Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Usunęłybyscie dziecko z Downem

Polecane posty

Gość gość
a ile synek ma lat? ;) czyżby kilka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aborcja jest morderstwem. spór toczy sie jedynie o to, w jakich okolicznościach jest ono uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasankasa
syn ma 23 lata, jeśli Cię tak to interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byc brzydkim a byc downem to chyba dwie zupelnie inne rzeczy. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i piszesz o 23 letnim facecie synek? taaa :D :D nie wstawilas przecinka miedzy cyframi chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Byc brzydkim a byc downem to chyba dwie zupelnie inne rzeczy. pechowiec.gif " x do czasu, wyobraź sobie co się będzie działo z opinią publiczną za jakieś 20 lat, gdy aborcja będzie na pstryknięcie palcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpisz w wyszukiwarkę "dorosłe dzieci z zespłem downa" i wejdź na stronę pastylka.pl, tam jest wywiad z mtaka 23-letniej dziewczyny z zespołem Downa, to się przekonasz, co może a czego nie może zrobić koło siebie chora osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak w przyszloscie w kazdej przychodni beda usuwac dzieci bo sa brzydkie a babcie zabijac, bo wnuki chca spadku Takie tam p********ie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego ten Wasz dział "ciąża" to taka psiarnia?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wy jestescie nienormalne..... :O mozna miec swoje zdanie, mozna (nawet legalnie) usunac ciaze, kiedy plod ma zespol Downa ale na boga! :O czy osoby majace inne zdanie nalezy wyzywac od "szmat"? :O Czy dzieci niepelnosprawne trzeba wyzywac od "ulomow"? :O Pamietajcie, zycie jest zaskakujace. Ten sliczny syneczek i zdrowa coreczka za jakis czas moga miec wypadek - ot, zachlysnie sie woda, jak dziecko aktorki Ewy Blaszczyk. Bedzie roslinka, bedzie niepelnosprawne. Czy chcialybyscie, aby ktos mowil wtedy, ze szmata ma uloma? :O Czy wam na glowy pada? To sa ludzie! Chorzy ale ludzie! I wy.....podobno....jestescie ludzmi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarara
Nie! Jeszcze nie oszalałam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idiotko nikt zdrowego dziecka nie chce usuwać, powinno być tak jak kiedyś, ze chorych i kalekich rzucano ze szczytu góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu jest rynsztok. To przez anonimowośc. Odechciało mi się wchodzenia na to forum. To chyba mój ostatni post. Kiście się we własnym jadowitum sosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, jeśli Wasze dziecko ulegnie wypadkowi, w wyniku którego będzie nieproduktywne, zobowiązujecie się zapłacić odszkodowanie społeczeństwu? tak samo jakbyście urodziły chore dziecko, tak? inaczej to niekonsekwencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" gość idiotko nikt zdrowego dziecka nie chce usuwać, powinno być tak jak kiedyś, ze chorych i kalekich rzucano ze szczytu góry " x to już jest nawoływanie do przemocy, ale cóż, głupie forum przyjmie wszystko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 9 letniego syna z zespolem Downa , rozwija sie bardzo dobrze , urodzil sie i mieszka w Londynie , mowi plynnie po angielsku , polski rozumie i umie powiedziec kilka slow , czyta proste ksiazki , umie napisac proste zdanie , jezdzi na roweze , na hulajnodze , konno , uczy sie plywac , ma swietne poczucie humoru , jest bardzo kochajacy , jest po prostu fantastyczny i wszyscy go kochaja , do tego jest bardzo ladnym dzieckiem . I powiem tak ; gdybym w ciazy wiedziala ze urodze dziecko z zD to bym usunela , ale gdybym miala cofnac czas nie usunelabym za zadne skarby , moj syn jest moja najwieksza miloscia i nie zamienilabym go na zdrowe dziecko , on jest szczesliwy jakii jest a my z nim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnr1190
Tak tylko, że Twój syn nigdy mężczyzną nie będzie. Nie będzie miał żony, dzieci, normalnej pracy, nie będzie zdolny do samodzielnej egzystencji. Wasze życie Wam odpowiada i to jest najważniejsze, z pewnością jesteście kochającą się rodziną. Niewiele jest osób zdolnych do tego aby Wasz wybór uznać za słuszny. Trudno sobie wyobrazić, że jesteś w 100% szczęśliwa. Życie jest ciężkie ale Twojego szczęścia, które teraz czujesz nikt Ci nie zabierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda,że Was matka nie usunęła. Jesteście głupsi od dziecka z zespołem Downa. Nie usunęłabym. Taką roślinkę, jak niektórzy piszą można wydać na świat podczas porodu, choć ciąża przebiegała prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu ma nie miec zony ? Mam nadzieje ze zone bedzie mial i prace , w Anglii ludzie z zD zawieraja zwiazki malzenskie i pracuja tym bardziej ze moj syn fajnie sie rozwija tym bardziej wierze w to ze bedzie mial samodzielne zycie i do takiego zycia go bede przygotowywala . Ja jestem wiecej niz w 100% szczesliwa , zaakceptowalam go takiego jaki jest wiele lat temu , dlugo mi pogodzenie sie z faktem ze ma zD nie zajelo , ja nawet o tym nie pamietam szczerze mowiac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcześniej napisałam, że tak i To podtrzymuje. Jeśli już by się urodziło to oczywiście bym wychowała ale mam jedno przewlekle chore dziecko i wiem co to znaczy, kocham je nad życie, myślimy z mężem o drugim dziecku ale jeśli miałoby mieć zespół Downa to usunęłabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, gdyby było psychiczne też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktora napisala, ze wywali dziecko z domu, bo bedzie brzydkie? :O Nikt dziecka nie wywali dlatego, ze nie wpisze sie w kanon piekna, ale świadomie wydawac na swiat dziecko obciazone mutacjami chromosomalnymi i jeszcze sie szczycic swoja szlachetnoscia to czysta głupota! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat nie wiedzialam w ciazy , a te mamy ktore wiedzialy i urodzily uwazam za bohaterki !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matkom dzieci z zespolem downa wcale sie nie dziwie, ze probuja przekonac innych o tym, ze ich dziecko jest jak kazde inne. Co innego maja napisac? Powtarzaly sobie tak czesto ze sa szczeliwie ze same w to uwierzyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha , wiem ze tak spoleczenstwo uwaza , jestescie bardzo , ale to bardzo dalecy od prawdy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak szczerze , mnie nie interesuje co kto sobie mysli i jakie snuje teorie , ja jestem szczesliwa z moim synem z zD i to jest dla mnie najwazniejsze , bo mogloby byc inaczej , moglabym byc niepogodzona z tym faktem i bardzo nieszczesliwa , wiec ciesze sie ze jest tak jak jest , zycie trzeba umiec przezyc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zobowiazuje sie placic spoleczenstwu za to ze moje dziecko staloby sie w wyniku wypadku nieproduktywne, bo ja tego swiadomie nie chcialam. Jesli kobieta swiadomie rodzi dziecko z wada bez szans na wyleczenie to powinna wziac pelna odpowiedzialnosc za swoja decyzje i nie zrzucac opieki nad swoja pociecha na innych ludzi. A bardzo czesto jest tak, ze babka naczytala sie o macierzynskim heroizmie, rodzi dziecko z zespolem, bo przeciez maluszek, bedzie taki slodziuchny, na pewno nie bedzie tak ciezko, a potem dawaj go do osrodka za ktory placa wszyscy, bo biedna mamuśka nie daje sobie rady z dorastajacym syneczkiem wazacym 100kg. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro uważacie, ze downy są super to idźcie i je adoptujcie fałszywe suki :o pisze po raz kolejny takie dzieci to potwory1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie usunełabym dziecka z ZD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×