Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Gość gość
Hej. Ja dzis wzielam 7 tab. Pierwsza wzielam 1szego dnia @. Dzis tez zaczelam brac harmonelle. I mam ciagle nudnosci. W pracy to myslalam ze umre. Tak mi bylo nieprzyjemnie :( teraz nie wiem czy to po lesiplus, czy po harmonelli czy ciaza. Niby na ulotce jest napisane, ze jesli wezmie sie 1sza tab 1szego dnia @ to ochrona jest odrazu. Z moim ukochanym, mielismy ochote na seksik 3ciego dnia @ (skapa @ wiec bylo to mozliwe i nie zniechecajace) no i na proce "wylalismy ciasto na blache".. Przy pierwszej ciazy nudnosci ciazowe pojawily sie 8h po zaplodnieniu (moja mama tez tak miala w kazdej ciazy). Tym razem nie bylo zadnych oznak. Tylko dzis mnie mdli prawie caly dzien. Nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyliuszka
Dziewczyny wiecie, że w trakcie antykoncepcji hormonalnej warto brać kwas foliowy, bo w tym czasie szczegolnie jestesmy narazone na braki tej witaminy? Zakupiłam sobie Folik na 3 miesiace to koszt koło 15zł i zazywam, bo w razie czego chce byc przygotowana na ewentualnosc, ze bede starala sie o dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwas foliowy nigdy nie zaszkodzi, ja też przy tabletkach antykoncepcyjnych biorę suplement harmonella, żeby nie było skutków ubocznych, bo zdarzało mi się tyć od hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominique33
Przy tabletkach, a juz najbardziej po ich odstawieniu dobrze jest zadbac o odpowiedni poziom kwasu foliowego i tu moze nam pomoc folik - niedrogi i skuteczny lek. Jak sie kupuje tabletki to warto dołozyc te pare zł miesiecznie (ok 5) i kupic ta witamine, bo jest bardzo wazna dla rozwoju dziecka, ale i ogolnie dla funkcjonowania naszego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilliankaa
Jak sie stara o dziecko i zakończy tabletki antykoncepcyjne to warto wspomóc sie dodatkowo kwasem foliowym, bo w tym okresie nasz organizm na pewno potrzebował bedzie tej witaminy. Ja po zakonczeniu tebletek anty zaczełam brać Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenaa00
Moja ginekolog jak tylko powiedziałam, że chcę odstawic tabletki i zacząć starania o dziecko, od razu przypisała mi kwas foliowy - folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bubba__
Slyszałam, ze po odstawieniu tabletek dobrze jest zaczac brac kwas foliowy, ale ja juz w trakcie stosowania antykoncpecji hormonalnej zawsze kupuje dodatkowo folik, niedrogo i jestem przygotowana na rozne ewentualnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika_25
Ja jeszcze w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej brałam juz kwas foliowy, bo wiedziałam ze za jakis czas na pewno bede chciala starac sie o dziecko :) moja ginekolog poradziła mi folik i taki tez biore od dluzszego czasu - a starania o dzidziusia niebawem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oddam tabletki 2 opakowania 2x 20 zł + 10 zł wysylka regulon mojej żonie sie już nie przydadzą zaszła w ciążę ..maciej.zodiak@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oddam tabletki 2 opakowania 2x 20 zł + 10 zł wysylka regulon mojej żonie sie już nie przydadzą zaszła w ciążę data ważności 5 2016r ..maciej.zodiak@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w trakcie przyjmowania 2 opakowania lesiplus i okolo 16 tabletki nagle zaczelam krwawic, dosc mocno i trwa to do dzis (zazylam pierwsza biala tabletke czyli 25). Podczas pierwszego dnia plamilam do okolo 18 tabletki, ale plamienie to bylo znacznie skapsze. Czy to nagle plamienie podczas drugiego opakowania jest normalne? Ktos doswiadczyl takiej sytuacji? Prosze o odpowiedzi :) Wspomnę jeszcze o reakcji mojego organizmu na te tabletki ;) sa to moje pierwsze tabsy i oprocz tych plamien/krwawien zadnych skotkow ubocznych nie doswiadczylam. Ani nie przytylam, ani nie mam wahan nastroju, stan wlosow bez zmian. Cera wyraznie sie poprawila, zapomnialam o problemach z tradzikiem:) spadku libido tez niedoswoadczylam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Mam taki problem. Nie zazylam 20 tabletki z daylette ale w ciagu najbliższych 2 tygodni nie zamierzam współżyć. Nie chciałabym tez zmieniać dnia okresu. Czy moge brać normalnie dalej tabletki czy jednak muszę ominąć 4 placebo? Oczywiście zapomniana tabletkę przyjęłam (po 18 godz.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj są wypunktowane wszystkie możliwe skutki uboczne stosowania tabletek antykoncepcyjnych oraz przeciwskazania do ich przyjmowania: http://kurzlink.de/efektubocznetabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki zaczyna się brać w pierwszy dzień cyklu, czyli pierwszy dzień miesiączki. Jeśli lekarz Cię nie poinstruował to chociaż wypadałoby przeczytać ulotkę informacyjną. A i zmienić lekarza. Jeśli zaczniesz brać w połowie cyklu to nic nie będą działały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koralooowaaa
Forum to może nie jest najlepsze źródło informacji nt. co powinno się zrobić, gdy pominie się lub zapomni tabletkę. Lepiej przeczytać dokładnie ulotkę lub zadzwonić do lekarza/położnej z przychodni. Jeśli ktoś ma problem ze spamiętaniem godziny przyjmowania tabletki to od przypominania są odpowiednie aplikacje, można też ustawić budzik w telefonie lub zapytać lekarza o inną formę antykoncepcji: zastrzyk, implant, spiralę lub tabletki o wydłużonym schemacie przyjmowania. Te ostatnie łyka się przez 90 dni więc okres ma się co trzy m-ce, co jest niezwykle wygodne. Przed dobraniem antykoncepcji lekarz powinien zlecić odpowiednie badania, jeśli ich nie zleca, warto się o nie upomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę sylvie20 i nie narzekam opakowanie kosztuje 22 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hm piszecie o tych tabsach, a ja przed chwilą napisałam na innym temacie o poczytaniu na temat tabsów. a można zamówić podobno bez recepty na http://tabletkiantykoncepcyjne.com.pl/diane-35-dianette.html czy któraś z Was coś wie na ten temat? Ceny lekko zawyżone, ale chyba i tak odliczając lekarza się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ;) biore tabletki Lesiplus.maja one 4 tabletki placebo. Ostatnio w aptece panie damy mi zamiennik mowily ze to to samo itp ale zorientowałam sie ze maja 7 tabletek placebo. Jaka jest różnica miedzy 4 a 7 tabl placebo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest tylko jeden licencjonowany w Wielkiej Brytanii i prawnych (które przesylaja poza granicami kraju) nie wymagaja wczesniejszego recepte (tylko szybkie konsultacje on-line) nadzieje, ze to pomaga http://www.besteuropeanpharmacy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamawiam antykoncepcję na https://womenhelp.org/pl/, maja konkurencyjne ceny i ich lekarze odpowiadaja na wszystkie pytania. Można u nich zamówić leki generyczne, tzn. tabletki antykoncepcyjne dwu- lub jednoskladnikowe (przechodzi się przez konsultację online, która pomaga przy wyborze tabletki), ale jesli kobieta bierze juz konkretną markę tableteki, można po prostu o nią poposic. Jest to miedzynarodowa organizacja wspierająca kobiety w dostępie do antykoncepcji, antykoncepcji doraźnej i aborcji medycznej. Wypełnienie ich konsultacji czy kontakt mailowy z nimi do niczego nie zobowiązuje, info@womenhelp.org, odpowiadają po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybaczcie ale dla mnie jest to smieszne ze pytacie sie na forum kiedy macie zaczac brac tabletki, wydaje mi sie ze to jest raczej zadanie lekarza .On powinien was uswiadomic kiedy,ile,jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazyna1980
i przede wszystkim zanim zaczniecie przyjmować pigułki antykoncepcyjne, lekarz powinien zlecić wam wykonanie niezbędnych badań, na podstawie których dobierze odpowiedni dla was preparat: badanie ginekologiczne, cytologia, badanie piersi, krzepliwość krwi, próby wątrobowe, pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takie same spostrzeżenia jak Ty, zwłaszcza jesli zalezy Wam też na zdrowiu warto zrobić wszelkie kompleksowe badania. Ja tak zrobiłam i lekarz dobral mi odpowiednie tabletki - Belara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka mam 3 opakowania tabletek yasminelle . Zafoliowane waznosc do 2017. Wiecej info na email perelka768@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mam 3 opakowania tabletek Lesiplus. Zrobiłam sobie zapas lecz niestety z przyczyn zdrowotnych nie mogę przyjmowac antykoncepcji hormonalnej. Czy ktoś jest zainteresowany? Dorzucę 2 opakowania harmonelli, w która tez sie zaopatrzyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, dziękuję, wasze wpisy uspokoiły mnie. Zaczęłam brać Lesiplus, to moje drugie tabsy, wcześniej brałam Dailette, ale wtedy nie miałam takiej sytuacji. Przy Lesiplus okres ciągnie mi się już 12 dzień i to bez zmiany. Czuję się przez to dość słabo, ale mam nadzieję, że się wszystko uspokoi i przy drugim blistrze będzie już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa wyżej:-) Ja przy braniu anty krwawiłam prawie non stop,przy tym miałam tak silne skurcze jak porodowe.Mój gin wiedział że za duża dawka mimo to dalej kazał brać.Nie wytrzymałam i je odstawiłam sama bo ile można tak cierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też odstawiłam tabletki. Niestety ale nabawiłam się zakrzepicy, więc musiałam. Teraz szukam innej metody, takiej, która będzie wygodna i skuteczna ale bez hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×