony testosteron i androstendion. Myślałam, że tabletki anty jakoś załagodzą "sprawę". I teraz nie wiem czy od nadmiaru słodkości, czy stricte przez tabletki, mam KOSZMARNĄ cerę!! Pryszcz na pryszczu i masę wągrów. Muszę także napisać o wypadających w zastraszającym tempie włosów (z głowy niestety). W piątek idę do ginekologa. Ciekawe czy coś poradzi... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam taki problem. Dziś byłam u ginekologa i mam zmianę z Lesinelle na Lesiplus. Ale z opakowania Lesinelle zostało mi jeszcze około 10 tabletek. Kiedy mam zacząć brać to Lesiplus. Bo nie mogę tego zrozumieć z ulotki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co jest trudnego do zrozumienia? :o Lesiplus rozpoczynasz najwcześniej następnego dnia po zakończeniu przyjmowania Lesinelle, a najpóźniej po 7 dniach przerwy po Lesinelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dariamiko - tabletki jeszcze nie zaczęły działać, a objawy, które masz są wynikiem podwyższonego poziomu męskich hormonów. Zrób też badania krzywej cukrowej i insulinowej, jeśli okaże się, że masz insulino o p o r n o ś ć to powinnaś też przyjmować metforminę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariamiko
Byłam niedawno na oddziale endokrynologii ginekologicznej. Tam mi robili wszelkiego rodzaju badania, między innymi krzywą cukrową. Cukier w normie. Nie wiem co z insulinową. W każdym razie mam się zgłosić po odbiór wyników dopiero w styczniu :/ strasznie długo trzeba czekać... Jedyne wyniki, które dostałam, to że hormony tarczycy w normie, krzywa cukrowa w normie i badanie ginekologiczne też wyszło prawidłowo. A! I z krwi wyszło, iż mam podwyższony cholesterol. Ale z tym też się borykam już od pary lat. I muszę także napisać, iż teraz miałam roczną przerwę w zażywaniu tabletek anty. Wcześniej brałam już różne, przez około 5 lat. I dopiero teraz mam takie "nieprzyjemne" objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja krzywą cukrową mam w normie, ale insulinę już nie. Jaki masz cukier po dwóch godzinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariamiko
Będę mogła Ci napisać wartość cukru jakoś pod wieczór, bo wyniki mam w domu, a do wieczora raczej będę poza nim :) Czyli na badanie insuliny też bym musiała się zgłosić. Odpłatne są? Czy można ze skierowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz skierowanie to oczywiście NFZ za nie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli mogę sobie wybrać czy wziąć od razu po zakończeniu Lesinelle czy najpóźniej ostatniego dnia po przerwie :) Tak myślałam, tylko chciałam się upewnić. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam pytanie: czy wszystkie tabletki działają na pryszcze?? biore 4 mies i myslalam że jest lepiej a jest teraz co raz gorzej, biore lesiplus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po każdych tabletkach (a brałam ich już kilka rodzajów) nie miałam problemów z cerą. Wręcz przeciwnie, była gładziutka i zero pryszczy. Zero uciążliwości. Pojawiały się jedynie w przerwie między tabletkami, jak miałam dostać okres. A po Lesiplus mam koszmar pryszczowy :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze nie pamiętam... jak nie miałam nigdy problemów z skutkami ubocznymi, to też nie chciało mi się czytać całych ulotek. Nie jestem w stanie Ci niestety odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może przypomnij sobie nazwy poprzednich tabletek a ulotki wyszukamy w inernecie:) tzn czy w skutkach ubocznych miały trądzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm... Diane 35, Yaz, Novynette, Sylvi albo Syndi. Tyle co sobie przypominam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
diane i syndi na pewno odpadają :) bo te są na wyleczanie z trądziku .. a na resztę zerknę później bo nie kojarzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie zaczęłam brać drugie opakowanie Lesiplus. Nie miałam plamień, cera mi się poprawiła, fakt może mam trochę większą ochotę na słodkie ale z tym można walczyć :D Mimo to, nie mam żadnych zastrzeżeń, nie mam wachań nastrojów,nie czuję się opuchnięta. Cena w aptece w mojej miejscowosci wynosiła 25zł, w aptece w mieście gdzie studiuje kosztują już 33.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cera ci sie poprawila.. to dobry znak, może nam się poprawi ... ale po 6 opakowaniach ..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś kupiłam Lesiplus za 26.60zl :) w sobotę powinnam dostać okres i zaczynam brać. Wcześniej brałam Microgynon ale duża dawka hormonów ewidentnie mi nie służyła. Mam nadzieję, że teraz nie będę miec skutków ubocznych. Co sądzicie o Lesiplus? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zadowolona:) u mnie w aptece tylko sa za 32 zl najtańsze . Nie mialam skutkow ubocznych:) nie wiem tylko czy one nasilaja mi tradzik czy zA dluga przerwe mialam od dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam do Was takie pytanie dziewczyny :) Czy zmieniając tabletki z Lesinelle na Lesiplus, robiąc przy tym 7-dniową przerwę, narażam się na jakąś nieciągłość antykoncepcyjną ? Bo naczytałam się, że zmiana z mocniejszych na słabsze nie powinna odbywać się z taką przerwą. Ale Lesinelle i Lesiplus jeśli dobrze rozumuję ulotkę, mają praktycznie ten sam skład. Sama już nie wie Czy ktoś może orientuje się w tym temacie ? Jeśli tak, to prosiłabym o odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm tak sobie myślę że ja bym zadzwoniła do ginekologa albo podjęłabym decyzje nie robienia przerwy... jakbym ja zrobiła to przez 7 dni współzyłabym w prezerwatywie a od 8 dawała z powrotem "czadu " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak więc nie rob przerwy :) albo zrób ale od początku opakowania , odczekaj 7 dni z dodatkowym zabezpieczeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź :) Tak więc zrobiłam przerwę, ale przez 7 dni współżyliśmy z dodatkowym zabezpieczeniem, więc nie ma strachu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kończę już drugą paczkę lesiplus i jestem z nich bardzo zadowolona.. :) Ani nie miałam żadnych plamień między okresami, ani nie mam żadnych problemów z cerą, jedynie skłonności do słodyczy xD ale idzie z tym walczyć :) sprawują się jak należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×