Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Gość gość
Ja od 4 miesięcy biorę Lesiplus i od tego momentu zauwazylam straszne wypadanie włosów. Ginekolog twierdzi ,ze to napewno nie od tabletek ale ja wiem swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli bierzecie tabletki to dobrze gdybyście wykonały badanie na trombofilię. Ja dowiedziałam się o tym badaniu po tym jak wystąpił u mnie zakrzep. Gdybym wcześniej zrobiła taki test wiedziałabym, że mam tendencje do zakrzepów. Zerknijcie sobie http://www.testdna.pl/zakrzepica_a_antykoncepcja/ Czasami lepiej zapobiegać niż leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgesia
Dziewczyny, nie ma opcji, żeby dobrze dobrane tabletki powodowały jakieś dolegliwości czy skutki uboczne. Jeśli tak jest, są nieodpowiednie dla nas. Trzeba powiedzieć o tym lekarzowi i jeśli sam tego nie zrobi, zapytać, czy może wykonać badania. Tylko tak tabletki będą odpowiednio dobrane. Plus oczywiście wywiad z pacjentką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie: brałam pierwsze opakowanie tabletek,po jego zakończeniu nie zrobiłam tej siedmiodniowej przerwy.od ostaniej wziętej tabletki minęly trzy tyg...a miesiączki brak..iść do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu nie zrobiłaś tej przerwy? Ja bym zrobiła test ciążowy na Twoim miejscu. Kiedyś jak brałam tabletki to zapominałam o łykaniu a teraz mam plastry i spokój przez siedem dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! Mam pytanie. Zamiast 7 dniowej przerwy przez przypadek zrobiłam 6. Zaczęłam brać tabletkę 1 dzień wcześniej niż powinnam i skończyłam dziś 1 dzień wczesniej niż zawsze. Powinnam wziąć jeszcze ta jedna tabletkę 22 z nowego opakowania i skończyć normalnie tak jak powinnam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynata
Tak, jeśli przerwa była nawet krótsza, ale przyjełaś już pierwszą tabletkę z nowego paska to powinnaś je skończyć już zgodnie z ilościami. Jakie tabletki przyjmujesz i czy to pierwszy cykl był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
852963741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raisssszaa
Właśnie przez takie pomyłki i zapominalstwo przeszłam na plastry i się nawet cieszę z tego podwójnie bo moje lisvy nie powodują tycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynata
Czasem przy początkach przyjmowania tabletek zdarzają się takie problemy, ale można to szybko rozwiązać np pobierając aplikacje przypominającą o tabletkach codziennie o stałej porze. Mozna w takiej aplikacji też poczytać o samej antykoncepcji. Ja mam aplikację Różowe Lusterko i od siebie moge polecić. Co do plastrów nie jestem do nich przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam problem gdyz zapomnialam jednej tabletki antykoncepcyjnej (elin) z opakowania. Jest to 4 tydzien i 6 tabletka. Przyjelam ja po 16h, a przyjmuje juz drugie opakowanie w ciagu gdyz chcialam opoznic miesiaczke. I teraz moje pytanie czy musze stosowac dodatkowe zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam aplikację Różowe Lusterko, niezwykle przydatna, nie tylko jeśli chodzi o przypominanie o wzięciu tabletki, ale też ze względu np. na funkcję kontroli wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynata
@gość dziś Ja jak zapomniałam tabletkę to zawsze robiłam dla pewności 7 dni dodatkowego zabezpieczenia. Z jakiego powodu nie robisz przerwy między tabletkami? Zdajesz sobie sprawę, że to ma negatywny pływ na Twój układ hormonalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oceanaa
Ja mam pytanie o tę aplikację. Do czego ona się przydaje i jak działa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oceanaa
Ściągnęłam ją sobie i muszę przyznać, że to bardzo praktyczna sprawa. Dzięki za polecenie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natena
Dziewczyny a czy któraś się orientuje, czy ta aplikacja sprawdzi się, jeśli biorę tabletki Vixpo? Miałam ogromny problem z PMSem przed okresem i ginekolog przepisał mi właśnie te :) Póki co (odpukać) jest zdecydowanie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxitaxi
Ta aplikacja będzie działać bez względu na to jakie bierzesz tabletki. Ja też biorę Vixpo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tymi tabletkami to nieźle można sobie pokomplikować i jeszcze się zdarzy niespodzianka... ja przy każdych nowych tabletkach wolę zawsze się jeszcze poradzić farmaceuty co i jak bo często i tak lepiej ogarniają niż sami lekarze, jak mam jakieś wątpliwości to najczęściej korzystam z https://efarmaceuta.pl/- zdecydowanie świetna strona, przez formularz można zadać pytanie do farmaceuty i w ciągu 24 dostanie się odpowiedź albo na maila albo telefonicznie więc mega wygodne to jest i lepiej zapytać dwa razy i dmuchać na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do poważnych doświadczonych w temacie brania tabletek kobiet, nie panikar, które mnie nastraszą. 25 i 28.08 miałam swoje dwa pierwsze stosunki (zabezpieczenie tylko tabletki, bez wytrysku). Tydzień wcześniej brałam leki Theraflu, Strepsils i Tymianek& podbiał. W tych dniach byłam w połowie 2 blistra tabletek Seasonique. 26.08 wystapiło lekkie brązowe plamienie i tak zaczęło się pogłębiać, plamienie brązowe ze skrzepami, krwawienie, to znów brązowe plamienie. Tak jest aż do dziś. Nie wiem czy mam się bać, wyczytałam już internety, wszędzie jest napisane przez lekarzy, że powyższe leki nie osłabiają skuteczności anty, ale schiz jest. Czy mam się bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z Wami. Kwestia tylko odpowiedniego doboru tabletek. A jesli chodzi o Belare to zapytam swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość224
Witam. Dziś moja P. Gin. Za moją prośbą zmieniłaś mi pigułki z Belary na Axia conti. Czy któraś z Was Drogie Panie ma jakieś doświadczenie z tymi tabletkami? Ponoć to nowy lek... Nic oprócz ulotek w necie nie mogę znaleźć... Żadnej opinii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam maly problem. W tydzien przed planowana miesiaczka dostalam dziwne plamienie bardzo delikatne po 3 dniach minelo. W nastepnym tygodniu znow sie pojawilo. Normalnej miesiaczki nie mialam. Z czym to moze byc zwiazane? Czy jest to mozliwa ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geunika
ja uważam, że tabletki antykoncepcyjne to najwygodniejsze rozwiązanie, ja biorę już od kilku miesięcy belarę dobrze się czuję a do tego wyregulował mi się okres, nie jest taki bolesny, no i mam lepszą cerę dlatego nie zmienię teraz tej metody na żadną inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam do was pytanie bo niestety nie znalazłam na nie odpowiedzi. Kończę pierwszy blister lesiplus dodam że to moje pierwsze tabletki anty. Okres dostałam w 2tabl.placebo ale zamiast być lepiej po zarzywaniu anty.to wydaje mi sie ze jest gorzej. Bardzo boli mnie podbrzusze i moje samopoczucie zosawia wiele do życzenia. Krwawienia jako takiego nie miałam tylko jakieś plamki takie bardziej brązowe i to czasem mniej wiecej pomiędzy 15a 22tabletka . Prosze o pomoc bo nie wiem czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoodka65
ja stosuję belarę i jak to z każdą antykoncepcją bywa organizm może potrzebować nawet do 3 miesięcy aby się przyzwyczaić i takie skutki uboczne jak plamienia mogą się zdarzyć.u mnie akurat nic takiego nie wystąpiło- zauważyłam poprawę stanu cery i włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też po tych tabletkach zaczęły lśnić włsoy, a i paznokcie przestały się łamać, teraz to w sumie wcale się nie dziwię, że to najpopularniejsza tabletka w Niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macaroonik
zgadzam się- przy stosowaniu belary włosy stały się lśniące i bardziej mocne, a z twarzy zniknęły mi wszystkie niespodzianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaura
Czy mozna kupic bez recepty tabletki antykoncepcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wachlarka
oczywiście, że nie- tabletki są wypisywane przez lekarza i nie można ich samemu sobie wybrać i od tak łykać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×