Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Hej dziewczyny jak samopoczucie? Ja czuje sie ok! Juz zero mdlosci. Troche mnie cos pobolewa od czasu do czasu ale to pewnie rozciaga sie wszystko w srodku. Powoli zaczynam ogarniac Dom, tzn talkie generalne porzadki bo rodzinka przylatuje z Pl za dwa tyg. Angela powodzenia jutro na scanie. Trzymam kciuki ! Dziewczyny a co do tych szczepionek to rzeczywiscie czytalam I o tej na whooping cough jest napisane zeby nie brac w ciazy itp. Duzo przeciwskazan. A co myslicie o szczepieniu co robia teraz na grype? Nie znalazlam w sumie nic zlego o tej szczepionce. Na dodatek zaproponowali mojemu synkowi ( 2latka) szczepienie w postaci sprayu do nosa. Znajoma ma dziecko w tym samym wieku I powiedziala, ze nie bedzie szczepic dziewczynki Zeby organizm Sam powalczyl z przeziebieniem jak zalapie. Hmmm sama nie wiem bo myslalam, ze to Chyba lepiej zaszczepic siebie I dziecko przeciw grypie. W pierwszej ciazy od razu dostalam zastrzyk na swine flue. Nic nie po nim nie dzialo. Alleee sie rozpisalam :) milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi135 mi klezanka nie polecala brania tej szczepionki na grype wiec raczej nie bede jej robic. Kupilam sobie ksiazke troche szybko wiem ale jest to ponad 700 stron malutkim drukiem i zeby ogarnac wszystkie wiadomosci troche czasu nad nia spedze :).Pewnie niektore beda znaly Haidi Murkoff "Pierwszy rok z zycia dziecka" Kurde jutro scan juz nie moge sie doczekac< szkoda tylko ze w UK nie robia filmikow z takich wizyt (nie daja plyt cd) no nic ale kupie sobie zdj :).Moj m nie idzie jutro ze mna na scan z powodu pracy, troche szkoda pozdrawiam mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) U mnie zaczął się 9 tydzień. Dzisiaj rano miałam brązowe plamienie, strasznie spanikowałam. Zadzwoniłam do Early Pregnacy Assessment, zrobili przez telefon mały wywiad i umówili mnie na jutro na 12:30 na scan. Nie mogę się doczekać. Cieszę się, że w końcu się dowiem czy wszystko rozwija się dobrze. Miała któraś z was takie plamienia? Denerwuję się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela a dlaczego kolezanka nie polecala tej szczepionki? Tak sie pytam bo chce poznac i dowiedziec sie jakie sa argumenty za i przeciw bo sama jestem skolowana. Enna ja nie mialam takich plamien ale widzialam gdzies na necie , ze jak sa brazowe to nie jest grozne. Zreszta jutro masz scan to dowiesz sie wszystkiego. Powodzenia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej dziewczyny dzisiejszy dzień to koszmar :'( migrena mnie dopadła i zdychałam calutki dzień. Nikomu tego nie życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki... mam wielka prosbe do wszystkich uczestnikow tego forum. nie robcie z tego forum kolejnego pt.'ponarzekajamy na zycie w UK' :(. do tej pory bylo naprawde milo, jestemy w pieknym stanie jakim jest ciaza, cieszmy sie tym i dzielmy ta radoscia... poprostu robi mi sie niedobrze :-/ jak slysze znowu jak tutaj jest zle, jaka sluzba zdrowia jest niedobra itd. pamietajmy ze nikt nas tu na sile nie trzyma, zawsze mozemy wrocic do Polski, tam sobie zaplacicie za wszystko, dacie odpowiednim ludziom koperte i bedziecie obsluzone jak sobie zyczycie.kazdy kraj ma swoje wady i zalety, nigdzie nie jest doskonale. to tylko taka moja skromna prosba... Enna jak sie dzisiaj czujesz, plamienie minelo? martwie sie o ciebie bo u mnie niestety takie plamienie oznaczalo martwa ciaze :(, nie chce cie straszyc i mam nadzieje ze u ciebie bedzie wszystko ok. daj znac kochana jak wrocisz ze scana, bede czekac na informacje. angela jak tam bol glowy? mam nadzieje ze szybko przeszlo. aaa i powodzenia na scanie, pochwal sie jak wrocisz :). jezeli chodzi o szczepionke na grype dla dzieci, ta do nosa to ja sie nad nia powaznie zastanawiam i wlasnie dzisiaj mam zamiar sie umowic do lekarza by przedyskutowac wszystko z nim. narazie nie zaszczepie corki bo jest jeszcze przeziebiona ale chce o niej wszystko wiedziec i prawdopodobnie sie zdecydujemy na to bo wiem jak Asia w zeszlym roku w grudniu przechodzila zwykla grype, skonczylo sie na dwuch seriach antybiotykow i zapaleniem ucha. jezeli chodzi o mnie to wreszcie tez pomalu mijaja wszystkie dolegliwosci i zaczynam miec wiecej sily :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka nie strasz... :( Za 2 godziny mam wizytę, dam znać co i jak. Trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna bede trzymala za was bardzo mocno, trzymaj sie malenka, bedzie dobrze, musi byc i odezwij sie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej właśnie wróciłam z usg. Widziałam bijące serduszko! Moje maleństwo ma 7 tygodni i 3 dni, jest w dobrym miejscu i rozwija się prawidłowo. Lekarka nie znalazła przyczyny plamienia, ale powiedziała, że to dobrze że nic nie widać i że sporo kobiet w trakcie ciąży ma takie plamienia i to nie musi oznaczać nic złego. Ogólnie powiedziała, że wszystko wygląda perfect :) Profilaktycznie umówiła mnie na jeszcze jedno usg za 2 tygodnie.Powiedziała, że nie robią tego, ale jeśli dzięki temu mam się mniej denerwować to mam przyjechać i upewnimy się jeszcze raz. Kamień z serca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna to super wiesci! Mowilam, zebys sie nie martwila :) Ja dzis dostalam list z data nastepnego scanu tego w 20tc. Rowne 7 tyg wiec odliczam hihi Chyba wybiore sie do Pl w Nast miesiacu na dwa tyg to pewnie tam umowie sie z moim ginekologiem na badanie. Kasiulka ja synkowi Chyba dam ta szczepionke na grype tym bardziej, ze chodzi do zlobka dwa razy w tyg. Nie wyczytalam nic zlego o tym szczepieniu. Pozdrowienia mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi nie boisz się latać w ciąży? W 20 tygodniu to już chyba będzie można płeć rozpoznać, co? Ale ci zazdroszczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enna taaaak sie cieeesze :D, super ze wszystko z dzidzia wpozadku, wybacz ze cie nastraszylam ale przez swoje poprzednie doswiadczenia z ciaza zawsze widze tylko najgorsze scenariusze jak ktos plami. ale najwazniejsze ze wszystko ok i ze bedziesz miala w sumie dwa dodatkowe scany :), bedziesz napewno spokojniejsza dzieki temu. ja lecialam do Polski w 8 miesiacu :) angela a jak tam ty? juz po scanie? omi ja narazie tez jestem za ta szczepionka dla mojej coreczki ale tak jak mowilam chce jeszcze to obgadac z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna tak wlasnie rozmyslam czy leciec czy nie. Podobno nie ma problemow z lataniem w ciazy. Jeszcze nie kupilam biletu. Bylabym w 17tc chyba takze powinno byc ok. No wlasnie angela daj nam dobre newsy po scanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę ja to się boję latać...niby można, ale to nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje na zmianę ciśnienia. Nie wiem nawet czy do domu polecę na święta tak się boję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcialabym bardzo na swieta ale ceny biletow mnie przerazily! Dla naszejtrojki z bagazem ok £600. Dlatego jestem troche pomiedzy bo nie wiem czy leciec w pazdzierniku czy na swieta A moze wcale nie leciec :). Cena sie bardzo rozni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
No nie tak się rozpisalam i nie ma. muszę od nowa. Głowa nadal boli :-/ scan ok dzidzia ma prawie 7 cm;-) .Wartość NT 1.7mm czyli ok no nieprawidłowe jest powyżej 3mm. Pobrali mi także krew na syndrom Downa i to na tyle. Za dużo sie nie dowiedziałam. Mam prywatnego scana na sobotę i nie wiem czy iść bo niby wszystko ok a 100f mieć a nie mieć. nie wiem, co wy sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna nie martw się będzie ok, ja miałam gorszą sytuację, miałam krwiaka nie wiadomo skąd i też krwawilam. Na szczęśćie już go nie ma i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela super wiadomosci :). ja na twoim miejscu dodatkowy scan wykupilabym sobie troszke pozniej jak juz bedzie mozna okreslic plec dziecka :), w razie jak na polowkowym sie nie dowiesz. chyba ze nie chcecie wiedziec :). a teraz skoro wszystko wyszlo ze jest ok to chyba nie ma sensu wywalac 100£

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Dzieki Kasiulka_x wlasnie chyba zrezygnuje choc kolacze mi po glowie mysl ze moglabym dowiedziec sie czegos wiecej:). Z drugiej zas strony wydaje mi sie ze ten sprzet w polskiej przychodni nie jest tak dobry. Kurde w poniedzialek wracam do pracy po 3 miesiacach laby. Bedzie ciezko znow przestawic sie na 5 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Enna
witaj, moja coreczka ma rok, w ciazy plamilam tak jak ty raz w 8 tyg, potem w 16 tyg, dosyc obficie, nigdy nie znalezli przyczny, jeslid dzidzius rozwija sie prawidlowo to wszystko ok :) u nas byla dokladnie ta sama sytuacja i na skanie powiedzieli mi ze czasem poprostu tak jest, trzymaj sie i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jak.u Was samopoczucie? Ja walcze z migrena juz trzeci dzien z malymi przerwami :( Fatalnie sie czuje. Angela gratulacje ! Super, ze wszystko ok z malenstwem. Calkiem duze juz jestbo moje w 12tc mialo 54,5mm . Co do tego extra scanu to ja bym nie robila teraz. Poczekaj i zrobisz dopiero po 20tc . Ja chyba sobie taki zrobie w ok 30tc i bedzie mozna tez potwierdzic / zobaczyc plec. Nie wiadomo czy w 20tc sie uda zobaczyc :) Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi 135 oj wiem jak sie bedna czujesz ja tez to przechodzilam przez ostatnie 2 dni.koszmar taki bol ze nie da sie zniesc.tabletek nie bralam a pomaga mi troche jak zwymiotuje:(.Moja dzidzia troche wieksza bo ja scan mialam w 13 tyg.Dzis dostalam w koncu swoja maternity card i w koncu moge zapisac sie do dentysty:). Przyszedl dzis do mnie takze list z data 2 scana i bedzie on 15 listopada.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi 135 ja pytalam sie o plec na tym ostatnim scanie to powiedziala ze za wczesnie ,Odwolalam ten jutrzejszy scan bo skoro jest dobrze to musze sie tego trzymac zreszta i tak juz na nic nie mamy wplywu. Omi a co bys chciala chlopca czy dziewczynke? wiem ze najwazniejsze to to zeby bylo zdrowe.Dla dziewczynki mam juz imie NINA a z chlopcem jest gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej Angela to widze, ze cierpisz tak jak ja . Ja jeszcze nie mam tej karty zeby zapisac sie do dentysty bo midwife mi Mowila, ze musze wziasc jakas forme od gp I wyslac. Ona akurat tego nie miala ze soba. Ja tez dostalam list z data drugiego scanu na 13.11 :) Przez ten Bol glowy to nic mnie nie cieszy. Wczoraj wzielam dwa razy paracetamol bo juz nie wiedzialam jak Sobie pomoc. Milego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oo_sylwa_oo
Witam ;) byłam wczoraj zarejstrować się w przychodni i miła pani rejstrująca powiedziała mi, że nie potrzebna jest wizyta u GP, podała mi numer telefonu pod który muszę zadzwonić i umówić się z midwife, jeśli mam ochotę to mogę poprosić o polskiego lektora.. Mój angielski jest w miarę komunikatywny, ale obawiam się, że czegoś nie zrozumię, miałyście taką sytuacje, że same musiałyście dzwonić umawiać się na pierwszą wizyte z midwife i prosiłyście o lektora? :> jestem dopiero w 7tyg, trochę się martwie, narazie o ciąży wie tylko mój meżczyzna, ustaliliśmy, ze po pierwszym trymestrze powiemy rodzinie. Pozdrawiam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hejka dziewczyny mam pytanie ,mianowicie koloryzujecie wlosy? kupilam farbe bez amoniaku ale nadal sie zastanawiam czy to dobry pomysl ta koloryzacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela, jaka kupilas farbe? Mnie tez czeka niedlugo farbowanie odrostow i nie mam zamiaru sobie tego odmawiac. To bujda ze farba przenika przez skore do plodu i jest szkodliwa...a takie cuda czytalam. Pamietaj tylko zeby farbowac przy otwartym oknie, lepiej nie wdychac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
ENNA kupiłam Garnier Olia jedyna farba jaką znalazłam w bootsie bez amoniaku :-). Idę dziś na roczek i chciałam jeszcze pomalować paznokcie ale chyba dam sobie spokój. nie chce przesadzić z tą chemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam problem i może któraś z was będzie umiała mi pomóc. Otóż od stycznia do teraz pracuję jako cleaner w jednej z agencji. Pracuję 7 dni w tygodniu jednak liczba moich godzin to zaledwie 11. Do dnia dzisiejszego miałam umowę z moją agencją, jednak od jutra zmienia się firma pełniąca serwis w sklepie w którym sprzątam. Mój poprzedni supervisor powiedział, że nowa firma ma obowiązek przejąć sklep razem ze mną, jednak do tej pory nikt jeszcze się do mnie nie zgłosił :( Druga sprawa wygląda tak, że przez ten cały okres pracy dostałam tylko 2 payslipy...jak przyjdzie mi do udowadniania przepracowanego okresu przy wniosku o zasiłki to mam tylko to... pisałam do supervisora ale mi nie odpowiada :/ Boję się, że stracę pracę a tym samym prawo do jakichkolwiek zasiłków. Wiecie co może co mi się należy i jak wygląda sprawa z przejściem do innej agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
te forum to chyba nie wypal:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×