Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Gość miiiili88
Zapytaj sie najlepiej gp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zdzwon do tego szpitala w ktorym mieliby robic to badanie i wyjasnij. Ja nie mialam zadnego formularza, mnie polozna zapytala czy chce to badanie i wpisala w karte ciazy. Tak wiem co mnie czeka bo to moja druga ciaza w uk :) Chodzilo mi o angele bo pisala,ze ma wizyte w szpitalu i prawdopodobnie bez scanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Jak dzisiaj samopoczucie? Mi zaczal sie dzisiaj 7 tydzien, brzuszek boli mnie troche mniej, zazwyczaj wieczorami troche pobolewa i ciagle jestem senna, wlasciwie od samego poczatku. Czekam kiedy to minie bo nie moge normalnie funkcjonowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
enna ja jestem w ósmym tyg i puki co objawy się nasilają a nie słabną, najgorsze są poranki, musze wstawać dość wcześnie rano nie moge do siebie dojść i te poranne nudności, często jest m też nie dobrze w nocy, poprostu budzę się i mam ochote zymiotować, ok czyli skontaktuje się ze szpitalem w celu tego badania, odczekam jeszcze z tydzień i zadzwonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze pochorowalam sie :( mam straszny katar i ogolnie nie czuje sie najlepiej... zaraz bede kroic cebule na syrop bo czytalam ze to jedyny skuteczny srodek na przeziebienie w ciazy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny... u nas ostatnio tez niezaciekawie :-/. w zeszlym tygodniu wyskoczyla mi taka wysypka ze jechalam do szpitala. wygladalam jakby mnie ktos w pokrzywy wrzucil. dwa dni i sama zniknela tak szybko jak sie pojawila. lekarz twierdzi ze to jakas alergia byla. teraz mi sie coreczka pochorowala. juz trzecia nocke zawalilam przez jej goraczke. chodze jak zombie :( do tego jak to ja musze sobie znalezc powod do zmartwien :) i zastanawiam sie czy z maluszkiem w brzuszku wszystko ok bo brzuszek prawie wogole nie rosnie, na poczatku bardziej sie powiekszal, i waga tez stoi w miejscu. no coz, my kobiety lubimy sie pomartwic ;) enna szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Enna duzo zdrowia zycze I duzo wypoczywaj jak mozesz :) Piszesz, ze jestes senna a ja za to na odwrot! Nie moge spac ani w dzien ani w nocy. Wygladam jak czarownica :) Kasiulka wspolczuje Ci bo najgorsze jest mice chore dziecko w domu. Marudne I sama nie wiesz jak dogodzic. Na dodatek Twoje zle samopoczucie w niczym nie pomaga. Ja tez sie martwie o malca w brzuchu ale mysle, ze co ma byc to bedzie. Jeszcze dwa dni I sie do wiem. Pobolewa mnie brzuch od kilku dni ale nie mam palmien wiec to Chyba dobre. Mysle, ze tam w srodku wszystko sie rozrasta powoli. Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Czesc dziewczyny straszna mamy ta pogode.wczoraj ogladalam na necie plaszcze i wdzianka dla ciezarnych.cos by mi sie juz przydalo.Jutro wizyta w szpitalu mam nadzieje ze jednak bede miala scana i ze bedzie to ten dokladny czyli genetyczny.Jutro zaczyna mi sie 12 tydz :).Wszystkie objawy tzn mdlosci minely za wyjatkiem bolu piersi.Kurde wyglada na to ze to moje ostatnie dni leniuchowania i ze od 1 paz wracam do pracy.blleeee wstawanie o 5 rano nie jest mile . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszlemamy ,moj termin z kalkulatora wychodzi na 5.05.2014.Mam nadzieje ze moge sie przyłaczyc ze wzgledu na miejsce zamieszkania:D Udzielam sie na watku o majowych mamach ale w pl.Ciesze sie ,że trafiłam na wasz temat.To moja pierwsza ciąża w uk i zupełnie nie wiem jak sie poruszac.Byłam u GP chyba tydzien po tym jak zrobilam test .Nic mi specjalnego nie powiedziala,zapytala o date ostatniej @ ,ktora to ciąża,ile dzieci ,czy pale .....Podala mi numer do położnych i kazala zadzwonic i umowic sie na wizyte. Zadzwonilam, wizytę mam wyznaczona na dzisiaj tz czekalam dwa tygodnie,Nie dostalam listu z terminem wizyty ,podala mi termin przez tel. mam nadzieje ze nic nie poknociłam i to na pewno dzisiaj.Jedyne moje obawy to jak na razie jezykowe,dogadywac sie dogaduje ,ale nie znam terminow medycznych ,a tymbardziej zwiazanych z ciąża ,mam nadzieje ze wszystko zrozumiem.Mam pytanie bylyscie same na tej wizycie czy z partnerami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mampodobny problem dot języka ponieważ tu są jednak inne słówka niż w mowie potocznej ale jakoś się dogaduje, jednak ja po ostatnim badaniu zrozumiałm że mam czekac na tel od położnej a nie odwrotnie, mam jeszcze do was pytanie jak to jest z cc tutaj istnieje w ogóle taka możliwość na życzenie, czy podobnie jak w Polsce trzeba płacić, orientujecie sie może, jeżeli chodzi o mnie to juz rodziłam i wiem przez co trzeba przechodzić więc gdyby była możliwośc to chętnie cc, nawet chodzi i po głowie myśl o porodzie w Polsce tylko nie wiem jak potem jest z tymi dokumentami dot przewozu dziecko bo pewnie te sprawy paszportowe troche trwają i czy w ogóle dało by rade jeżeli ojciec byłby w tym czasie w UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozne sa opinie na temat cc jedni mowia ze bez problemu ,mozna wybrac inni ze nie chca robic cc.Moj pomysl to tAKI ,ŻEBY CALA CIAZE PANIKOWAC ,ŻE SIE CZLOWIEK BOI BOLU ZE NIE EJST WSTANIE URODZIC NORMALNIE ITD.ITP sorki za duze litery.a do tego mozesz powiedziec ze pierwszy porod byl bardzo dlugi i ciezki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok czyli w UK jest moliwosc wyboru cesarki? bo tu monazna wybrac, wiadomo domowy, w wodzie itd tak samo cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak ludzie mowia ,ale ile w tymprawdy.Ale na pewno mozesz prosic o dobre srodki przeciwbolow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ClearBlue
Dolaczam sie do dyskusji..Chyba moge bo dzis zrobilam test i wyszedl pozytywny. Dodam, ze byl to clearblue digital z wyznacznikiem tygodni. Pokazalo ''pregnant 1-2'' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam porod w wodzie :) rodziłam 13 miesięcy temu i wspominam miło kazda sekundę porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamuski :) moze sie zalogujecie bo kilka ostatnich to sami goscie :) co do ostatniego wpisu o porodzie w wodzie to tez bym chciala. To bedzie moj drugi porod i chce doswiadczyc tego w wodzie tym razem.bo lozko jakos mi nie przypadlo do gustu :) Xxxxxxxxxxxx Angela powodzenia na wizycie! Mam nadzieje, ze bedzie scan i ze zobaczysz bejbi :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki!! tak jak pisałam wcześniej ,wczoraj miałam pierwsza wizytę z położna. Ogolne odczucie? jakos tak .....nie bardzo,dziwnie,niepewnie...sama nie wiem ,niby nic sie takiego nie wydarzylo zlego ,a ja czuje taki niedosyt ,niesmak ,jakby cos zle poszlo.Ale moze od poczatku.Pani bardzo mila ,pamietam ja z wizyty z koleżanką,pani pyta czy mam ksiazke? ja oczy wystawilam i pytam :jaka ksiazke? okazało sie ,że w przychodni pani lekarka powinna mi dac książkę ciąży do uzupełnienia...juz samo to troszke mnie zdenerwowalo ,bo moglo sie okazac ,że z wizyty nicie ,ze musze po ta ksiazke isc do przychodni itd.itp.Obeszlo sie pani polozna poszukała ksiazkiusmiech.gif duzo uzupeniania,choroby,dolegliwosci,poprzednie ciąże..Nie wiem dlaczego tak dziwnie sie czuje po tej wizycie...byly momenty ,że nie rozumialam,co ona mowi,takie poszczególne slowa ,ale jak tylko powiedziala to innymi slowami,od razu rozumialam.Pobrala krew,wziela mocz,kolejna wizyta to usg ale za jakies 4 tygodnie.Dala mi kolejna buteleczke na mocz i powiedziala ,że mam ja przyniesc na kolejna wizyte,kolejna wizyta to usg? wiec nie wiem czy mam ja wziac na usg?.Nie wiem dziewczyny,nie wiem sama co mysleć.Boje sie ze czegos nie zrozumiem,albo nie będę umiała wytłumaczyćsmutas.gif Albooo pyta jakie bylo nasze zabezpieczenie przez ostatnie 3 miesiace?ja mowie ze nie zabezpieczaliśmy sie bo staraliśmy sie o dziecko,a ona ...no tak ,tak oczywiscie ,rozumiem... ha ha ha Termin porodu wyliczyla mi na 3.05.2013 dokładnie tak 2013 ha ha ha zauważyłam ,ze jest takas zakręcona. niania666-ciesze sie ,że moge na ciebie liczyc.Co do tego cos ie dzieje teraz to mysle ze jest ok i nie potzrebuje dodatkowego usg,ani badania krwi,ja juz mysle o kolejnej wizycie ,albo i nastepnej kiedy bedzie ustalany plan porodu ,chce aby mi dali znieczulenie i nie paracetamol ,tak jak to zrobili z moja znajoma...tylko najlepiej cos mocniejszegosmiech.gif im starszy czlowiek, tym bardziej swiadomy tego co go czekasmiech. Aaaa zapomnialam dodac ,że pani p.pytala czy biore jakies witaminy,powiedzialam ,że biore tylko kwas,wiec powiedziala ,żebym brala kwas i witamine D./!!! witamine D? po co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej GoSiCi! Mamy ten sam termin :) szybko miałaś tą wizytę u położnej. Ja jeszcze nie mam terminu, nawet stałego GP jeszcze nie mam bo kazali mi zmienić na takiego bliżej mnie. Zajmę się tym w przyszłym tygodniu. Co do języka- pamiętajcie, że na każdą wizytę przysługuje wam darmowy tłumacz. Ja mimo tego, że znam język i mój partner też, wolę z tłumaczem bo właśnie te wszystkie medyczne słówka, lepiej mieć pewność że zrozumiało się wszystko poprawnie. A ja nadal jestem chora... Pije syrop z cebuli i to chyba jedyna rzecz jaką można przyjmować w naszym stanie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi135 no to juz dzis ciekawe czy wyjde zadowolona z wizyty :) Nie chwalilam sie ze ja chyba jedna z pierwszych bede na wylocie bo moj termin to 1 kwietnia ,prima aprilis :) Sluchajcie czy wy takze macie takie lekkie bole jak na okres .Cos mnie tak ciagle pobolewa, prawdopodobnie macica sie rozciaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny za 4 dni powinnam dostać okres. Od ponad tyg boli mnie podbrzusze raz mocniej raz slabiej tez mialyscie tak w szczęśliwym cyklu? Tak bardzo bym chciala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu wyżej- dokladnie tak miałam i niestety dalej tak pobolewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli ciaza u Ciebie? Zrobilam dzis test ten bardzo czuły i jest negatywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hejka ja juz po .W sumie spedzilismy w szpitalu 1,5h.Najpierw pielegniarka wezwala mnie na pomiary tzn wzrost ,waga oraz pobrala próbkę moczu a potem kazali czekac na pogawedke z polozna.Polozna powypelniala wszystkie papiery a potem uzupelmniala slupki w kompie.Dala mi karty na pobranie krwi razem pobrali 4 strzykawki,bleee.Scanu nie mialam, polozna miala mi zarezerwowac termin ale okazalo sie ze babka odpowiedzialna za terminy poszla juz sobie do domu :(.Teraz musze czekac na list z data scanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu to moze poczekaj kilka dni i powtorz test. Ja robilam dzien po spodziewanym okresie i wyszedl.pozytywny. Bole tez mialama a w dzien kiedy powinnam miec okres to nie wiem co sie ze mna dzialo. Bolalo mnie doslownie wszystko, kazda kosc, plecy, gorzej jak przy przeziebieniu. Angela a w ktorym tc jestes? 12? Pewnie juz niedlugo bedziesz miec scan. Ja mam jutro!! Ale mam streessaaa to masakraa!! Boli mnie brzuch chyba z nerwow. Napisze jutro. Mam nadzieje, ze beda dobre wiesci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi135 witaj dzis jest 12tc i 1dzien.A ty jak to jest z toba? wiesz co beda podgladac na twoim scanie?czy to ten scan genetczny tzn beda sprawdzac wszystkie parametry? Ja mam dostac list z terminem lada dzien, jak nic nie dojdzie do poniedzialku to mam dzwonic do szpitala. Mysle o kupieniu dopplerka ,co wy na to? bede sie czula spokojniejsza. Omi135 napisz jak bylo na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) troche mi już ta choroba przechodzi, mam jeszcze 2 dni urlopu wiec mysle ze do niedzieli spokojnie mi przejdzie:) Zakupilam wczoraj zestaw witamin Centrum Pregnacy Care. Bierze to ktoras z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna bralam centrum ale teraz przeszlam na pregnacare plus z kwasami DHA. Kurde siedze w chacie i sie nudze moze dokoncze rozpoczety wczoraj film Milerowie:) Za oknem pada brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Bylam na wizycie. Najpierw babka wazyla / mierzyla . Po tym poszlam na scan. Widzialam didzie :)) ma 55 mm I to jest 12.0tc :))) termin na 3.04.14 Ona sprawdzala teraz glownie czy ma bicie serca, 2 raczki I nozki oraz pomiar do badania na Syndrom Downa. Nic wiecej nie mierzyla bo to bedzie ten dokladny scan w 20tc. Po scanie pobrano mi krew. Ciesze sie bardzo. Szczegolnie jak zobaczylam te malutkie machajace raczki :))) Zycze wszystkim takich dobrych wiesci po 1szym scanie :) Pozdrawiam! Aaa tak z innej beczki- Angela sciagalas z netu ten film millerowie? Tez bym z checia go obejrzala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi135 super ze wszystko ok. Millerow mozesz obejrzec na kinomaniak tv bez sciagania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×