Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Gość gość
Ja mam pytanie o wkładkę. Jak długo można stosować taką antykoncepcję? Chodzi mi tu o to czy trzeba ją przerywać, czy zmieniać na inną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, od 4 dni przyjmuję pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne. Po pierwszej tabletce miałam lekkie mdłości, po 2 w nocy nie mogłam już spać zwijałam się z bólu brzucha, myślałam, że głowę mi rozsadzi, po kilku godzinach od wzięcia wymiotowałam, rano zadzwoniłam do poradni, gdzie pani położna kazała mi je odstawić, ale stwierdziłam, że może to jelitówka, wiec wzięłam 3 tabletkę, ale dolegliwości się utrzymały, wzięłam wczoraj 4 tabletkę nadal mi niedobrze, głowa mnie już nie boli, ale czuje jakby ból w jajnikach, kołatanie serca. Myślicie, ze nie brać już kolejnej tabletki? Przeszukałam opinie w internecie można niby odsatwić antykoncepcję w każdej chwili, ale zaleca się przyjąć do końca dane opakowanie. Boję się o swoje zdrowie, ale również o to, ze cykl bardzo mi się rozreguluje... Jakieś wskazówki co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marczii
poczatkowo mozna sie spodziewac roznych reakcji organizmu jednak wymioty mogly juz sprawic ze tabletka nie wchlonela się- jak najszybciej wybierz się do lekarza. do tego czasu odstawilabym tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Durninka
Tabletki antykoncepcyjne mają wpływ na cały nasz organizm z resztą jak każde tabletki mają swoje plusy i minusy. Ja zanim dostałam te, które nie miały zbytnio skutków ubocznych zdążyłam przytyć 7 kg.Także naprawdę zastanówcie się nad wyborem tabletek bo możecie się tak załatwić jak ja ;/. Na tą chwilę zrezygnowałam z tabletek ale te które używałam ostatnio nazywały się na M.... nie pamiętam niestety dokładnej nazwy. Poczytajcie trochę zanim podejmiecie decyzję ,polecam http://obk.pl/wady-i-zalety-pigulek-antykoncepcyjnych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość 2016.11.16 Na Twoim miejscu wybrałabym sie do ginekologa i z nim o tym porozmawiała. Miałaś wykonywane jakieś badania przed wyborem tabletek? Tez dostałam ostatnio swoje pierwsze- Belara ale takich problemów nie mam. Kończę 3 opakowanie i czuje sie dobrze. Najlepiej skonsultuj to z ginekologiem a jeśli naprawdę się tak kiepsko czujesz chwilowo je odstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy można kupić tabletki antykocepcyjne inne jeżeli tych z recepty nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azatisa
Nie sądzę, ja na pewno bym nie ryzykowała, lepiej przejść się do innej apteki, albo poczekać na to, aż sprowadzą - czasem są nawet tego samego dnia. Ja nigdy nie idę po tabletki ostatniego dnia, więc stresu nie ma:) Ogólnie, w końcu mam tak dobrane tabletki, że nie odczuwam żadnych skutków ubocznych - Vibin mini, jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirq
A ja normalny vibin i nigdy nie narzekałam na dostępność. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Partitta
Do gość 2017.03.28 Raczej nie sprzedadzą Ci innych niż te na jakie masz receptę. Idź do innej apteki lub zamów sobie wcześniej swoje tabletki jeśli wiesz, że się kończą. Ja tak zawsze robię z moją belarą. Jeszcze nie zdarzyło mi się czekać na nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszeek
ja z kolei byłam na pierwszej wizycie u ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, ginekolog jako pierwsze rekomendował mi vibin mini bo są dobre dla osób takich jak ja czyli rozpoczynających przygodę z antykoncepcją, bo zawierają mniejsza ilość hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też biorę tabletki jak wy, i to też moja pierwsza antykoncepcja hormonalna i lekarz przepisał mi belarę, nic nie mówił, nie zlecił żadnych badań, popytał tylko trochę i położna cytologię pobrała, za 3 miesiące mam przyjść po kolejną receptę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po tabletkach czułam się fatalnie. Zrezygnowałam z nich i teraz używam komputera cyklu, cyclotestu. Jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na szczęście nie każdy się źle czuje po tabletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie ze względu na żylaki jakie pojawiły się po ciąży tabletki odpadły. Lekarz zaproponował a w późniejszym czasie założył mi wkładkę hormonalną levosert, która jest bezpieczna dla kobiet z takim problemem jak mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.04.13 Po tabletkach czułam się fatalnie. Zrezygnowałam z nich i teraz używam komputera cyklu, cyclotestu. Jestem bardzo zadowolona. Jaki masz model? bo zastanawiam się nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cyclotest myway. Ma bardzo wiele funkcji a jego cena nie jest wygórowana, także polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badania potwierdzają skuteczność, przystępność i satysfakcję ze stosowania Metody Rozpoznawania Płodności: -93% kobiet niezależnie od miejsca zamieszkania i poziomu edukacji jest w stanie opanować umiejętność rozróżniania czasu płodności i niepłodności w cyklu miesięcznym 1,2 -Wysoka skuteczność MRP zarówno w staraniu się, jak i odkładaniu poczęcia (w przypadku odkładania skuteczność porównywalna z metodami antykoncepcyjnymi) 2,3,4 -Zadowolenie małżonków stosujących MRP z relacji intymnych 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaura
Ja po odstawieniu tabl anty,przytylam ponad15 kg w niecaly rok,a kilka lat nie zachodze w ciaze nie doradzam pigulek skutki uboczne sa okropne i mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie prawda bo z tym jest różnie, mam koleżankę co zawsze przy kości była a przy anty schudła chyba ze 10kg, aż jej zazdroszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minesse90
Tabletki z hormonami nie wpływaja na wagę ciała.. to stary dawno juz obalony mit. W dzisiejszych czasach patrzy sie na inne rzeczy, ja tez wiele tabletek w swoim zyciu juz przerobilam i najbardziej jestem zadowolona z obecnej belary. Czuje sie normalnie nie mam wahan nastrojow ani nic innego zlego. Na plus jest to ze piersi mi urosły i cera sie wygładziła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sensu też tak generalizować... jednym będą pasowaly tabsy a innym co innego. Ja też wiele razy próbowalam z tabletkami, ale nigdy nie mogłam ich spasować ze soją gospodarka hormonalną. Ostatecznie zdecydowałam się na wkładkę hormonalną levosert która uwalnia tylko jeden hormon i w dodatku działa domacicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Przede wszystkim, każdy organizm jest inny i to, co u jednej nie wywoła żadnych skutków ubocznych, dla innej może przerodzić się w horror.Tylko metody naturalne w połączeniu z mechanicznymi są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ginekolog kiedyś powiedziała, że dzisiejsze pigułki najnowszej generacji nie są w stanie wywołać takich negatywnych skutków ubocznych.Co prawda moja ginekolog zrobiła mi badania i przepisała mi pigułki Vines z niską zawartością hormonów. Zmniejszył się pms, piersi nie są tkliwe i przede wszystkim torbiele się zmniejszyły na jajnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie, nie ma co generalizować. Niektóre organizmy kobiet tolerują tabletki, inne wkładki a inne plastry. Dopiero po przeprowadzeniu badań ginekolog zapisze odpowiednią metodę. U mnie od razu to były tabletki, ale brałam różne rodzaje ale w końcu najlepiej czuję sie po belarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie tak, dla kazdej kobiety dobre bedzie cos innego. Ja np nie moge sobie pozwolic na tabletki ze wzgledu zakrzepicy, dlatego zdecydowalam sie na wkladke levosert. Ja sie dobrze czuje, wiec ciesze sie, ze jest antykoncepcja, ktora moge stosowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jestem 4mc po porodzie, cesarskie cięcie. Karmilam piersia krótko, 9 tyg po cesarce powrocil okres (24.11), dnia 28.11 zaczelam brac tabletki ovulan z racji ze jeszcze karmilam. Czy istnieje możliwość ze zaszlam w ciążę?? przez pierwsze dni nie stosowalismy z mężem dodatkowego zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elkaa8874
Witajcie. Pod koniec lutego wyjeżdżam na tydzień więc poszłam do ginekologa żeby mi przepisał tabletki na przesunięcie miesiączki. Dostałam 3 opakowania. Jako, że wyjazd będzie z facetem postanowiłam zacząć brać tabletki wcześniej, w pierwszym dniu miesiączki (kilka dni temu zaczęłam) żeby sprawdzić, jak się będę czuła i żeby przy okazji móc poszaleć (bo rozumiem, że będę dobrze zabezpieczona). To moje pierwsze tabletki, póki co jest w porządku. Nie zrobię przerwy tylko zacznę brać drugie opakowanie. Mam pytanie: kiedy lepiej odstawić tabletki? Od razu po powrocie z urlopu czy już lepiej dokończyć to drugie opakowanie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 26
Lepiej dokonczyc to opakowanie do konca:) Ja biore lesi plus juz 5 miesiac wczesniej zadnych skutkow ubocznych teraz zaczyna mi sie pojawiac tradzik :o nigdy nie mialam problemow z cera Po obserwuje sytuacje i najwyzej zmienie tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy nie lepiej nauczyć się metod naturalnych planowania ciąży i nie faszerować siebie tabletkami hormonalnymi. Trzeba pamiętać, że wcześniej czy później pojawią się jakieś skutki uboczne. To jest wbrew naturze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×