Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Enna to rzeczywiscie niedaleko mnie :). moze uda sie kiedys spotkac na jakis spacerek z maluszkami ;). ty stara???!!!! to co ja mam powiedziec :) dlatego natura nam dala 9miesiecy zeby w kazdy mozliwy sposob przygotowac sie na nadejscie malenstwa. co do testu, a tym bardziej 3 pozytywnych to zazwyczaj w ta strone sie nie myla, to znaczy jak juz wyjda pozytywne to napewno jestes w ciazy, natomiast jezeli wyjda negatywne to jeszcze jest mozliwosc ze test sie mylil lub byl za wczesnie zrobiony. zarowno testy z moczu jak i ten z krwi mierza poziom hormonow ciazowych wiec jesli ten wykazal ze jestes w ciazy to z krwi tym bardziej by to potwierdzil wiec wedlug mnie zbedne jest robienie jakich kolwiek innych badan po trzech pozytywnych testach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Viki
Angela tak mi przykro, uwierz ze czas leczy rany, tez przez to przeszlam, na prawde szczerze wspolczuje, dlatego w obecnej ciaz nie nastawiam sie na razie jakos szczegolnie, poczekamy do pierwszego skanu i dopiero wtedy bede sie cieszyc;] na razie jest ok, Enna, ja w Twoim wieku w zyciu nie bylam gotowa na dziecko;) mialam w glowie imprezy, podrozowanie itp. pamietam kiedy zaszlam w pierwsza ciaze, a byla to wpadka, wlasnie w wieku 25 lat to sie zalamalam, przez pierwszy dzien plakalam , dopiero po kilku dniach zaczelam sie cieszyc, niestety byla to ciaza obumarla, chyba moj organizm tez nie byl gotowy. Co do samopoczucia, to jest ciut lepiej, ale nadal mdli , caly czas mam gorzki posmak w buzi, burczy mi w zoladku, dzis nie dalam rady wejsc na dzial miesny bo myslalam ze pawia puszcze, tak mna targalo w srodku, czekam do czwartku, na pierwsza wizyte u gp. nie moge sie juz doczekac pierwszego skanu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Viki- tez mam w czwartek pierwsza wizyte u GP, troche sie balam bo ide sama, ale na szczescie udalo sie zalatwic tlumacza :) Kasiulka- kto wie, moze faktycznie kiedys wybierzemy sie na spacer z maluchami :) Dzis mi juz troche lepiej, przestalam beczec i zaczelam myslec o tym bardziej pozotywnie, chociaz doswiadczenia Mamy Viki troche mnie wystraszyly :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Viki
Cos ty Enna, bedzie dobrze:) jestes mloda zdrowa, bierz folik, a reszta niech sie dzieje:) (*_*) wymienimy sie doswiadczeniem z czwartku:-) a moj maz kochany ostatnio po pracy jak widzi mnie taka snieta ,to nawet zacxal obiady Sam sobie robic i sprzata biedulek po tym obiedzie, ehh mam nadzieje ze jeszcze troszke i przejda mi Te mdlosci i brak energii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tam samopoczucie dzisiaj dziewczynki, u mnie gore biora hormony i zmiany nastrojow :( a do tego zmeczenie i ogolna bezsilnosc a tu coreczka trzeba sie zajac, ugotowac obiad, posprzatac :( buuuuu aby do piatkowego scanu i znowu poprawi mi sie nastroj chociaz na kilka dni mam nadzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Mama Viki chodzilo ci chyba o Anastazje a nie o mnie.cprzeczytalam twoj wpis i sie wystraszylam o co ci chodzi. Ja mam swojego scana w sobote i jestem dobrej mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga25 88
A co do niektórych komunikat. Przestancie w koncu rżnac to panstwo (panstwa UK) z tych benefitow bo dzieciorobow przed TV nie brakuje a drugi musi na to wszystko robic bo tax wysoki potracaja z pensji kazdego min na leni bez szkoły. Mam nadzieje ,ze w krotce to sie urwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja to bym tylko spala i spala... Jutro wizyta u lekarza, jestem strasznie ciekawa. Nie czytalam calego watku, mozecie sie pochwalic ktory u was tydzien? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Viki
Ojej, przepraszam Angela, cos mi sie powalilo, spojrzalam chyba nie tak, co do benefitow, kazdy ma rozna sytuacje, ja nigdy osobiście nie bralam nic, ale w życiu nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Byla dzis u mnie polozna.Jutro bedzie 10tc. Wizyta trwala ponad godzine. Ogolnie to przeprowadza wywiad dotyczacy zdrowia, poprzedniej ciazy i porodu, daje duzo informacji na temat opieki i nastepnych wizyt. Dostalam "zielona ksiazke" w ktorej zapisala te podatawowe informacje i zawsze ja trzeba zabierac ze.soba na kolejne wizyty. Usg mam za 2 tyg to bedzie dokladnie 12tdo tego pobiora mi krew do badania, mocz. W 16tc jest kolejne spotkanie z polozna a w 20tc usg.. Tyle tak w skrocie. A jak u was ? W ktorym tc jestescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Viki
Hej Omi, no to super, masz juz jakis plan:) u mnie 9 tydzien, zobaczymy co powie gp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej dziewczyny zrobcie sobie opis na dole na kiedy macie termin porodu albo w ktorym tygodniu wlasnie jestescie bo i tak nie spamietamy a tak to bedzie zawsze sciaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez sie zaczarnilam:) macie jakieś przeczucia co do plci dziecka? Z moja córka od początku wiedzialam ze to będzie dziewczyna, a tym razem stawiam na chlopca, jestem na 99% pewna:) a tak w ogóle to pozygalam sie wyjmując kurczaka z lodówki i mój mąż znowu gotowal, bidulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam narazie przypuszczen co do plci. Podobno jak sie je slpdkie to bedzie dziewczynka a jak kwasne to chlopiec. W pierwszej ciazy mialam.zachcianki na kwasne, potrafilam zjesc pol sloika ogorkow :) Mam chlopca :) A teraz mam mieszane raz slodkie raz kwasne. Nie wiem czy to sie kazdemu sprawdza. Widzialam na necie kalendarz chinski plci.. pierwszym razem mi sie sprawdzilo wiec zobaczymy jak bedzie z drugim. A Wy macie jakies zachcianki? Mama Viki jak mialas w ciazy z corcia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem wlasnie po pierwszej wizycie u GP.Niestety nie bylo mojego lekarza tylko jakies zastepstwo. W sumie nie dowiedzialam sie niczego konkretnego. Poza tym, ze jestem w polowe 5 tygodnia, a przypuszczalny termin to 5 maja (mam nadzieje, ze mimo ze majówka to moge zostac z wami? :P ) Jakis dziwny byl ten lekarz. Niewiele pytal, jak mu powiedzialam ze pale to zaczal opowiadac o tym ile mozna zaoszczedzic na niepaleniu :D Nie umowilam sie na nastepna wizyte u poloznej bo niestety, ale musze zmienic placowke. Ta jest zbyt daleko od mojego miejsca zamieszkania i kazali mi sie przepisac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omi , z corcia jadlam bardzo duzo pomaranczy, sledzie w smietanie..zabronione ale jadlam, nie moglam sie powstrzymac, a tak generalnie wszystko po trochu, teraz odrzucilo mnie od slodkiego calkowicie, nawet sok czy cola sa za slodkie, jogurty z owocami tez, chociaz wczoraj zjadlam batonika z kremem, tak mi sie kremu zachcialo, a kremow normalnie nie lubie, takze dziwne;] ale wiem ze to bedzie chlopiec, poprostu jakos wiem;] Enna, a moze dzidzius przybedzie kilka dni wczesniej i zaliczysz sie do kwietnia;) takze zostan z nami prosze:) co do wizyty u lekarz, to za mna tez dzis gp, ale tak to wlasnie tu wyglada, babka zapytala sie mnie tylko czy to good news czy bad news:D chyba musza tak sie pytac:) dala magazyn emmas diary czy cos takiego, calkiem ineresujacy;) zapytala sie czy biore wit. zmierzyla cisnienie i zrobila refferal do midwife, maja sie ze mna skontaktowac w przeciagu 2 tyg. takze teraz czekam:) milego popoludnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no tak, mnie i partnera tez pytali czy sie cieszymy. Ja nie dostalam gazetki:( ale za to dostalam recepte na kwas foliowy i kartke z numerami gdyby cos sie dzialo nie tak. Postanowilismy z partnerem na razie nie zmieniac przychodni bo przed urodzeniem na pewno bedziemy sie przeprowadzac ponowie, a nie chcialabym az 3 razy zmieniac lekarzy ;p wiec zostajemy tu gdzie jestesmy, jutro tam zadzownie i zobacze jak z ta wizyta u poloznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez sie gp pytal czy to dobra wiadomosc. Poza tm mowil o porodzie w domu, ze pytaja kazda ciezarna czy moze wybralaby ta opcje. A ja na to - nieee w zyciu hihi Co do jedzenia to moglabym jesc kilogramy jablek! A reszta jakos mnie nie kusi :) Enna ja tez pale tzn palilam i od poczatku ciazy zaczelam ograniczac az przestalam ale jest ciezko !!! Polozna mowila ze przy pierwszym scanie robia pomiar nikotyny w organizmie. Pewnie jak wyjdzie ponad norme to beda chcieli kierowac do specjalistow od " rzucania" :) Ja palilam cala moja pierwsza ciaze! zalowalam ale jakos nie umialam przestac :( maly mial straszne alergie i czytalam, ze to moje palenie moglo miec..tez wplyw na to. A Ty duzo palisz dziennie? zamierzasz rzucic czy ograniczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie czy może któraś mi odpowiedzieć, czy Life Pregnancy Care Service w moim mieści to włąściwe miejsce gdzie moge się udać z moim problemem, jestem w 6 tyg, i boli mnie dośc mocno lewy jajnik, muszę to sprawdzić bo ciąża nie boli, w kraju poszła bym do gina a tu w UK nie wiem gdzie mam się udać jako miejsce pierwszego kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybierz sie rano do gp. Ja nigdy nie korzystalam z tego life pregnancy service a polozna mowila, ze jak do 17tc sie cos dzieje to mam isc do gp. Nie wiem zreszta czy gp ci cos poradzi bo jak ja bylam kilka dni temu z synkiem a przy okazji powiedzialam, ze mnie boli brzuch to powiedzial, ze jak.nie krwawie to jest ok. Takze tutaj tak naprawde nie wiesz czy ci pomoga czy nie ale probuj z rana u gp. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki... dzisiaj wazny dzien :), jedziemy na scan popatrzec na naszego babelka i posluchac czy serduszko zaczelo bic :), trzymajcie za nas kciuki. do goscia, to nie prawda ze ciaza nie boli. podczas ciazy doswiadczysz wielu rodzaji boli, a tym bardziej ze my kobiety mamy tendencje do zbytniego wsluchiwania sie w swoj organizm bedac w ciazy :). ja przy coreczce mialam przez dluzsza chwile taki bol w brzuchu ze wyjsc z pod prysznica nie moglam i musialam sie polozyc i wziac nospe, a to byly tylko rozciagajace sie wiazadla i macica. kazda z nas inaczej przechodzi tak drastyczne zmiany w organizmie jakim jest ciaza i moze miec rozne dolegliwosci, ale jak rzeczywiscie cos cie bardzo martwi zadzwon do szpitala na emergency jezeli nie dostalas od poloznej lub gp gdzie powinnas dzwonic. milego dnia Kochane :), odezwe sie po scanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka trzymam kciuki i czekam na wiesci! :) Ja dzis zaczynam o 16 pierwszy dzien mojej pracy w szkole, ale mam stresa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam dziś w GP, przyjęła mnie taka dość fajna doktor, powiedziałąm że obawiam się ciąży pozamacicznej, niestety na miejscu nie ma scanu i zadzwoniła do najliższej kliniki jest w miasteczku sąsiadującym, i umówiła mnie dopiero na scan na wtorek bo tak było miejsce, jedyne co to zbadała mi brzuch i pocieszyła że nie wygląda na pozamaciczną jednak w 100 proc dopiero scan stwiedzi, poradziła że jeżeli ból się nasili to jechać na pogotowie, troche się martwi bo ta strona lewa cały czas mnie pobolewa, trudno czekać do wtorku w takiej niepewności tym bardziej jak by się okazało że faktycznie pozamaciczna to niedobrze czekać, pomyślałąm że może uda mi coś się tutaj znalezc prywatnie, kurcze w Polsce wszystko wiadomo a tutaj czuje się troche bezradna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gosc - a gdzie mieszkasz? moze jest polski doktor niedaleko albo znajdz private pregnancy scan. Jezeli nie to wybierz sie do szpitala na emergency. Kasiulka jak po scanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu o ile mi wiadomo w kazdym szpitalu w UK jest oddzial Early Pregnancy Unit. Sama z niego korzystalam. Troche dziwne, ze lekarka Ci o tym nie powiedziala. Podejrzewam, ze jezeli pojedziesz na Emergency to tam Cie wlasnie skieruja. Mozesz tez sprawdzic w necie gdzie jest najblizszy taki oddzial w Twoim miescie i tam zadzwonic. Ja w 8 tyg poprzedniej ciazy mialam delikatne plamienia. Tam mnie wlasnie skierowali i zrobili usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w Grays, a na scan skierowała mnie do Basidon do kliniki na wtorek, i pytałam czy tu w Grays nie moge zrobić scanu, powiedziałą że tutaj nie ma, szukam teraz właśnie czegoś prywatnie u nas w miasteczku przez internet, poza tym tak jak wcześniej napisałąm jeżeli ból będzie silny to jechać na pogotowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba wszystko zalezy od rejonu, kiedy ja krwawilam w poprzedniej ciazy, pamietam to byl wtorek, to dopiero dostalam skierowanie na czwartek, na emergency nawet skanu nie chcieli zrobic, nic , kompletnie nic, ale ten szpital to jedna wielka lipa ( Croydon, pld Londyn) brrr na samo wspomnienie zle mi sie robi, powodzenia gosciu, i tak w ogole skad podejrzenie? czy wczesniej mialas juz ciaze pozamaciczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×