Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

juz po scanie:) widzielismy pieknie bibjace serduszko naszego Ktoska :D. narazie wszystko jest ok. dzieki dziewczyny za wsparcie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka gratulacje, ale ci zazdroszcze, sama nie moge sie doczekac az uslysze nasze serduszko:) A ja wlasnie jestem po pierwszym dniu pracy w szkole i jestem wykonczona... Poszlo mi w sumie tak sobie, wlascicielka szkoly powiedziala ze za malo zabaw, ale ze mam bardzo dobre podejscie do dzieci i to jej sie podoba :)) musze zaplanowac bardziej urozmaicone zajecia i mysle ze bedzie dobrze. Fajne mam te dzieciaczki w grupie. Szkoda, ze pewnie nie bede mogla poprowadzic ich do konca roku bo urodze w miedzyczasie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka, dopiero doczytalam:) gratulacje:) niech zdrowo rosnie Enna dasz sobie rade:) tez marze o zmianie pracy, ale teraz to chyba w ogole nie bedzie realne przez najblizsze lata, ale cos za cos:) nigdy nie pomyslalam ze bede mamuska z 2 dzieci :D heh i jeszcze jedno pytanie, czy was tez kluje w srodku w pochwie?? ja mam non stop takie igielki, zastanawiam sie czy to normalne, no i wiem ze dzidzius rosnie, moze jeszcze nie widac, ale wyczuwam to miejsce reka, no i zniknelo mi ta linia pod brzuchem i zrobil sie okragly;] oczywiscie widzialne tylko dla mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Czesc dziewczyny ja po scanie.10tydz i 3 dzien dzidzia ma 3,5 cm. rosnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie miałam pozamacicznej, jestem już mamą i wszystko było w poprzedniej ok, a martwie się dlatego że mnie boli dośc mocno po jednej stronie od kilku dni, i to jest dośc typowy ból jajnika, ciąza nie boli, szukałam prywatnie i wyobrazie sobie że w tej naszej mieścinie chyba nic nie ma, a w tej chwili bardziej niż o ciaze martwie się o swoje zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja to dzis mialam przygode...prawie zemdlalam na przystanku. Sama sobie jestem winna bo wyszlam z domu bez sniadania. Nagle poczulam okropny bol brzucha, taki jak przy okresie i zaczal sie nasilac poczym tak mnie zamroczylo, ze prawie padlam. Osunelam sie po scianie i usiadlam na chodniku. Ludzie sie zebrali, zaczeli panikowac. Na szczescie byl ze mna moj chlopak, powiedzial ze jestem w ciazy i jeden facet zapytal czy jadlam cos. Sama bym sie nie domyslila ze to od tego...nigdy nie jadalam sniadan. Czas zmienic swoje nawyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Viki ja tez mam takie dziwne klocia jak Ty. Nie wiem co to jest ale nie przejmuje sie tym bo mam tak bardzo rzadko. Kasulka i Angela gratulacje dziewczyny! Ja juz nie moge doczekac sie poerwszego scanu i mam nadzieje, ze bedzie ok ! Chyba bede musiala isc sama.na ten scan bo maz musi zostac z synkiem w domu. Watpie, ze pozwola im wejsc na scan ze mna :/ Gosc to wybierz sie na emergency jezeli tak bardzo sie martwisz. Moze akurat dobrze sie Toba zaopiekuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna ja tez nigdy nie jadlam sniadan ale od kilki dni zawsze cos malego zjem. Chociaz nie umiem bo nie czuje sie glodna. Za to jak nie zjem to pozniej czuje mega glod i mnie ssie w zoladku. Wazne jest sniadanie tym bardziej, ze bejbi tez chce zjesc :) Masz nauczke :) Zacznij cos jesc od jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela , super:) Enna, Omi ja jem jak opetana..jezeli dopuszcze to glodu i ssania w zoladku, to automatycznie zaczyna mnie mdlic, zreszta w ogole mam jakis dziki apetyt..dzieki Bogu nie na slodkie, ale owoce, brazowy chleb jezeli juz, pomidory.. Omi, my jezeli nie bedziemy z kim mieli zostawic malej, to zabieramy ja ze soba, pamietam ze jak bylam na usg z mala to byla tam wlasnie mama z dzieckiem, moze bedzie ok? idzcie razem a pod gabinetem zobaczycie co z tego wyjdzie? moze chociaz na minutke maz moglby wejsc, moj maz mi ostatnio stwierdzil ze jezeli bedzie to w jego godzinach pracy to on nigdzie nie idzie, ja nic, po chwili dodaje a moze jednak pojde:P kurcze ale zimno sie zrobilo brrrrrrrrr, dzisiaj wybieramy sie na jesienne zakupy:) bo od tego zarcia i braku silowni czuje ze tyje i tyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co myslicie o lataniu samolotem w ciazy? Chcialabym poleciec na swieta do domu, to bedzie juz 4 miesiac wiec sie troche boje... Naczytalam sie troche o poronieniach w samolocie, ze cisnienie za wysokie i juz sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki... jak tam u was poniedzialkowy poranek, bo u mnie jak zwykle leniwy ;) angela no to spory kawalek dzidziocha masz juz tam w sobie ;), gratuluje :) enna, nie stresuj sie, to dopiero pierwszy dzien w pracy, daj sobie szanse a napewno sie rozkrecisz. a co do niejedzenia sniadan to masz szczescie ze jestes w ciazy bo nalezalby ci sie pozadny klaps!!!! mamo Viki ja takiego klocia osobiscie nie mam ale slyszalam od kolezanek ze mialy podobne uczucie. gosc jak nie w twoim miescie to w miescie obok napewno jest jakis szpital w ktorym jest emergency i napewno cie przyjma z takim bolem. jezeli chodzi o bole w ciazy to ja mialam jakies praktycznie przez cala ciaze. a przy ciazy pozamacicznej mialam bardziej dretwienie nogi niz bole brzucha niz jajnika, ale tak jak juz kiedys pisalam, kazdy organizm reaguje inaczej na rozne rzeczy. co do latania samolotem to ja bylam w Polsce na poczatku 8 miesiaca i normalnie ja i moja ciaza to przezylismy ;) milego dnia dziewuszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna, spokojnie:) ja wlasnie w 4 miesiacu lecialam 5 gdz, i wszystko bylo ok, a jak pisalam wczesniej, ciaza prawie 3 lata wystarana byla i tez tak panikowalam;) kasiulka a Tobie milego wieczoru;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej dziewczyny wczoraj mialam pierwsza wizyte u poloznej.W zasadzie nic sie nie dzialo,wizyta trwala jakies 15-20 minut i mialam mierzone tylko cisnienie.Dostalam karte ciazy i mnostwo ulotek do poczytania,teraz mam czekac na list z terminem scanu. Pozdrawiam wszystkie;) Aha czy ktoras z was bola juz plecy ,2 dni temu nie moglam spac taki byl bol na szczescie minelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj wieczorem spanikowalam i mielismy mala wycieczke na pogotowie w nocy... robilam siusiu i zobaczylam na papierze mala czerwona kropke i spanikowalam. Moj facet zadzownil na taka infolinie gdzie lekarz zrobil z nami wywiad i powiedzial ze mozemy podjechac na pogotowie, wyslal fax do szpitala i czekali tam na nas. Taka mila, mloda lekarka nas przyjela. Zbadala mi temperature, cisnienie, mocz, pomacala po brzuchu i powiedziala ze wszystko wyglada wzorowo i ze mamy sie nie martwic, ale dla pewnosci dala nam jeszcze kontakt do takiego szpitala specjalnego dla wczesnych ciaz i mozemy tam sie umowic na wczesne usg. Uspokoila mnie troche, powiedziala ze tak sie czasem dzieje i jesli to nie jest duze krwawienie a tylko mala kropeczka to nic powaznego sie nie dzieje. Ehh juz sama nie wiem czy przesadzam, ale wole przesadzac i panikowac niz ignorowac nawet najmniejsze objawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna jezeli tylko masz mozliwosc isc na wczesniejszy scan to dzwon i umawiaj sie, lepiej sprawdzic jeden raz za duzo niz raz za malo. jestes w takim tygodniu ciazy ze kazde plamienie trzeba sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie, to jak która panikowała z powodu pozamacicznej, dziś miałąm termin na scan jednak ponieważ zle wyliczyłam czas na dojazd, bo trzeba było do miasteczna obok, miałam solidne spóznienie i mi niestety nie zrobili, przełożyli na piątek, zbadała mnie jednak lekarka i niby wszystko wporządku macica powiększona a przy pozamacicznej tak ponoć nie ma, i okazało sę że mam jakiegoś malutkiego polipka na szyjce o którym nie wiedziałm, na razie z tym nic się nie zrobi powiedziała że dopiero 3 mies po porodzie będe musiałą się zgosić, wzięli krew, mocz, zrobiła dość dokładny wywiad i czekam na piątkowy scan, w sumie to już ta lewa strona boli mniej jednak czasem pobolewa, jednak dodatkowy mój problem to jazda autobusem, dojazd do szpitala ok 45 min a ja bardzo zle się czuje podczas jazdy, miałąm wrażenie że za chwile zwymiotuje, zemdleje i wszystko razem, wysiadłam 2 przystanki wcześniej żeby do siebie dojść, w piątek jade z małą córką więc nie wiem co tu zrobić żeby poprawić samopoczucie podczas jazdy w obie strony, macie jakieś metody, jużnawet myślałam o jakimś naparze z imbiru na droge, bo masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc, a moze mialby ktos ciebie podzucic? lub wez taxi?? bo 45 min to faktycznie bardzo dlugo, jezeli nie masz innej opcji , to mi osobiscie pomagalo rozebranie sie prawie do rosolu, nie dopuszczenie do goraca, siadanie zaraz przy dzwiach i uchylonym oknie, no i wyjedz odpowiednio wczesniej, tak, zebys nawet w rakcie jazdy mogla wysciasc, i ewentualnie poczekac na drugi autobus, no i woda z samodzielnie wycisnieta cytryna, no i na pewno nie siedzenie tylem do kierowcy, usiadz gdzies z przodu tak zebys mogla sie skupic na jezdzie, no i koniecznie musisz zjesc lekkie sniadanie , odpowiednio wczesniej, no i nie mysl o tym, i niczego nie czytaj, ja to bym ksiazki o zyganiu i mdlaniu w autobusach mogla pisac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
czesc dziewczyny powiedzcie mi czy te ktore otrzymaly karte ciazy od poloznej mialy cos w niej wypelniane?chodzi mi czy lekarz bedzie to wypelnial czy musze sama np przebyte choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
dzieki mama Viki ja mialam sprawdzone tylko cisznienie ,bylam zdziwiona ze polozna mnie ani nie wazyla ani nie mierzyła .dziwne.nastepna wizyte mam w 16 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ze mna kurcze jeszcze nikt sie nie skontaktowal, gp powiedziala zeby poczekac 2 tyg. ale wtedy to bedzie juz 11 tydzien, alez wkurzona jestem, chce sobie zmienic godziny pracy, a bez zadnego potwierdzenia bardziej dla mnie niz dla pracy nie chce robic, zabija mnie juz te poranne wstawanie, poczekam chyba do dzis i poprostu w pn sama zadzwonie do szpitala do community midwifes i chyba tam zaczne sie dowiadywac sama, bez przesady, nie bede czekac do 12 tyg. az mi sie odezwie jakas..alez mnie nerw trzesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hejka dziewczyny dostalam dzisiaj list ze szpitala z umowiona wizyta na 18 wrzesnia czyli ta srode.w liscie napisali ze beda przeprowadzac ze mna wywiad i ze moge pogadac na temat swich obaw i takie tam.myslalam ze bedzie to scan genetyczny ale napisali takze ze nie koniecznie bede miala robione usg.ciekawe jak to bedzie.czy ktoras juz miala wizyte w szpitalu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja dzis jakos kiepsko sie czuje. Tak dziwnie pobolewa mnie brzuch i jiz druga noc z kolei nie moge spac.bo snia mi sie polozne i usg! Zbliza sie termin usg w czwartek i chyba za bardzo przezywam. Chcialabym miec juz to za soba i zobaczyc co tam sie w srodku dzieje. Nawet bym byla.spokojniejsza jakby mi sprawdzono bicie serca dzidzi i wtedy do scanu moge sppkojnie spac :) Enna i co u Ciebie jak sie czujesz? Bylas na wczesniejszym scanie? Ja z moim pierwszym to w 7 czy 8 tc juz nie moglam wytrzymac to nasciemnialam.u gp, ze plamie i boli mnie brzuch to zrobili mi scan. Bylam spokojniejsza :) Mama.Viki a Ty masz scan umowiony czy narazie tylko.ta wizyte z polpzna? Mysle, ze najlepiej zadzwonic i troche ich popedzic. Angela ja z pierwsza ciaza wizyte w szpitalu mialam w 20tc na scan wtedy tez doatalam zastrzyk bo mam rh-. Jak juz mialas spotkanie z polozna to pewnie w szpitalu pobiora ci krew i mocz do badania no i powinni zrobic usg. Pozdrawiam was i zycze spokojnej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Omi i reszta :) Czuję się bardzo dobrze, poza tym że zaczęły mi bardzo boleć sutki :P tzn są tak wrażliwe, że nawet ciężko po kąpieli wytrzeć mi się ręcznikiem bo to bardzo nieprzyjemne. Bóle brzucha trochę mi przeszły, teraz pobolewa mnie tylko wieczorami, pewnie jak mi zmęczenie całym dniem wychodzi. Nie byłam na wcześniejszym scanie. Tamta lekarka u której byłam powiedziała, że jeśli chce wcześniejszy scan to muszę skłamać, że krwawię. Stwierdziłam, że nie chcę robić niepotrzebnej paniki skoro czuję się bardzo dobrze i nie widzę żadnych nieprawidłowości. Zresztą wszyscy mi odradzali taki wczesny scan, mówią że tylko niepotrzebnie będę szkodzić sobie i dziecku. Póki jest wszystko dobrze, pozwolę żeby wszystko toczyło się swoim rytmem i szło zgodnie z planem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam nic, ani zabukowanego spotkania z midwife, ani skanu, nic a nic..w pon sama do szpitala zadzwonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie, w piątek miałąm scan wszystko w porządku, dzidzia na właściwym miejscu i zdrowa, ma już 1cm, kolejny scan mam za miesiąc, jakoś przeżyłam jazde autobusem przez całą drogę popijałam wodę, siadłam blisko wyjścia i przodem, za to na miejscu trwało to dośc długo latanie z piętra na piętro i moja mała dał mi niezle popalić, włąściwie wszystko w porządku chyba jestem zadowolona z tej wizyty, jednak faktycznie mam wrażenie że w razie ciąży zagrożonej oni na tym etapie nic nie robią, powiedziałąm w wywiadzie o plamieniach, wiadomo miałam bóle dlatego był robiony scan, babka poprostu to zanotowała i wszystko, mam czekać na telefon od midwife i zgłosić się do swojego GP mam jeszcze do was pytanie może któraś się orientuje, dostałąm formularz który wypełnia się podczas decyzji na badania oz zespół Downa i nie wiem za bardzo co z tym zrobić, robia te badania jeszcze w innym miejscu w 11tyg i kilka dni, czy ja mam sama z wypełnionym formularzem zgłosić się do tamtego miejsca? bo nikt nic nie powiedział a ja nie zapytałąm gdyż nie zauważyłam żer to inny szpital myślałąm że po tym scanie w 12/13 tyg coś zrobią a to jednak trzeba zgłosić się wcześniej w 11 tyg na badanie, czy robiła to któraś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jak minal Wam weekend? U mnie leniwie I w domu bo ciagle padal deszcz buuuu Angela daj znac w srode po tym spotkaniu bo sama jestem ciekawa co sie tam wydarzy. Ja mam wizyte w czwartek ale w liscie bylo, ze to scan. Takze nie wiem co beda z Toba tam robic. Gosc- to super, ze na scanie wszystko wyszlo prawidlowo. A w ktorym tc jestes I dlaczego znow masz scan za miesiac? Co do tego formularza to ja nic nie wiem. Najlepiej zadzwon do nich zeby sie pozniej nie okazalo, ze przegapilas date badania. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ósmy tydzień, a scan miałam bo mnie coś mocno bolałao po lewej stronie, nic nie znalezli, a ból ustał, a za miesiąc mam scan wg tutejszego grafika czyli 12/13 tydzień tak robia wszystkim ciężarnym, ok czyli radzisz zadzwonic z tym badaniem ale myślisz że do tego szpitala co jest adres na formularzu czy tam gdzie chodze na kontrole bo midwife jeszcze nie mam ktoś ma zadzwonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miiiili88
Omi135 jesli to twoj pierwszy scan to pobiora Ci krew, sprawdza ile wazysz, ciśnienie i zobaczysz fasolke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×