Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

witam dziewczynki... omi super wiesci :), ciesze sie ze widzialas swoja dzidzie i ze wszystko dobrze :) angelo ty tez juz niedlugo powinnas miec scan. co do zrozumienia wszystkieg to tak jak ktos juz pisal zawsze mozecie poprosic o tlumacza. ja w poprzedniej ciazy nie korzystalam ani razu, mialam na tyle fajna polozna ze wszystko czego nie rozumialam tlumaczyla w inny sposob dotad az zrozumialam :) ClearBlue witamy na naszym forum, pisz czesciej. GoSiCi nie wiem jak jest w angielskich szpitalach ale w szpitalu w Szkocji w ktorym ja rodzilam mialam do wyboru wszelkie znieczulenie (o ile tylko nie bylo przeciwskazan medycznych). a witamine D zalecaja tutaj brac bo to kraj w ktorym jest niewiele slonca, zwlaszcza o tej porze roku, a ta witamina potrzebna jest do wlasciwego rozwoju dziecka, zwlaszcza ukladu kostnego. Ennna a ty mam nadzieje ze juz lepiej sie czujesz. jezeli chodzi o witaminki to ja biore firmy Sanatogen Pregnancy Mum to Be, ale nie wiem czy bede brala do konca ciazy bo slyszalam ze przez witaminy waga dziecka jest zawsze wieksza, u nas to sie sprawdzilo, bralam przez cala ciaze i corka urodzila sie z waga 4,5kg :). ale dzisiaj mialam nagly atak mega glodu, jak zaczelam jesc to tak lapczywie ze nie patrzylam ze gorace :), pierwszy raz mi sie cos takiego przytrafilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
omi135 czyli na syndrom Downa robili ci pomiary podczas terminu scanu w 12 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak plus do tego biora pod uwage wyniki z krwi. Wynik bedzie za 2-3tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi gratulacje! Ale ci zazdroszcze! Tez juz bym chciala byc po pierwszym skanie. kasiulka- dziękuję, już dzisiaj jest mi znacznie lepiej. I o dziwo pomogl mi jedynie syrop z cebuli :D Kasiulka mam pytanie do ciebie. Dzwonilam dzisiaj do mojego lekarza ktory zglosil juz do poloznych, ze mam miec wizyte i mam czekac na list. Ile u ciebie trwalo takie czekanie na list?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, u mnie nareszcie sie ruszyli:) po telefonach ehh ..ale jest, od razu termin na skan, będzie to 13 tydzień, rowno za 2 tyg. I badanie krwi pod kątem zespolu Downa w pon., o midwife ani widu ani slychu, w ogóle tym razem wszystko jest strasznie chaotyczne, angela, marzy mi sie wstawanie o 5 rano:) po scanie planuje zmienić zmianę na 6 rano, będę mogla wstać o 4 30, zamiast 1 30..., dzięki Bogu pracuje tylko w weekendy:) jeszcze 4 wstawania, chyba ze zmienie przed scanem, oj korci mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj po kapieli zauwazylam ze bardzo wypadaja mi wlosy :( podczas rozczesywania to juz w ogole masakra... u was tez tak jest? Mama mnie uprzedzala, ale nie sadzilam ze bedzie az tak zle :( Kupilam dzisiaj witaminy, odzywke na slabe i wypadajace wlosy i specjalna szczotke ktora nie szarpie. Myslicie ze to cos pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczynki... jak tam piatkowy poranek :), u nas calkiem niezle, malenstwo w brzuszku narazie nie meczy i nie muli, corka czuje sie tez juz lepiej wiec nie ma co narzekac :). Enna ja nie musialam czekac na list od poloznej. moja przychodnia ma swoja polozna do ktorej chodzilam z poprzednia ciaza i bylam zadowolona, wiec tym razem umowilam sie odrazu do niej. wizyte mialam w okolo 6 tygodniu a nastepna mam wyznaczona na 9. pazdziernika. czekam tylko na list z data na scan. jezeli nie dostane go do konca 10tyg to bede dzwonic do mojej poloznej, a wlasnie jestem w trakcie 10tyg. ogolnie Glasgow to inny lanarkshire i po doswiadczeniach moich kolezanek z Glasgow widze ze wiele rzeczy jest tam inaczej niz ja mialam mieszkajac w Hamilton. wiec u ciebie moze byc troszke inaczej, ale jezeli juz bylas u lekarza i powiedzial ze cie zglosi do poloznej to napewno niedlugo dostaniesz list z appoitmentem. a jak dlugo nie bedzie przychodzil to zadzwon do przychodni. milego dnia i weekendu kkobitki. odezwe sie w poniedzialek bo w weekend pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugi dzien pije herbatke z imbirem,musze powiedzieć ,że mdlosci sa mniejsze ,albo i wcale ich nie ma ,na pewno a mniejsze niz byly:DCzekam na list z data skanu:),ale to jeszcze dlugooooo bo jestem dopiero w 7t i 6dz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaa333333
Hej dziewczyny! Ja tez jestem z Uk :) co prawda dzis koncze 27 tydzien ale nie ma wczesniejszych tematow dla mam z uk takze czytam sobie was i mam dla was informacje o ktorych sama nie wiedzialam zanim zaszlam w ciaze (a by byly bardzo przydatne). Jesli macie jakikolwiek problem to dzwoncie do szpitala i proscie o rozmowe z maternity reception a pozniej z midwife (szpitalna). Mowcie jej co i jak i wtedy prawdopodobnie zaprosza was do szpitala. Ja mialam dzieki temu dodatkowy scan, 2 x badanie ginekologiczne (ktorych niby nie robia), Ktg itd. - warto to robic chociaz dla wlasnego spokoju :) aha tak samo z badaniem krwi, robia je w 8 i 28 tyg ale jesli macie jakiekolwiek watpliowci powiedzcie midwife ze chcecie wczesniej ( ona sie bedzie klocic z wami prawdopodobnie ale zrobic musi :) ). W na wizycie w 25 tyg zaproponuja wam szczepionke whooping cough, ktora przyjmuje sie w ciazy i ktora ma za zadzanie chronic plod 8 tyg po urodzeniu bo przenika do niego - to tak w praktyce. Bardzo ja wychwalaja i namawiaja, wiekszosc kobiet ulega ufajac poloznej, ktora sama jej nigdy nie brala. Ja zrobilam moje wlasne badania i ta szczepionka nie byla prawidlowo testowana, ma duzo negatywnych skutkow ubocznych, zawiera w sobie aluminum! Przeszukalam internet i znalazlam duzo szokujacych wypowiedzi, zacytuje jedna:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
laura czyli ty się nie zdecydujesz na szczepionkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaa333333
Jednak nie moge zacytowac poniewaz kafe uznaje to za spam i nie przechodzi haslo. Napisze w skocie - byla tam wypowiedz ojca, jego zona po potrzymaniu szczepionki zaczela odczuwac slabsze ruchy a w przeciagu 6 dni plod obumarl. Lekarz stwierdzil, ze nie ma to nic wspolnego ze szczepionka. Na necie mozna sciagnac ulotke do tej szepionki nazywa sie ona repevax. W ulotce pisze zeby nie podawac kobieta w ciazy! pisze zeby nie podawac kobieta w ciazy. Mam nadzieje, ze pomoglam - jesli macie jakies pytania piszcie smialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaa333333
Ja w zadnym wypadku nie wezme ten szczepionki - ona sama w sobie jest duzo bardziej niebezpieczna dla plodu niz cokolwiek innego. poczytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaa333333
wyslalabym wam linki ale kafe wszystko traktuje jako spam i nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laura fajnie, ze sie u nas pojawilas :) ja jestem.w drugiej ciazy i wlasnie kompletnie nie pamietam.czy ja mialam w pierwszej ta szczepionke. Prawdopodobnie tak.. Kurcze ciekawe czy moge to gdzies sprawdzic. Oferuja tez szczepionke przeciw grypie, bralas ja? Ja prawdopodobnie nie zamierzam. Polozna zachwalala ja bardzo no ale pewnie tak jal pisalas wczesniej, ze one same ich nie biora i nie maja pojecia o ich skutkachubocznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaa333333
Hej :) Nie wydaje mi sie zebys ja miala w 1 ciazy bo ta szczepionke podaja kobieta w ciazy dopiero od zeszlego roku :) Na grype rowniez nie wezme, odradzam szczerze jakiekolwiek szczepionki w ciazy - dzidzius jest bardzo malutki i nie wiadomo jaka bedzie jego reakcja... a pozniej lekarz powie, ze dziecku serce przestalo bic i prawdy sie nie dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodzilam coreczke w sierpnu zeszłego roku i nie proponowali mi żadnej szczepionki. Teraz moje przyjaciółki sa w ciazy i mialy juz po dwie.. masakra. Mówiłam by nie braly ale zaufaly poloznym. Jednej z nich dziexku po tej szczepionce ciśnienie spadlo i utrymuje sie na poziomie 90-100. Nie wiadomo czy po tym szczepieniu ale czasowo sie zbieglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO tak pewnie nie mialam. Dlatego nie pamietalam w ogole takiej szczepionki :) poczytalam wlasnie troche o tym szczepieniu i.nie bede napewno korzystac Dziekuje jeszcze raz za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasz mamy babcie nie mialy to i naszym dzieciom nic nie bedzie. Te Szczepionki to jedna wielka sciema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaa333333
Nie ma sprawy :) Najlepsza to byla reakcja midwife kiedy jej powiedzialam, nie dziekuje. Spytala: dlaczego chcesz narazac zycie dziecka? Kiedy zaczelam wymieniac skad szczepionki itd szczeka jej opadla do podlogi (sama zapewne nic nie wie o tej szczepionce) stwierdzila tylko, ze umowi mnie z gp zebym z nim porozmawiala bo to powazna sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeczytalam sklad tej szczepionki faktycznie powala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura witamy u nas i dzięki za info :) To co na właściwie powinnam się zgadzać a na co nie? Bo słyszałam, że tu proponują sporo różnych badań i szczepionek. Może jakaś ściąga? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!Rowniez mieszkam w UK,jestem w 16 tyg, termin na marzec i tez sie wlasnie zaczelam interesowac ta szczepionka.Z tego co wiem podaja ja od zeszlego roku w Uk i chyba nieco dluzej w Stanach.Mam jeszcze troche czasu na zastanowienie,ale powiem szczerze ze nie mam pojecia czy ja brac czy nie.Sklaniam sie nad odmowa,ale nie podjelam jeszcze decyzji.Ciekawi mnie bardzo Wasza opinia na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaa333333
Vera z tego co czytalam to sklad tej szczepionki w stanach jest inny, nie ma tam aluminum. Najlepiej poczytaj sama :) wyzej napisalam co i jak szukac :) Enna jedyne co mi zaproponowali to wlasnie ta szczepionke. Poza scanami polozna tylko bada cisnienie, mocz i mierzy brzuch i tak juz do porodu :D ale jak juz pisalam mozna zawsze pojsc do szpitala. Ja sobie kupilam dodatkowy scan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaa333333
ah i dodam jeszcze, ze w tamtym roku 10 dzieci umarlo z powodu whooping cough - oczywiscie szkoda dzieci ale ile to jest jesli wezmiemy pod uwage wszystkie dzieci jakie urodzily sie w uk? zapewnie wiecej dzieci umiera z innych przyczyn czy nawet rodzi sie martwe. Nie wiem czemu robia taka panike i dlaczego szczepia kobiety czyms co nie bylo odpowiednio testowane - ja nie bede ryzykowac zycia mojego dzidziusia tobie tez nie radze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie, jesli nie bedziesz brala dziecka do duzych skupisk ludzi itd to wszystko bedzie okej. Jakos w polsce sie nie szczepi i dzieci zyja. Ja tez nie mam zamiaru szczepic. Tak poza szczepieniem w ciazy co chyba kazdy wie, ze nie jest do konca bezpieczne to ja nie bede szczepic malucha po urodzeniu. Czy wiecie, ze wiekszosc lekarzy nie szczepi swoich dzieci? Ze wiekszosc szczepionek jest okropna, rakotworcza itd. Proponuje zapoznac sie z tematem;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uk to patole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hejka dostalam wczoraj list ze szpitala.Scan mam na srode 11.30 a to bedzie dokladnie 13tc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a naz co ma pomagać ta szczepionka jakie dobre są jej skutki i przed czym ma chronć matke i dziecko, w Polsce nic takiego nie ma, orientujecie się bliżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×